Samsun Devlet Opera ve Balesi "Güz Türküleri" konseri verdi - Son Dakika

Samsun Devlet Opera ve Balesi "Güz Türküleri" konseri verdi

20.10.2020 21:35
Samsun Devlet Opera ve Balesi "Güz Türküleri" konseri verdi

Samsun Devlet Opera ve Balesi (SAMDOB), "Güz Türküleri" konseriyle yeniden sanatseverlerin karşısına çıktı.

Samsun Devlet Opera ve Balesi (SAMDOB), "Güz Türküleri" konseriyle yeniden sanatseverlerin karşısına çıktı.

SAMDOB, Atatürk Kültür Merkezi Aydın Gün Salonu'nda, istek üzerine "Güz Türküleri" konserini yeniden ve sosyal mesafe kuralı gözetilerek 1,5 metre arayla yapılan koltuk dizilimiyle gerçekleştirdi.

Piyanolu şan konseri olan programda, piyanist Onur Altıparmak, SAMDOB sanatçılarından soprano Eda Bingöl Gürkan'a eşlik etti. Murat Çamlıtepe ise anlatıcı olarak seslendirilen türkülere dair detayları sanatseverlerle paylaştı.

Konserde, Turgay Erdener'in bestelediği "İlle de" ve "Sen sen sen", Onur Altıparmak'ın düzenlemelerini yaptığı "Bahçalarda mor meni" ve "Çalın davulları", Aytekin Albuz'un düzenlemesini gerçekleştirdiği "İntizar", Fikret Amirov'un bestelediği "Baharımsan (Aygız)", Üzeyir Hacıbeyov'un bestelediği Arşın Mal Alan operetinden Gülçehre'nin aryası "Aşık oldum", Tofik Guliyev'in bestelediği "Sene de galmaz (Yalgızam)" ve düzenlemesini Kıvanç Tepe'nin yaptığı "Aman avcı" gibi Anadolu'nun yüzyıllar boyunca işlediği motiflerin yer aldığı türküler sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

YORUMLAR
500
Samsun'da denize giren bir kişi boğuldu Samsun'da denize giren bir kişi boğuldu Samsun Valisi Dağlı, aşure etkinliğine katıldı Samsun Valisi Dağlı, aşure etkinliğine katıldı Pazar fiyatlarında düşüş sürüyor Pazar fiyatlarında düşüş sürüyor
Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Samsun Devlet Opera ve Balesi 'Güz Türküleri' konseri verdi - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement