Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Munzur Vadisi haberleri, Munzur Vadisi son dakika, son dakika Munzur Vadisi

Son Dakika Munzur Vadisi Haberleri

Son dakika Munzur Vadisi haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son munzur vadisi haberleri anında burada.


 • 25.10.2023 25 Eki 09:33 Tunceli'de koruma altında bulunan yaban keçileri görüntülendi

  Tunceli'de koruma altında bulunan yaban keçileri görüntülendi Tunceli'de Munzur Vadisi Milli Parkı'nda koruma altında bulunan yaban keçileri, yavrularıyla birlikte karınlarını doyurdu. Sıcak hava nedeniyle çıkan taze otlardan beslenen keçiler, zaman zaman toprağı kazarak ot yediler. Uzun bir süre beslenen keçiler, daha sonra vadinin üst bölümlerine doğru ilerledi.

 • 24.10.2023 24 Eki 15:02 Munzur Vadisi Milli Parkı'ndaki Sincaplar Yiyecek Ararken Görüntülendi

  Munzur Vadisi Milli Parkı'ndaki Sincaplar Yiyecek Ararken Görüntülendi Tunceli'deki Munzur Vadisi Milli Parkı'nda yaşayan sincaplar, meşe ormanlarıyla kaplı alanlarda yiyecek ararken objektiflere yansıdı. Milli parktaki ormanları mesken tutan sincaplar, keskin dişleriyle dallardaki palamutları kopararak karınlarını doyuruyor ve kış için depoluyor. Ayrıca, taşıdıkları veya toprağa gömdükleri tohumlarla da milli parktaki ormanların gelişmesine katkı sağlıyor.

 • 17.10.2023 17 Eki 15:44 Munzur Vadisi Milli Parkı'nda Kaçak Balık Avına Yüksek Cezalar

  Munzur Vadisi Milli Parkı'nda Kaçak Balık Avına Yüksek Cezalar Tunceli'deki Munzur Vadisi Milli Parkı'nda kaçak balık avladıkları belirlenen 88 kişiye 193 bin 634 lira ceza uygulandı. Milli park, doğal güzellikleri ve zengin su kaynaklarıyla dikkat çekiyor. Doğa Koruma ve Milli Parklar Tunceli Şubesi görevlileri, yaban hayatını korumak için çalışmalarını sürdürüyor. Yapılan denetimlerde kaçak balık avlayan kişilere yüksek cezalar verildi ve balık avında kullanılan malzemelere el konuldu.

 • 05.10.2023 05 Eki 11:47 Tunceli'de kaçak avlanan 4 şahsa işlem yapıldı

  Tunceli'de kaçak avlanan 4 şahsa işlem yapıldı Doğa Koruma ve Milli Parklar Tunceli İl Şube Müdürlüğü personeli tarafından Munzur Vadisi Milli Parkı'nda yapılan denetimlerde, 1380 sayılı Su Ürünleri Kanunu'na muhalefet eden 4 kişiye idari işlem uygulandı.

 • 04.09.2023 04 Eyl 15:59 Muş'tan Tunceli'ye gezmeye gelen öğrenciler Munzur Vadisi'nde çöp topladı

  Muş'tan Tunceli'ye gezmeye gelen öğrenciler Munzur Vadisi'nde çöp topladı Gençlik ve Spor Bakanlığınca yürütülen "Anadoluyuz Biz" projesi kapsamında Muş'tan Tunceli'ye gelen öğrenciler, kentin doğal güzelliklerini gezerek bazı alanlarda çevre temizliği yaptı.

 • 30.08.2023 30 Ağu 12:35 Munzur ve Pülümür vadilerinin 'Kesin korunacak hassas alan' ilanı, bölge halkını sevindirdi

  Munzur ve Pülümür vadilerinin 'Kesin korunacak hassas alan' ilanı, bölge halkını sevindirdi TUNCELİ'de doğal güzellikleri, yaban hayatı ve endemik türleri ile öne çıkan Munzur ve Pülümür vadilerinin bazı bölgeleri 'kesin korunacak hassas alan' ilan edildi.

 • 29.08.2023 29 Ağu 13:38 Tunceli'de Yaban Hayvanlarına Yiyecek Verme Uyarısı

  Tunceli'de Yaban Hayvanlarına Yiyecek Verme Uyarısı Tunceli'de Munzur Vadisi Milli Parkı'nda piknik yapan vatandaşların yaban hayvanları için yiyecek bırakması üzerine Doğa Koruma ve Milli Parklar 15'inci Bölge Müdürlüğü'nce bölgeye 'Yaban hayvanlarına yiyecek ve tuz vermek yasaktır' yazılı tabela asıldı.

 • 19.08.2023 19 Ağu 10:53 Yavru tilki, yılanı yerken kameraya takıldı

  Yavru tilki, yılanı yerken kameraya takıldı Tunceli'de bir sürücü tarafından çekilen görüntülerde, yavru tilki yavru yılanı asfalta çıkardıktan sonra pençe ve dişleriyle yaralayarak yedi. Tilki, yılanı yedikten sonra ormanlık alanda kayboldu.

 • 07.08.2023 07 Ağu 11:33 Tunceli'de Akademisyenler Yeni Bitki Örnekleri Kazandırıyor

  Tunceli'de Akademisyenler Yeni Bitki Örnekleri Kazandırıyor Tunceli'de akademisyenler, dağlık ve ormanlık alanlarda yaptıkları botanik araştırmalarıyla bilim dünyasına yeni bitki örnekleri kazandırıyor. Kentte yapılan araştırmalar sonucunda birçok endemik tür tespit edildiği belirtilirken, bu çalışmaların bitki envanteri çıkarmak ve tür izleme çalışmalarında kullanıldığı ifade edildi. Akademisyenler, ticari amaçlı bitki toplanmasına karşı uyarıda bulunarak, doğanın korunması gerektiğini vurguladı.

 • 29.07.2023 29 Tem 23:02 Piknikçiler sevimli sincabı elleriyle böyle besledi

  Piknikçiler sevimli sincabı elleriyle böyle besledi Tunceli'nin Munzur Vadisinde piknik yapan bir grup vatandaş, sevimli bir sincabın avucundan yemek yiyerek karnını doyurduğu anları cep telefonu kamerasıyla kaydetti. Sincap, doğal güzellikleriyle ünlü olan Tunceli'de sıkça görülen yaban hayvanlarından biriydi.

 • 27.07.2023 27 Tem 10:44 Kamp Alanına Gelen Ayıyı Vatandaşlar Besliyor

  Kamp Alanına Gelen Ayıyı Vatandaşlar Besliyor Tunceli'de Munzur Vadisi Milli Parkı içerisinde kamp yapan vatandaşlar, yanlarına kadar gelen ayıyı bekliyor. Bir vatandaş tarafından tavada uzatılan yemeği yiyen ayı adeta vadinin maskotu haline geldi. Tunceli, doğası ve zengin yaban hayatı ile dikkat çekiyor. Birçok yaban hayvanının barındıran ilde, yaban hayvanları da farklı hallerde vatandaşlar tarafından görüntüleniyor. Munzur Vadisi Milli Parkı'ndaki piknik alanına gelmeyi alışkanlık haline getiren bozayı, kamp kuran ve piknik yapan vatandaşlar tarafından besleniyor. Vadideki alanda kamp yapan Doğa aktivisti Eren Türker, yanına kadar gelen ayıya tavada yemek verdi. Kendisine uzatılan reddetmeyen ayının o anları Türker tarafından kayıt altına alındı.

 • 21.07.2023 21 Tem 17:16 Anadoluyuz Biz Projesi kapsamında Ardahan'dan Tunceli'ye gelen öğrenciler kentin tarihi ve kültürel mekanlarını gezdi

  Anadoluyuz Biz Projesi kapsamında Ardahan'dan Tunceli'ye gelen öğrenciler kentin tarihi ve kültürel mekanlarını gezdi Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen 'Anadoluyuz Biz Projesi' kapsamında Ardahan'dan Tunceli'ye gelen üniversite öğrencileri, kentin tarihi ve kültürel mekanlarını gezdi. Rehberler eşliğinde düzenlenen etkinliklerde öğrenciler, Tunceli Müzesi, Munzur Vadisi Milli Parkı, Pertek Kalesi ve Munzur Gözeleri gibi önemli mekanları ziyaret etti. Ayrıca öğrenciler, su sporları merkezlerinde zipline yaparak kano ve rafting turlarına katıldı. Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Ekinci, öğrencilerin keyifli zaman geçirdiğini ve bölge hakkında bilgi sahibi olduklarını belirtti.

 • 10.07.2023 10 Tem 13:23 Aracın kaput kısmına giren engerek yılanını, elleriyle yakalayıp doğaya saldı

  Aracın kaput kısmına giren engerek yılanını, elleriyle yakalayıp doğaya saldı Tunceli'de bir otomobilin kaput kısmına giren engerek yılanını bir vatandaş kuyruğundan tutarak yakaladı ve doğaya saldı. Sürücü, yılanın çıkmaması üzerine yardım istedi ve Barış Aktaş isimli sürücü yılanı kuyruğundan kavrayarak araçtan çıkardı. Yılan yeniden doğal ortamına bırakılırken araçtakiler yollarına devam etti.

 • 04.07.2023 04 Tem 15:33 Korunan alanlar 9 günlük tatilde 4 milyon 601 bin 672 kişiyi ağırladı

  Korunan alanlar 9 günlük tatilde 4 milyon 601 bin 672 kişiyi ağırladı Kurban Bayramı'nı da kapsayan 9 günlük tatil boyunca korunan alanlar, 4 milyon 601 bin 672 kişiyi ağırladı. En fazla ilgiyi ise Antalya'daki Beydağları Sahil Milli Parkı gördü. Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, sürdürülebilir bir doğa anlayışıyla hayata geçirdiği alan koruma çalışmaları ve sosyal donatı yatırımlarıyla ziyaretçi sayılarını artırıyor. Beydağları Sahil Milli Parkı 488 bin 343 ziyaretçiyle birinci sırada yer alırken, Marmaris Milli Parkı 471 bin 231 kişiyle ikinci oldu.

 • 04.07.2023 04 Tem 15:13 Kurban Bayramı'nda Milli Parklar ve Orman Parkları Yoğun İlgi Gördü

  Kurban Bayramı'nda Milli Parklar ve Orman Parkları Yoğun İlgi Gördü TARIM ve Orman Bakanlığına bağlı korunan alanlar ile milli parkları, Kurban Bayramı süresince 4 milyon 601 bin 672 kişi ziyaret etti. En fazla ilgiyi 488 bin 343 ziyaretçi ile Antalya'daki Beydağları Sahil Milli Parkı gördü. Orman Genel Müdürlüğü bünyesindeki bin 857 adet orman parkı da Kurban Bayramı boyunca ziyaretçi akınına uğradı.

 • 03.07.2023 03 Tem 17:12 Tunceli'de Munzur Vadisi Milli Parkı'nda çevre temizliği yapıldı

  Tunceli'de Munzur Vadisi Milli Parkı'nda çevre temizliği yapıldı Tunceli'de Doğa Koruma ve Milli Parklar görevlileri, Munzur Vadisi Milli Parkı'nda çevre temizliği yapmak için çalışma başlattı. Kurban Bayramı dolayısıyla turist yoğunluğu yaşanan milli parkta, bazı vatandaşların çöplerini doğaya bırakması nedeniyle kirlilik oluştu. Ekipler, milli parkın Miskisağ mevkisinden başlayarak Beşevler köyüne kadar kağıt, plastik, cam şişe ve poşet gibi atıkları topladı. Piknik ve kamp yapmanın yasak olduğu milli parkta, ekiplerin belirli aralıklarla denetimlerini sürdürdüğü bildirildi.

 • 03.07.2023 03 Tem 10:48 Munzur Vadisi Milli Parkı'nda yasaklara uyulmuyor

  Munzur Vadisi Milli Parkı'nda yasaklara uyulmuyor Tunceli Valiliği'nin ormanlık alanlarda piknik ve kamp yapmayı yasaklamasına rağmen, Munzur Vadisi Milli Parkı'nda yasaklara uyulmuyor. Milli parkta endemik bitki türleri ve nesli tükenme tehlikesi altındaki hayvanlar bulunuyor. Denetlemelerin sıklaştırılmaması durumunda yaban hayatı ve endemik türler yok olabilir.

 • 01.07.2023 01 Tem 13:56 Tunceli'de Munzur Vadisi Milli Parkı'nda Kaçak Balık Avına Cezai İşlem

  Tunceli'de Munzur Vadisi Milli Parkı'nda Kaçak Balık Avına Cezai İşlem Tunceli'deki Munzur Vadisi Milli Parkı'nda kaçak balık avladıkları tespit edilen 4 kişiye, 13 bin 232 lira ceza uygulandı. Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Tunceli Şubesi Müdürlüğü ekipleri, turist yoğunluğunun yaşandığı parkta denetim gerçekleştirdi. Munzur Çayı kıyısında yapılan incelemelerde, 4 kişinin kaçak olarak kırmızı benekli alabalık avladığı belirlendi. Su Ürünleri Kanunu'na muhalefet suçundan işlem yapılarak ceza kesildi ve avlanan balıklar ile avda kullanılan malzemelere el konuldu.

 • 20.06.2023 20 Haz 19:07 Tunceli'de Ormanlarda Ateşli Piknik, Kamp ve Çadır Kurmak Yasaklandı

  Tunceli'de Ormanlarda Ateşli Piknik, Kamp ve Çadır Kurmak Yasaklandı Tunceli Valiliği, 31 Ekim'e kadar kent sınırları içerisindeki ormanlarda ateşli piknik, kamp ve çadır kurmanın yasaklandığını duyurdu. Munzur Vadisi Milli Parkı'nda geçen yıllarda birçok noktada orman yangını çıktığı için alınan kararla, orman yangınlarının önüne geçilmesi ve önlenmesi amaçlanıyor. Ayrıca, ilimiz ormanlarının tamamında ateş yakmak yasaklanmıştır. Mahalli köylülerin işi gereği ormana giriş ve çıkışları dışında izinsiz olarak ormanlara giriş ve çıkış yasaklanmıştır.

 • 16.06.2023 16 Haz 13:26 Munzur Vadisi'nde bitkin bulunan ebabil tedavi altına alındı

  Munzur Vadisi'nde bitkin bulunan ebabil tedavi altına alındı Tunceli'de bitkin bulunan ebabil tedavi altına alındı.

 • 15.06.2023 15 Haz 13:23 Öksüz yaban keçileri Tunceli'de besleniyor

  Öksüz yaban keçileri Tunceli'de besleniyor Munzur Vadisi Milli Parkı'nda annelerini kaybeden öksüz yaban keçileri, Tunceli Ovacık'ta besicilik yapan aile tarafından emziriliyor. Yavruların sağlıklı büyüyebilmesi için süt anne desteği sağlandı ve bölgeye nakledildi. Yaban keçileri, belirli aralıklarla kontrol ediliyor ve doğada hayatta kalacak erişkinliğe ulaştıklarında kendi yaşam alanlarına bırakılacak.

 • 14.06.2023 14 Haz 13:03 Tunceli'de koruma altına alınan yaban keçisi yavruları özenle bakılıyor

  Tunceli'de koruma altına alınan yaban keçisi yavruları özenle bakılıyor Tunceli'de anneleri öldüğü için koruma altına alınan yaban keçisi yavruları "Munzur" ve "Dersim", emanet edildikleri besici aile tarafından özenle bakılıyor. Yavrular, daha sağlıklı büyüyebilmeleri için Ovacık ilçesinde yaşayan besici Umut Can Yarar tarafından bakılıyor. Yarar, yaban keçilerinin günde 6-7 defa "Sümbül" ve "Nergis" isimli keçiler tarafından emzirilmesini sağlıyor. Yavrular, hayatta kalacak erişkinliğe ulaştıktan sonra doğal ortamlarına bırakılacak.

 • 09.06.2023 09 Haz 15:32 Tunceli'de Munzur Vadisi'nde Kamping Projesi İçin İmza Töreni Düzenlendi

  Tunceli'de Munzur Vadisi'nde Kamping Projesi İçin İmza Töreni Düzenlendi Tunceli'deki Munzur Vadisi'nde inşa edilmesi planlanan 'Munzur Kamping' projesi için imza töreni düzenlendi. FKA tarafından desteklenen ve İl Özel İdaresi tarafından hayata geçirilecek projeyle, vadideki Yaylagünü köyü civarında taş ev, bungalov ev, çadır ve karavan kamp alanı ile ortak kullanım alanlarını içeren modern konaklama tesisi yapılacak.

 • 09.06.2023 09 Haz 13:37 Yaban keçisinin ölen yavrusunun yerine sütanne keçi bulundu

  Yaban keçisinin ölen yavrusunun yerine sütanne keçi bulundu Tunceli'de kayalıklardan düşerek ölen yaban keçisinin korumaya alınan 2 yavrusu biberonla beslenmeyi reddedince, Ovacık ilçesinde yavruları reddetmeyen bir yetiştiricinin keçisi sütanne oldu. Yavruların büyüdükten sonra doğal ortamlarına bırakılacak.

 • 09.05.2023 09 May 12:33 Tunceli'de kaybolan 2 kişiden birinin cesedi bulundu

  Tunceli'de kaybolan 2 kişiden birinin cesedi bulundu Tunceli'nin Ovacık ilçesinde otomobille düştükleri Munzur Çayında kaybolan 2 kişiyi arama çalışmalarında bir kişinin cesedi bulundu. Arama çalışmaları devam ediyor.

 • 09.05.2023 09 May 09:42 Tunceli'de kaybolan 2 kişiden birinin cesedi bulundu

  Tunceli'de kaybolan 2 kişiden birinin cesedi bulundu Tunceli'nin Ovacık ilçesinde otomobille düştükleri Munzur Çayında kaybolan 2 kişiyi bulmak için yapılan çalışmalarda bir kişinin cesedine bulundu. Arama çalışmaları sırasında Munzur Vadisi Milli Parkı Venk Köprüsü mevkiinde bir cesede ulaşıldı. Kayıp olan 3 kişiden sürücü Baran Aslantaşın cansız bedeni daha önce sudan çıkarılmıştı.

 • 23.04.2023 23 Nis 15:12 Tunceli'de Munzur Çayı'na uçan otomobildeki gençler aranıyor

  Tunceli'de Munzur Çayı'na uçan otomobildeki gençler aranıyor DSİ verilerine göre son 40 yılın en yüksek debisine ulaşan Munzur Çayı'na uçan otomobildeki 3 genci arama çalışmaları 3. gününde devam ediyor. Bayram tatilini fırsat bilerek Diyarbakır'dan Ovacık ilçesindeki Munzur Gözelerini görmek isteyen gençlerden şu ana kadar herhangi bir ize rastlanmadı.

 • 23.04.2023 23 Nis 14:49 Munzur Çayına uçan otomobildeki 3 gencin arama çalışmaları devam ediyor

  Munzur Çayına uçan otomobildeki 3 gencin arama çalışmaları devam ediyor Tunceli'de son 40 yılın en yüksek debisine ulaşan Munzur Çayına uçan otomobildeki 3 gencin arama çalışmaları 3. gününde de devam ediyor. 1000'in üzerinde ekip, debisi yüksek olan nehirde zorlu çalışmalar yürütüyor.

 • 20.04.2023 20 Nis 14:28 Tuncelide Kaçak Balık Avına Cezai İşlem

  Tuncelide Kaçak Balık Avına Cezai İşlem Tunceli'de kaçak olarak balık avladığı tespit edilen bir kişiye 3 bin 374 lira ceza uygulandı. Doğa Koruma ve Milli Parklar Tunceli Şubesi Müdürlüğü görevlileri tarafından gerçekleştirilen denetimde, Munzur Vadisi Milli Parkı'nda bir kişinin kaçak balık avladığı tespit edildi. Su Ürünleri Kanununa muhalefet suçundan cezai işlem uygulanan kişiye, avlanan balıklara ve avda kullanılan serpmeye de el konuldu.

 • 18.04.2023 18 Nis 11:07 Tunceli'de ilkbaharın gelişiyle tarih ve doğa gezileri başladı

  Tunceli'de ilkbaharın gelişiyle tarih ve doğa gezileri başladı Tunceli'de karların erimesiyle doğal güzellikleri ortaya çıkan dağ, göl, kanyon, vadi ve şelaleler ile tarihi mekanlara gezi turları düzenlenmeye başlandı.

 • 15.04.2023 15 Nis 10:50 Munzur Vadisi'nde yeşeren otlarla beslenen bozayı böyle görüntülendi

  Munzur Vadisi'nde yeşeren otlarla beslenen bozayı böyle görüntülendi Munzur Vadisi'nde yeşeren otlarla beslenen bozayı böyle görüntülendi Tunceli'de Munzur Vadisi Milli Parkı'nda yeşeren otlarla beslenen bozayı görüntülendi.

 • 14.04.2023 14 Nis 10:58 İlkbahar yağmurlarıyla Munzur Vadisi Milli Parkı'nda şelaleler akmaya başladı

  İlkbahar yağmurlarıyla Munzur Vadisi Milli Parkı'nda şelaleler akmaya başladı Tunceli'de ilkbahar yağışlarının etkisiyle Munzur Vadisi Milli Parkı'nın birçok noktasında şelaleler akmaya başladı.

 • 14.04.2023 14 Nis 10:58 İlkbahar yağmurlarıyla Munzur Vadisi Milli Parkı'nda şelaleler akmaya başladı

  İlkbahar yağmurlarıyla Munzur Vadisi Milli Parkı'nda şelaleler akmaya başladı Tunceli'de ilkbahar yağışlarının etkisiyle Munzur Vadisi Milli Parkı'nın birçok noktasında şelaleler akmaya başladı.

 • 09.04.2023 09 Nis 13:35 Doğa koruma görevlisi, yabani sincabı elleriyle besledi

  Doğa koruma görevlisi, yabani sincabı elleriyle besledi Doğa koruma görevlisi, yabani sincabı elleriyle besledi Tunceli'de doğa koruma görevlisi Murat Özer, denk geldiği yabani sincabı elleriyle besledi.

 • 09.04.2023 09 Nis 13:35 Doğa koruma görevlisi, yabani sincabı elleriyle besledi

  Doğa koruma görevlisi, yabani sincabı elleriyle besledi Doğa koruma görevlisi, yabani sincabı elleriyle besledi Tunceli'de doğa koruma görevlisi Murat Özer, denk geldiği yabani sincabı elleriyle besledi.

 • 03.04.2023 03 Nis 10:35 Kış uykusundan uyanan tarla kertenkeleleri Munzur Vadisi'nde görüntülendi

  Kış uykusundan uyanan tarla kertenkeleleri Munzur Vadisi'nde görüntülendi Tunceli'de baharın gelişiyle kış uykusundan uyanan tarla kertenkeleleri, Munzur Vadisi Milli Parkı'ndaki taşlık alanlarda yiyecek ararken fotoğraf karelerine yansıdı.

 • 25.03.2023 25 Mar 14:16 YİYECEK ARAMAYA ÇIKAN AYI VE YAVRULARI GÖRÜNTÜLENDİ

  YİYECEK ARAMAYA ÇIKAN AYI VE YAVRULARI GÖRÜNTÜLENDİ TUNCELİ'de kış uykusundan uyandıktan sonra yiyecek aramaya çıkan bozayı ve 3 yavrusu, cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.

 • 22.03.2023 22 Mar 11:45 Tunceli'de sincaplar ormanlık alanda beslenirken görüntülendi

  Tunceli'de sincaplar ormanlık alanda beslenirken görüntülendi Tunceli'deki Munzur Vadisi Milli Parkı'nda yaşayan sincapların doğada yiyecek arayışları, fotoğraf karelerine yansıdı.

 • 22.03.2023 22 Mar 10:39 Koruma altındaki yaban keçileri Tunceli dağlarında beslenirken görüntülendi

  Koruma altındaki yaban keçileri Tunceli dağlarında beslenirken görüntülendi Tunceli'de, koruma altında olan yaban keçileri, Munzur Vadisi Milli Parkı'ndaki sarp kayalıklarda beslenirken görüntülendi.

 • 21.01.2023 21 Oca 15:48 Yaban keçileri Munzur Vadisi'ndeki ormanlarda beslenirken görüntülendi

  Yaban keçileri Munzur Vadisi'ndeki ormanlarda beslenirken görüntülendi Tunceli'de koruma altında olan yaban keçileri, Munzur Vadisi Milli Parkı'nda yiyecek ararken objektife yansıdı.

 • 28.12.2022 28 Ara 10:29 15 YIL İZİNİ SÜRDÜĞÜ VAŞAĞI YAKINDAN GÖRÜNTÜLEMEYİ BAŞARDI

  15 YIL İZİNİ SÜRDÜĞÜ VAŞAĞI YAKINDAN GÖRÜNTÜLEMEYİ BAŞARDI TUNCELİ'de yaklaşık 20 yıldır dağcılık ve doğa fotoğrafçılığı yapan İsmail Ateş (45), 15 yıldır izini sürdüğü, nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olduğu için birinci derecede koruma altında olan ve Uluslararası Doğaya Koruma Birliği (IUCN) Kırmızı Listesi'nde yer alan vaşağı doğal...

 • 06.12.2022 06 Ara 15:40 Tunceli'de PKK'lı teröristlerin 15 sığınağı imha edildi

  Tunceli'de PKK'lı teröristlerin 15 sığınağı imha edildi TUNCELİ'de, PKK'lı teröristlerin mühimmat deposu olarak kullandığı 15 sığınak, tespit edilerek imha edildi.

 • 19.11.2022 19 Kas 15:47 Tunceli'de devrilen beton mikserinin sürücüsü yaralandı

  Tunceli'de devrilen beton mikserinin sürücüsü yaralandı Tunceli'de şarampole devrilen beton mikserinin sürücüsü yaralandı.

 • 13.11.2022 13 Kas 13:19 (TUNCELİ)Tilkiyi eliyle böyle besledi

  (TUNCELİ)Tilkiyi eliyle böyle besledi (TUNCELİ)Tilkiyi eliyle böyle besledi Tunceli'de tilkiye kraker yediren vatandaşın o anları, cep telefonu kamerasıyla kayıt altına alındı.

 • 05.11.2022 05 Kas 12:41 Boz ayının kış uykusu öncesi son gezintisi

  Boz ayının kış uykusu öncesi son gezintisi - Boz ayının kış uykusu öncesi son gezintisi Tunceli'de kış uykusu öncesinde son gezintisini yapan bir boz ayı cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.

 • 30.10.2022 30 Eki 12:23 Dünyayı bisikletle gezen iki çevre bilimci Munzur Vadisi'nde doğal yaşamı araştırdı

  Dünyayı bisikletle gezen iki çevre bilimci Munzur Vadisi'nde doğal yaşamı araştırdı Almanya'dan bisikletleriyle yola çıkan iki çevre bilimci, Tunceli'deki Munzur Vadisi Milli Parkı'nda doğal yaşamı inceledi.

 • 26.10.2022 26 Eki 11:15 Kışın habercisi vargitler Munzur Vadisi'ne renk kattı

  Kışın habercisi vargitler Munzur Vadisi'ne renk kattı Tunceli'nin Ovacık ilçesindeki Munzur Vadisi Milli Parkı, açan vargit çiçekleriyle renklendi.

 • 25.10.2022 25 Eki 13:28 Sincaba elleriyle çekirdek yedirdi

  Sincaba elleriyle çekirdek yedirdi Sincaba elleriyle çekirdek yedirdi Tunceli'de bir genç, sincaba elleriyle çekirdek yedirdi.

 • 23.10.2022 23 Eki 16:35 Tunceli haberleri: Tunceli'de kara yoluna düşen kaya parçaları otomobile zarar verdi

  Tunceli haberleri: Tunceli'de kara yoluna düşen kaya parçaları otomobile zarar verdi Edinilen Tunceli gelişmesine göre Tunceli'deki Munzur Vadisi'nde yola düşen kaya parçalarının isabet ettiği otomobilde hasar oluştu.

 • 04.10.2022 04 Eki 10:51 UZMANINDAN YABAN HAYVANLARI İÇİN UYARI: DOĞAYA ATILAN ÇÖPLER AVCILIK KADAR TEHLİKELİ

  UZMANINDAN YABAN HAYVANLARI İÇİN UYARI: DOĞAYA ATILAN ÇÖPLER AVCILIK KADAR TEHLİKELİ TUNCELİ'de Munzur Vadisi Milli Parkı'nda piknikçiler tarafından doğaya atılan çöp ve atık maddeler, çevre kirliliğinin yanı sıra, park içerisindeki yaban hayvanları için tehlike oluşturuyor.

Advertisement