Son dakika Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi haberleri, Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi son dakika, son dakika Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi

Son Dakika Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi Haberleri

 • Dikili Belediyesi, yarıyıl tatilinde çocuklar için etkinlik düzenledi
  05 Şub Dikili Belediyesi, yarıyıl tatilinde çocuklar için etkinlik düzenledi

  Dikili Belediyesi, 2023-2024 eğitim öğretim yılı yarıyıl tatilinde çocuklar için bir dizi etkinlik düzenledi. Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi'nde tiyatro ve müzikli oyunlarla buluşan çocuklar, etkinlikleri ilgiyle izledi. Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz, çocukları unutmadıklarını belirterek, etkinliklerin devam edeceğini söyledi.

 • Muğla Büyükşehir Belediyesi Güneş Enerjisi Santralleriyle Elektrik Üretiyor
  20 Oca Muğla Büyükşehir Belediyesi Güneş Enerjisi Santralleriyle Elektrik Üretiyor

  Muğla genelinde Menteşe, Bodrum Otogar Çatısı, Menteşe mezbaha tesisi, Geçici Hayvan Bakımevi'ne güneş enerji santralleri kuran Büyükşehir Belediyesi, bugüne kadar 2 Milyon 450 bin 877 kwh enerji üretti. Bu enerji, 9800 hanenin 1 aylık elektrik tüketimine eşdeğerdir. Muğla Büyükşehir Belediyesi, güneş enerjisi santrali yatırımlarına devam ederek çevreyi korumaya ve bütçesini korumaya devam edecektir.

 • Muğla'da Hükümlüler için Türk Halk Müziği Konseri Düzenlendi
  30 Kas Muğla'da Hükümlüler için Türk Halk Müziği Konseri Düzenlendi

  Muğla Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile Muğla Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı işbirliğinde hükümlülerin toplumla bütünleşmesini desteklemek amacıyla Türk halk müziği konseri düzenlendi.

 • Antalya ve bağlı illerde 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlandı
  24 Kas Antalya ve bağlı illerde 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlandı

  Antalya, Muğla, Isparta ve Burdur'da 24 Kasım Öğretmeler Günü dolayısıyla kutlamalar gerçekleştirildi.

 • Menteşe Belediye Tiyatrosu 'Son Kaçamak' adlı oyunu sahneleyecek
  23 Kas Menteşe Belediye Tiyatrosu 'Son Kaçamak' adlı oyunu sahneleyecek

  Menteşe Belediye Tiyatrosu, İngiliz oyuncu ve tiyatro yazarı Robin Hawdon'un imzasını taşıyan 'Son Kaçamak' adlı komedi oyununu 28 Kasım 2023 Salı günü perdelerini açacak. Oyunun yönetmenliğini Önder Çakır yapacak. Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, tiyatroya olan ilginin her geçen gün arttığını ve belediye olarak kültür sanat alanında önemli işler yaptıklarını belirtti. Ayrıca belediye tiyatrosunun yakında İngilizce ve müzikal tiyatro oyunlarıyla da seyirci karşısına çıkacağını duyurdu.

 • Muğla Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyet'in 100.Yılında Kadın ve Çocukların Üretimlerini Sergiledi
  02 Kas Muğla Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyet'in 100.Yılında Kadın ve Çocukların Üretimlerini Sergiledi

  Muğla Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyet'in 100.Yılında kadınların ve çocukların birlikte ürettiği çalışmaları, 'Cumhuriyet'in 100.Yıl Sergisi'nde vatandaşlarla buluşturdu. Yağlı boya, kara kalem, mozaik, cam altı boyama, ahşap boyama, takılar ve punch gibi 160 eser, sergide yer aldı. Sergiye, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş ve çok sayıda vatandaş katıldı. Başkan Gürün, serginin birlik ve beraberliği vurguladığını belirterek, Cumhuriyet'in ikinci yüzyılında hatalardan ders alarak ülkeyi aydınlık yarınlara taşıyacaklarını ifade etti.

 • Muğla Büyükşehir Belediyesi, 255 Kadını Anıtkabir'e Uğurladı
  01 Kas Muğla Büyükşehir Belediyesi, 255 Kadını Anıtkabir'e Uğurladı

  Muğla Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyetin 100.yılı etkinlikleri kapsamında Muğla'nın 13 ilçesinden 255 kadını Atatürk'ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir'e gönderdi. Muğla Büyükşehir Belediyesi, 100.yılı farklı etkinliklerle yaşatmaya ve ikinci yüzyılı Atatürk ile taçlandırmaya devam ediyor. Cumhuriyet'in üreten, aydın kadınları Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği ziyaret ile Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir'e gitti. Muğla'nın 13 ilçesinden 255 kadın, Cumhuriyet'in 100. yılında Ata'sıyla buluşacak ve Muğla'nın Ata'sına özlemini, hasretini Anıtkabir'e götürdü.

 • CHP Muğla İl Başkanı Zekican Balcı Oldu
  02 Eki CHP Muğla İl Başkanı Zekican Balcı Oldu

  CHP Muğla İl Başkanlığı için gerçekleştirilen kongrede Zekican Balcı, 333 oy alarak yeni il başkanı seçildi. Kongreye CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın başkanlık yaptı ve birçok önemli isim katıldı.

 • CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Muğla İl Kongresi'nde konuştu
  02 Eki CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Muğla İl Kongresi'nde konuştu

  CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Muğla İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada, yerel seçimlere 182 gün kaldığını hatırlatarak, Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Muğla'daki tüm belediyeleri kazanmak için birlik ve beraberlik içinde çalışacaklarını söyledi.

 • Dikili Belediyesi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi'ni açıyor
  25 Eyl Dikili Belediyesi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi'ni açıyor

  Dikili Belediyesi, öz kaynaklarıyla inşa edilen Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi'ni 27 Eylül Çarşamba günü kapılarını açıyor. Kültür merkezi, ticari alan, konferans salonu, fuaye alanı ve çok amaçlı salon gibi birçok bölümden oluşuyor. Açılış programında resim sergisi ve müzik dinletisi yer alacak. Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz, ilçenin en büyük eksikliğini giderdiklerini ve tüm vatandaşları açılış programına davet etti.

 • CHP Muğla Milletvekili Adayları Tanıtıldı
  16 Nis CHP Muğla Milletvekili Adayları Tanıtıldı

  CHP Muğla İl Başkanlığı tarafından düzenlenen toplantıyla milletvekili adayları tanıtıldı. CHP İl Başkanı Hüseyin Erol, "Demokrasi için, aydınlık yarınlar için, haksızlığa uğramış her bir yurttaşımız için başaracağız" dedi.

 • Muğla Büyükşehir'den Depremzedeler İçin Eğitim ve Sanat Desteği
  21 Şub Muğla Büyükşehir'den Depremzedeler İçin Eğitim ve Sanat Desteği

  Muğla Büyükşehir Belediyesi, deprem bölgesinden kente gelen gençlere eğitim desteği yanında Belediye Konservatuarı’nda da ücretsiz sanat eğitimi verecek.

 • Muğla Büyükşehir Depremzedeler İçin Sosyal Etkinlikler Düzenliyor
  20 Şub Muğla Büyükşehir Depremzedeler İçin Sosyal Etkinlikler Düzenliyor

  Muğla Büyükşehir Belediyesi, depremzede vatandaşların ve özellikle de çocukların farklı etkinliklerde buluşabilmesi için mobil etkinlik çadırı kuruyor.

 • Büyükşehir'den 'Sevgililer Günü' konseri
  02 Şub Büyükşehir'den 'Sevgililer Günü' konseri

  Kültür, sanat şehri Muğla'da farklı etkinlikler düzenleyerek vatandaşları bir araya getiren Büyükşehir Belediyesi 14 Şubat Sevgililer Günü için Marmaris ve Menteşe ilçelerinde Sevgililer Günü konseri düzenleyecek.

 • Geçici hayvan bakımevinin enerjisi güneşten
  05 Oca Geçici hayvan bakımevinin enerjisi güneşten

  Geçici hayvan bakımevinin enerjisi güneşten Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Geçici Hayvan Bakımevinde kurulan güneş enerji santrali devreye alındı.

 • Muğla Büyükşehir, Güneşten ve Çöpten Elektrik Üretiyor
  24 Ara Muğla Büyükşehir, Güneşten ve Çöpten Elektrik Üretiyor

  Muğla Büyükşehir Belediyesi, güneşten ve çöpten bugüne kadar 144 milyon 481 bin kw elektrik üreterek hem çevreyi korudu hem de 182 milyon 110 bin TL tasarruf sağladı.

 • Hkmo ve Menteşe Belediyesi, Sağlıklı Kentleşmeyle İlgili Çalıştay Düzenleyecek
  21 Kas Hkmo ve Menteşe Belediyesi, Sağlıklı Kentleşmeyle İlgili Çalıştay Düzenleyecek

  Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası (HKMO) ve Menteşe Belediyesi, ‘Sağlıklı Kentleşme, Nitelikli Yapılaşma, Kültürel, Tarihi ve Doğal Çevre Değerlerinin Korunarak Geliştirilmesi İçin Ortak Mesleki Denetim ve Teknik İşbirliği Protokolü’ çerçevesinde çalıştay düzenleyecek.

 • Kadına şiddete tiyatro oyunuyla dikkat çekildi
  09 Kas Kadına şiddete tiyatro oyunuyla dikkat çekildi

  Muğla'da, Hayalhane 2 Tiyatro Topluluğu, kadına şiddete dikkat çekmek amacıyla "3. Sayfa" isimli tiyatro oyununu sahneledi.

 • Devlet Tiyatroları Anadolu turnesinde 9 ilde 4 farklı oyunla 'perde' diyecek
  17 Eki Devlet Tiyatroları Anadolu turnesinde 9 ilde 4 farklı oyunla "perde" diyecek

  Devlet Tiyatroları (DT), 18-23 Ekim'de 9 ilde 4 farklı oyunla seyirci karşısına çıkacak.

 • Muğla haberi! Muğla'da Büyükşehir Konservatuvarı 392 Öğrenciyle Eğitime Başladı
  11 Eki Muğla haberi! Muğla'da Büyükşehir Konservatuvarı 392 Öğrenciyle Eğitime Başladı

  Muğla haberler: Muğla Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı, 392 öğrenci ile 2022-2023 eğitim öğretim yılına törenle başladı. Törende konuşan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, “Umuyor ve diliyorum ki sanatçıların öldürülmediği, festivallerin yasaklanmadığı, gençlerin özgürce düşünebildiği ve her türlü faaliyetini ortaya koyabildiği bir ülke haline geleceğiz. Bu amaç için kol kola hep birlikte mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.

 • Muğla'da Kadına Şiddete Tiyatro ile Dikkat Çektiler
  29 Eyl Muğla'da Kadına Şiddete Tiyatro ile Dikkat Çektiler

  Muğla’da Hayalhane2 Tiyatro Topluluğu, sergiledikleri “3. Sayfa” isimli tiyatro oyunu ile kadına şiddete dikkat çekti. Muğla’da öldürülen kadınların da anıldığı tiyatro oyununda vatandaşlar duygu dolu anlar yaşadı.

 • Demokrat Parti Genel Başkanı Uysal, partisinin Muğla İl Kongresi'ne katıldı
  28 Tem Demokrat Parti Genel Başkanı Uysal, partisinin Muğla İl Kongresi'ne katıldı

  Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, partisinin il başkanlığı kongresine katıldı.

 • İklim değişikliğinde ürküten senaryo 'Deniz seviyesi 80 santim yükselecek, yağışlar yüzde 30 azalacak'
  07 Haz İklim değişikliğinde ürküten senaryo "Deniz seviyesi 80 santim yükselecek, yağışlar yüzde 30 azalacak"

  İklim değişikliğinde ürküten senaryo "Deniz seviyesi 80 santim yükselecek, yağışlar yüzde 30 azalacak" "Sıcaklık 5,5 derece artacak"MUĞLA Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Menteşe Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi'nde 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle 'İklim Değişikliği ve...

 • Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Gürün: 'Ormanlarımızın İstilası Durdurulmalı'
  06 Haz Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Gürün: "Ormanlarımızın İstilası Durdurulmalı"

  Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında 'İklim Değişikliği ve İklim Değişikliğinin Muğla’daki Etkileri' konulu panel düzenlendi. Panelde konuşan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, “Ormanlarımızın yüzde 60’ına maden arama ruhsatı verildi. Muğla’nın içine doğru bir istila hareketi var. Bunun derhal durdurulması lazım” dedi.

 • Başkan Gürün, Büyükşehir personeli ile bir araya geldi
  31 Mar Başkan Gürün, Büyükşehir personeli ile bir araya geldi

  Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, büyük bölümü işe yeni başlayan Büyükşehir personeli ile bir araya geldi.

 • Barış Manço'nun 2023 adlı eseri ilk defa seslendirildi
  28 Mar Barış Manço'nun 2023 adlı eseri ilk defa seslendirildi

  Muğla Büyükşehir Belediyesi Orkestrası tarafından 1 Şubat 1999 tarihinde vefat eden usta sanatçı Barış Manço şarkılarla anıldı.

 • 'Pandemi – COVİD-19' temalı Uluslararası Karikatür Yarışması' ödül töreni
  12 Kas "Pandemi – COVİD-19" temalı Uluslararası Karikatür Yarışması" ödül töreni

  Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 2'ncisi düzenlenen "Pandemi – COVİD-19" temalı Uluslararası Karikatür Yarışması'nda dereceye girenler ödüllerini törenle aldı.

 • CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Muğla'da konuştu Açıklaması
  28 Eki CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Muğla'da konuştu Açıklaması

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Allah nasip ederse iktidara geldiğimize ilk çıkaracağımız muhtarlar kanunu olacak.

 • 330 araç kapasiteli otopark hizmette
  08 Eyl 330 araç kapasiteli otopark hizmette

  Muğla Büyükşehir Belediyesinin dev yatırımlarından birisi olan Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi hizmete girdi.

 • CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Muğla'da 2. Orman Yangınları Çalıştayı'nda konuştu: (2)
  28 Ağu CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Muğla'da 2. Orman Yangınları Çalıştayı'nda konuştu: (2)

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iklim değişikliğiyle ilgili uluslararası işbirliği yapılması gerektiğini söyledi.

 • Son dakika haberleri | KILIÇDAROĞLU HER AN YENİ BİR YANGIN FURYASI ÇIKABİLİR, ÖNLEM ALINMALI
  28 Ağu Son dakika haberleri | KILIÇDAROĞLU HER AN YENİ BİR YANGIN FURYASI ÇIKABİLİR, ÖNLEM ALINMALI

  Son dakika haberleri: CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Muğla'da bu yıl 2'ncisi düzenlenen 'Orman Yangınları Çalıştayı'nda konuştu.

 • CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Muğla'da 2. Orman Yangınları Çalıştayı'nda konuştu: (1)
  28 Ağu CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Muğla'da 2. Orman Yangınları Çalıştayı'nda konuştu: (1)

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, orman yangınlarına ilişkin, sadece Türkiye'de değil dünyanın neresinde olursa olsun bu mücadelenin yapılması gerektiğini söyledi.

 • Muğla Büyükşehir Belediye Meclisi'ndeki tartışma
  10 Haz Muğla Büyükşehir Belediye Meclisi'ndeki tartışma

  Muğla Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Hürol Önder, meclis toplantısı öncesi dağıtılan bildiride yer almayan ayet mealinin, okunan metnin başına eklenmesi üzerine yaşanan tartışmaya ilişkin, "Cumhur İttifakı meclis üyeleri bu kanunsuz oylamaya katılmamış ve meclisi...

 • Derelere güvenlik için korkuluk montajı
  16 Mar Derelere güvenlik için korkuluk montajı

  Muğla Büyükşehir Belediyesi, il genelinde sorumluluk alanlarında bulunan derelerde korkuluk çalışmalarına devam ediyor.

 • Uluslararası Karikatür yarışmasında ödüller sahiplerini buldu
  10 Eki Uluslararası Karikatür yarışmasında ödüller sahiplerini buldu

  - Uluslararası Karikatür yarışmasında ödüller sahiplerini buldu Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 1'incisi düzenlenen 'Göç' temalı Uluslararası Karikatür Yarışmasında dereceye girenlere ödüllere düzenlenen törenle verildi.

 • Muhtarlara ilkyardım eğitimi
  02 Eki Muhtarlara ilkyardım eğitimi

  Muğla'nın Menteşe, Ula, Kavaklıdere ve Yatağan ilçesinden 29 muhtar Muğla Büyükşehir Belediyesi İlkyardım Eğitim Merkezi'nin düzenlediği İlkyardım eğitimine katıldı.

 • Su faturalarına ödeme kolaylığı
  10 Tem Su faturalarına ödeme kolaylığı

  Muğla Büyükşehir Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısı 21 maddelik gündem ile gerçekleştirildi.

 • Muğla Büyükşehir Meclisi olağanüstü toplandı
  28 May Muğla Büyükşehir Meclisi olağanüstü toplandı

  -Muğla Büyükşehir Belediye Meclisi 25 madde ile olağanüstü meclis toplantısını Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirdi.

 • DHA YURT BÜLTENİ - 11
  07 Mar DHA YURT BÜLTENİ - 11

  'Kadın müşterilere baktın' kavgası ve cinayet güvenlik kameralarına yansıdıANTALYA Kaleçi'nde kadın müşterilerini rahatsız ettiği iddiasıyla tartışan ve iki komşu restorancından birinin ölümüyle sonuçlanan kavga ve cinayet anının görüntülerine Demirören Haber Ajansı ulaştı.

 • Muğla'da 7 şiddetinden büyük deprem beklenmiyor
  07 Mar Muğla'da 7 şiddetinden büyük deprem beklenmiyor

  Muğla'da 7 şiddetinden büyük deprem beklenmiyorMUĞLA'da, deprem çalıştayında konuşan Prof. Dr. Naci Görür, ildeki en büyük depremin 7 büyüklüğünde olabileceğini belirterek, "Eğer Muğla kentsel dönüşümü ciddi yaparsa, depremlerden yıkılmaz.

 • Muğla'da 7 şiddetinden büyük deprem beklenmiyor
  07 Mar Muğla'da 7 şiddetinden büyük deprem beklenmiyor

  MUĞLA'da, deprem çalıştayında konuşan Prof. Dr. Naci Görür, ildeki en büyük depremin 7 büyüklüğünde olabileceğini belirterek, "Eğer Muğla kentsel dönüşümü ciddi yaparsa, depremlerden yıkılmaz. Ancak ülkemizde 5 şiddetinde bile yıkılan yapılar ve can kayıpları olabiliyor.

 • Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, Muğla'da çocuklarla buluştu
  11 Şub Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, Muğla'da çocuklarla buluştu

  Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, 9-10 Şubat'ta "La Fonten Orman Mahkemesinde" oyunu ile Muğlalı çocuklarla buluştu.

 • CHP Muğla İl Başkanlığına Zeybekoğlu yeniden seçildi
  08 Şub CHP Muğla İl Başkanlığına Zeybekoğlu yeniden seçildi

  CHP Muğla İl Kongresinde mevcut başkan Adem Zeybekoğlu güven tazeledi.

 • Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, Muğla'da çocuklarla buluşacak
  08 Şub Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, Muğla'da çocuklarla buluşacak

  Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, 9-10 Şubat'ta "La Fonten Orman Mahkemesinde" oyunu ile Muğlalı çocuklarla buluşacak.

 • Başkanlardan Devam Eden Çalışmalara İnceleme
  17 Oca Başkanlardan Devam Eden Çalışmalara İnceleme

  Muğla Menteşe'de 2018'de temeli atılan ve yapımı devam eden Kent Meydanı ve katlı otopark ile Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi inşaatını Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ve Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 • DHA YURT BÜLTENİ - 1
  15 Ara DHA YURT BÜLTENİ - 1

  SAĞANAK SONRASI DERE TAŞTI, EVDE MAHSUR KALAN AİLEYİ JANDARMA KURTARDIANTALYA'nın Serik ilçesinde sağanak nedeniyle derenin taşması sonucu evde mahsur kalan 5 kişilik aileyi jandarma ekipleri kurtardı.

 • Başkan Gürün: Maden işlenip satılmalı
  14 Ara Başkan Gürün: Maden işlenip satılmalı

  MUĞLA'da madencilik faaliyetlerinin tartışıldığı 'Madenciliği konuşuyoruz' adlı çalıştay düzenlendi.

 • DHA YURT BÜLTENİ - 19
  14 Ara DHA YURT BÜLTENİ - 19

  Ev yandı; 7 kişilik aile dumandan etkilendi KAHRAMANMARAŞ'ta, çıkan yangında evde bulunan 7 kişilik aile dumandan etkilendi.

 • Muğla başkan gürün: maden işlenip satılmalı
  14 Ara Muğla başkan gürün: maden işlenip satılmalı

  Başkan Gürün: Maden işlenip satılmalıMUĞLA'da madencilik faaliyetlerinin tartışıldığı 'Madenciliği konuşuyoruz' adlı çalıştay düzenlendi.

 • Hangisi Babası' bu kez Fethiye'yi güldürdü
  12 Ara Hangisi Babası" bu kez Fethiye'yi güldürdü

  Menteşe Belediye Tiyatrosu, turnelerinin ikinci ayağında Fethiye Belediyesi Kültür Merkezinde 'Hangisi Babası' isimli oyunlarını sahnelediler.

 • Madencilik faaliyetleri Muğla'da tartışılacak
  11 Ara Madencilik faaliyetleri Muğla'da tartışılacak

  Muğla Büyükşehir Belediyesi, madencilik faaliyetlerinin tartışılacağı "Madenciliği Konuşuyoruz" adlı çalıştay düzenliyor.

 • Muğla'da 4'üncü Tarım Sempozyumu düzenlendi
  05 Ara Muğla'da 4'üncü Tarım Sempozyumu düzenlendi

  Muğla Büyükşehir Belediyesi, Ziraat Mühendisleri Odası Muğla Şubesi ve Muğla Veteriner Hekimler Odası işbirliğiyle tarımın geliştirilmesi ve üreticinin bilgilendirilmesi amacıyla 4'üncü Tarım Sempozyumu düzenlendi.

 • Muğla'da 4. Tarım Sempozyumu yapılıyor
  03 Ara Muğla'da 4. Tarım Sempozyumu yapılıyor

  Muğla Büyükşehir Belediyesi, tarımın geliştirilmesi ve üreticinin bilgilendirilmesi amacıyla Tarım Sempozyumu düzenliyor.

 • Ormanları korumak için yapılması gerekenler konuşuldu
  29 Kas Ormanları korumak için yapılması gerekenler konuşuldu

  Muğla'da, yerel bir yönetim tarafından Türkiye'de ilk kez, 'Ormanlarımızı korumak görev değil, sorumluluktur' konulu orman çalıştayı düzenlendi.

 • Ormanları korumak için yapılması gerekenler konuşuldu
  29 Kas Ormanları korumak için yapılması gerekenler konuşuldu

  Ormanları korumak için yapılması gerekenler konuşulduMuğla'da, yerel bir yönetim tarafından Türkiye'de ilk kez, 'Ormanlarımızı korumak görev değil, sorumluluktur' konulu orman çalıştayı düzenlendi.

 • DHA YURT BÜLTENİ - 20
  29 Kas DHA YURT BÜLTENİ - 20

  Bakan Gül: O eve yazılan yazı, hepimizin evine yazılan yazıdır (2)DEĞERLENDİRME TOPLANTILARININ 7'NCİSİAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, Palandöken Kayak Merkezi'ndeki bir otelde düzenlenen 'Ceza Muhakemesinde Seri Muhakeme ve Basit Yargılama Usulleri Eğitim Semineri'ne katıldı.

 • 24 Kasım Öğretmenler Günü
  24 Kas 24 Kasım Öğretmenler Günü

  24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla, Antalya, Muğla ve Burdur'da törenler düzenlendi.

 • 24 Kasım Öğretmenler Günü
  24 Kas 24 Kasım Öğretmenler Günü

  24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla, Antalya, Muğla ve Burdur'da törenler düzenlendi.

 • Muğla'da eğitimde fark yaratan öğretmenlere plaket
  22 Kas Muğla'da eğitimde fark yaratan öğretmenlere plaket

  MUĞLA'da müdürü olduğu okulu yenileyen Reis Songur, 26 bin 400 pet şişe kapağından öğrencilere Atatürk mozaği yaptıran görsel ve sanatlar öğretmeni Olgun Ciğer ve okuldaki 430 sırayı onarıp, zımparalayarak kullanıma hazır hale getiren beden eğitimi öğretmeni Osman Yılmaz, plaket ile ödüllendirildi.

 • Goran Bregovic İstanbul'da hayranlarıyla bir araya geldi
  12 Kas Goran Bregovic İstanbul'da hayranlarıyla bir araya geldi

  Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleştirilen "8. Uluslararası Klarnet Festivali", Balkan müziğinin usta isimlerinden Goran Bregovic'in konseriyle başladı.

 • Büyük Önder Atatürk'ü anıyoruz
  10 Kas Büyük Önder Atatürk'ü anıyoruz

  Muğla'nın Bodrum ve Menteşe ilçelerinde, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 81. yılında törenle anıldı.

 • Büyük Önder Atatürk'ü anıyoruz
  10 Kas Büyük Önder Atatürk'ü anıyoruz

  Muğla'nın Bodrum ve Menteşe ilçelerinde, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 81. yılında törenle anıldı.

 • Büyük Önder Atatürk Muğla, Isparta ve Burdur'da anıldı
  10 Kas Büyük Önder Atatürk Muğla, Isparta ve Burdur'da anıldı

  Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 81'inci yılında Muğla, Isparta ve Burdur'da törenlerle anıldı.

 • Muğlalı kadınlar Atatürk'ün huzurunda
  08 Kas Muğlalı kadınlar Atatürk'ün huzurunda

  Muğlalı kadınlar Atatürk'ün huzurunda Muğla Büyükşehir Belediyesi, 10 Kasım Atatürk'ü anma etkinlikleri kapsamında 13 İlçeden 310 kadına Atatürk'ü ebedi istirahatgahında ziyaret etme fırsatı sağladı.

 • Muğlalı kadınlar Atatürk'ün huzurunda
  08 Kas Muğlalı kadınlar Atatürk'ün huzurunda

  Muğla Büyükşehir Belediyesi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 81. Ölüm yıldönümü nedeniyle Muğlalı kadınların Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebedi istirahatgahı olan Anıtkabir'i ziyaret etmelerini sağladı.

 • '8. Uluslararası Klarnet Festivali' 12 Kasım'da başlayacak
  31 Eki "8. Uluslararası Klarnet Festivali" 12 Kasım'da başlayacak

  Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleştirilen "8. Uluslararası Klarnet Festivali", 12-18 Kasım'da İstanbul ve Ankara'da müzikseverlerle buluşacak.

 • Tiyatro eğitmeni son sahnesine çıktı
  28 May Tiyatro eğitmeni son sahnesine çıktı

  Muğla'da, geçirdiği beyin kanaması sonucu hayatını kaybeden emekli öğretmen ve tiyatro eğitmeni Ayhan İçöz, tiyatro sahnesine konan tabutu başında anıldı.

 • Tmmob, Büyükşehir Belediye Başkan Adaylarını Buluşturuyor
  14 Mar Tmmob, Büyükşehir Belediye Başkan Adaylarını Buluşturuyor

  TMMOB Muğla İl Koordinasyon Kurulu tarafından düzenlenecek Kent ve Demokrasi Sempozyumu'nda, Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayları mimar ve mühendislerin sorularını yanıtlayacak.

 • Muğla Büyükşehir Belediyesi 300 Kadını Çanakkale'ye Götürdü
  04 Mar Muğla Büyükşehir Belediyesi 300 Kadını Çanakkale'ye Götürdü

  Muğla Büyükşehir Belediyesi Çanakkale zaferinin 104. Yılı nedeniyle il genelinden 300'ü kadın toplam 349 kişiyi Çanakkale şehitliğine götürdü.

 • Sogem Gençleri Büyükşehir'in Çatısı Altında
  25 Şub Sogem Gençleri Büyükşehir'in Çatısı Altında

  Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan Sosyal Gençlik Masası (SOGEM) gönüllüsü 665 öğrenci, Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen etkinlikte buluştu.

 • Gürün: 'Karakterler Seçim Dönemlerinde Ortaya Çıkar'
  15 Şub Gürün: "Karakterler Seçim Dönemlerinde Ortaya Çıkar"

  31 Mart Yerel Seçimleri CHP aday tanıtım toplantısı Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

 • Tiyatro Sevdalısı Köylü Kadınlara Büyük Alkış
  19 Oca Tiyatro Sevdalısı Köylü Kadınlara Büyük Alkış

  Tiyatro sevdalısı köylü kadınlara büyük alkış -Muğla'nın Menteşe ilçesine bağlı Yaraş köyü kadınları tarafından kurulan ve Menteşe Belediyesi'nin destek verdiği tiyatro grubu 'Kosgep' ve 'Sarı İnek' oyunu ile binlerce izleyicinin karşısına çıktıMUĞLA - İki yıl önce Ümmiye Koçak'ın...

 • Köylü Kadınlar Sahnede Buluştu
  18 Oca Köylü Kadınlar Sahnede Buluştu

  Muğla'nın Menteşe ilçesi Yaraş Mahallesi'nde tiyatro topluluğu kuran kadınlar, "Sarı İnek" oyunu için sahneye çıktı.

 • Gündüz Tarla, Akşam Tiyatro
  12 Oca Gündüz Tarla, Akşam Tiyatro

  Gündüz tarla, akşam tiyatro Muğla'nın Menteşe ilçesine bağlı kırsal Yaraş Mahallesi'nin kadınları Menteşe Belediyesi'nin katkısı ile kurdukları tiyatro ekibi oyuncuları gündüz tarla, bahçe işleriyle, akşam da tiyatro ile uğraşıyorMUĞLA - Gündüzleri şalvarlarını giyerek tarlada, bahçede,...

 • Başkan Gürün: 'Muğla'yı 34,5 Yaptırmayacağız'
  08 Ara Başkan Gürün: "Muğla'yı 34,5 Yaptırmayacağız"

  Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından iki gün sürecek ’Doğa Hakları Çalıştayı’ Menteşe’de Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde başladı.

 • Engelliler Günü'nde Engelsiz Film Gösterimi
  04 Ara Engelliler Günü'nde Engelsiz Film Gösterimi

  Muğla Büyükşehir Belediyesi Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde gösterilen filme Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.

 • Gürün: 'Kıyının Parlak Işıklarından Kırsalı Göremez Hale Geldik'
  19 Eki Gürün: "Kıyının Parlak Işıklarından Kırsalı Göremez Hale Geldik"

  Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen “Kıyısal Değil Kırsal Muğla” isimli fotoğraf yarışmasında yer alan fotoğraflar Menteşe’de bulunan Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde sergilendi.

 • Büyükşehir Konservatuvarı Törenle Açıldı
  08 Eki Büyükşehir Konservatuvarı Törenle Açıldı

  Muğla Büyükşehir Belediyesi bünyesinde 2015 yılında kurulan Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği, Türk Halk Dansları, Tiyatro ve Bale bölümlerinde eğitim veren konservatuvar, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ün katıldığı açılış töreni ile 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılına merhaba dedi.

 • Türkiye'nin Kurtardığı 215 Japon Arasındaki Unichi'den Duygulandıran Mektup
  03 Eki Türkiye'nin Kurtardığı 215 Japon Arasındaki Unichi'den Duygulandıran Mektup

  MUĞLA'da düzenlenen Türk-Japon Dostluğu Dünya Barışına Çağrı Konseri, büyük ilgi gördü ve katılımcılara duygulu anlar yaşattı.

 • İran-Irak Savaşında Türkiye'nin Kurtardığı Japon Konuştu
  03 Eki İran-Irak Savaşında Türkiye'nin Kurtardığı Japon Konuştu

  İran-Irak savaşında Türkiye'nin kurtardığı Japon konuştu Muğla Büyükşehir Belediyesi Türk-Japon Dostluğu Dünya Barışına Çağrı konserine 1985 yılında İran-Irak savaşında Türkiye'nin uçak göndererek Irak'tan kurtardığı Japon Numata Unichi de katıldıMUĞLA - Muğla Büyükşehir Belediyesi...

Advertisement