Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali Sona Erdi - Son Dakika
Kültür Sanat

Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali Sona Erdi

Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali Sona Erdi

Bu yıl 15. si düzenlenen Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali, ödül töreniyle sona erdi.

04.11.2014 23:43  Güncelleme: 00:53
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Bu yıl 15'incisi düzenlenen Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali, ödül töreniyle sona erdi.

Tarihi Havagazı Fabrikası'nda düzenlenen törende, jüri üyeliklerini yönetmen Tunç Başaran, görüntü yönetmeni Feza Çaldıran, aktris Nilüfer Açıkalın, Bremen Film Büro Yöneticisi Klaus W. Becker ve sinema yazarı Gulbara Tolomushova'nın üstlendiği "Altın Kedi" ödülü, ulusal kategoride Serhat Karaaslan'ın "Dondurma (Ice Cream)", uluslararası kategoride Sergey Pikalov'un (Azerbaycan) "Sonuncu (The Last)" filmine verildi.

En iyi ulusal animasyon ödülünü,  "Salkım Söğüt (Weeping Willow)" filmiyle Ehtem Onur Bilgiç alırken, en iyi ulusal belgesel ödülü, Mustafa Karakaya'nın "Bir Şehrin Aşırı Acıklı Hikayesi (One City's Extremly Tales)" ile Aydın Kapancık'ın "Fırtına" filmleri arasında paylaştırıldı.

Jüri özel ödülü, "Adri" filmiyle Estibaliz Urresola'ya (İspanya), gençlik ödülü "Tabu (Taboo)" filmiyle Mehmet İrfanoğlu, gelecek vadeden genç oyuncu "Ziazan"daki rolüyle Derya Durmaz'a verildi.

Ayrıca ulusal kategoride Özer Kesemen'in "Alamor (Raw Tomatoes)", Cem Onur Tunca'nın "Kaleka (The Emptiness)" filmleri, sırasıyla ikinci ve üçüncü oldu.

Uluslararası kategoride ikinciliğe, "Limon Tutulması (Evil of Lemon)" filmiyle Jeremy Rosenstein (İsviçre), üçüncülüğe ise "Çingene (Gypsy)" filmiyle David Bonneville layık görüldü. - İzmir

Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali Sona Erdi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Adana'da Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı'nda Mert Demir konser verdi
  00:13 Adana'da Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı'nda Mert Demir konser verdi

  Adana'da düzenlenen Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı kapsamında şarkıcı Mert Demir, Seyhan Nehir kıyısındaki Merkez Park'ta konser verdi. Konserine çok sayıda kişi katıldı ve Demir'in sevilen şarkılarına müzikseverler eşlik etti. Performansı alkışlanan Demir, dinleyiciler tarafından ilgiyle takip edildi.

 • 23. Afyonkarahisar Klasik Müzik Festivali Başladı
  00:03 23. Afyonkarahisar Klasik Müzik Festivali Başladı

  Hüseyin Başkadem'in Genel Sanat Yönetmenliğini yaptığı 23. Afyonkarahisar Klasik Müzik Festivali, Afyonkarahisar Yeni Müzesi'nde başladı. Festivalin açılış konserinde Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası ve solist kemancı Çekyalı Daniel Matejca sahne aldı. Festival, Çekyalı besteci Antonin Dvorak'ın ölümünün 120. yılı anısına gerçekleştirildi. Festival kapsamında okul söyleşileri de düzenleniyor. Festival, 23 Nisan'da sona erecek.

 • Tayfun Pirselimoğlu'nun 'Tuhaf Zamanlar' Sergisi İstanbul'da Açıldı
  22:38 Tayfun Pirselimoğlu'nun 'Tuhaf Zamanlar' Sergisi İstanbul'da Açıldı

  Yönetmen, yazar ve ressam Tayfun Pirselimoğlu'nun 'Tuhaf Zamanlar' adlı kişisel sergisi, İstanbul Concept Gallery'de ziyaretçilere açıldı. Sergi, Pirselimoğlu'nun tuhaflıklar üzerine kurulu resimlerini içermekte olup, sanatçı tuhaflığın kendisindeki karşılığını bulmaya çalıştığını ifade etti. Sergi, 16 Mayıs tarihine kadar ziyaret edilebilir.

 • Prag Filarmoni Nefesli Beşlisi, Ankara Müzik Festivali'nde konser verdi
  22:34 Prag Filarmoni Nefesli Beşlisi, Ankara Müzik Festivali'nde konser verdi

  Sevda-Cenap And Müzik Vakfı tarafından düzenlenen 38. Uluslararası Ankara Müzik Festivali kapsamında Prag Filarmoni Nefesli Beşlisi konser verdi. Çankaya Sahne'deki konserde, Jiri Sevcik, Vladislav Borovka, Jan Brabec, Vaclav Fürbach ve Mikulas Koska'nın yer aldığı topluluk, Mozart, Farkas, Bizet, Dvorak ve Hallam'ın eserlerini seslendirdi. Prag Filarmoni Nefesli Beşlisi üyeleri, ulusal ve uluslararası yarışmalarda birçok ödül kazanmıştır ve birçok önemli orkestrada görev almaktadır.

 • ENKA Sanat, 23 Nisan'da iki özel dijital içerik sunacak
  22:09 ENKA Sanat, 23 Nisan'da iki özel dijital içerik sunacak

  ENKA Sanat, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında, ENKA Sahne Gala Konseri ve Sihirli Karpuz Müzikali adlı iki özel dijital içerik sunacak. Konserde genç yetenekler sahne alırken, müzikal çocukları İpek Yolu'nun müziğine ve kültürüne dair büyülü bir yolculuğa çıkaracak.

 • İş Sanat, Latif Demirci'yi sergiyle anıyor
  21:59 İş Sanat, Latif Demirci'yi sergiyle anıyor

  İş Sanat, karikatürist Latif Demirci'nin yarım asırlık sanat hayatını anlatan bir sergi düzenliyor. Sergi, Demirci'nin eserlerini, çizgi karakterlerin maceraları, yayımladığı kitaplar ve farklı çalışmalarıyla birlikte kronolojik ve tematik bir düzen içinde sunuyor. Ayrıca sergide, unutulmaz kahramanların yanı sıra günlük gazete karikatürlerinden örnekler de yer alıyor. Sergi, 30 Haziran'a kadar ziyaret edilebilir.

 • Turizm Haftası Kortej Yürüyüşü Rize'de Renkli Görüntülere Sahne Oldu
  21:39 Turizm Haftası Kortej Yürüyüşü Rize'de Renkli Görüntülere Sahne Oldu

  Rize'de düzenlenen 'Turizm Haftası' etkinlikleri kapsamında il merkezinde gerçekleştirilen kortej yürüyüşü renkli görüntülere sahne oldu. Protokol, sporcular, öğrenciler ve vatandaşların katıldığı yürüyüşte Rize kültürünü yansıtan ürünler ve kıyafetler sergilendi. Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, turizmle ilgili olarak 12 ay boyunca faaliyetlerin devam edeceğini belirtti ve Rize'nin turizm şehri olma hedefine vurgu yaptı.

 • Edremit Sosyal Dayanışma Merkezi'nde Kadın Kursiyerlerin Ürünleri Sergilendi
  21:26 Edremit Sosyal Dayanışma Merkezi'nde Kadın Kursiyerlerin Ürünleri Sergilendi

  Edremit Kaymakamı Ahmet Odabaş, Edremit Sosyal Dayanışma Merkezi (SODAM) projesi kapsamında kadın kursiyerler tarafından hazırlanan el emeği ürünlerin sergilendiği etkinliğe katıldı. Sergide başarılı olan kursiyerlere sertifikaları verildi.


Advertisement