Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Küçükçekmece Belediyesi 'Parklarda Sanat Var' etkinlikleri sona erdi - Son Dakika

Küçükçekmece Belediyesi 'Parklarda Sanat Var' etkinlikleri sona erdi

Küçükçekmece Belediyesi'nin düzenlediği 'Parklarda Sanat Var' etkinlikleri kapsamında caz müziği ile Anadolu ve Balkan müziğini harmanlayan 'Kolektif İstanbul' grubu son konserini verdi. Müzikseverler, Menekşe Sahil'deki Yaşar Kemal Sanat Evi'nde doğanın kucağında cazın tadını çıkardı. Etkinlikler boyunca 15 ayrı noktada 19 farklı atölye çalışması ve 8 farklı konser düzenlendi. Katılımcılar, etkinliklerin devamını beklediklerini dile getirdi.

Küçükçekmece Belediyesi \'Parklarda Sanat Var\' etkinlikleri sona erdi
16.09.2023 - 11:57,

Küçükçekmece Belediyesi'nin geleneksel hale getirdiği 'Parklarda Sanat Var' etkinliklerinin son gününde caz ziyafeti yaşandı. Anadolu ve Balkan müziğini farklı bir perspektifle harmanlayan 'Kolektif İstanbul' grubunun sahne aldığı Menekşe Sahil 'deki Yaşar Kemal Sanat Evi'nde müzikseverler, doğanın kucağında cazın tadını çıkararak, keyifli dakikalar yaşadı.

Küçükçekmece Belediyesi'nin düzenlediği 'Parklarda Sanat Var' etkinlikleri neticesinde 15 ayrı noktada bir ay boyunca yüzlerce sanatseveri ağırladı. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen etkinlik çerçevesinde, 6 farklı branşta 19 farklı atölye çalışması ile halk ve sanat müziğinden caz müziğine 8 farklı konser her yaştan sanatseverle buluştu. Son dönemde eğlenceli ve samimi videolarıyla öne çıkan 'Kolektif İstanbul', etkinliklerin son gününde Küçükçekmecelilere müzikal şölen yaşattı. Caz ile funk altyapılarından beslenerek Anadolu ve Balkan müziğini farklı bir perspektifle harmanlayan grubun, sahnede oluşturduğu enerjiye, müzikseverler oynayarak eşlik etti.

Konsere katılan ve sanatın Küçükçekmece'nin park ve meydanlarına taşınmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Hacer Karakuş isimli vatandaş, "Bir ay boyunca Küçükçekmece'de birbirinden farklı etkinliklere ücretsiz katılma imkanı bulduk. Komşularımızla konseri dinlemeye geldik. Belediye Başkanı Kemal Çebi'ye ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum" diye konuştu.

'Kolektif İstanbul'u dinlemeye, ailesiyle birlikte gelen İbrahim Çukur ise "Hepimize hitap eden etkinlikler düzenlendi. Çocuklarımızı ritim ve resim atölyesine getirdik, eşimle konserlere katıldık. Bu tür etkinliklerin devamını bekliyoruz" dedi.

Konser sonunda Küçükçekmece Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güney Özkılınç 'Kolektif İstanbul' üyelerine teşekkür ederek, plaket takdim etti. - İSTANBUL

Kaynak: İHA

Son Dakika Kültür Sanat Küçükçekmece Belediyesi 'Parklarda Sanat Var' etkinlikleri sona erdi - Son Dakika


Advertisement