İstanbul'da Kültür Sanat - Son Dakika

İstanbul'da Kültür Sanat

12.12.2013 10:51
İstanbul'da Kültür Sanat

Mevlana Celaleddin i Rumi'nin vuslat gecesi Şeb i Arus, 13 Aralık'ta Ülker Sports Arena'da yapılacak .

Mevlana Celaleddin-i Rumi'nin vuslat yıl dönümü olan Şeb-i Arus, ikinci kez Kültür ve Turizm Bakanlığı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla İstanbul'da gerçekleştirilecek.  Tüm dünyayı sözleri ve eserleriyle etkilemiş, yaşamını "hamdım, piştim, yandım" sözleriyle özetleyen tasavvuf felsefesinin büyük alimi Mevlana Celaleddin-i Rumi'nin 739'uncu ölüm yıl dönümü nedeniyle düzenlenecek etkinlikte, Mevlana'yı ve öğretilerini hissettirecek olan Mutrib ve sema grubu sahne alacak.

13 Aralık'ta Ülker SportS Arena'da yapılacak etkinlikte, Sami Avni Özer, senfoni orkestrası eşliğinde, Türk Tasavvuf müziği konseri verecek, Alişan ve Kutsi ise ilahi okuyacak.  

"Edith" gösterisi TİM Show Center'da  

Efsanevi şarkıcı Edith Piaf'ın şarkılarının yorumcusu olarak "La Vie En Rose" (Kaldırım Serçesi) filmindeki sesiyle dünya çapında ün kazanan Jil Aigrot, "Edith" gösterisini sahnelemek üzere Türkiye'ye geliyor. 

Efsanevi şarkıcı Edith Piaf'ın ölümünün 50. yılı anısına sahnelenecek gösteri, 14 Aralık'ta TİM Show Center'da gerçekleşecek.

45 dakikalık iki bölümden oluşan gösterinin ilk bölümü, seyircileri Paris'in en ünlü, sanat kokan mahallelerine götürürken, ikinci bölümü ise Piaf'ın müzik kariyerinde en çok beğenilen şarkılarını seslendirdiği "müzikhol" dönemine götürecek. Jil Aigrot'a sahnede, piyano, akordeon, bateri ve kontrbasıyla dört müzisyen eşlik edecek.   

Opera Twins ve İBB Kent Orkestrası, CRR'de   

Didem ve Sinem Balık kardeşlerden oluşan Opera Twins, Kamil Coşkun'un şefliğindeki İBB Kent Orkestrası eşliğinde, Cemal Reşit Rey Salonu'nda konser verecek. Phantom of the Opera, Memory, Oz Büyücüsü, Over the Rainbow, Lüküs Hayat, Kabare ve  7 Kocalı Hürmüz müzikallerinin seslendirileceği konser, 15 Aralık'ta müzikalseverlerle buluşacak. Konsere Emre Altuğ konuk sanatçı olarak katılacak.   

Tomatito, 14 Aralık'ta CRR'de    

Flamenko'yu caz dünyasına taşıyan isim olarak da tanınan Tomatito, 14 Aralık'ta CRR Konser Salonu'nda sahne alacak. Müzik eleştirmenleri tarafından "benzersiz" olarak gösterilen Tomatito, solo kariyeri boyunca Paco de Lucia, Raimundo Amador ve  Michel Camilo gibi isimlerle ortak çalışmalar yaparak, dünyanın en önemli sahnelerinde boy gösterdi. "En İyi Flamenko Albümü" kategorisinde iki kez Latin Grammy'si kazanan müzisyen, "Vengo" adlı film için yaptığı müziklerle de Cesar Ödülü'nü kucakladı.

Dünyaca ünlü piyanist-besteci Tuluyhan Uğurlu da Sirkeci Garı'nda konser verecek. Uğurlu, 15 Aralık'ta Sirkeci Garı Salonu'nda "Tuluyhan Uğurlu - Şeb-i Arus" etkinliğinde hayranlarıyla buluşacak.  Tarihi Sirkeci Garı'nda piyanosu ile aşkı anlatacak Uğurlu'ya, semazenler de eşlik edecek. 

YORUMLAR
500
İstanbul Perakendeciler Derneği başkanlığına yeniden Faruk Güzeldere seçildi İstanbul Perakendeciler Derneği başkanlığına yeniden Faruk Güzeldere seçildi İstanbul'da 'Vatan Koşusu' ile 15 Temmuz şehitleri anıldı İstanbul'da 'Vatan Koşusu' ile 15 Temmuz şehitleri anıldı Haftanın tarihine bakış Haftanın tarihine bakış
Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat İstanbul'da Kültür Sanat - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement