Son Dakika Son Dakika Son Dakika
İDSO, 2023-2024 Sezonunu Atatürk Kültür Merkezi'nde Açıyor - Son Dakika

İDSO, 2023-2024 Sezonunu Atatürk Kültür Merkezi'nde Açıyor

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası (İDSO), 29 Eylül'de Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştireceği konserle 2023-2024 sezonunu açacak. Konserde, Gürer Aykal yönetiminde orkestra sahne alacak ve keman virtüözü Cihat Aşkın da performans sergileyecek. Konserde, Yasushi Akutagawa'nın 'Triptyque' adlı eseri, Ulvi Cemal Erkin'in 'Keman Konçertosu' ve Pyotr İlyiç Çaykovski'nin 'Senfoni no 4.' eseri icra edilecek. İDSO Yönetim Kurulu Başkanı Timuçin Abacı, yeni sezonun başlamasının heyecanını yaşadıklarını ve destekçilerine teşekkür etti.

İDSO, 2023-2024 Sezonunu Atatürk Kültür Merkezi\'nde Açıyor
20.09.2023 - 12:41,

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası (İDSO), 2023-2024 sezon açılış konserini Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) gerçekleştirecek.

İDSO'dan yapılan açıklamaya göre, orkestra 29 Eylül'de 20.00'de Gürer Aykal yönetiminde sahne alacak.

Keman virtüözü Cihat Aşkın'ın da sahne alacağı konserde, Japon besteci Yasushi Akutagawa'nın yaylı orkestra için "Triptyque"i eseri, besteci Ulvi Cemal Erkin'in "Keman Konçertosu" ve Pyotr İlyiç Çaykovski'nin "Senfoni no 4." eseri icra edilecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen İDSO Yönetim Kurulu Başkanı Timuçin Abacı, yeni bir sezona daha başlamanın mutlu heyecanı içinde olduklarını belirterek, "Öncelikle ana sponsorumuz DenizBank olmak üzere, tüm destekçilerimize teşekkür ediyorum. Konserlerimizde daima bizlerle olan sanatsever dostlarımızla keyifli bir sezon geçirmeyi diliyorum." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat İDSO, 2023-2024 Sezonunu Atatürk Kültür Merkezi'nde Açıyor - Son Dakika


Advertisement