Halikarnas Balıkçısı Sahneye Taşınıyor - Son Dakika
Kültür Sanat

Halikarnas Balıkçısı Sahneye Taşınıyor

Oyuncu ve sunucu İlker Ayrık, Halikarnas Balıkçısı olarak tanınan Cevat Şakir Kabaağaçlı'nın eserlerinin yer aldığı tiyatro oyununu sahneleyecek.

24.01.2014 23:52  Güncelleme: 00:47
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Oyuncu ve sunucu İlker Ayrık, "Halikarnas Balıkçısı" olarak tanınan Cevat Şakir Kabaağaçlı'nın eserlerinin yer aldığı tiyatro oyununu sahneye koyacaklarını belirtti.

Tiyatro sanatçıları Ayrık ve Aykut Taşkın, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon'u makamında ziyaret ederek Halikarnas Balıkçısı için hazırladıkları oyun hakkında bilgi verdi. "Merhaba" isimli tiyatro oyununda yer alacak videolarda, Müjdat Gezen, Sevinç Erbulak, Şebnem Sönmez, Murat Akkoyunlu ve İlker Ayrık'ın yer alacağı ifade edildi.

Ayrık, ziyarette gazetecilere yaptığı açıklamada, "Bodrum Belediyesinin işin içinde olmadığı bir Halikarnas Balıkçısı oyununun mümkün olmayacağını düşündük. Başkan sağ olsun oyunun arkasında olduğunu söyledi. Oyunumuz yaza hazır olacak. Galayı Bodrum'da yapacağız ve Türkiye'nin her yerinde oynayacağız" dedi.

Oyunun güzel bir çalışma olacağını ve Kabaaçlı'nın eserlerini iyi irdelediklerini anlatan Ayrık, Bodrum'a gelerek O'nu daha yakından tanıdıklarını kaydetti.

Başkan Kocadon ise projenin kendilerini çok etkilediğini ve belediye olarak destek vereceklerini söyledi.

Tiyatro sanatçıları daha sonra Bodrum Kalesi önündeki Cevat Şakir Kabaağaçlı'nın büstünü ziyaret ederek, önünde fotoğraf çektirdi.

Halikarnas Balıkçısı Sahneye Taşınıyor
Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Halikarnas Balıkçısı Sahneye Taşınıyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Haluk Levent Adana'da Portakal Çiçeği Karnavalı'nda konser verdi
  23:19 Haluk Levent Adana'da Portakal Çiçeği Karnavalı'nda konser verdi

  Adana'da düzenlenen Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı kapsamında şarkıcı Haluk Levent, Merkez Parkı'nda konser verdi. Konserine çok sayıda kişi katıldı ve Levent'in en sevilen parçalarını seslendirmesiyle müzikseverler eşlik etti. Levent'in performansı, dinleyiciler tarafından alkışlandı.

 • Adana'da Portakal Çiçeği Karnavalı'nda Deprem Anısına Konser Düzenlendi
  21:33 Adana'da Portakal Çiçeği Karnavalı'nda Deprem Anısına Konser Düzenlendi

  Adana'da düzenlenen Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı kapsamında, depremlerde hayatını kaybedenlerin anısına '11 İlin Türküsü' konseri gerçekleştirildi. Nazende Çoksesli Korosu tarafından hazırlanan etkinlikte, depremin ardından yaşananlar anlatıldı ve afetten etkilenen illere özgü şarkılar seslendirildi.

 • Avrupa Film Günleri'nin Galası Ankara'da Yapıldı
  21:13 Avrupa Film Günleri'nin Galası Ankara'da Yapıldı

  Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu ve AB üyesi ülkelerin büyükelçilikleri tarafından düzenlenen Avrupa Film Günleri'nin galası Ankara'da yapıldı. Galada, Ukraynalı Maryna Vroda'nın yönettiği 'Bozkır' filmi gösterildi. Büyükelçi Bodnar ve Büyükelçi Meyer-Landrut konuşma yaparak Ukrayna'ya desteklerini dile getirdi. Avrupa Film Günleri, Ankara, İstanbul ve birçok şehirde gösterime girecek.

 • Notre-Dame Katedrali, 5 yıl sonra yeniden açılıyor
  17:06 Notre-Dame Katedrali, 5 yıl sonra yeniden açılıyor

  Fransa'nın başkenti Paris'te 5 yıl önce çıkan yangında hasar gören ünlü Notre-Dame Katedrali, 8 Aralık'ta yeniden ziyaretçilerini ağırlamaya başlayacak. Katedralin yeniden inşa çalışmaları 2022'de başlamış ve 250'den fazla firma ile yüzlerce sanatçı, mimar ve uzmanın katılımıyla gerçekleştirilmiştir. Yangının nedeni ise henüz belirlenememiştir.


Advertisement