Kürtçe müzik yapan sanatçı Zelal Gökçe İstanbul Havalimanı'nda gözaltına alındı - Son Dakika

Kürtçe müzik yapan sanatçı Zelal Gökçe İstanbul Havalimanı'nda gözaltına alındı

20.05.2022 13:32

Aynur Doğan'a yönelik konser yasağından sonra, Kürtçe müzik yapan bir ismin de gözaltına alındığı öğrenildi. Zelal Gökçe dün gece İngiltere dönüşü İstanbul Havalimani'nda gözaltına alındı. Gökçe'nin Çağlayan Adliyesi'ne götürüldüğü öğrenildi.

Müzisyen Zelal Gökçe, dün gece İskoçya'dan İstanbul Havalimanı'na geldi. Gökçe, pasaport kontrol noktasında havalimanı polisi tarafından gözaltına alındı.

HAKKINDA ARAMA KAYDI OLDUĞU TESPİT EDİLDİ

Gökçe buradaki işlemlerinin ardından Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na götürüldü. Müzisyen Zelal Gökçe hakkında İstanbul 10.Sulh Ceza Hakimliği'nin 2021/6548 sayılı Terör Örgütü Propagandası Yapmak ( PKK,KCK ,YPG,YDG-H) suçlarından arama kaydı bulunduğu belirtildi.

YORUMLAR (1)
500
Prof. Dr. Emre Erdoğan: 'Kutuplaşma Bir Arada Yaşamamıza Engel Küresel Bir Sorun' Prof. Dr. Emre Erdoğan: 'Kutuplaşma Bir Arada Yaşamamıza Engel Küresel Bir Sorun' İstanbul'da uyuşturucuya başlama dönemi 15-24 yaş aralığında İstanbul'da uyuşturucuya başlama dönemi 15-24 yaş aralığında
Kaynak: DHA

Son Dakika Magazin Kürtçe müzik yapan sanatçı Zelal Gökçe İstanbul Havalimanı'nda gözaltına alındı - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement