İbrahim Erkal'ın Doktoru '72 Saat' Süre Verdi - Son Dakika
Magazin

İbrahim Erkal'ın Doktoru '72 Saat' Süre Verdi

Beyin ölümü gerçekleşen İbrahim Erkal'ın doktoru "Önümüzde 72 saat var. Biyolojik olarak vefat etti diyemiyoruz." şeklinde konuşurken, Erkal'ın kardeşi ise "Ümidi kesmiyoruz." dedi.

09.05.2017 21:42  Güncelleme: 13:35

12 Nisan'da evinin otoparkında beyin kanaması geçiren ve kaldırıldığı özel hastanenin ardından, Ümraniye Eğitim ve Araştırma hastanesine nakledilen ünlü sanatçının beyin ölümü gerçekleştiği açıklandı.

ÖNLERİNDE 72 SAAT VAR

Akşam saatlerinde Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Necdet Sağlam, ünlü sanatçının kardeşi ve yakınları ile birlikte kamera karşısına geçti. İbrahim Erkal'ın beyin ölümünün gerçekleştiğini söyleyen Başhekim Sağlam, ünlü sanatçının biyolojik olarak ölmediğini ve önlerinde 72 saatin olduğunu söyledi.

"BİYOLOJİK OLARAK ÖLDÜ DİYEMİYORUZ"

İşte Doç. Dr. Necdet Sağlam'ın açıklaması:

Geldiğinden beri derin koma tablosunda. Bu tabloda bir düzelme olmadı. Bugün ilgili hekimlerimiz tarafından yapılan değerlendirmede tıbbi beyin ölümünün gerçekleştiği tespit edildi. Kalp ve diğer organlarının yaşamsal destek ünitemizde sürdürülmektedir.

Yaklaşık 48- ile 72 saatlik bir süre ön görülüyor. O süre zarfında bekleyeceğiz. Biyolojik olarak vefat etti diyemiyoruz. Ailenin bir kararı olursa ona uyacağız ama biz tıbbı desteğimizi sürdüreceğiz. Eşine de bilgi verdik. Kardeşi ile de görüştük. Bize ilk geldiği günden itibaren kalp atışlarında bir düzensizlik vardı. İnişli çıkışlı düzensizlikler oldu. Bugün gerekli testler yapıldı ve tıbbi olarak beyin ölümü kararı verildi. Olayın olduğundan beri derin koma tablosu vardı hep.

"RABBİMİZDEN ÜMİDİ KESMİYORUZ"

Ünlü sanatçının kardeşi Abdullah Erkal ise, "Rabbimizden ümidi kesmiyoruz. Dua edin. Kalp atışı sürdüğü sürece.. Beklemekten başka bir şey yok." dedi.

Öte yandan haberi alan yakınları ve sevenleri hastaneye akın etti. Yakınlarının üzüntülü bir şekilde bekledikleri görüldü.

İbrahim Erkal\'ın Doktoru \'72 Saat\' Süre Verdi

Son Dakika Magazin İbrahim Erkal'ın Doktoru '72 Saat' Süre Verdi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement