Usta sanatçıdan 'Baba' türkü - Son Dakika

Usta sanatçıdan 'Baba' türkü

12.03.2022 13:37
Usta sanatçıdan 'Baba' türkü

Türk Halk Müziği'nin usta ismi Abdurrahman Delen, yeni projesiyle sevenlerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Türk Halk Müziği'nin usta ismi Abdurrahman Delen, yeni projesiyle sevenlerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Usta sanatçı, 'Barış ve Kardeşlik Marşı'nın yanı sıra sağlıkçılar, Korona ve epilepsi hastalığı konusunda yazdığı şiir ve türkülerle sosyal sorumluluk projelerine imza atmıştı.

Abdurrahman Delen, şimdi de söz ve müziği kendisine ait olan babalar gününe özel yazdığı 'Baba' türküsü için stüdyo çalışmalarına başladığını söyledi. Yakında çıkacak olan türküsünü sevenleriyle buluşturmak için çok heyecanlı olduğunu belirtti.

Delen, "Benim hayatım, nefesim, sesim her şeyim türkü. Türküsüz bir an düşünemiyorum. Ayağım yere bastıkça türkü yazıp bestelemeye ve okumaya devam edeceğim" dedi. - İSTANBUL

YORUMLAR
500
Korona vakaları tekrar yükselişe geçti! Hastalığın 2 yeni semptomu belirlendi Korona vakaları tekrar yükselişe geçti! Hastalığın 2 yeni semptomu belirlendi Bağdat'ta bir baba, kendini ve çocuklarını ateşe verdi Bağdat'ta bir baba, kendini ve çocuklarını ateşe verdi Acı Haber! Bu Sözlerle Duyurdu Acı Haber! Bu Sözlerle Duyurdu
Kaynak: İHA

Son Dakika Magazin Usta sanatçıdan 'Baba' türkü - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement