Kadıköy Yeldeğirmeni'nde 'Kuş Misali' adlı tiyatro oyunu sahnelenecek - Son Dakika
Kültür Sanat

Kadıköy Yeldeğirmeni'nde 'Kuş Misali' adlı tiyatro oyunu sahnelenecek

Kadıköy Yeldeğirmeni\'nde \'Kuş Misali\' adlı tiyatro oyunu sahnelenecek

Ünlü gastronomi araştırmacısı Şefika Günyel ve deneyimli tiyatro oyuncusu Ayşegül Başkan'ın başrollerini paylaştığı 'Kuş Misali' adlı tiyatro oyunu, Kadıköy Yeldeğirmeni'nde bulunan Tiyatro Dellarte'de izleyicilerle buluşacak. Oyun, kadınların içsel gücünü ve yaşadıkları zorlukları anlatan etkileyici bir hikaye sunuyor. 'Kuş Misali', 2 Mart ve 15 Mart tarihlerinde sahnelenecek ve biletler BiletiniAl platformu üzerinden temin edilebilecek.

02.03.2024 12:39  Güncelleme: 13:17
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Kadınların içsel gücünü ve yaşadıkları zorlukları anlatan "Kuş Misali" adlı tiyatro oyunu, 2 ve 15 Mart tarihlerinde Kadıköy Yeldeğirmeni'nde bulunan Tiyatro Dellarte'de sahnelenecek.

Ünlü gastronomi araştırmacısı Şefika Günyel ve deneyimli tiyatro oyuncusu Ayşegül Başkan, "Kuş Misali" adlı etkileyici bir tiyatro oyunuyla izleyicileriyle buluşmaya hazırlanıyor. Kadınların içsel gücünü ve yaşadıkları zorlukları anlatan oyun, 2 Mart ve 15 Mart tarihlerinde Kadıköy Yeldeğirmeni'nde bulunan Tiyatro Dellarte'de sahnelenecek.

"Kuş Misali", Şefika Günyel'in yaşamından ilham alan ve kadınların hayatta karşılaştıkları engellere ve bu engelleri nasıl aştıklarına dair ilham verici bir hikaye sunuyor. Oyun, bir kadının hayallerini gerçekleştirmek için verdiği mücadeleyi ve bu mücadelede karşılaştığı zorlukları konu alıyor.

Oyunun yazarı ve yönetmeni Serkan Ateş, deneyimli bir ekiple birlikte çalıştı. Yardımcı yönetmen Arda Akoğul, dekor tasarımcısı Ozan Tekcan, kostüm tasarımcısı Dell'Arte ekibi, müzikleri Arif Can Polat, teknik sorumlusu Umut Taran ve koreografı Serhan Atak tarafından oyunun her detayı özenle hazırladı. Afiş tasarımı ise Yaren Ateş tarafından gerçekleştirildi.

"Kuş Misali", kadınların toplumdaki rolünü ve yaşadıkları sorunları ele alan önemli bir oyun. Oyun, kadınların güçlerini ve potansiyellerini fark etmelerine ve hayallerini gerçekleştirmek için mücadele etmelerine ilham vermeyi amaçlıyor.

2 ve 15 Mart tarihlerinde Kadıköy Yeldeğirmeni'nde gerçekleşecek olan "Kuş Misali"ni izlemek için BiletiniAl platformu üzerinden biletlerinizi temin edebilirsiniz.

Kadınların Güçlü Hikayesi 'Kuş Hikayesi' Tiyatro Dellarte'de Sahnede

Son Dakika Kültür Sanat Kadıköy Yeldeğirmeni'nde 'Kuş Misali' adlı tiyatro oyunu sahnelenecek - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Beşiktaş Kültür Merkezi'nden 'Dragons and Mythical Beasts' kukla gösterisi
  22:54 Beşiktaş Kültür Merkezi'nden 'Dragons and Mythical Beasts' kukla gösterisi

  Beşiktaş Kültür Merkezi (BKM) tarafından düzenlenen 'Dragons and Mythical Beasts' kukla gösterisi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Maximum Uniq Hall'de seyirciyle buluştu. Yazar ve yönetmen Derek Bond'un mitolojik hikayelere yer verdiği gösteri, çocukların zihnindeki canavar algısını değiştirmeyi hedefliyor. Seyirciler arasından seçilen çocuklarla interaktif bir oyun oynanan gösteride, oyuncu Ata Dirilgen çocuklara hem hikaye anlatıcısı hem de kahraman yetiştiricisi olarak eşlik ediyor. Gösterinin amacı, çocukların hayal güçlerini geliştirmek ve onlara cesaret vermek. İngiltere tiyatrosunun önemli ödüllerinden Olivier Ödülü'ne aday olan kukla şovu, devasa taş trol, gizemli Indrik, görkemli Griffin, tek boynuzlu at, diş perisi ve ejderha gibi birçok kukla ile çocukları fantastik hikayelerle tanıştırıyor. Gösteri, 20-23 Nisan tarihleri arasında sahnelenmeye devam edecek.

 • Ankara'da Cumhuriyet Korosu Türk Halk Müziği Konseri Verdi
  22:49 Ankara'da Cumhuriyet Korosu Türk Halk Müziği Konseri Verdi

  Başkentte çeşitli meslek gruplarından gönüllülerin oluşturduğu Cumhuriyet Korosu, 'Yüzyılın Başkenti Ankara' adlı Türk halk müziği konseri verdi. Yenimahalle ilçesindeki Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinlikte, Ankara'nın türkülerinin yanı sıra Rumeli, Kütahya, Burdur, Kırıkkale, Sivas, Erzincan, Artvin yöreleri ile Kıbrıs ve Azerbaycan'dan ezgiler dinleyicilerle buluştu. Başkentteki, Ulusal Mimarlık akımlarına örnek teşkil eden tarihi yapı ve binaların da tanıtıldığı konserde, çeşitli halk oyunu gösterileri yapıldı. Şef Serdar Yasun yönetiminde 30 eserin seslendirildiği konsere Ankaralılar yoğun ilgi gösterdi.

 • Adana'da Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı'nda Tuğba Yurt konser verdi
  22:38 Adana'da Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı'nda Tuğba Yurt konser verdi

  Adana'da düzenlenen Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı kapsamında şarkıcı Tuğba Yurt, Seyhan Nehri kıyısındaki Merkez Park'ta konser verdi. Konserde çok sayıda kişi şarkılara eşlik etti ve Yurt'un performansı büyük alkış aldı.

 • Güroymak'ta Çocuklar İçin Sinema Etkinliği Düzenlendi
  21:54 Güroymak'ta Çocuklar İçin Sinema Etkinliği Düzenlendi

  Bitlis'in Güroymak ilçesinde, Kaymakamlık tarafından başlatılan proje kapsamında Kaleli Köyü ve Köşk mezrasında yaşayan çocuklar için sinema etkinliği düzenlendi. Ahmet Mücteba Albayrak Bilgi Evi'ne getirilen çocuklar, yeni açılan sinema salonunda film izledi. Etkinlikle çocukların kültür ve sanatla buluşması hedeflendi.

 • Bingöl'de Hesarek Kayak Merkezi, turizm koruma ve gelişim bölgesi ilan edildi
  21:47 Bingöl'de Hesarek Kayak Merkezi, turizm koruma ve gelişim bölgesi ilan edildi

  Bingöl'de kış turizminin gözde tesislerinden biri olan Hesarek Kayak Merkezi, Cumhurbaşkanı kararı ile Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi ilan edildi. Bingöl Valisi Ahmet Hamdi Usta, bu kararın Bingöl'ün cazibe merkezi haline gelmesini sağlayacağını belirtti.

 • Van Kalesi'ndeki Süleyman Han Camisi restorasyon sonrası ibadete açıldı
  21:19 Van Kalesi'ndeki Süleyman Han Camisi restorasyon sonrası ibadete açıldı

  Van Kalesi'nin zirvesinde bulunan Süleyman Han Camisi, restorasyon çalışmalarının tamamlanmasının ardından ibadete açıldı. Van Valisi Ozan Balcı, caminin açılışında yaptığı konuşmada, Van'ın imarı ve inşası konusunda önemli çalışmalar yaptıklarını belirtti ve Van Kalesi'nin restorasyonunun tamamlanmasıyla birlikte Van'ın kültür, turizm ve ekonomisine büyük katkı sağlanacağını ifade etti.

 • Devrim Erbil'in Inspirations adlı sergisi sanatseverlerle buluştu
  21:18 Devrim Erbil'in Inspirations adlı sergisi sanatseverlerle buluştu

  Devlet sanatçısı Devrim Erbil'in 60. yılını kutlamak amacıyla düzenlenen Inspirations adlı karma sergi, İstanbul Sinema Müzesi'nde açıldı. Sergide, Erbil'in daha önce sergilenmemiş eserlerinin yanı sıra farklı sanatçıların da eserleri yer alıyor. Erbil, sergiyle birlikte sanat hayatının 60. yılını geride bıraktığını belirterek, sanata ve sanatın içinde olmaya doyamadığını ifade etti. Sergi, 30 Haziran'a kadar ziyaret edilebilecek.

 • Müjde Ar'a Münih Türk Film Günlerinde 'Yaşam Boyu Başarı Ödülü'
  21:10 Müjde Ar'a Münih Türk Film Günlerinde 'Yaşam Boyu Başarı Ödülü'

  Münih'te düzenlenen 35. Münih Türk Film Günlerinde Yeşilçam'ın usta oyuncusu Müjde Ar'a 50. Sanat Yılı dolayısıyla 'Yaşam Boyu Başarı Ödülü' verildi. Müjde Ar ödülünü aldıktan sonra yaptığı konuşmada kadınları desteklemeye adadığı hayatını anlattı ve kendisine verilen ödülün iki sahibi olduğunu belirtti. Ayrıca, Müjde Ar'ın Şener Şen ile başrolleri paylaştığı 'Şalvar Davası' adlı film restore edilerek festivalde gösterildi.


Advertisement