London'un "Beyaz Diş" Romanı Resimli Basıldı - Son Dakika

London'un "Beyaz Diş" Romanı Resimli Basıldı

04.11.2016 10:23
London'un "Beyaz Diş" Romanı Resimli Basıldı

Sena Yayınları, Jack London'un "Beyaz Diş" romanını, ölümünün 100. yıl anısına resimli olarak okuyucuyla buluşturdu.

Sena Yayınları, Jack London'un "Beyaz Diş" romanını, ölümünün 100. yıl anısına resimli olarak okuyucuyla buluşturdu.

Sena Yayınları'ndan yapılan açıklamaya göre, 22 Kasım 1916'da yaşama veda eden yazar Jack London'ın 1906'da yayımlanan "Beyaz Diş" romanı, 100. yıl dönümü anısına resimli olarak basıldı.

Kitapta, 19. yüzyıl sonlarında, annesi yarı köpek, babası kurt olan "Beyaz Diş"in, vahşi hayatla insanlar ve evcilleşme arasında kalışı anlatılıyor. Hem insanların hem de hayvanların eziyet ettiği ve kendisinden başka her türlü canlıya karşı güvenini kaybeden ve yalnızca vahşi hayata tutunan "Beyaz Diş"in, insan ile hayvanlar arasındaki ilişkileri, vahşi hayatı, bir hayvanın gözünden okuyucuya sunuluyor.

Asıl adı John Griffith olan London, 12 Ocak 1876'da San Francisco'da doğdu. Yazdıklarının hemen hemen hepsi geçirdiği yaşam deneyimlerine dayanan yazar, yoksul bir ailenin oğlu olarak çok küçük yaşta çalışmaya başladı. 1897'de altın aramak isteyen binlerce kişi gibi Kanada'ya gitti ve bu yolculuk yazarlığının keşfi oldu. Bir yıl kaldığı Klondike hakkında, 1903'te yayımlanan "Vahşetin Çağrısı" ile 1906'da çıkan "Beyaz Diş" dahil çok sayıda öyküyü kaleme aldı. 22 Kasım 1916'da, geride bıraktığı 15 eseriyle yaşama veda etti.

YORUMLAR
500
Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat London'un 'Beyaz Diş' Romanı Resimli Basıldı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement