Son Dakika Son Dakika Son Dakika
İftarlık Gazoz" Filminin Antalya Galası Yapıldı - Son Dakika

İftarlık Gazoz" Filminin Antalya Galası Yapıldı

Yüksel Aksu'nun yönettiği, Cem Yılmaz'ın başrolünde oynadığı "İftarlık Gazoz" filminin Antalya galası gerçekleştirildi.

İftarlık Gazoz" Filminin Antalya Galası Yapıldı
09.02.2016 - 22:01,

Yüksel Aksu'nun yönettiği, Cem Yılmaz'ın başrolünde oynadığı "İftarlık Gazoz" filminin Antalya galası gerçekleştirildi.

Kentteki bir alışveriş merkezinde düzenlenen galaya, filmin yönetmeni Aksu, yapımcılarından Elif Dağdeviren, başrol oyuncularından Berat Efe Parlar, Ümmü Putgül ve Okan Avcı katıldı.

Film gösterimi sonrası düzenlenen söyleşide Aksu'ya, Yılmaz'ın canlandırdığı "Cibar Kemal" karakterinin babası olduğunu iddia eden Yusuf Kanat'ın, "Gerçeğe aykırı şekilde anlatılarak küçük düşürüldüğünü" öne sürerek mahkemeye yaptığı başvuruda, "Gösterimlerin tedbiren durdurulması ve 150 bin lira manevi tazminat ödenmesi" talebinde bulunduğunu anımsatıldı.

"Ben de birkaç saat önce öğrendim, bir yanlış anlaşılma olduğunu düşünüyorum" diyen Aksu, Dağdeviren'in önerisiyle karaktere Yılmaz'ın oğlu Kemal'in adını, "bebeklikten yeni çıkmış çocuk" anlamına da gelen "cibar" kelimesiyle birleştirerek verdiklerini anlattı.

Senaryodaki ustanın, erdemli biri olduğunu vurgulayan Aksu, "Dolayısıyla alınılması üzüntü verici. Bir sanatçı olarak sadece kendi hemşehrimden böyle bir şey çıkması birazcık üzdü o kadar. İnsanların tamamını memnun etmek imkansız olabiliyor. Mahkemeye veren de bizim ağabeyimiz, sevdiğimiz, kıymetli bir hemşehrimiz. İncittiysem üzülürüm, bundan başka da bir şey yapamam" diye konuştu. Yapımcı Dağdeviren de söz konusu filmin, sinema geçmişinde hiç olmadığı kadar bir hafta içinde birden bire gündeme oturduğunu söyledi.

Herkesin aynı anda her şeyi çok sevme şansı olmadığını ifade eden Dağdeviren, "Bu tip durumların şöyle bir devamı vardır, 'Ben bu dalgaya hangi sörf tahtasıyla nasıl atlarım' diye. O söyleyemez ne de olsa hemşehrisi diye ama biraz 'Ününden nasıl nasiplenirim' diye bir dokundurmalar oluyor. Avukat da bu arada dedi ki 'Bundan hiçbir şey çıkmaz.' Çıkmayacağını biliyorduk ama yine de biz, en azından Cem ve oğlu üzülmesin böyle bir nedenden dolayı diye kendi adımızdan çok, onların adına bir açıklama yapmak istedik, yaptık da" diye konuştu. Dağdeviren, Cem Yılmaz'ın oğluyla vakit geçirdiği için Antalya'daki galaya katılamadığını sözlerine ekledi. Filmin minik yıldızı Parlar ise "Adem" rolü için 5 kilo verdiğini, karakteri anlamak için de bir gün oruç tuttuğunu belirtti.

Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat İftarlık Gazoz' Filminin Antalya Galası Yapıldı - Son Dakika


Advertisement