Müziğe İlgimi Geçici Bir Heves Sandılar! - Son Dakika
Magazin

Müziğe İlgimi Geçici Bir Heves Sandılar!

Müziğe İlgimi Geçici Bir Heves Sandılar!

'Bana Dokunma' adlı iki şarkılık bir maxi single çıkaran genç şarkıcı Çağrı; annesi Emel Müftüoğlu ve babasının, müzik sevgisini başta geçici bir heves....

01.01.2012 06:03
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Emel Müftüoğlu'nun, kendisi gibi şarkıcı olan kızı Çağrı, sektördeki yerini sağlamlaştırmaya çalışıyor. 'Bana Dokunma' adlı iki şarkılık bir maxi single çıkaran genç şarkıcı, zamanında gidemediği konservatuvara en kısa zamanda yazılmayı düşündüğünü söylüyor...

İki yıl önce çıkardığınız albümdeki şarkılar hâla dinleniyorken, neden yeniden bir albüm yapma gereği duydunuz?

Bu iki yıl bana 10 yıl gibi geldi. Çünkü ben sürekli üreten, yazan biriyim. Yaptığım şarkılar birikti. Artık beş-altı ayda bir, ikişer şarkılık single'lar çıkartmak istiyorum. Çünkü ilk albümde kliplendiremediğim iki-üç şarkı daha vardı. Çok üzüldüm, içimde kaldı. Tekrar aynı şeyi yaşamak istemiyorum. Artık iki şarkı yapıp ikisine de klip çekeyim diyorum.

'Bana Dokunma'ya, 'Alice Harikalar Diyarında' masalından yola çıkarak çektiğiniz klip kimin fikriydi?

Yönetmenimiz Ceyda Sarıhan'ın fikriydi. "Sen masal karakterine benziyorsun, acaba böyle bir şey mi yapsak?" dedi.

Kıraç, "Müzik artık dinlenen değil, izlenen bir şey oldu" diyor. Katılıyor musunuz buna?

Kesinlikle! Tüm dünyada klipler, şarkıyı dinlenen bir şey olmaktan çıkarıp izlenen şey haline getirdi. O yüzden büyük maliyet isteyen klipler çekiliyor. Eskiden tek mekanda çekilen, şarkıcının mikrofon önünde görüntülendiği kliplerden bugünlere geldik. Teknoloji sayesinde sınırsız alternatifimiz var artık.

Albümde biri slow, biri hareketli iki şarkı var. Duygusal şarkılar mı, yoksa hareketli şarkılar mı sizi daha iyi ifade ediyor?

Seçim yapmak zor ama sanırım duygusal şarkıları söylerken daha mutlu oluyorum; o şarkıların bana daha çok yakıştığını düşünüyorum.

Genç yaşta istediğiniz işi yapıyor olduğunuz için kendinizi şanslı hissediyor musunuz?

Kesinlikle! İnsanın istediği işi yapabilmesi kadar güzel bir şey yok. Bu, benim çocukluğumdan beri istediğim bir şeydi. Sadece şarkı söylemek istedim, ikinci bir alternatifi hiç düşünmedim. Ölene kadar da şarkı söylemek istiyorum.

DÜŞÜNCESİ BİLE HEYECANLI

Bu kadar istemenize rağmen neden müzik değil de sinema-televizyon okumayı seçtiniz?

Aslında konservatuvara gitmeyi çok istiyordum ama ailede bir tane sanatçı var diye izin vermediler. Müziğe olan ilgimi geçici bir heves olarak gördüler ve müzik okumamı istemediler. O konuda babam beni kandırdı. "Nasılsa şarkı söylersin, kolunda bir bileziğin olsun" dedi.

Şimdi müzikteki başarınızı görüp "Keşke izin verseydik" diyorlar mı?

Olabilir, onu hiç sormadım. Güzel fikir; ben sorayım bunu onlara! Ama heves olmadığını anlamışlardır artık diye düşünüyorum. Onları bilmem ama ben keşke konservatuvara gitseydim diye düşünüyorum. Eğitim almadan bu derece iyi şeyler yapabiliyorsam, eğitim alırsam çok daha farklı ve güzel şeyler yapabileceğime inanıyorum. Bu yüzden müzik okumak istiyorum. Nota bilmek, enstrüman çalabilmek, solfej... Düşüncesi bile beni çok heyecanlandırıyor.

Sinema-televizyon okumuş olmanız kliplerinize fayda sağlıyordur ama değil mi?

Benim için fayda sağlıyor da, yönetmenimiz için sıkıcı ve rahatsız edici oluyor. (Gülüyor) Sürekli başlarında duruyorum, karışıyorum her şeye. Muhtemelen beni öldürmek istiyorlardır!

ANNEM DESTEKLİYOR

Kariyerinizi bu şekilde yönlendirmenizde annenizin etkisi var mı?

Tabii ki var. Annem baştan beri maddi manevi destek oluyor bana. Bu da bana daha büyük sorumluluklar yüklüyor. Birinin bana inanması çok önemli. Ailemin güvenini, inancını boşa çıkarmamak için her şeyi yaparım. En korktuğum şey de onları utandıracak bir şey yapmak. Allah utandırmaz inşallah.

Emel Hanım şarkılarınızı biliyor mu?

Biliyor, söylüyoruz beraber. Normalde çok fazla ezberlemez ama benimkileri ezbere bildiğini biliyorum.

Birlikte düet yapmayı düşünür müsünüz?

Şu anda düşünmüyoruz ama ileride olabilir.

Sabah : http://www.sabah.com.tr

Kaynak: Sabah.com.tr

Son Dakika Magazin Müziğe İlgimi Geçici Bir Heves Sandılar! - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Canlı yayın platformu Twitch'e erişim engeli geldi
  23:18 Canlı yayın platformu Twitch'e erişim engeli geldi

  Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), Türkiye'nin en popüler canlı yayın platformlarından olan Twitch için engel getirdi. BTK'nın internet sitesinde yapılan sorgulamada, Twitch'in 22 Şubat 2024 tarihli ve 2024/7 sayılı Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü kararıyla erişime engellendiği bilgisi yer aldı. Erişim engeline ilişkin nedenin casino vb. kumar oyunlarının yayınlarının yapıldığı Twitch olduğu tahmin ediliyor.

 • Abdullah Özdemir'den Ekrem İmamoğlu'na: Biz felaket zamanı tatile gitmeyiz
  21:39 Abdullah Özdemir'den Ekrem İmamoğlu'na: Biz felaket zamanı tatile gitmeyiz

  Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum'un bakanlık döneminde felaket bölgelerindeki hizmetlerinden övgüyle bahsetti. Konuşmasında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na gönderme yapan Özdemir, ''Biz felaket zamanı balıkçıya, tatile gitmeyiz'' dedi.

 • Kendisinden haber alınamayan kadın evde uyurken bulundu
  20:20 Kendisinden haber alınamayan kadın evde uyurken bulundu

  Niğde'de kendisinden haber alınamayan 65 yaşındaki F.G. isimli kadın, evinde uyurken bulundu.

 • Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek: Türkiye, FATF'ın gri listesinden çıkıyor
  19:26 Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek: Türkiye, FATF'ın gri listesinden çıkıyor

  Mali Eylem Görev Gücü (FATF), kara para aklama ve terörizmin finansmanı konusunda belirlediği kriterleri, Türkiye'nin büyük ölçüde karşıladığı sonucuna vardı. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek FATF'ın Türkiye kararını değerlendirerek, ''Ülkemizi gri listeden çıkarmak için teknik çalışmalarımızı başarıyla tamamladık. Haziran ayında yapılacak yerinde denetimle gri listeden çıkma süreci tamamlanmış olacak.'' ifadelerini kullandı.

 • 6 yaşında evlendirme davasında istinaf mahkemesi cezayı az buldu, sanıklar yeniden yargılanacak
  18:12 6 yaşında evlendirme davasında istinaf mahkemesi cezayı az buldu, sanıklar yeniden yargılanacak

  6 yaşında evlendirilme davasında sanık Kadir İstekli, Yusuf Ziya Gümüşel ve Fatıma Gümüşel'in hapis cezası ile cezalandırıldıkları kararı istinaf mahkemesi bozdu. 20. Ceza Dairesi Kadir İstekli'nin iki suçtan cezalandırılması gerekirken tek suçtan cezalandırıldığı, anne Fatıma Gümüşel ve baba Yusuf Ziya Gümüşel'in ise anne ve baba olmalarından dolayı cezanın arttırılması gerektiğini belirterek kararın usul ve esas yönünden bozulmasına karar verdi. Sanıklar yeniden hakim karşısına çıkacak.

 • Mauro Icardi, MKE Ankaragücü-Galatasaray maçındaki hareketi nedeniyle PFDK'ya sevk edildi
  17:27 Mauro Icardi, MKE Ankaragücü-Galatasaray maçındaki hareketi nedeniyle PFDK'ya sevk edildi

  Galatasaray'ın Arjantinli futbolcusu Mauro Icardi, Ankaragücü maçındaki hareketi nedeniyle tedbirsiz olarak PFDK'ye sevk edildi.

 • Almanya'da kişisel kullanım amaçlı esrar tüketimi için karar verildi
  17:24 Almanya'da kişisel kullanım amaçlı esrar tüketimi için karar verildi

  Almanya, kişisel kullanım amaçlı esrarı kısmen yasallaştırma yolunda ilerliyor. Yeni yasa, ülkeyi Malta ve Lüksemburg'tan sonra esrarı yasallaştıran 3. Avrupa Birliği ülkesi haline getirecek. Tartışmaların ardından Almanya parlamentosunun esrar kullanımını kısmen yasallaştırması bekleniyor. Yasa değişikliği, Almanya'yı Malta ve Lüksemburg'dan sonra esrarı kişisel kullanım için yasallaştıran üçüncü Avrupa Birliği ülkesi yapacak.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyon bizim de canımızı yakıyor
  17:11 Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyon bizim de canımızı yakıyor

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Balıkesir'de düzenlenen mitingde konuştu. Gündemine yerel seçimleri ve hayat pahalılığını alan Erdoğan, "Dünyanın başının belası olan enflasyon bizim de canımızı yakıyor. Amacımız Türkiye Yüzyılı rotamızı koruyarak bu fırtınalı küresel iklimden ülkemizi sağ selamet çıkarmaktır." ifadelerini kullandı.

 • Dilan Polat'tan aylar sonra tek cümlelik paylaşım
  16:59 Dilan Polat'tan aylar sonra tek cümlelik paylaşım

  Kara para aklama ve vergi kaçırma gibi 4 ayrı suçtan tutuklu bulunan Dilan Polat'ın Instagram'daki sosyal medya hesabından aylar sonra bir paylaşım yapıldı. Polat çiftinin yer aldığı paylaşımdaki "Geciken adalet, adalet değildir." cümlesi ise dikkatlerden kaçmadı.


Advertisement