Nazlı Arman Bombası! - Son Dakika
Kültür Sanat

Nazlı Arman Bombası!

Nazlı Arman Bombası!

Türk Sanat Müziği'nin iddialı sesi Nazlı Arman 2012'de patlamaya hazırlanıyor.

03.01.2012 14:00
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Geçen yıl yaptığı albümle istediği çıkışı yakalayamayan Türk Sanat Müziği Sanatçısı Nazlı Arman bu yaz çıkacak albümüne gazeteci Cemal Bilge ile hazırlanıyor

Gazeteci ve televizyon sunucusu Cemal Bilge bu yaz albümü çıkacak Nazlı Arman'ın süpervizörlüğüne soyundu.

Bilge sanatçının bu yaz çıkaracağı albümüne biri 'Sontanem' olmak üzere toplam 4 şarkı verdi. Bilge "Bu yaz Türkiye Nazlı Arman'ı dinleyecek. Albümde yer alacak şarkıların bazılarının statlarda marş olma olasılığı var. Her biri yaşanmış aşklara dayanan şarkılardan oluşan gerçek bir aşk albümü hazırlıyoruz. Seven de sevmeyen de bu albümde kendini bulacak" dedi

Halen müdürlüğünü yaptığı firmasının lansman çalışmaları için yurt dışında bulunan Nazlı Arman'da bestelerine hayran olduğu Cemal Bilge ile çalışacak olmaktan çok mutlu ve umutlu olduğunu belirterek, "İçimden bir ses Cemal Bilge'ye güven diyor. Şarkılarını biliyorum. Yaptığı besteler benim de çok kolay ve zorlanmadan yorumlayabileceğim eserler. Doğrusunu isterseniz Bilge'nin halkın sevebileceği şarkılar bestelediğini düşünüyorum. Birlikte güç birliği etmemizin temel nedeni bu" dedi

ADIMA ŞARKI BESTELENDİ

Arman bu yaz çıkacak albümünde yer alacak Sontanem adlı şarkının kendisine özel bestelendiğini ifade ederek, "Cemal Bilge'nin hiç birinde kadın yok dediği şarkılarının içinde artık bir tane kadın olan var. Sontanem bana ve adıma yapılmış bir şarkıdır. Albümümüzün iddialı şarkılarındandır. Sontanem'le iyi bir çıkış yakalayacağıma inanıyorum. Güftesinde adımın geçtiği Sontanem inanıyorum ki bana uğur getirecek, herkesin diline kolayca yer edebilecek ve çok sevilecek bir şarkı olacak" diye konuştu

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Kültür Sanat Nazlı Arman Bombası! - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Trabzon'da düzenlenen 3. Uluslararası Panorama Sanat Kampı başladı
  19:08 Trabzon'da düzenlenen 3. Uluslararası Panorama Sanat Kampı başladı

  Trabzon'da düzenlenen 3. Uluslararası Panorama Sanat Kampı kapsamında, 8 ülkeden 80 akademisyen ve sanatçının eserlerinden oluşan Uluslararası Jürili Karma Sergisi, sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Kamp, 3 Mart Pazar gününe kadar devam edecek.

 • İstanbul Sinema Müzesi, Avrupa Yılın Müzesi Ödülleri'ne aday gösterildi
  18:36 İstanbul Sinema Müzesi, Avrupa Yılın Müzesi Ödülleri'ne aday gösterildi

  İstanbul Sinema Müzesi, 200 yıla yaklaşan barok mimarisiyle dikkati çeken ve dünyanın en iyi sinema müzeleri arasında yer alan bir aday olarak Avrupa Yılın Müzesi Ödülleri'ne aday gösterildi. Müze, yenilikçi süreçleri teşvik etmek amacıyla verilen bu ödülle uluslararası alanda daha da tanınacak.

 • Bulgaristan'da Baba Marta Bayramı kutlandı
  18:12 Bulgaristan'da Baba Marta Bayramı kutlandı

  Bulgaristan'da Pagan geleneğine göre baharın gelişini simgeleyen Baba Marta (Marta Nine) Bayramı kutlandı. Bulgarlar, 1 Mart'ta birbirlerine kırmızı ve beyaz iplerle hazırlanan takı ve süslemeler armağan ediyor. Gelenek dolayısıyla sokak satıcılarından alınan takılar, yakınların ve arkadaşların üzerine bağlanarak sağlıklı ve mutlu bir ilkbahar dileğinde bulunuluyor.

 • Viyana'da Bekir Bülbül'ün filmi seyirciyle buluştu
  18:09 Viyana'da Bekir Bülbül'ün filmi seyirciyle buluştu

  Avusturya'nın başkenti Viyana'da yönetmen Bekir Bülbül'ün 'Bir Tutam Karanfil' filmi, Viyana Yunus Emre Enstitüsü'nün (YEE) desteğiyle Avrupa Film Festivali kapsamında seyirciyle buluştu. Film, yaşlı bir mülteci ve torunun savaşın sürdüğü ülkelerine geri dönme trajedisini ele alıyor.

 • Allegra Ensemble, Türk-Macar Kültür Yılı kapsamında Macaristan'da konserler düzenledi
  17:45 Allegra Ensemble, Türk-Macar Kültür Yılı kapsamında Macaristan'da konserler düzenledi

  Türkiye Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğüne bağlı olan Allegra Ensemble, Türk-Macar Kültür Yılı etkinlikleri kapsamında Macaristan'da Budapeşte ve Veszprem şehirlerinde konserler verdi. Diplomasi, iş ve sanat çevrelerinden yoğun ilgi gören konserlerde, Allegra Ensemble türkü, tango, klasik caz gibi farklı müzik türlerinden oluşan zengin bir repertuvar sunarak izleyicileri memnun etti. Grup, 2024 Türk-Macar Kültür Yılı teması olan 'Bir Asırlık Dostluk ve İşbirliği'ne uygun olarak düzenlenen etkinliklerde yer aldı.

 • TOGÜ Öğrencileri Gazze için Koreografi Sundu
  17:44 TOGÜ Öğrencileri Gazze için Koreografi Sundu

  Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi (TOGÜ) öğrencileri, Gazze için koreografi sunarak dayanışma gösterdi. TOGÜ Taşlıçiftlik Kampüsü stadyumunda bir araya gelen öğrenciler, Filistin haritasını oluşturarak İngilizce olarak GAZA yazdı.

 • Körfez Belediyesi Yarımca Kütüphanesi Açıldı
  17:38 Körfez Belediyesi Yarımca Kütüphanesi Açıldı

  Körfez Belediyesi tarafından Yarımca Kent Meydanında hayata geçirilen Yarımca Kütüphanesi, düzenlenen törenle açıldı. Açılışta konuşan Belediye Başkanı Şener Söğüt, 'Kütüphanemiz Türkiye Yüzyılında gençlerimize armağan olsun' dedi.

 • İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Oltu'nun Kurtuluşu etkinliklerinde Yusuf Ziya Bey'i anarak dua etti
  17:31 İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Oltu'nun Kurtuluşu etkinliklerinde Yusuf Ziya Bey'i anarak dua etti

  İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, 25 Mart Oltu'nun Kurtuluşu etkinlikleri kapsamında, Yusuf Ziya Bey'in mezarı başında anarak dua etti. Etkinlikte, Tarih öğretmeni Oğuzhan Resul Gören tarafından Yusuf Ziya Bey'in hayatı öğrencilere anlatıldı ve öğrenciler, karanfiller bırakarak dua etti.

 • Van Başkale'de düzenlenen ses yarışmasında birinci olan öğrenci
  17:24 Van Başkale'de düzenlenen ses yarışmasında birinci olan öğrenci

  Van'ın Başkale ilçesinde düzenlenen 'O Ses Başkale' yarışmasının finalinde Edanur Hacıoğlu birinci oldu. Başkale Belediyesi tarafından düzenlenen yarışmada ikinci olan Aslı Yalçın ise sahnede heyecanlandığını ve şarkı söylemeye devam edeceğini söyledi.

 • Kastamonu Üniversitesi'nde Hasan Rıza Paşa Paneli Düzenlendi
  17:05 Kastamonu Üniversitesi'nde Hasan Rıza Paşa Paneli Düzenlendi

  Kastamonu Üniversitesi'nde düzenlenen panelde, İşkodra Kahramanı Hasan Rıza Paşa anıldı. Panelde, Hasan Rıza Paşa'nın hayatı, kahramanlık kavramı ve Balkan Savaşları hakkında bilgiler paylaşıldı. Panelde konuşan konuşmacılar, Hasan Rıza Paşa'nın İşkodra savunmasındaki rolünü vurgulayarak, gençlerin tarihiyle, kültürüyle barışık yetişmesinin önemine dikkat çekti.

 • Edirne'deki Kıyık Tabya'da Restorasyon Devam Ediyor
  17:03 Edirne'deki Kıyık Tabya'da Restorasyon Devam Ediyor

  Edirne müdafi Şükrü Paşa'nın kabri ve anıtının da bulunduğu, kent savunmasında önemli yeri olan Kıyık Tabya'da restorasyon çalışmaları devam ediyor. Restorasyonun 26 Mart Balkan Şehitlerini Anma Günü'ne kadar tamamlanması planlanıyor.


Advertisement