Melike Şahin, New York Times Meydanı'nda - Son Dakika

Melike Şahin, New York Times Meydanı'nda

02.05.2021 12:05
Melike Şahin, New York Times Meydanı'nda

Farklı ülkelerden yüzlerce kadın sanatçının yer verildiği Equal projesinin Türkiye listesinin ilk kapak sanatçısı Melike Şahin oldu.

Farklı ülkelerden yüzlerce kadın sanatçının yer verildiği Equal projesinin Türkiye listesinin ilk kapak sanatçısı Melike Şahin oldu.

Spotify'ın kadın müzisyenlerin seslerini yükseltmek ve her alanda olduğu gibi müzik sektöründe de var olan eşitsizlikle savaşmak için oluşturduğu Equal projesi yayına alındı. Türkiye listesinin ilk kapak sanatçısı ise Melike Şahin oldu. Şahin'in fotoğrafı New York'un ünlü Times Meydanı'ndaki reklam panolarında yer aldı.

2017 yılında başladığı solo kariyerinde 'Deli Kan', 'Sevmek Suçsa Suçluyum' ve 'Tutuşmuş Beraber' gibi hitleriyle milyonlarca dinlenmeye ulaşan ve ilk albümü Merhem'i 26 Şubat'ta yayınlanan Şahin; 2011 - 2017 yılları arasında kült saykedelik müzik grubu BaBa ZuLa'nın vokalliğini yaparak grupla birlikte 40'tan fazla ülkede performans sergiledi.

Sanatçının, prodüktörlüğünü ve sanat yönetmenliğini de üstlendiği Merhem albümünden Uykumun Boynunu Bükme parçasına Equal global listesinde yer verilirken; Equal Türkiye listesinde sözlerinde Mabel Matiz'in de imzası olan Nasır parçası bulunuyor.


YORUMLAR
500
Metin Çulhaoğlu, Ankara'da Son Yolculuğuna Uğurlandı. Metin Çulhaoğlu, Ankara'da Son Yolculuğuna Uğurlandı. SANATSEVERLERE AÇTIĞI KAFE İÇİN İLLERİ GEZİP ESKİ EŞYA TOPLADI SANATSEVERLERE AÇTIĞI KAFE İÇİN İLLERİ GEZİP ESKİ EŞYA TOPLADI
Kaynak: DHA

Son Dakika Kültür Sanat Melike Şahin, New York Times Meydanı'nda - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement