Son dakika Maraş haberleri, Maraş son dakika, son dakika Maraş

Son Dakika Maraş Haberleri

 • Hem suçlu hem güçlü! İl başkanı, kameralar önünde yardımcısını azarladı
  01 Mar Hem suçlu hem güçlü! İl başkanı, kameralar önünde yardımcısını azarladı

  Basın toplantısına geç kalan AK Parti Maraş İl Başkanı Cüneyt Doğan, kameralar önünde toplantıya saatinde başlayan İl Başkan Yardımcısı Meral Şirikçi'yi azarladı. İkili arasında geçen diyaloglar salondaki herkes tarafından duyuldu.

 • Cilt kanseri hastası kadınlar dekoratif sepet örme kursunda moral buluyor
  29 Şub Cilt kanseri hastası kadınlar dekoratif sepet örme kursunda moral buluyor

  Kırşehir Valiliği Aile Destek Merkezi'nde açılan dekoratif sepet örme kursuna katılan cilt kanseri hastası kadınlar, hem moral buluyor hem de ürettikleri ürünleri satarak aile bütçesine katkı sağlıyor. Kursun kadınlara psikolojik ve maddi manevi büyük katkı sağladığı belirtilirken, kursiyerlerin kendini mutlu hissettiği ve yeni arkadaşlıklar edindiği ifade edildi.

 • İBB Başkan Adayı Kurum, Fidanbaşı Köyü Kültür Yardımlaşma ve Kalkınma Derneği'ni ziyaret etti
  27 Şub İBB Başkan Adayı Kurum, Fidanbaşı Köyü Kültür Yardımlaşma ve Kalkınma Derneği'ni ziyaret etti

  İBB Başkan Adayı Kurum, Fidanbaşı Köyü Kültür Yardımlaşma ve Kalkınma Derneği'ni ziyaret etti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum: "Algı üreten tarafta hiçbir zaman olmadık" "Bizim referansımız, milletimizdir" Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı...

 • Murat Kurum, Kartal'da Fidanbaşı Köyü Kültür Yardımlaşma ve Kalkınma Derneği'ni ziyaret etti
  27 Şub Murat Kurum, Kartal'da Fidanbaşı Köyü Kültür Yardımlaşma ve Kalkınma Derneği'ni ziyaret etti

  Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Kartal'da Fidanbaşı Köyü Kültür Yardımlaşma ve Kalkınma Derneği'ni ziyaret etti. Kurum, "Hep üreten tarafta olacağız. Algı üreten tarafta hiçbir zaman olmadık. Biz hep, milletimiz istediklerini gerçekleştiren tarafta olduk. Kişinin lafına bakılmaz, bizim aynamız; işimiz. Bizim referansımız, milletimizdir. Biz bugüne kadar sırtımızı milletimize yasladık" dedi.

 • TÜİK'in güncel raporuna göre il olmaya aday 25 ilçe listelendi
  27 Şub TÜİK'in güncel raporuna göre il olmaya aday 25 ilçe listelendi

  TÜİK'in güncel raporuna göre Bursa, Adana ve Ankara gibi şehirlerde bulunan 25 ilçe, il olmaya aday olarak görülüyor. Nüfusun en az 100 bin ve il merkezine en az 30 kilometre uzaklıkta olmak gibi 8 kriteri sağlayan 25 ilçe tek tek listelenirken, Mersin Tarsus 330 binlik, Bursa İnegöl ise 255 binlik nüfusuyla dikkat çekiyor.

 • Bakan Özhaseki: Gelecek senenin ortalarına kadar bütün hak sahiplerinin konutlarını bitireceğiz
  26 Şub Bakan Özhaseki: Gelecek senenin ortalarına kadar bütün hak sahiplerinin konutlarını bitireceğiz

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Kahramanmaraş'ta yaptığı açıklamada, önümüzdeki senenin ortalarına kadar bütün hak sahiplerinin konutlarını bitireceklerini belirtti. Özhaseki, ayrıca Kahramanmaraş'ın eski cazibesine kavuşacağını ve vatandaşların desteğini aldıklarını ifade etti.

 • Bakan Özhaseki: 'Gelecek senenin ortalarına kadar bütün hak sahiplerinin konutlarını bitireceğiz'
  26 Şub Bakan Özhaseki: "Gelecek senenin ortalarına kadar bütün hak sahiplerinin konutlarını bitireceğiz"

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Kahramanmaraş'ta yapımı devam eden konutların tamamlanacağını ve gelecek senenin ortalarına kadar bütün hak sahiplerinin konutlarını alabileceğini söyledi. Özhaseki, Kahramanmaraş'ın eski cazibesine kavuşacağını ifade etti.

 • Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Şeniz Doğan, 5 Yıllık Hesabını Verdi
  26 Şub Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Şeniz Doğan, 5 Yıllık Hesabını Verdi

  Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Şeniz Doğan, 24 Şubat'ta gerçekleştirdiği 60+1 Proje Tanıtımı ve Bilgilendirme Programı'nda geçtiğimiz 5 yılın hesabını verdi. Pandemi ve deprem gibi zorlu süreçlerde halkın yanında olduklarını belirten Doğan, gerçekleştirdikleri projeleri anlattı.

 • Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, 1 Nisan'dan itibaren hayata geçireceği projeleri açıkladı
  25 Şub Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, 1 Nisan'dan itibaren hayata geçireceği projeleri açıkladı

  Merkezefendi Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Şeniz Doğan, 1 Nisan'dan itibaren Merkezefendi için hayata geçirmeyi planladığı 60 projeyi açıkladı. Projeler, vatandaşlar tarafından beğeni ve destek gördü.

 • Çaykur'da Çalışan Geçici Mevsimlik İşçiler Kadro Talebiyle Eylem Yaptı
  24 Şub Çaykur'da Çalışan Geçici Mevsimlik İşçiler Kadro Talebiyle Eylem Yaptı

  Çaykur'da çalışan mevsimlik tarım işçileri Rize Meydanında bir araya gelerek kadro taleplerini tekrarladılar. Bir kadın işçi, "Hakkımızı versinler öbürlerine verdikleri gibi bize de versinler, bizim istediğimiz çok bir şey değil. 10 bin işçiyi bu ülke kaldıramayacaksa biz daha ne yapalım? Bu kadar diyorum hakkımızı versinler vermeyeceklerse bir şey üretsinler başka yerlerde çözüm oluyor bize niye olmuyor? Niye biz hep böyle kilitleniyoruz nokta koyuluyor bize" dedi.

 • Murat Kurum, Trabzon'un Düşman İşgalinden Kurtuluş Programına Katıldı
  24 Şub Murat Kurum, Trabzon'un Düşman İşgalinden Kurtuluş Programına Katıldı

  İBB Başkan Adayı Murat Kurum, Bakırköy'de düzenlenen 'Trabzon'un Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 106. Yıl Dönümü' programına katıldı. Kurum, Trabzon'un tarihi önemine vurgu yaparak, Trabzon'un coğrafyanın anahtarı olduğunu belirtti. Ayrıca, Trabzon'da yapılan projeleri anlattı ve İstanbul'un paylaşılmak istendiğini söyledi.

 • Biga'da 150'ye yakın mikro deprem meydana geldi
  23 Şub Biga'da 150'ye yakın mikro deprem meydana geldi

  Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı ve ÇOMÜ Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Tolga Bekler, 4 Şubat'tan bu yana Biga ilçesinde meydana gelen 150'ye yakın mikro depremler sonrası, küçük depremlerin oluşturduğu yeni bir fayın ortaya çıktığı söz konusu olabileceğini belirtti.

 • ÇYDD 35. Yıl Dönümünde Atatürk İlke ve Devrimlerini Kutluyor
  21 Şub ÇYDD 35. Yıl Dönümünde Atatürk İlke ve Devrimlerini Kutluyor

  Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), 35. yıl dönümü dolayısıyla açıklama yaparak, Atatürk ilke ve devrimlerini korumayı ve çağdaş eğitimle çağdaş insan ve topluma ulaşmayı hedeflediklerini belirtti. Dernek, eşitsizliği en derinden yaşayan bölgelerden başlayarak ülkenin her köşesine ulaşarak on binlerce gence destek oldu. Ayrıca, kız çocuklarının okullaşmasını sağlamak, üniversite öğrencilerine destek olmak ve pandemi döneminde uzaktan eğitime erişemeyen çocuklara bilgisayar ve tablet desteği sağlamak gibi birçok projeyi hayata geçirdi. Dernek, Cumhuriyet kazanımlarının güvencesi olarak adalet, özgürlük ve insan haklarına olan bağlılığıyla çalışmalarına devam edeceğini vurguladı.

 • GEKA'nın 160. Yönetim Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi
  20 Şub GEKA'nın 160. Yönetim Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

  Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA)'nın 160'ıncı Yönetim Kurulu Toplantısı, Aydın Valisi Yakup Canpolat'ın başkanlığında Muğla'da gerçekleştirildi. Toplantıda Ajansın faaliyet raporu, destek programları ve 2024 yılı çalışma programı görüşüldü.

 • GEKA'nın 160. Yönetim Kurulu Toplantısı'nda 2024 Yol Haritası Belirlendi
  20 Şub GEKA'nın 160. Yönetim Kurulu Toplantısı'nda 2024 Yol Haritası Belirlendi

  Aydın Valisi Yakup Canbolat'ın başkanlığında Muğla'da gerçekleştirilen Güney Ege Kalkınma Ajansı'nın (GEKA) 160'ıncı Yönetim Kurulu Toplantısı'nda, ajansın 2024 yılı yol haritası belirlendi.

 • TKYD, Aydın'da Anadolu Panelleri düzenliyor
  20 Şub TKYD, Aydın'da Anadolu Panelleri düzenliyor

  Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD), Nasıl Bir Ekonomi Gazetesi iş birliği ile Aydın'da düzenlenecek olan 'Anadolu Panelleri' etkinliğiyle kurumsal yönetimi tanıtmaya devam ediyor. Panelde, kurumsal yönetim konusunda uzman isimler konuşmacı olarak yer alacak.

 • Erdoğan ve Aliyev, Azerbaycan-Ermenistan arasında kalıcı barış anlaşmasının önemini vurguladı
  19 Şub Erdoğan ve Aliyev, Azerbaycan-Ermenistan arasında kalıcı barış anlaşmasının önemini vurguladı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Azerbaycan-Ermenistan arasında kalıcı barış anlaşmasının bölge ve dünya için yeni bir umut kaynağı olacağını belirtti. İki lider, Türkiye-Azerbaycan ilişkilerini, bölgesel ve uluslararası konuları ele aldıkları ortak açıklamada, Ermenistan'ın stratejik bir perspektifle süreci değerlendirmesi gerektiğini ve üçüncü tarafların yapıcı katkıda bulunmasını istedi.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Karabağ'da işgalin sona ermesiyle kalıcı barış için tarihi bir fırsat penceresi açıldı
  19 Şub Cumhurbaşkanı Erdoğan: Karabağ'da işgalin sona ermesiyle kalıcı barış için tarihi bir fırsat penceresi açıldı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Azerbaycan ile birlikte omuz omuza hareket ediyoruz.

 • AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Halit Doğan: Samsun'u turizmin merkezi yapacağız
  18 Şub AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Halit Doğan: Samsun'u turizmin merkezi yapacağız

  AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Halit Doğan, Samsun turizmini daha ileri götüreceklerini belirterek, 'Turizmde yeni adımlar atacak Samsun'umuzu hem yerli hem yabancı turistin uğrak noktası haline getireceğiz' dedi.

 • CHP Milletvekili Asu Kaya, faizsiz evlilik kredisini eleştirdi
  16 Şub CHP Milletvekili Asu Kaya, faizsiz evlilik kredisini eleştirdi

  CHP Osmaniye Milletvekili Asu Kaya, Aile ve Gençlik Fonu çerçevesinde açılan faizsiz evlilik kredisini Meclis gündemine taşıdı. Kaya, deprem bölgesinde yer alan illerin krediye başvuru dışında tutulmasını eleştirdi ve adaletsizlik olduğunu belirtti. Ayrıca, Osmaniye'nin deprem sonrası dışlanan ve yoksullaşan kentler arasında olduğunu vurguladı.

 • AKPM Raportörü Piero Fassino, İYİ Parti Meclis Grubu'nu ziyaret etti
  15 Şub AKPM Raportörü Piero Fassino, İYİ Parti Meclis Grubu'nu ziyaret etti

  Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Raportörü Piero Fassino, Kapalı Maraş bölgesi konusunda İYİ Parti Meclis Grubu'nu ziyaret etti. AKPM Siyasi İşler ve Demokrasi Komitesi Raportörü Piero Fassino ve Komisyon Sekreteri Pavel Chevtchenko, İYİ Parti Grup Başkanı Koray Aydın, Edirne Milletvekili Mehmet Akalın ve Uluslararası İlişkiler Başkanı Naci Cinisli ile görüştü. Görüşme, basına kapalı gerçekleşti.

 • AKPM Raportörü Piero Fassino, MHP TBMM Grubu'nu ziyaret etti
  15 Şub AKPM Raportörü Piero Fassino, MHP TBMM Grubu'nu ziyaret etti

  Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Raportörü Piero Fassino, Kapalı Maraş bölgesi konusunda MHP TBMM Grubu'nu ziyaret etti. AKPM Siyasi İşler ve Demokrasi Komitesi Raportörü Piero Fassino ve Komisyon Sekreteri Pavel Chevtchenko, MHP Grup Başkanvekili Muhammed Levent Bülbül ile görüştü. Görüşme, görüntü ve fotoğraf alınmasının ardından basına kapalı gerçekleştirildi.

 • AKPM Raportörü Piero Fassino, DEM Parti Grubu'nu ziyaret etti
  15 Şub AKPM Raportörü Piero Fassino, DEM Parti Grubu'nu ziyaret etti

  Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Raportörü Piero Fassino, Kapalı Maraş bölgesi konusunda DEM Parti Grubu'nu ziyaret etti. AKPM Siyasi İşler ve Demokrasi Komitesi Raportörü Piero Fassino ve Komisyon Sekreteri Pavel Chevtchenko, DEM Parti Grup Başkanvekili Gülüstan Kılıç Koçyiğit ve DEM Parti Diyarbakır Milletvekili Sevilay Çelenk Özen ile görüştü. Görüşme, görüntü ve fotoğraf alınmasının ardından basına kapalı gerçekleştirildi.

 • CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay: İzmir'i Hiçbir Zaman Alamayacaklar
  15 Şub CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay: İzmir'i Hiçbir Zaman Alamayacaklar

  CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, İzmir'in Cumhuriyetçi ve sosyal demokrat belediye başkanlarıyla geliştiğini ve kalkındığını belirterek, İzmir'in hiçbir zaman alınamayacağını söyledi. Tugay, İzmir'in tarihsel kimliğine sahip çıkacaklarını ve kentin değerlerini koruyacaklarını vurguladı. Ayrıca, İzmir'in parlak geleceğini birlikte yazacaklarını ifade etti.

 • AKPM Raportörü Piero Fassino, CHP Meclis Grubu'nu ziyaret etti
  15 Şub AKPM Raportörü Piero Fassino, CHP Meclis Grubu'nu ziyaret etti

  Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Raportörü Piero Fassino, Kapalı Maraş bölgesi konusunda CHP Meclis Grubu'nu ziyaret etti. Fassino, CHP'nin Kapalı Maraş bölgesi konusundaki görüşlerini dinlemek istediğini vurguladı.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Samsun'a son 21 yılda 181 milyar TL kamu yatırımı yapıldı
  15 Şub Cumhurbaşkanı Erdoğan: Samsun'a son 21 yılda 181 milyar TL kamu yatırımı yapıldı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Samsun'da yaptığı mitingde son 21 yılda Samsun'a yapılan 181 milyar TL tutarındaki kamu yatırımını açıkladı. Erdoğan ayrıca, Samsun'da gerçekleştirilen diğer yatırımlar ve devam eden projeler hakkında da bilgi verdi.

 • Cumhur İttifakı'nın Samsun'daki belediye başkan adayları belli oldu
  15 Şub Cumhur İttifakı'nın Samsun'daki belediye başkan adayları belli oldu

  Cumhur İttifakı'nın 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri için Samsun'da ilçelerden gösterdiği belediye başkan adayları belli oldu.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: CHP'de dün yoldaşlık ettiklerini bugün sırtından hançerliyor
  15 Şub Cumhurbaşkanı Erdoğan: CHP'de dün yoldaşlık ettiklerini bugün sırtından hançerliyor

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Samsun mitinginde CHP'yi eleştirerek, 'Dün birlikte yoldaşlık ettiklerini bugün sırtından hançerliyorlar' dedi. Erdoğan ayrıca, 'Hepsinin tek gündemi seçim sonrası CHP yönetimini ele geçirmek' şeklinde konuştu.

 • AKPM Raportörü Piero Fassino, AK Parti Meclis Grubu'nu ziyaret etti
  15 Şub AKPM Raportörü Piero Fassino, AK Parti Meclis Grubu'nu ziyaret etti

  Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Raportörü Piero Fassino, Kapalı Maraş bölgesi konusunda AK Parti Meclis Grubu'nu ziyaret etti. AKPM Siyasi İşler ve Demokrasi Komitesi Raportörü Piero Fassino ve Komisyon Sekreteri Pavel Chevtchenko, AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu ve KKTC Dostluk Grubu Başkanı ve AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem ile görüştü. Görüşme öncesinde konuşan Akbaşoğlu, Fassino'nun Kapalı Maraş bölgesi konusunda AKPM raportörü görevinde olduğunu belirterek, 'Biz de bu konuyla ilgili değerlendirmelerimizi kendileriyle paylaşacağız.' dedi.

 • AKPM Raportörü Piero Fassino, Saadet Partisi Meclis Grubu'nu ziyaret etti
  15 Şub AKPM Raportörü Piero Fassino, Saadet Partisi Meclis Grubu'nu ziyaret etti

  Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Raportörü Piero Fassino, Kapalı Maraş bölgesi konusunda Saadet Partisi Meclis Grubu'nu ziyaret etti. Görüşmede, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin egemenliği ve iki devletli bir çözüm vurgulandı.

 • Murat Kurum: 'İBB mülkiyetinde yaşayan vatandaşımızın mülkiyet sorununu çözeceğiz'
  15 Şub Murat Kurum: "İBB mülkiyetinde yaşayan vatandaşımızın mülkiyet sorununu çözeceğiz"

  AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum, Sarıyer'de İBB mülkiyetinde yaşayan vatandaşların mülkiyet ve tapu sorununu çözeceklerini belirtti. Kurum, Sarıyer'deki altyapı sorununu ortadan kaldıracaklarını ve vatandaşların mülkiyet haklarını tamamen çözeceklerini söyledi. Ayrıca, Sarıyer'de yapacakları projeleri de aktaran Kurum, spor tesisleri, balıkçılar çarşısı, gençlik kampı gibi çalışmaları gerçekleştireceklerini ifade etti.

 • Murat Kurum: Erzincan'daki maden ocağı kazası siyasi istismara dönüştürüldü
  14 Şub Murat Kurum: Erzincan'daki maden ocağı kazası siyasi istismara dönüştürüldü

  Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, Erzincan'da meydana gelen maden ocağı kazasının siyasi istismara dönüştürüldüğünü söyledi. Kurum, kazayla ilgili yapılan çevresel denetimlerin ve cezaların detaylarını paylaştı. Ayrıca, İstanbul'da gerçekleştirilecek projeleri ve Sarıyer'deki imar sorunlarını çözeceklerini belirtti.

 • KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kahramanmaraş'ta İş İnsanlarıyla Buluştu
  12 Şub KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kahramanmaraş'ta İş İnsanlarıyla Buluştu

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası'nda iş insanlarıyla bir araya geldi. Tatar, Kahramanmaraş'ın potansiyelini değerlendirmek için iş insanlarına büyük görevler düştüğünü belirtti. Ayrıca, bir restoranda düzenlenen etkinlikte KKTC'nin Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın satırla dondurma keserken çekilmiş fotoğrafını gören Tatar, eline aldığı satırla tavana asılı dondurmayı kesti.

 • Deniz Yücel: 'Akp ve MHP'ye Sesleniyorum; CHP'yi Terör Örgütleriyle Aynı Cümlede Kullanamazsınız'
  12 Şub Deniz Yücel: "Akp ve MHP'ye Sesleniyorum; CHP'yi Terör Örgütleriyle Aynı Cümlede Kullanamazsınız"

  CHP Sözcüsü Deniz Yücel, “AKP ve MHP’ye sesleniyorum; CHP’yi terörle, terör örgütleriyle aynı cümlede kullanamazsınız. CHP, bu devleti kuran partidir. Bugüne kadar yıllarca insanlarımızın milliyetçi duygularını sömürerek siyaseten var oldunuz. HÜDA-PAR ile aynı safta olan sizler, terör örgütleri konusunda ahkam kesecek konumda değilsiniz. Sizin safınız, Gaffar Okkan’ın katillerinin safıdır. Siz önce Sinan Ateş cinayetinin hesabını verin. Kendi evladına sahip çıkmayanlardan milliyetçi olmaz. Bir terör saldırısından medet umacak kadar acizsiniz. MHP Genel Başkanı da bu acizlikten nasibini almış olmalı ki DEM Parti’nin İstanbul’da aday çıkarmasına sinsi bir planın parçası demiş. Sayın Devlet Bahçeli, bir rekabetten nasıl sinsi bir plan çıkardı bilemiyoruz ama sinsilik deyince bu ülkedeki tek adresin kendisi olduğunu biliyoruz. Şu son günlerde yaşananlar gösterdi ki iktidarın adil ve eşit bir seçime girme cesareti yok. Bu nedenle akıllarına gelen her yönteme başvuruyorlar” dedi.

 • Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kahramanmaraş'ın kurtuluşunu panel ve sergiyle kutladı
  12 Şub Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kahramanmaraş'ın kurtuluşunu panel ve sergiyle kutladı

  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından 12 Şubat Kahramanmaraş'ın kurtuluşu temalı panel ve sergi düzenlendi. Panelde Kahramanmaraş'ın kurtuluş mücadelesi ele alındı ve sergi açılışı gerçekleştirildi.

 • KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kahramanmaraş'ın kurtuluş gününde konuştu
  12 Şub KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kahramanmaraş'ın kurtuluş gününde konuştu

  KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kahramanmaraş'ın kurtuluş günü kutlamalarında yaptığı konuşmada, Türkiye Cumhuriyeti'nin milli savunma sanayi gibi büyük projeleri başarırken, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin ulusal ve milli çıkarları için birlikte geleceğe yürümekten mutluluk duyduklarını belirtti.

 • Kahramanmaraş ve Gaziantepli paraşütçüler, şehitlere saygı uçuşu gerçekleştirdi
  12 Şub Kahramanmaraş ve Gaziantepli paraşütçüler, şehitlere saygı uçuşu gerçekleştirdi

  Türk Hava Sporları Federasyonu'na bağlı Kahramanmaraş ve Gaziantep İl Temsilciliklerine bağlı paraşütçüler, Pazarcık'ın Büyük Nacar Köyü'nde bir araya gelerek şehitler, depremde hayatını kaybeden vatandaşlar ve Milli Mücadele'nin fitilini ateşleyen kahramanların anısına saygı atlayışı gerçekleştirdi. Paraşütçüler, gökyüzünde sergiledikleri yetenekleriyle köy halkına keyifli anlar yaşattı.

 • Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluşu Fener Alayı ile kutlandı
  11 Şub Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluşu Fener Alayı ile kutlandı

  Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 104. yıl dönümü kapsamında düzenlenen Fener Alayı, binlerce kişinin katılımıyla gerçekleştirildi. Valilik ve Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde düzenlenen programda, Jandarma Genel Komutanlığı Mehteran Birliği ve Büyükşehir Belediyesi Bandosu eşliğinde yapılan yürüyüşte, vatandaşlar ellerinde meşaleler ve Türk bayraklarıyla Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'ne kadar yürüdü. Programa birçok protokol üyesi de katıldı ve Mehteran Birliği konseriyle kutlamalar sona erdi.

 • Turgut Altınok: Ankara'mız adeta çölleşiyor
  11 Şub Turgut Altınok: Ankara'mız adeta çölleşiyor

  AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok, Ankara'nın çölleştiğini belirterek, 31 Mart'ta Ankaralıların vereceği kararla şehrin hak ettiği yere ulaşacağını söyledi. Altınok, Altındağ'da yapacakları projeler arasında trafik sorununu çözmek, teleferik yapmak, kentsel dönüşümü gerçekleştirmek ve konut yapmak olduğunu ifade etti.

 • Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, 5 yılda birçok rekor hizmeti vatandaşlara kazandırdı
  11 Şub Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, 5 yılda birçok rekor hizmeti vatandaşlara kazandırdı

  Melikgazi Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Palancıoğlu, 5 yıl içerisinde okul, aile sağlığı merkezi, cami, kütüphane, park ve yeşil alan gibi birçok rekor hizmeti Melikgazi'ye kazandırdıklarını söyledi. Başkan Palancıoğlu, Türkiye'ye örnek olan birçok referans projeyi hizmete sunduklarını belirtti.

 • Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 104. yıl dönümü etkinliklerle kutlandı
  11 Şub Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 104. yıl dönümü etkinliklerle kutlandı

  Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 104. yıl dönümü kapsamında etkinlikler düzenleniyor.

 • Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Erciyes Üniversitesi öğrencileriyle bir araya geldi
  11 Şub Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Erciyes Üniversitesi öğrencileriyle bir araya geldi

  Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Beyaz Önlüklüler Öğrenci Kulübü ve Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileriyle buluştu. Başkan Büyükkılıç, öğrencilerle sohbet ederek hediye verdi ve hatıra fotoğrafı çektirdi. Ayrıca, deprem ve pandemi süreçlerini paylaşarak gençlere desteklerini iletti.

 • Kahramanmaraş'ta düzenlenen geleneksel Türk okçuluğu yarışması
  10 Şub Kahramanmaraş'ta düzenlenen geleneksel Türk okçuluğu yarışması

  Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 104'üncü yıl dönümü ve depremlerde yaşamını yitirenleri anmak için geleneksel Türk okçuluğu yarışması düzenlendi. Yarışmaya 12 kategoride 250 sporcu katıldı ve dereceye giren sporculara sertifika ve kupaları takdim edildi.

 • Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, 950 bin üniversiteli gence ev sahipliği yaptıklarını söyledi
  10 Şub Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, 950 bin üniversiteli gence ev sahipliği yaptıklarını söyledi

  Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, partisinin Yenişehir Spor Salonu'nda düzenlenen il, ilçe ve belde belediye başkan adayları tanıtım toplantısında, Rize'nin her zamanki gibi coşkulu şekilde seçimlere hazır olduğunu belirtti. Bak, 460 gençlik merkezi, 320 genç ofis ve 850 Kredi Yurtlar Kurumunda toplam 950 bin üniversiteli gence ev sahipliği yaptıklarını ifade etti.

 • Kahramanmaraş'ta Tarihi Çarşılar Yeniden Hareketleniyor
  10 Şub Kahramanmaraş'ta Tarihi Çarşılar Yeniden Hareketleniyor

  6 Şubat depremlerinde hasar gören Tarihi Maraş Çarşısı ve Demirciler Çarşısı, tadilat çalışmalarının ardından tekrar faaliyete geçti. 495 dükkanda kepenklerini açan esnaf, geleneksel el sanatları atölyeleri ve yok olmaya yüz tutmuş mesleklerin icra edildiği çarşıda müşterilerini ağırlamaya devam ediyor.

 • Depremde evi hasar gören lise öğrencisi judoda başarı elde etti
  10 Şub Depremde evi hasar gören lise öğrencisi judoda başarı elde etti

  Kahramanmaraş'ta yaşadığı evin depremlerde ağır hasar alması nedeniyle Konya'ya yerleşen 17 yaşındaki lise öğrencisi Firdevs Dilbirliği, Spor Toto Ümitler Türkiye Judo Şampiyonası'nda üçüncülük elde etti. Depremden sonra judoya odaklanan Dilbirliği, ailesinin desteğiyle başarılı bir performans sergiledi. Antrenörleri tarafından desteklenen Dilbirliği, Türkiye derecesi elde ettikten sonra milli takıma seçildi ve Avrupa Kupası'nda ülkemizi temsil edecek.

 • CHP Milletvekili, deprem yardımlarının harcanması için neden yerel seçimler beklenmiştir?
  09 Şub CHP Milletvekili, deprem yardımlarının harcanması için neden yerel seçimler beklenmiştir?

  CHP Isparta Milletvekili Hikmet Yalım Halıcı, 6 Şubat depremlerinin ardından toplanan yardım paralarının harcanması için neden yerel seçimlerin beklenildiğini sordu. Halıcı, AFAD'ın bağış hesabında bir yılda toplanan 128.9 milyar TL'nin sadece 79.3 milyar TL'sinin harcandığını belirtti. Depremzede vatandaşların çadır ve konteyner kentlerde yaşadığı elektrik kesintileri ve su baskınlarına rağmen bu paranın neden harcanmadığını sorguladı.

 • Adıyaman'da Depremde Medyanın Rolü Konulu Panel Düzenlendi
  08 Şub Adıyaman'da Depremde Medyanın Rolü Konulu Panel Düzenlendi

  Adıyaman Faal Gazeteciler Cemiyeti (AGAD) ve Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) tarafından, Adıyaman'da "Depremde Medyanın Rolü" konulu panel düzenlendi. Panelde, depremde yaşananlar ve medyanın rolü tartışıldı.

 • Gelecek-Saadet Partisi Grup Başkanvekili İsa Mesih Şahin'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a eleştiri
  07 Şub Gelecek-Saadet Partisi Grup Başkanvekili İsa Mesih Şahin'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a eleştiri

  Gelecek-Saadet Partisi Grup Başkanvekili İsa Mesih Şahin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Hatay'a ilişkin yaptığı konuşmayı eleştirerek, iktidar partisinin belediyelerinde de sorunlar olduğunu belirtti. Şahin, deprem bölgesinde yeterli konut yapılmadığını ve sorunların çözülmesi için gündem yapacaklarını ifade etti.

 • Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk Verenel Derneği'ni ziyaret etti
  07 Şub Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk Verenel Derneği'ni ziyaret etti

  Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin 1. yıl dönümünde Verenel Derneği Yahyalı Şubesi'ni ziyaret etti. Ziyarette depremde yapılan ve halen devam eden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 • Depremde ayaklarını kaybeden Aysima, hastane odasında eğitimine devam edecek
  07 Şub Depremde ayaklarını kaybeden Aysima, hastane odasında eğitimine devam edecek

  Kahramanmaraş'taki depremde ayaklarını kaybeden 13 yaşındaki Aysima, hastane odasında öğretmenlerine kavuştu ve eğitimine devam etmeye başladı. İl Milli Eğitim Müdürü Bahameddin Karaköse, Aysima için gereken her şeyin yapılacağını belirtti.

 • Depremde enkaz altında kalan Aysima'nın öğretmen isteği yerine getirildi
  07 Şub Depremde enkaz altında kalan Aysima'nın öğretmen isteği yerine getirildi

  Kahramanmaraş merkezli depremde evleri yıkılan ve enkaz altından kurtarılan 13 yaşındaki Aysima, öğretmen isteği üzerine hastane odasında ders almaya başladı. Kayseri Valisi'nin talimatıyla öğretmenler hastaneye gönderildi ve Aysima'nın eğitim ihtiyacı karşılandı. Aysima, Türkçe ve Matematik dersleriyle eğitimine devam edecek.

 • Dursun Özbek: Bölgeden elimizi çekmemek önemli
  07 Şub Dursun Özbek: Bölgeden elimizi çekmemek önemli

  Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, deprem bölgesiyle temas halinde olmanın önemine vurgu yaparak, bölgeden fiziki olarak çekilmemeleri gerektiğini belirtti. Özbek, depremzedelerin beklentilerinin yardımların ötesinde, sürekli temas ve destek olduğunu ifade etti.

 • Samsun'da AK Parti Siyaset Akademisi Kadın Eğitimleri Sertifika Töreni Düzenlendi
  07 Şub Samsun'da AK Parti Siyaset Akademisi Kadın Eğitimleri Sertifika Töreni Düzenlendi

  Samsun'da AK Parti tarafından düzenlenen Siyaset Akademisi Kadın Eğitimleri Sertifika Töreni'nde 200 kadın sertifikalarını aldı. AK Parti Genel Merkezi Kadın Kolları MYK Üyesi Ayten Kesimal Aydın, kadınların siyasette daha çok yer almasını istediklerini belirtti ve Samsun'da 1 kadın belediye başkan adaylarının olduğunu söyledi.

 • Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Adıyaman'da depremzedelere yardım çalışmalarını değerlendirdi
  07 Şub Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Adıyaman'da depremzedelere yardım çalışmalarını değerlendirdi

  Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Adıyaman'da gerçekleşen deprem sonrasında yapılan yardım çalışmalarını değerlendirdi. Bayraktar, felaketin yaralarının kolay sarılmadığını belirterek, gönüllülerin sahadaki çalışmalarının devam ettiğini ve konteyner kentlerin kurulduğunu söyledi.

 • Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, deprem bölgesiyle temas halinde olmanın önemini vurguladı
  07 Şub Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, deprem bölgesiyle temas halinde olmanın önemini vurguladı

  Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Galatasaray Divan Kurulu toplantısında yaptığı konuşmada, deprem bölgesiyle temas halinde olmanın önemine değindi. Özbek, bölgeden elimizi fiziki olarak çekmemenin önemli olduğunu düşündüğünü belirtti ve bölge insanının beklentilerinin yardımların önünde geldiğini ifade etti.

 • Başkan Büyükkılıç, Esenyurt Mahallesi'ndeki Semt Pazarını Ziyaret Etti
  07 Şub Başkan Büyükkılıç, Esenyurt Mahallesi'ndeki Semt Pazarını Ziyaret Etti

  Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Melikgazi ilçesi Esenyurt Mahallesi'nde bulunan semt pazarını ziyaret ederek pazarcı esnafı ve vatandaşlarla sohbet etti. Başkan Büyükkılıç, esnafa hayırlı ve bereketli işler temennisinde bulundu. Ziyarette Başkan Büyükkılıç'a Büyükşehir Belediyesi yetkilileri de eşlik etti. Başkan Büyükkılıç, ayrıca çocuklara ve gençlere hediyeler verdi ve vatandaşların tebriklerini kabul etti.

 • Davutoğlu: 'Onlar 'Asrın Felaketi' Diyerek Sorumluluğu Kadere Bağlarlar, Ama Asıl Sorumluluk 'Asrın Mazeretlerindedir'
  07 Şub Davutoğlu: "Onlar 'Asrın Felaketi' Diyerek Sorumluluğu Kadere Bağlarlar, Ama Asıl Sorumluluk 'Asrın Mazeretlerindedir"

  Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin yıl dönümünde; “Sadece afetler değil, bütün sorunlarımızın temelinde de bu temelinden çürük düzen var. Böyle bir düzende onlar ‘asrın yıkımı, asrın depremi, asrın seli, asrın felaketi’ diyerek sorumluluğu kadere bağlarlar. Ama asıl sorumluluk ‘asrın vurdumduymazlıkları, asrın sorumsuzlukları, asrın mazeretlerindedir” dedi.

 • CHP ve DEM Parti Yöneticileri Malatya'da Deprem Anma Etkinliklerine Katıldı
  06 Şub CHP ve DEM Parti Yöneticileri Malatya'da Deprem Anma Etkinliklerine Katıldı

  CHP ve DEM Parti yöneticileri Malatya'da düzenlenen deprem anma etkinliklerine katıldı. DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, depremde yaşanan ihmalin sorumlularının hesap vermesi gerektiğini vurguladı. Ayrıca, deprem sonrası verilen sözlerin yerine getirilmediği ve halkın hala zor koşullarda yaşadığı belirtildi.

 • Ali Babacan: 'Bir Sene Geçti, Hâlâ Burada Yaşayan İnsanlar Gündelik Yaşamlarına Geri Dönemediyse Bu Kötü Yönetimin Sonucu'
  06 Şub Ali Babacan: "Bir Sene Geçti, Hâlâ Burada Yaşayan İnsanlar Gündelik Yaşamlarına Geri Dönemediyse Bu Kötü Yönetimin Sonucu"

  DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, “Evladının olduğu bir enkazın başında, günlerce tek başına bırakılan insanlar gördüm. Ellerini parçalaya parçalaya moloz kaldırmak zorunda kalan vatandaşlarımızı gördüm. Günlerce aç-susuz kalmış bebeğine çaresizlikle ağlayarak sarılan anneler gördüm. Ama tüm tabloya baktığımda ne gördüm biliyor musunuz? Göz göre göre gelen bir depremle, göz göre göre yaşanan bir afetle mücadele edemeyen bir hükümet gördüm. Evet bir sene oldu. Tam 365 gün. Konut sözü verdiler ama yok. Türkiye Cumhuriyeti bu kadar zayıf bir devlet değil. Türkiye Cumhuriyeti bu kadar yokluk çeken bir devlet değil. Bir sene geçti, hâlâ burada yaşayan insanlar gündelik yaşamlarına geri dönemediyse bu kötü yönetimin sonucu” dedi.

 • İzmir Büyükşehir Belediyesi Depremzedeler İçin Lokma ve Helva Dağıttı
  06 Şub İzmir Büyükşehir Belediyesi Depremzedeler İçin Lokma ve Helva Dağıttı

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinde hayatını kaybedenler için kentin 8 noktasında lokma ve helva dağıttı. Hatay'da şehit düşen piyade er Eren Taşkın için mevlit okutulurken, Eşrefpaşa Hastanesi'nde anma töreni düzenlendi. Başhekim Yardımcısı Gaffar Karadoğan, yapılaşmanın ve denetimin bilimsel olması gerektiğini vurguladı.

 • Gazeteciler Cemiyeti, 6 Şubat depremlerinin birinci yılında depremzede meslektaşlarına destek verdi
  06 Şub Gazeteciler Cemiyeti, 6 Şubat depremlerinin birinci yılında depremzede meslektaşlarına destek verdi

  Gazeteciler Cemiyeti, 6 Şubat depremlerinin birinci yılında depremzede meslektaşlarına destek vermek için eğitim ve teknik programlar düzenledi. Mobil Basın Evi, Adıyaman ve ilçelerinde depremzede gazetecilere ücretsiz canlı yayın ve teknik ekipman desteği sağladı. Ayrıca Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin, deprem bölgesindeki gazetecilere destek olmak için çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.

 • Kayseri Deprem Koordinasyon Merkezi'nde çalışanlara teşekkür
  06 Şub Kayseri Deprem Koordinasyon Merkezi'nde çalışanlara teşekkür

  Melikgazi Belediyesi, 6 Şubat depreminin yıl dönümünde deprem bölgesinde ve Kayseri Deprem Koordinasyon Merkezi'nde çalışan personelle bir araya gelerek emekleri ve çalışmaları için teşekkür etti.

 • Kayseri'de Kahramanmaraş depremleri: Bin 143 yapı ağır hasar aldı
  06 Şub Kayseri'de Kahramanmaraş depremleri: Bin 143 yapı ağır hasar aldı

  6 Şubat 2023'te Kahramanmaraş merkezli meydana gelen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremlerde Kayseri'de bin 143 yapı ağır hasar alırken, vatandaşlar büyük panik yaşadı.

 • 6 Şubat depreminin yıldönümünde Osmaniye'de Asri Mezarlıkta yoğunluk yaşandı
  06 Şub 6 Şubat depreminin yıldönümünde Osmaniye'de Asri Mezarlıkta yoğunluk yaşandı

  6 Şubat depreminin yıldönümünde Osmaniye'de Asri Mezarlıkta yoğunluk yaşandı. Depremde yakınlarını kaybeden vatandaşlar, mezar başlarında Kuran okuyarak dua etti. Gelinlerini, torunlarını ve oğlunu kaybeden 78 yaşındaki Halil Çelik gözyaşlarıyla yaşadıklarını anlattı.

 • Depremde enkaz altından kurtarılan Kübra Uzunarslan, kurtaran ekibi ziyaret etti
  06 Şub Depremde enkaz altından kurtarılan Kübra Uzunarslan, kurtaran ekibi ziyaret etti

  6 Şubat'taki depremde Gaziantep'in Nurdağı ilçesinde kaldığı enkazın altından 14 saat sonra ANDA Arama Kurtarma ekipleri tarafından kurtarılan Kübra Uzunarslan, depremin yıldönümünde kendisini kurtaran ekibi ziyaret etti. Kübra, ekip sorumlusu Serkan Emre ve diğer ekip arkadaşlarıyla bir araya gelerek duygusal anlar yaşadı. Depremde enkaz altında kalan Kübra, ekip arkadaşlarına minnettarlığını dile getirerek, artık bir aile olduklarını söyledi.

 • Asrın felaketinde yeni görüntüler ortaya çıktı
  06 Şub Asrın felaketinde yeni görüntüler ortaya çıktı

  Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi'nde kaydedilen görüntülerde, 6 Şubat depremlerinde hastanede bulunan vatandaşların kaçışması ve tabelaların sarsıntıdan kopması görülüyor. Depremin şiddeti nedeniyle bazı vatandaşlar düşerken, bazıları hastalarıyla birlikte hastaneyi terk etmeye çalışıyor. 872 deprem izolatörünün bulunduğu hastanede kaydedilen görüntüler, depremin şiddetini bir kez daha gözler önüne seriyor.

 • Maraş merkezli 6 Şubat depremlerinin yeni görüntüleri ortaya çıktı
  06 Şub Maraş merkezli 6 Şubat depremlerinin yeni görüntüleri ortaya çıktı

  Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesinde kaydedilen görüntülerde, 6 Şubat depremlerinin şiddeti nedeniyle vatandaşların kaçışması ve tabelaların sarsıntıyla kopması görülüyor. Depremin etkisiyle vatandaşların düştüğü görüntüler, depremin şiddetini bir kez daha gözler önüne serdi. Kahramanmaraş ve çevre illerde meydana gelen depremlerde binlerce kişi hayatını kaybederken, Fethi Sekin Şehir Hastanesi de deprem anlarını kaydeden kameralara sahip oldu.

 • Burdur İtfaiyesi, 6 Şubat depreminin birinci yılında depremzedeleri anma töreni düzenledi
  06 Şub Burdur İtfaiyesi, 6 Şubat depreminin birinci yılında depremzedeleri anma töreni düzenledi

  6 Şubat depreminin birinci yılında Burdur İtfaiyesi, depremin ilk saatlerinde yola çıkarak birçok depremzedenin kurtarılmasını sağlamıştır. İtfaiye personelleri, depremzedeleri anmak için İtfaiye Müdürlüğü önünde bir tören düzenlemiştir.

 • Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenler, Burdur'da anıldı
  06 Şub Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenler, Burdur'da anıldı

  Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenler, Burdur'da düzenlenen bir programla anıldı. Vali Türker Öksüz, programda yaptığı konuşmada depremlerin tarihe asrın felaketi olarak geçtiğini belirterek hayatını kaybedenlerin acısının hala yüreklerde hissedildiğini söyledi. Öksüz, depremde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet dilerken, yaralılara da acil şifalar temennisinde bulundu. Programda ayrıca Burdur Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü personeli de saygı duruşunda bulundu ve acıların hala taze olduğunu vurguladı.

 • Türkiye'de Saatler 04: 17'de Durdu: Kaderine Terk Edilmiş Şehirler, Yıkılmayı Bekleyen Binalar; Suya, Hastaneye Muhtaç İnsanlar.
  06 Şub Türkiye'de Saatler 04: 17'de Durdu: Kaderine Terk Edilmiş Şehirler, Yıkılmayı Bekleyen Binalar; Suya, Hastaneye Muhtaç İnsanlar.

  Türkiye’de saatler, 6 Şubat 2023 gecesi 04:17’de durdu. 53 bin 537 kişinin yaşamını yitirdiği Kahramanmaraş merkezli depremlerin üzerinden tam bir yıl geçti, ama etkileri hâlâ tam olarak ortadan kaldırılabilmiş değil. Hatay’da çadır, konteyner bulamayan depremzedeler hayatta kalma mücadelesi verirken Adıyaman’da yurttaşlar hastaneye erişemiyor. Deprem bölgesinde hâlâ kaldırılmayan enkazlar var. Yıkılmayı bekleyen hasarlı binalar ise insanları tedirgin ediyor.

 • Ankara Üniversitesi'nde Kahramanmaraş depremi kurbanları anıldı
  06 Şub Ankara Üniversitesi'nde Kahramanmaraş depremi kurbanları anıldı

  Ankara Üniversitesi, Kahramanmaraş merkezli depremlerin yıl dönümünde hayatını kaybeden öğrencileri anmak için bir program düzenledi. Rektör Prof. Dr. Necdet Ünüvar, deprem felaketinde hayatını kaybedenlerin sayısını hatırlatarak, Ankara Üniversitesi'nin deprem bölgesine maddi ve manevi destek sağladığını belirtti. Programda, Deprem Anıtı'na kırmızı karanfil bırakıldı, fotoğraf sergisi ve belgesel gösterimi yapıldı.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 6 Şubat Depremlerini Anma Mesajı Yayınladı
  06 Şub CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 6 Şubat Depremlerini Anma Mesajı Yayınladı

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 6 Şubat depremlerinin yıl dönümünde duygusal bir mesaj yayınladı. Özel, mesajında kaybettiğimiz tüm canlara rahmetle anarken, birlikte iyileşme ve dayanışma vurgusu yaptı. Ayrıca, anma mesajına eşlik eden videoda deprem anları ve deprem sonrası yaşanan koordinasyonsuzluklar yer aldı. Videoda ayrıca, deprem bölgesine yapılan yardımlar ve birlikte yeniden inşa vurgusu da yapıldı.

 • Melikgazi Belediye Başkanı 6 Şubat depreminin yıldönümünde anma mesajı yayınladı
  05 Şub Melikgazi Belediye Başkanı 6 Şubat depreminin yıldönümünde anma mesajı yayınladı

  Melikgazi Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Palancıoğlu, 2023 yılında yaşanan 6 Şubat depreminin yıldönümü dolayısıyla bir anma mesajı yayınladı. Başkan Palancıoğlu, depreme hazırlıklı bir ilçe olmak için çalıştıklarını ve deprem bölgelerine yardımlarda bulunduklarını belirtti.

 • Depremde yaralanan Aysima'nın tedavisi sürüyor
  05 Şub Depremde yaralanan Aysima'nın tedavisi sürüyor

  Kahramanmaraş merkezli depremde evleri yıkılan ve enkaz altında kalan 13 yaşındaki Aysima'nın tedavisi Kayseri Şehir Hastanesi'nde devam ediyor. Depremde babasını ve kardeşini kaybeden Aysima, okula gidemediği için üzüntü duyduğunu ve öğretmen istediğini belirtti.

 • CHP Milletvekili Tanrıkulu: Devlet ve hükümet deprem yaralarını saramadı
  05 Şub CHP Milletvekili Tanrıkulu: Devlet ve hükümet deprem yaralarını saramadı

  CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, 6 Şubat depremlerinin birinci yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada, devletin ve hükümetin deprem yaralarını saramadığını belirtti. Tanrıkulu'nun yayınladığı raporda, imar affı uygulamaları ve eksikliklerine dikkat çekildi.

 • Kırşehir Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli depremde kaybedilenleri anacak
  05 Şub Kırşehir Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli depremde kaybedilenleri anacak

  Kırşehir Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinde yitirilen canları, yarın saat 04.17'de Cacabey Meydanı'ndaki Deprem Anıtı'nın önünde anacak.

 • Samsun'da Kültür ve Kaz Gecesi düzenlendi
  05 Şub Samsun'da Kültür ve Kaz Gecesi düzenlendi

  Samsun'un Atakum ilçesinde faaliyet gösteren Kars Ardahan Iğdırlılar Samsun Derneği tarafından düzenlenen 'Kültür ve Kaz Gecesi' programı gerçekleştirildi. Etkinlikte konuşan Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Yaver Cengiz, deprem felaketinde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diledi ve birliktelik mesajı verdi. Programda Kars ve Ardahan yöresine özgü yemekler servis edildi, Kafkas oyunları sahnelendi ve türküler seslendirildi. Programa birçok önemli isim katıldı ve etkinliğe destek verenlere plaket takdim edildi.

 • Depremde 11 Kuzusunu Kaybeden Anne, Mezar Taşlarını Öpüp Okşuyor
  05 Şub Depremde 11 Kuzusunu Kaybeden Anne, Mezar Taşlarını Öpüp Okşuyor

  Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremlerde 2 oğlu, oğullarının eşleri ve 7 torunu olmak üzere toplam 11 kuzusunu kaybeden 80 yaşındaki anne, her hafta mezarlığa giderek mezar taşlarını öpüp okşayarak acısını bir nebze olsun dindirmeye çalışıyor.

 • TBMM Milli Savunma Komisyonu, Kapalı Maraş bölgesinde incelemelerde bulundu
  04 Şub TBMM Milli Savunma Komisyonu, Kapalı Maraş bölgesinde incelemelerde bulundu

  Hulusi Akar Başkanlığındaki Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Milli Savunma Komisyonu, KKTC'de bulunan Kapalı Maraş bölgesinde incelemelerde bulundu. Akar ve beraberindeki heyet, bölge hakkında bilgi aldı ve vatandaşlarla sohbet etti. Ziyaretin ardından Akar, KKTC'nin zorlu süreçlerden geçtiğini ve şehitlere rahmet diledi. Cumhuriyet Meclisi Başkanı Töre ise TBMM heyetini ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirtti.

Advertisement