Şehir Tiyatroları'nın Yeni Oyunu "Can Yeleği" Sahnelendi - Son Dakika

Şehir Tiyatroları'nın Yeni Oyunu "Can Yeleği" Sahnelendi

25.10.2018 20:49
Şehir Tiyatroları'nın Yeni Oyunu "Can Yeleği" Sahnelendi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nın yeni oyunu "Can Yeleği" tiyatroseverlerle buluştu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nın yeni oyunu "Can Yeleği" tiyatroseverlerle buluştu.

Gönül Kıvılcım'ın yazdığı, Nihat Alptekin'nin yönettiği oyunun ilk gösterimi, Kadıköy Haldun Taner Sahnesi'nde gerçekleştirildi.

Elçin Atamgüç'ün tek kişilik performans sahnelediği eserin konusu kısaca şöyle:

"Mülteci bir anne yaşamaya mecbur kaldığı bir düzenin içinde, yeterince tanımadığı bir coğrafyada, savaşın bıçak gibi kestiği eski hayatına tutunup yeni olanla baş etmeye çabalar. Aynı kaderi paylaştığı komşusu da savaşın sürüklediği ve eşitlediği diğer kadındır."

Dünyanın her yerinde yüzyıllardır yaşanan göç sorununu bir annenin yolculuğuyla ele alan "Can Yeleği" adlı oyun, yarın, 27 ve 31 Ekim'de yeniden sahnelenecek.

YORUMLAR
500
İstanbul Planlama Ajansı: Olası İstanbul Depreminde Ağır Hasar Beklenen Bina Sayısı 86 Bin 400'den Fazla İstanbul Planlama Ajansı: Olası İstanbul Depreminde Ağır Hasar Beklenen Bina Sayısı 86 Bin 400'den Fazla Kılıçdaroğlu Nevşehir'de, İbb İştiraki Kiptaş'ın 'Kiptaş Mihmandar' Adıyla Yürüttüğü Toplu Konut Projesini İnceledi Kılıçdaroğlu Nevşehir'de, İbb İştiraki Kiptaş'ın 'Kiptaş Mihmandar' Adıyla Yürüttüğü Toplu Konut Projesini İnceledi GÜNDEM ÖZETİ / 16 Ağustos 2022 GÜNDEM ÖZETİ / 16 Ağustos 2022
Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Şehir Tiyatroları'nın Yeni Oyunu 'Can Yeleği' Sahnelendi - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement