Son dakika Ostim Organize Sanayi Bölgesi haberleri, Ostim Organize Sanayi Bölgesi son dakika, son dakika Ostim Organize Sanayi Bölgesi

Son Dakika Ostim Organize Sanayi Bölgesi Haberleri

 • Türk Telekom, 5G mobil şebeke ve Endüstri 4.0 uygulamalarını tanıtacak
  21 Şub Türk Telekom, 5G mobil şebeke ve Endüstri 4.0 uygulamalarını tanıtacak

  Türk Telekom, İspanya'da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi'nde Türkiye'nin ilk yerli ve milli endüstriyel 5G mobil şebeke ve Endüstri 4.0 uygulamaları projesini tanıtacak. Proje, Ankara'da hayata geçirilen ve yerli teknoloji firmalarıyla işbirliği yapılan bir çalışmadır. Türk Telekom CEO'su, projenin üretimde verimliliği ve kaliteyi artırmayı hedeflediğini belirtti.

 • Kırşehirli İş İnsanlarına Ahilik Ödülü Verildi
  13 Şub Kırşehirli İş İnsanlarına Ahilik Ödülü Verildi

  Kırşehirliler Vakfı tarafından düzenlenen programda Ahi İş İnsanları Birliği ve OSTİM işbirliğiyle Kırşehirli 40 iş insanına ahilik ödülü verildi. Ankara'da gerçekleşen ödül törenine Kırşehirli eski ve yeni milletvekilleri, iş insanları ve şehir protokolü katıldı. Törende konuşan Kırşehirliler Vakfı Genel Başkanı Tuncay Tekay, ahilik geleneğinin Türk Milleti'nin medeniyet sisteminin mayası olduğunu vurguladı.

 • Başkentte 40 Kırşehirli İş İnsanına Ahilik Ödülü Verildi
  12 Şub Başkentte 40 Kırşehirli İş İnsanına Ahilik Ödülü Verildi

  Kırşehirliler Vakfı, Ahi İş İnsanları Birliği ve OSTİM işbirliğiyle düzenlenen Çıraklar ve Kalfalardan Ustalara Ahilik Ödül Töreni'nde Kırşehirli 40 iş insanına, yılın 40'ıncı gününde ahilik ödülü verildi. Törene Kırşehir Valisi, Belediye Başkanı ve diğer önemli isimler katıldı. Ödül töreni geleneksel hale getirilecek ve dayanışma vurgusu yapıldı.

 • Ankara'da 600 Metre Uzunluğunda Katlı Kavşak İnşa Edilecek
  11 Şub Ankara'da 600 Metre Uzunluğunda Katlı Kavşak İnşa Edilecek

  Ankara Büyükşehir Belediyesi, Yenimahalle Bağdat Caddesi üzerinde yoğun trafik akışını düzenlemek amacıyla 600 metre uzunluğunda iki gidiş ve iki geliş olarak inşa edilecek katlı kavşağın uygulama projesini hazırladı. İhale Nisan 2024'te yapılacak.

 • Bursa Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanı Enver Fatih Karakoç Vefat Etti
  09 Şub Bursa Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanı Enver Fatih Karakoç Vefat Etti

  Bursa Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanlarından 63 yaşındaki Enver Fatih Karakoç, hastanede vefat etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, vefat haberini sosyal medyadan duyurdu.

 • ASO, 6 firmanın daha Yalın Üretim Sistemi ile karlılık oranlarını artırdı
  02 Şub ASO, 6 firmanın daha Yalın Üretim Sistemi ile karlılık oranlarını artırdı

  Ankara Sanayi Odası (ASO) Model Fabrika 14. 'Öğren Dönüş Programı' ile, üyesi olan 6 firmaya yeni yatırım yapmadan, Yalın Üretim Sistemi'ne geçilmesi sayesinde karlılık oranları, günlük üretim adedi, toplam ekipman verimliliği gibi noktalarda yüzde 160'a varan artış sağladı.

 • Turgut Altınok: Ankara'da sanayi bölgelerini çoğaltacağız
  31 Oca Turgut Altınok: Ankara'da sanayi bölgelerini çoğaltacağız

  AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayı Turgut Altınok, OSTİM'de düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, Akyurt'taki fuar alanını tamamlayacaklarını ve Ankara'nın yeşil bir başkent olması için ormanlar yapacaklarını belirtti. Altınok ayrıca, sosyal yardımların artırılacağını ve Ankara'nın kendi kendine yeten bir şehir olacağını söyledi.

 • 31 Mart'ta Işıkları Yakmamız Lazım
  31 Oca 31 Mart'ta Işıkları Yakmamız Lazım

  AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayı Turgut Altınok, OSTİM'de düzenlenen toplantıda fuar alanının tamamlanacağını ve başkente kazandırılacağını belirtti. Ayrıca, Ankara'nın yeşil bir başkent olması için ormanlar yapacaklarını ve sosyal yardımlarla Ankara ekonomisine katkı sağlayacaklarını söyledi. Altınok, Ankara'nın kendi kendine yeten bir şehir olacağını ve Yenimahalle'nin kentsel dönüşüme ihtiyacı olduğunu da vurguladı.

 • Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, OSTİM Organize Sanayi Bölgesi İstişare Toplantısı'na katıldı
  25 Oca Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, OSTİM Organize Sanayi Bölgesi İstişare Toplantısı'na katıldı

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara Kent Konseyi tarafından düzenlenen OSTİM Organize Sanayi Bölgesi İstişare Toplantısı'na katıldı. Büyükşehir Belediyesi'nin bütçe ve projelerini açıklayan Yavaş, belediyecilik anlayışını ve halkın ihtiyaçlarına yönelik harcamalarını vurguladı. Ayrıca, öğrenci evlerine yapılan indirimler ve su-ulaşım hizmetlerine ilişkin bilgiler verdi.

 • Ostim'de freni patlayan kamyon 10 araca çarptı, 3 kişi yaralandı
  22 Oca Ostim'de freni patlayan kamyon 10 araca çarptı, 3 kişi yaralandı

  Ankara'nın Yenimahalle ilçesinde Ostim sanayi bölgesinde meydana gelen kazada, freni patlayan bir kamyon 10 araca çarptı. Kazada 3 kişi yaralandı. Kamyonun sürücüsü direksiyon hakimiyetini kaybederek park halindeki ve seyir halindeki araçlara çarptı. Olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi ve yaralılar hastaneye kaldırıldı.

 • ATO ve OSTİM Teknik Üniversitesi arasında işbirliği protokolü imzalandı
  20 Oca ATO ve OSTİM Teknik Üniversitesi arasında işbirliği protokolü imzalandı

  Ankara Ticaret Odası (ATO) ve OSTİM Teknik Üniversitesi arasında eğitim, proje, danışmanlık, ortak atölye, laboratuvar ve sosyal alan kullanımı konularında işbirliği protokolü imzalandı. ATO, üyelerinin gelişimine destek vererek başkent ve ülke ekonomisine katkı sağlamaya yönelik üniversitelerle işbirliğine bir yenisini ekledi. Protokol, eğitim, proje, ortak atölye, laboratuvar ve sosyal alan kullanımı konularında işbirliğini kapsamaktadır. İşbirliği ile bilimsel ve teknolojik gelişmeler üyelere aktarılacak ve işletmelere entegre edilecektir. ATO Başkanı Gürsel Baran, işbirliğinin üretim süreçlerinden ticarete kadar birçok sektörü etkilediğini ve işletmelerin değişim ve dönüşümünü zorunlu kıldığını belirtti. OSTİM Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Yülek ise üniversitenin Ahilik geleneğini sürdürdüğünü ve verilen görevleri yerine getirmeye çalıştıklarını ifade etti. OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın ise işbirliği ile Ankara'nın ihracatta daha üst sıralara taşınması gerektiğini vurguladı.

 • Kauçuk Sektörü Savunma Sanayisi Kadar Önemli
  20 Oca Kauçuk Sektörü Savunma Sanayisi Kadar Önemli

  OSTİM Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Kauçuk Teknolojileri Kümelenmesi Yönetim Kurulu Başkanı Cenk Çınarbaş, kauçuk sektörünün savunma sanayisi kadar önemli olduğunu vurgulayarak, üretilen ürünlerin birçok sektörde spesifik noktalarda kullanıldığını belirtti. Türkiye'de kauçuğun otomotiv, inşaat, havacılık ve savunma sanayisi, inşaat makineleri, medikal, ayakkabıcılık, tarım ve hayvancılık gibi birçok sektörde yoğun olarak kullanıldığını ifade eden Çınarbaş, kauçuk sektörünün dünya genelinde 50 milyar dolarlık ticaret hacmine sahip olduğunu ve yıllık 30 milyon ton civarında üretim gerçekleştirildiğini belirtti. Türkiye'nin ise 2023 yılı itibarıyla 1 milyon tonun üzerinde üretim kapasitesine sahip olduğunu ve ihracatının yaklaşık yüzde 50'sini lastiklerin oluşturduğunu söyledi. Ayrıca, kauçuk bazlı ürünlerin elektrikli araçlarda kullanımının öngörüldüğünü ve Türkiye'nin bu alanda en çok Almanya, Polonya, Amerika Birleşik Devletleri, İtalya ve Fransa gibi ülkelere ihracat gerçekleştirdiğini belirtti.

 • Milli teknolojiler 5G için sahaya çıkmaya hazır
  19 Oca Milli teknolojiler 5G için sahaya çıkmaya hazır

  Haberleşme teknolojileri alanında faaliyet gösteren Türk şirketleri, başta çekirdek şebeke olmak üzere tüm altyapıda sahip oldukları kabiliyetle Türkiye ve yurt dışında 5G'ye geçişi gerçekleştirmeye hazır.

 • Macaristan Büyükelçisi Çorum'da iş fırsatlarını anlattı
  16 Oca Macaristan Büyükelçisi Çorum'da iş fırsatlarını anlattı

  Macaristan'ın Ankara Büyükelçisi Viktor Matis, Çorum'da iş insanlarına ülkesindeki iş fırsatlarını anlattı. Matis, Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Başaranhıncal'ı ziyaret ederek, Türkiye-Macaristan Ticari Fırsatları toplantısına katıldı. Toplantıda Matis, iş insanlarına ülkesindeki iş fırsatları hakkında bilgi verdi ve soruları yanıtladı.

 • Özbekistan'da OSTİM OSB'nin yönetiminde organize sanayi bölgesi kurulacak
  06 Oca Özbekistan'da OSTİM OSB'nin yönetiminde organize sanayi bölgesi kurulacak

  OSTİM Organize Sanayi Bölgesi, Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te inşa edilecek yeni organize sanayi bölgesinde ilk fabrikaların yıl sonunda üretime başlaması bekleniyor.

 • KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı: 2024 yatırımlar yılı olacak
  05 Oca KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı: 2024 yatırımlar yılı olacak

  Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Demir, üretim hacimlerini arttırmayı amaçladıkları 2024'ün yatırımlar yılı olacağını söyledi. Demir, KARDEMİR'in öncelikli görevinin istihdam edilecek potansiyel insan kaynağının yetiştirilmesi olduğunu belirtti.

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, OSTİM OSB ile SETBİR Yönetim Kurulu Üyelerini Kabul Etti
  02 Oca Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, OSTİM OSB ile SETBİR Yönetim Kurulu Üyelerini Kabul Etti

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, OSTİM OSB ile Türkiye Süt, Et, Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliği (SETBİR) Yönetim Kurulu üyelerini kabul etti. Görüşmelerde, sanayi sektörünün beklenti ve talepleri, stratejik sektörlerin kümelenme anlayışı, yerel kapasite ve üretimin artırılması gibi konular ele alındı. Ayrıca, süt ve et sektörlerindeki gelişmeler ve tarım sektöründe uygulanması gereken politikalar da tartışıldı.

 • Motokurye kırmızı ışıkta beklerken alkollü sürücü tarafından çarptı
  18 Ara Motokurye kırmızı ışıkta beklerken alkollü sürücü tarafından çarptı

  Motokurye Mehmet Akif Çiğdem, kırmızı ışıkta beklerken alkollü bir sürücünün arkadan gelip çarpması sonucu bir kaza geçirdi. Kazada bacağı kırılan Çiğdem, sağlık durumu hakkında bilgi alınmadan ve ifadesi alınmadan karakoldan serbest bırakıldığını belirterek yetkililere düzeltme çağrısı yaptı.

 • ASO Elektronik Sektörü Ödülleri sahiplerini buldu
  14 Ara ASO Elektronik Sektörü Ödülleri sahiplerini buldu

  Ankara Sanayi Odası (ASO) Elektronik Sanayi Meslek Komitesi tarafından düzenlenen '2023 Yılı Elektronik Sektörü Ödülleri' törenle sahiplerini buldu. Törende, Netelsan'ın kurucusu Necmettin Uzun 'Yılın İş İnsanı' ödülünü, Elimko'nun kurucusu Malik Aviral 'Üstün Hizmet' ödülünü, Delivery One'ın kurucusu Halil Enes Dağhan ise 'Girişimci' ödülünü aldı. ASO Başkanı Seyit Ardıç, elektronik sanayinin ülkelerin gelecekteki konumunu belirlediğini vurgulayarak, sektördeki büyüme ve rekabet üstünlüğü için stratejik öneme sahip olan erken uyarı sistemine ihtiyaç olduğunu ifade etti.

 • Türkiye ile Kosova arasında ticari ilişkilerin artırılması hedefleniyor
  13 Ara Türkiye ile Kosova arasında ticari ilişkilerin artırılması hedefleniyor

  Balkan Stratejik Araştırmalar Merkezi (BASAM) Başkanı Rıfat Sait, Türkiye ile Kosova arasında ticari ilişkilerin artırılmasını hedeflediklerini söyledi. Sait, Türk iş adamlarının katılımıyla gerçekleştirilen Kosova iş gezisini değerlendirerek, dost ve kardeş ülke Kosova'da Türk yatırımlarının artırılması amacıyla bu gezinin düzenlendiğini belirtti. Kosova'nın vizesiz seyahat imkanıyla birlikte daha fazla iş, ticaret ve yatırım olması gerektiğini vurgulayan Sait, organizasyonun ikincisini Arnavutluk ve Kuzey Makedonya'yı da kapsayacak şekilde düzenlemek istediklerini ifade etti.

 • ASO Model Fabrika 13. Öğren Dönüş Programı Lansmanı Gerçekleştirildi
  11 Ara ASO Model Fabrika 13. Öğren Dönüş Programı Lansmanı Gerçekleştirildi

  Ankara Sanayi Odası (ASO) Model Fabrika 13. Öğren Dönüş Programı lansmanı Ostim'de gerçekleştirildi. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Ankara Sanayi Odası işbirliğiyle kurulan ASO Model Fabrika, işletmelerin verimliliklerini artırmak için eğitimler ve programlar düzenliyor.

 • AFETTEK Heyeti AFAD Başkanlığı'nı ziyaret etti
  07 Ara AFETTEK Heyeti AFAD Başkanlığı'nı ziyaret etti

  AFETTEK Kurucu üyelerinden TED Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu ve beraberindeki heyet, İçişleri Bakanlığı AFAD Başkanlığı'nı ziyaret etti. Ziyarette, platformun kuruluş amaçları ve faaliyetleri hakkında bilgilendirme yapıldı. Ayrıca, Afet ve Acil Durum Teknolojileri alanında ihtiyaç duyulan ulusal doküman hakkında değerlendirmeler yapıldı.

 • Ankara'da 13 Bin Çocuk Trafik Eğitimi Aldı
  05 Ara Ankara'da 13 Bin Çocuk Trafik Eğitimi Aldı

  Ankara'nın Mamak Belediyesi tarafından Çocuk Trafik Eğitim Parkı'nda bugüne kadar 13 bin 132 çocuk trafik eğitimi aldı. Mamak Belediyesi, çocukları trafik konusunda bilinçlendirmek amacıyla okul gezileri düzenliyor ve eğitim parkurunda uygulamalı trafik dersleri veriyor.

 • Paralimpik Milli Voleybolcu Metin Öztürk, İş Makinelerinin Elektrik Tesisatıyla Uğraşıyor
  01 Ara Paralimpik Milli Voleybolcu Metin Öztürk, İş Makinelerinin Elektrik Tesisatıyla Uğraşıyor

  Paralimpik milli voleybolcu Metin Öztürk, iş makinelerinin elektrik tesisatı ile tamir ve bakım işlerini yaparak örnek oluyor. Hem voleybol oynayan hem de mesleğini severek yapan Öztürk, engelli olmanın işine engel olmadığını vurguluyor. Ayrıca, engelli vatandaşların karşılaştığı zorluklara dikkat çekerek, herkesin hayatın tadını çıkarması gerektiğini söylüyor. Öztürk, voleybolun hayatına kattığı pozitif şeylerden bahsederek, engelli bireylerin spor yapmalarını teşvik ediyor.

 • Ankara'da Kadın Kooperatifleri İstişare Toplantısı Gerçekleşti
  29 Kas Ankara'da Kadın Kooperatifleri İstişare Toplantısı Gerçekleşti

  Ankara'nın farklı ilçelerinde faaliyet gösteren kadın kooperatiflerinin başkanları ve yöneticileri Kızılcahamam'da bir araya geldi. Toplantıya Ankara Milletvekili Zeynep Yıldız, İlçe Kaymakamı Nuri Mehmetbeyoğlu, Belediye Başkanı Süleyman Acar ve Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Cüneyt Özdemir de katıldı. Program, Kadın Kooperatif Korosu'nun konseriyle sona erdi.

 • Umut Akdoğan: 'Ankara'da 8 Tane Adliyemiz Var. Her Taraf Adliye. Zaman Kaybı, Mali Kayıp, Hak Kayıpları Yaşanıyor'
  22 Kas Umut Akdoğan: "Ankara'da 8 Tane Adliyemiz Var. Her Taraf Adliye. Zaman Kaybı, Mali Kayıp, Hak Kayıpları Yaşanıyor"

  CHP Ankara Milletvekili Umut Akdoğan, Adalet Bakanlığı’nın bütçesine ilişkin görüşmelerde; “Ankara'da 8 tane adliyemiz var, bu çok trajik bir durum. Aile, Çocuk, Ticaret Mahkemesi ile Sıhhiye Adliyesi arası 10 kilometre; İş Mahkemeleri ile Sıhhiye arası 7,2; İcralar ile Sıhhiye arası 11; Bölge İdare ile Sıhhiye arası 11; Bölge Adliye ile Sıhhiye arası 11 kilometre; Fikri Sinai Haklar ile Sıhhiye arası 4,4 kilometre. Gördüğünüz gibi, Ankara'da adliye, adliye, adliye, her taraf adliye. Bu iki harita büyük bir zorluğu gösteriyor hem avukatlar açısından hem de adalet arayanlar açısından. Zaman kaybı, mali kayıp ve hak kayıpları yaşanıyor” dedi.

 • Türkiye ile Azerbaycan Arasındaki İş Dünyası Zirvesi Ankara'da Gerçekleştirildi
  22 Kas Türkiye ile Azerbaycan Arasındaki İş Dünyası Zirvesi Ankara'da Gerçekleştirildi

  Türkiye ile Azerbaycan arasındaki sanayi, ekonomi, ticaret ve diğer alanlardaki yatırım fırsatlarının geliştirilmesini amaçlayan 'İş Dünyası 100 İlin Zirvesi' Ankara'da gerçekleştirildi. Etkinliğe, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı İsmail İlhan Hatipoğlu, Azerbaycan'ın Ankara Büyükelçisi Reşad Memmedov, iş insanları, sivil toplum örgütü üyeleri ve bürokratlar katıldı. İki ülke arasındaki ticaret hacmi zirve seviyesinde bulunurken, etkinlikte sanayi, ekonomi, ticaret ve diğer alanlardaki yatırım fırsatları ele alındı ve iş insanları arasında görüşmeler gerçekleştirildi.

 • İstanbul Havalimanı dahil 25 lokasyonda 5G şebekesi denendi
  20 Kas İstanbul Havalimanı dahil 25 lokasyonda 5G şebekesi denendi

  ULAŞTIRMA ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, İstanbul Havalimanı dahil 25 lokasyonda 5G şebekesinin, verilen izinler çerçevesinde denendiğini belirtti. Bakan Uraloğlu, abonelerin ortalama veri indirme hızlarının saniyede 1 gigabit (cigabit) olduğunu ve internet hızının adeta uçtuğunu söyledi. Ülkemize dünyayla rekabet edecek hızı sunmak ve yerli ürünleri kullanarak geçişi sağlamak öncelikli hedefler arasında olduğunu vurguladı.

 • Ankara'daki OSB'lerde Nitelikli İş Gücü Açığı
  19 Kas Ankara'daki OSB'lerde Nitelikli İş Gücü Açığı

  ORSİAD Başkanı Levent Çamur, Ankara'daki organize sanayi bölgelerinde nitelikli iş gücü açığı olduğunu belirtti. Özellikle kaynakçı, makine bakım onarım, metal doğrama ve çelik konstrüksiyon ustalarına olan ihtiyacın arttığını söyleyen Çamur, sanayinin nitelikli teknik eleman ihtiyacına yönelik adımlar atılması gerektiğini vurguladı.

 • İnternetten araç satışı dolandırıcılığı iddiası
  17 Kas İnternetten araç satışı dolandırıcılığı iddiası

  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, internet üzerinden başkasına ait aracı kendi aracıymış gibi göstererek satan şüpheli hakkında dolandırıcılık suçundan 3 yıldan 10 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenledi.

 • STK'lar Atatürk'ü Anma Günü için mesaj yayımladı
  10 Kas STK'lar Atatürk'ü Anma Günü için mesaj yayımladı

  Sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnaf ve sanatkar camiasının Atatürk'ün emanetlerine sahip çıkacaklarını bildirdi. TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın ise Atatürk'ü fikirleri ve eserleriyle anmanın önemine vurgu yaptı. OSTİM Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törende ise Atatürk'ün vefat saati olan 09.05'te saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

 • Bakan Kacır, PROTA Teknoloji Üretim Atölyesi'nin açılışında konuştu Açıklaması
  01 Kas Bakan Kacır, PROTA Teknoloji Üretim Atölyesi'nin açılışında konuştu Açıklaması

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, "PROTA Teknoloji Üretim Atölyesi, modern makine-ekipman parkı ve proaktif danışmanlık destekleriyle Türkiye'de ve Avrupa'da benzer gelişim hikayeleri gösteren altyapılar için referans konumuna yükselecek.

 • Pakistan Büyükelçiliği'nde Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100'üncü yıl dönümü etkinliği düzenledi
  27 Eki Pakistan Büyükelçiliği'nde Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100'üncü yıl dönümü etkinliği düzenledi

  PAKİSTAN'ın Ankara Büyükelçiliği, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100'üncü yıl dönümünü, Elçilikte düzenlenen Geleneksel Pakistan Brunch'ında kutladı.

 • Ankara'da iş insanı Levent Cengiz'in öldürülmesiyle ilgili şüpheli tutuklandı
  14 Eki Ankara'da iş insanı Levent Cengiz'in öldürülmesiyle ilgili şüpheli tutuklandı

  Ankara'da iş insanı Levent Cengiz'in 5 yıl önce tabancayla vurularak öldürülmesiyle ilgili şüpheli olan Recep Arıkan, kasten öldürme suçlamasıyla arama kararı çıkarıldıktan sonra yakalanıp tutuklandı. Arıkan, sahte kimlik kullanarak ve kılık değiştirerek yıllarca gizlenmişti. Ayrıca dolandırıcılık, resmi belgede sahtecilik, suç uydurma gibi birçok suçtan aranıyordu.

 • Ankara Emniyet Müdürlüğü, iş insanı Levent Cengiz'in öldürülmesiyle ilgili zanlıyı yakaladı
  13 Eki Ankara Emniyet Müdürlüğü, iş insanı Levent Cengiz'in öldürülmesiyle ilgili zanlıyı yakaladı

  Ankara Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 2018'de iş insanı Levent Cengiz'in öldürülmesiyle ilgili aranan zanlı Recep Arıkan'ı yakaladı. Arıkan, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Arıkan'ın, yıllardır kardeşi ve başka şahısların kimlik kartlarını kullandığı, ayrıca kılık değiştirerek gizlendiği belirtildi. Zanlının, hurdacılık sektöründe faaliyet gösterdiği, Ankara Ostim'de bulunan Yıldız Hurdacılar Sanayi Sitesi'nde 24 iş yerinin sahibi ve ortağı olduğu tespit edildi. Arıkan'ın, kasten öldürme suçunun yanı sıra dolandırıcılık, resmi belgede sahtecilik, suç uydurma, bilişim sistemlerinin, banka veya kredi kurumlarının aracı olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık, tacir veya şirket yöneticisi olan ya da şirket adına hareket edenlerin ticari faaliyetleri sırasında kooperatifin faaliyeti kapsamında dolandırıcılık suçları başta olmak üzere birçok suçtan arandığı öğrenildi. Arıkan, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

 • AFETTEK: Afet ve acil durumların önemi vurgulandı
  13 Eki AFETTEK: Afet ve acil durumların önemi vurgulandı

  Türkiye Afet ve Acil Durum Teknolojileri Platformu (AFETTEK), Türkiye'de ve dünyada yaşanan, büyük can ve mal kaybına neden olan, ekonomiyi ve toplumsal düzeni etkileyen afet ve acil durumların, bu konuların hassasiyetle ele alınması gerçeğini ortaya koyduğunu bildirdi. AFETTEK'in sözcülüğünü yapan TED Üniversitesi Rektörlüğü tarafından, 13 Ekim Birleşmiş Milletler (BM) Uluslararası Afet Riskini Azaltma Günü nedeniyle yapılan yazılı açıklamada, söz konusu günün, BM Genel Kurulu'nun küresel risk farkındalığı ve afet azaltma kültürünü teşvik etmek için her yıl çeşitli etkinliklerle kutlandığı belirtildi. Tüm dünyada afetlerden gelir dağılımından az pay alan grupların daha çok etkilendiğine işaret edilen açıklamada, şunlar kaydedildi: 'Ülkemizin coğrafi ve sismolojik yapısı, iklim koşulları ve önemli ölçüde göçe maruz kalması göz önüne alındığında toplumumuzun tüm kesimleri yaşanan afetlerden çok derinden etkilenmektedir. Ülkemizde ve dünyada yaşanan, büyük can ve mal kaybına neden olan, ekonomiyi ve toplumsal düzeni etkileyen afet ve acil durumlar, bu konuların hassasiyetle ele alınması gerçeğini ortaya koymuştur.' Açıklamada, afet ve acil durum teknolojilerinin veya bu konularda teknoloji geliştirmeyi hedefleyen bilimsel ve teknolojik çalışmaların önemine vurgu yapılarak, bu konuda alt yapının geliştirilmesinin ve iş dünyasının bu alana yatırım yapmasının teşvik edilmesi gerektiğine işaret edildi.

 • Ostim'de TIR ve dorse arasında sıkışan kişi hayatını kaybetti
  04 Eki Ostim'de TIR ve dorse arasında sıkışan kişi hayatını kaybetti

  Ankara'nın Ostim mahallesinde bir kişi, TIR ve dorse arasında sıkışarak hayatını kaybetti. Olay yerine sağlık, polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

 • Ankara'da bir kişi tır ve dorse arasında sıkışarak hayatını kaybetti
  03 Eki Ankara'da bir kişi tır ve dorse arasında sıkışarak hayatını kaybetti

  Ankara'nın Ostim Mahallesi'nde meydana gelen olayda, bir kişi tır ve dorse arasında sıkışarak hayatını kaybetti. İhbar üzerine olay yerine polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Olayla ilgili inceleme başlatıldı.

 • OSB'lerin hedefi 'sıfır karbon'
  21 Eyl OSB'lerin hedefi "sıfır karbon"

  Organize sanayi bölgeleri (OSB), iklim değişikliğine ve sıfır karbon düzenlemesine uyum doğrultusunda birçok çalışma ve projeyi hayata geçirdi.

 • Ankara Yenimahalle Belediye Başkanı Sanayicilerle Buluştu
  15 Eyl Ankara Yenimahalle Belediye Başkanı Sanayicilerle Buluştu

  Ankara Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, OSTİM yönetim binasında sanayicilerin isteklerini ve taleplerini dinlediği toplantıya katıldı. Yaşar, sanayicilerin memnuniyetini dile getirerek, esnaflıktan gelen bir belediye başkanı olarak esnafın sorunlarını iyi bildiğini belirtti. Ayrıca, Yenimahalle'ye yapılan yatırımlardan ve başarılardan da bahsetti.

 • Ankara'da darp edilip öldürülen şahsın katil zanlıları yakalandı
  14 Eyl Ankara'da darp edilip öldürülen şahsın katil zanlıları yakalandı

  Ankara'nın Yenimahalle ilçesinde geçtiğimiz günlerde darp edildikten sonra boş bir araziye bırakılan ve hastanede hayatını kaybeden şahsın katil zanlıları yakalandı. Polis ekipleri tarafından yapılan araştırmalar sonucu olaya karışığı tespit edilen şüpheliler gözaltına alındı. Şüphelilerden biri savcının talimatı ile serbest bırakılırken, diğer 5 şüpheli tutuklandı.

 • OSİAD Başkanı: Dijitalleşme ve yeşil ekonomi iş dünyasına yol haritası sunacak
  14 Eyl OSİAD Başkanı: Dijitalleşme ve yeşil ekonomi iş dünyasına yol haritası sunacak

  OSİAD Başkanı Süleyman Ekinci, Orta Vadeli Program (OVP) kapsamında dijitalleşme ve yeşil ekonominin ele alınmasının iş dünyasına bir yol haritası sunacağını belirtti. Ekinci, OVP'nin yeşil ve dijital dönüşüme vurgu yapmasıyla önceki programlardan farklılaştığını ifade etti. Türkiye'nin nitelikli ekonomiye sahip olmasının rekabet üstünlüğü sağlayabileceğini vurgulayan Ekinci, OVP'deki 'yeşil ve dijital dönüşüm' referanslarının iş dünyasına perspektif ve yol haritası sunduğunu söyledi.

 • Ankara'da 1. ve 9. sınıf öğrencileri dersliklerine yerleşti
  04 Eyl Ankara'da 1. ve 9. sınıf öğrencileri dersliklerine yerleşti

  Ankara'da 1. ve 9. sınıf öğrencileri, 2023-2024 eğitim öğretim yılının uyum haftası kapsamında dersliklerdeki yerlerini aldı. Milli Eğitim Bakanlığı'nca belirlenen takvime göre, ilkokul 1 ve lise 1 öğrencileri, uyum haftası programına başladı. Öğrencilerin, 4-8 Eylül'de öğretmen ve arkadaşlarıyla kaynaşması amaçlanıyor.

 • ASO Başkanı Seyit Ardıç: AFAD ve iş dünyası işbirliği ürün tedarikinde kritik öneme sahip
  16 Ağu ASO Başkanı Seyit Ardıç: AFAD ve iş dünyası işbirliği ürün tedarikinde kritik öneme sahip

  Ankara Sanayi Odası (ASO) Yönetim Kurulu Başkanı Seyit Ardıç, AFAD ile iş dünyası arasındaki işbirliğinin ürün tedarikinde kritik bir öneme sahip olduğunu belirtti. Ardıç, AFAD'ın afet ve acil durumlara yönelik süreçlerin etkin yönetimi ve kurumlar arasında koordinasyon sağlamaya yetkili bir kuruluş olduğunu vurguladı. Türkiye'nin deprem gerçeğini acı bir şekilde tecrübe ettiğini hatırlatan Ardıç, doğal afetlere ve acil durumlara hazırlık seviyesinin en üst seviyeye çıkarılmasının bir zorunluluk olduğunu ifade etti.

 • ASO Başkanı: AFAD'ın malzeme tedarikinde Türk iş dünyasıyla işbirliği önemli
  16 Ağu ASO Başkanı: AFAD'ın malzeme tedarikinde Türk iş dünyasıyla işbirliği önemli

  Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Seyit Ardıç, AFAD'ın görevlerini etkin şekilde yerine getirebilmesi için Türk iş dünyasıyla yakın işbirliği içinde olmanın kritik öneme sahip olduğunu belirtti. Ardıç, AFAD'ın temel malzeme ve ekipman tedarikinde Türk iş dünyasıyla işbirliği yapmanın önemine dikkat çekti.

 • Denizli Platformu başkentte ekonominin patronlarıyla görüştü
  16 Ağu Denizli Platformu başkentte ekonominin patronlarıyla görüştü

  Denizli iş dünyasının temsilcileri, Türkiye ekonomisinin yol haritasını belirleyen isimlerle bir araya geldi.

 • Mobil Yer Kontrol İstasyonu İhracat Edildi
  13 Ağu Mobil Yer Kontrol İstasyonu İhracat Edildi

  Mentor Bilişim, insansız hava araçlarının kontrolünü sağlayan Mobil Yer Kontrol İstasyonu'nu Avrupa ve Asya ülkelerine ihraç etti. GCS MENTOR, insansız hava, kara ve deniz araçlarının esnek ve stabil kontrolünü sağlayan bir çözüm olarak kullanıma sunuldu. Yüksek yerlilik oranına sahip olan istasyon, farklı sektörler ve teknolojiler arasında evrensel bir kullanım sunuyor. GCS MENTOR üzerinde 1,5 yıldır çalışan firma, 4 farklı ürünle müşterilere özel çözümler sunuyor. İstasyonun batarya kapasitesi 12 saate kadar dayanabiliyor ve adaptif ekranlar sayesinde gece ve gündüz aktif olarak görev yapabiliyor. Firma, Avrupa ve Asya ülkelerine ihracat yaparak başarı elde ettiğini ve talepler doğrultusunda AR-GE çalışmalarına devam edeceğini belirtti.

 • OSTİM OSB Dijital Dönüşüm Ofisi, Firmaların Verimliliğini Artırıyor
  13 Ağu OSTİM OSB Dijital Dönüşüm Ofisi, Firmaların Verimliliğini Artırıyor

  OSTİM Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) faaliyet gösteren 15 firma, Dijital Dönüşüm Ofisinin çalışmaları sayesinde verimliliklerini artırdı. OSTİM OSB Dijital Dönüşüm Ofisi, bölgedeki firmaların dijital dönüşüm süreçlerini hızlandırarak verimliliklerini artırmaları için danışmanlık hizmeti sunuyor. Bugüne kadar 15 firma, üretimlerinde dijital dönüşüm uygulamalarından yararlanmaya başladı. Dijital dönüşümün, prosedürleri yalın hale getirme ve üretim süreçlerini kısaltma açısından avantaj sağladığına dikkat çekiliyor.

 • Ankara'nın ihracat performansı patinaj yapıyor
  09 Ağu Ankara'nın ihracat performansı patinaj yapıyor

  ORSİAD Başkanı Levent Çamur, Ankara'nın ihracat performansının son birkaç yıldır patinaj yaptığını belirterek, ürün çeşitliliğini artırarak, yüksek katma değerli ürünler üreterek, kentin bu durumdan kurtulması gerektiğini söyledi. Ankara'nın temmuz ayı ihracatı geçen yıla göre artış gösterse de, başkentin ihracat sıralamasındaki performansı istikrarlı değil. En fazla ihracatın ABD'ye yapıldığı belirtilirken, Romanya'ya olan ihracatın rekor kırdığı ifade edildi.

 • Yükseköğretim kurumlarında fakülte ve enstitülerin isimleri değiştirildi
  04 Ağu Yükseköğretim kurumlarında fakülte ve enstitülerin isimleri değiştirildi

  Cumhurbaşkanı kararıyla birçok yükseköğretim kurumunda fakülte, enstitü ve yüksekokul kurulması ve ad değişiklikleri yapıldı.

 • Yenimahalle'de park halindeki TIR'a çarpan otomobilin sürücüsü yaralandı
  03 Ağu Yenimahalle'de park halindeki TIR'a çarpan otomobilin sürücüsü yaralandı

  Ankara'nın Yenimahalle ilçesinde meydana gelen kazada, park halindeki demir boru yüklü TIR'a arkadan çarpan otomobilin sürücüsü yaralandı. Kaza anı ise bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi ve yaralı hastaneye kaldırıldı. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • Otomobilin park halindeki TIR'a çarptığı kaza kamerada; 1 yaralı
  03 Ağu Otomobilin park halindeki TIR'a çarptığı kaza kamerada; 1 yaralı

  Ankara'nın Yenimahalle ilçesinde park halindeki TIR'a çarpan otomobilin sürücüsü yaralandı. Kaza, güvenlik kamerasına yansıdı. Kaza sonucunda yaralanan sürücü, hastaneye kaldırıldı. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • Yenimahalle'de park halindeki TIR'a çarpan otomobilin sürücüsü yaralandı
  03 Ağu Yenimahalle'de park halindeki TIR'a çarpan otomobilin sürücüsü yaralandı

  Ankara'nın Yenimahalle ilçesinde, kontrolünü kaybeden bir otomobil, park halindeki demir boru yüklü TIR'a çarptı. Kazada otomobil sürücüsü yaralanırken, olay güvenlik kamerasına yansıdı. Yaralı, kaza yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından hastaneye kaldırıldı. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • Ankara'da kurulacak Medikal OSB, savunma sanayisindeki başarıyı sağlığa taşımayı hedefliyor
  02 Ağu Ankara'da kurulacak Medikal OSB, savunma sanayisindeki başarıyı sağlığa taşımayı hedefliyor

  OSTİM Medikal Sanayi Kümelenmesi Derneğinin girişimleriyle Ankara'da kuruluş çalışmaları başlatılan Medikal İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (OSB), Türkiye'nin savunma sanayisinde yakaladığı "yerli ve milli üretim" başarısını sağlık sektörüne taşımayı hedefliyor.

 • Ankara'da Sıcak Hava Bunalttı
  27 Tem Ankara'da Sıcak Hava Bunalttı

  Mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıklar, başkentlileri etkisi altına aldı. Ankara'da dışarı çıkmama uyarısı nedeniyle, 15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı'nda sakinlik gözlendi. Ankaralılar güneşten korunmak için şapka ve şemsiyeleriyle dolaşırken, sıcaktan bunalanlar klimalı ortamları tercih etti. Esnaf ve çalışanlar da zor şartlar altında mesailerini sürdürdü.

 • Türkiye ve BAE Savunma Sanayii İşbirliğinde Yeni Adım
  27 Tem Türkiye ve BAE Savunma Sanayii İşbirliğinde Yeni Adım

  Türkiye ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) arasında gerçekleştirilen savunma sanayii işbirliklerinde yeni bir adım atıldı. Abu Dabi merkezli taktik teçhizat üreticisi Black Cobra Military Supply (BCMS) ile OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi (OSSA) arasında yapılan görüşmeler sonucunda işbirliği anlaşması imzalandı. Anlaşma, Türk KOBİ'leri ile karşılıklı iş geliştirme faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi, teknoloji transferi ve stratejik ortaklıkların kurulması konularında yol haritası oluşturmayı amaçlıyor.

 • İşsizlik Düşüyor Ancak Eleman Bulamama Sorunu Devam Ediyor
  10 Tem İşsizlik Düşüyor Ancak Eleman Bulamama Sorunu Devam Ediyor

  OSTİM Organize Sanayi Bölgesi Sanayici İş İnsanları ve Yöneticileri Derneği (ORSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Levent Çamur, mayıs ayı işsizlik rakamlarındaki düşüşe ilişkin, 'İşsizliğin azalması elbette sevindirici ancak reel sektörün bitmeyen bir derdi var, eleman bulamama' ifadesini kullandı. Çamur, iş dünyasının personel sorununu aşamadığına dikkati çekerek mesleki eğitim sisteminin güçlendirilmesi, iş dünyasının talep ve beklentilerinin dikkate alınarak eğitim programlarının çeşitlendirilmesi gerektiğini ifade etti.

 • İnşaat ve Sanayi Sektörü Temsilcileri Üretim ve İhracatın Önemine Dikkat Çekiyor
  29 Haz İnşaat ve Sanayi Sektörü Temsilcileri Üretim ve İhracatın Önemine Dikkat Çekiyor

  Türkiye ekonomisinde önemli yeri olan inşaat ve sanayi sektörünün temsilcileri, sürdürülebilir binalar ve inşaat malzemesi imalatının yanında üretim ve ihracatın önemine de dikkati çekiyor. Yeşil Bina Sertifika (YES-TR) sistemi başta olmak üzere sertifikasyon uygulamalarının yaygınlaştırılması, afet riskleri de dikkate alınarak inşaat malzemelerinin standartlarının ve inşaat teknolojilerinin geliştirilmesi yeni dönemin önemli konuları arasında yer alıyor. Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (İMSAD) Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Küçükoğlu, inşaat malzemeleri sanayisinin stratejik önem taşıdığını belirterek, ülkenin inşaat malzemesi üretiminde dünyanın en büyük 5 ülkesinden biri olduğunu vurguladı. Ayrıca, üretim artışının malzeme fiyatlarını düşüreceğini ve üretim ve ihracatın kurtuluş reçetesi olduğunu ifade etti.

 • ORSİAD Başkanı Çamur: TCMB adımları iş dünyasına güven verdi
  26 Haz ORSİAD Başkanı Çamur: TCMB adımları iş dünyasına güven verdi

  OSTİM Organize Sanayi Bölgesi Sanayici İş İnsanları ve Yöneticileri Derneği (ORSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Levent Çamur, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından atılan adımların iş dünyasına güven mesajı verdiğini belirtti. Çamur, Kurban Bayramı mesajında, bayramın Türk ve İslam Alemi ile tüm dünyaya barış ve huzur getirmesini diledi.

 • Afet ve Acil Durum Teknolojileri Platformu Kuruldu
  23 Haz Afet ve Acil Durum Teknolojileri Platformu Kuruldu

  Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından bazı sivil toplum kuruluşları, vakıf üniversiteleri, özel sektör kuruluşları ve bunları temsil eden birlikler, Afet ve Acil Durum Teknolojileri İnisiyatifi oluşumuna geçtiğimiz mart ayında Arama Konferansı ile adım atmıştı. Bu kapsamda TED Üniversitesi'nin ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda ile kümelenmenin ilk adımı olan 'Afet ve Acil Durum Teknolojileri Platformunun' kuruluş protokolüne imza atıldı.

 • OSTİM'de Elektrikli Araç Şarj İstasyonları Faaliyete Başladı
  23 Haz OSTİM'de Elektrikli Araç Şarj İstasyonları Faaliyete Başladı

  OSTİM OSB'de 6 noktada kurulan 15 şarj istasyonu, sanayicilerin ve çalışanların elektrikli araçlarının şarj ihtiyacını karşılamak amacıyla faaliyete başladı. İstasyonlardan 12'si AC şarj, 3'ü ise hızlı şarj (DC) özelliğine sahip. Ayrıca, Türkiye'nin otomobili Togg da burada şarj edildi. İstasyonlar aynı zamanda güneş enerji santrali olarak kullanılabilecek şekilde tasarlandı ve elektrik ihtiyacı güneş panellerinden sağlanacak. OSTİM şarj istasyonlarının elektrik birim fiyatları, diğer şarj istasyonlarından daha uygun fiyatta olacak.

 • Abb: Yeni Yönetim Dört Yılda, Eski Yönetimin Son Dört Yılına Göre Altyapıya 2 Kattan Fazla Yatırım Yaptı
  14 Haz Abb: Yeni Yönetim Dört Yılda, Eski Yönetimin Son Dört Yılına Göre Altyapıya 2 Kattan Fazla Yatırım Yaptı

  Üst üste yaşanan sellerin ağır hasar verdiği başkentte Mansur Yavaş, eleştirilerin hedefi olurken, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden açıklama geldi. Altyapı çalışmalarına ilişkin bilgi veren belediye, "Yeni yönetim dört yılda, eski yönetimin son dört yılına göre altyapıya 2 kattan fazla yatırım yaptı. Yani 25 yıl ihmal edilen bir kentte adeta altyapı seferberliği yaşanıyor. Toplam 4 milyar TL altyapı yatırımı yapıldı." ifadelerini kullandı.

 • Türk mühendisler 'dron barınağı' geliştirdi
  11 Haz Türk mühendisler "dron barınağı" geliştirdi

  Dronların askeri ve sivil alandaki görevlerini daha etkin ve güvenli şekilde yapmasını sağlamak amacıyla "dron barınağı" geliştirildi.

 • Ankara'da üzerine demir profil düşen işçi hayatını kaybetti
  06 Haz Ankara'da üzerine demir profil düşen işçi hayatını kaybetti

  Ankara'nın Yenimahalle ilçesinde çalıştığı iş yerinde üzerine demir profil düşen ve ağır yaralanan işçi, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

 • Hakkari'de Tarım ve Orman Müdürlüğü personeline dron eğitimi verildi
  30 May Hakkari'de Tarım ve Orman Müdürlüğü personeline dron eğitimi verildi

  Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde "Genç Tarım Girişimcileri ile Tarım Teknolojilerinin Etkin Kullanımı Projesi" kapsamında Tarım ve Orman Müdürlüğü personeline dron eğitimi verildi. Müdürlük bahçesinde düzenlenen eğitime katılan 30 personel, dronun özellikleri ve uçurulması konularında uygulamalı olarak bilgilendirildi.

 • Organize Sanayi Bölgeleri Başkanı Kütükcü ve ORSİAD Başkanı Çamur'dan seçim sonrası açıklamalar
  29 May Organize Sanayi Bölgeleri Başkanı Kütükcü ve ORSİAD Başkanı Çamur'dan seçim sonrası açıklamalar

  Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu Başkanı Memiş Kütükcü ve OSTİM Organize Sanayi Bölgesi Sanayici İş İnsanları ve Yöneticileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Levent Çamur, Cumhurbaşkanı Seçimi'nin ikinci turuna ilişkin değerlendirmede bulundu.

 • OSTİM OSB Olağan Genel Kurulu yapıldı
  25 May OSTİM OSB Olağan Genel Kurulu yapıldı

  OSTİM Organize Sanayi Bölgesi 2022 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı, OSTİM OSB Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

 • Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar: Terör bittikçe halkın refahı artacak
  23 May Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar: Terör bittikçe halkın refahı artacak

  Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Teknopark Ankara'nın OSTİM'de düzenlediği 'Teknoloji Sohbetleri'ne katılarak terörle mücadelede elde edilen kazanımları ve Türkiye'nin savunma sanayiindeki yerlilik oranını açıkladı. Terör bittikçe halkın refahının daha da artacağını belirten Akar, Gabar'da teröristlerin olmadığı dönemde petrol çıkarma çalışmalarının yapıldığını söyledi.

 • Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, OSİAD Genel Kurulu'na katıldı
  09 May Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, OSİAD Genel Kurulu'na katıldı

  Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Ostim Sanayici ve İş insanları Derneği'nin (OSİAD) 32'nci Olağan Genel Kurulu'na katıldı. Başkan Yaşar, Türkiye'nin bunalımlı dönemini eleştirerek, üretim ve yatırım yapmanın önemine vurgu yaptı.

 • Bioinnovation yarışmasında dereceye girenler açıklandı
  08 May Bioinnovation yarışmasında dereceye girenler açıklandı

  Mamak Belediyesi tarafından düzenlenen Bioinnovation yarışmasında yaşam bilimleri ve sağlık alanında inovatif fikirler üreten katılımcılar dereceye girdi. Yarışmaya 20 üniversiteden özel seçilen takımlar katıldı ve süreç boyunca sektör odaklı eğitimler aldı. Yarışmanın sonunda İstanbul Teknik Üniversitesi CaToFlow Takımı birinci oldu.

 • OSİAD 32. Olağan Genel Kurulu Ankara'da yapıldı
  06 May OSİAD 32. Olağan Genel Kurulu Ankara'da yapıldı

  OSTİM OSB Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen OSİAD 32. Olağan Genel Kurulu'na ASO Başkanı Seyit Ardıç, ATO Başkanı Gürsel Baran, OSTİM OSB Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, Anadolu OSB Başkanı Hüseyin Kutsi Tuncay ve TÜRKİYEM-BİR Başkanı Ülkü Karakuş gibi isimler katıldı. Konuşmalarında üretim ve yatırım konularına değinen konuklar, sanayi sektörünün zorlu koşullar altında olduğunu belirtti.

 • Fatih Erbakan Düzce'de seçim aracında yer alan silüete ilişkin açıklamalarda bulundu
  02 May Fatih Erbakan Düzce'de seçim aracında yer alan silüete ilişkin açıklamalarda bulundu

  Fatih Erbakan Düzce'de seçim aracında yer alan silüete ilişkin açıklamalarda bulundu Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan Ostim Teknokent'i ziyaret etti Erbakan: "Bizim oradaki teşkilatımız ve diğer erkek adaylarımız bu hanımefendinin fotoğrafı olmasın diye bir talepte...

 • Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan Ostim Teknokent'i ziyaret etti
  02 May Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan Ostim Teknokent'i ziyaret etti

  Yeniden Refah Partisi (YRP) Genel Başkanı ve beraberindeki heyet Ostim Teknokent'i gezdi.

 • Fuat Oktay: Tanzimatçı zihniyet, çareyi dışarıda arıyor
  29 Nis Fuat Oktay: Tanzimatçı zihniyet, çareyi dışarıda arıyor

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Ankara'da bir programda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin kendi üreticisine ve mühendisine güvenmesi gerektiğini belirtirken, Tanzimatçı zihniyetin çareyi dışarıda aradığını söyledi. Ayrıca terör örgütlerinin Türkiye'nin kalkınmasının önüne set çekmek için kullanıldığını ve Türkiye'nin kendi gücüne güvenmesi gerektiğini vurguladı.

 • Fuat Oktay: 'Kendi ülkesine güvenmeyen Türkiye'ye inanmayan zihniyet çareyi yine dışarıda arıyor'
  29 Nis Fuat Oktay: 'Kendi ülkesine güvenmeyen Türkiye'ye inanmayan zihniyet çareyi yine dışarıda arıyor'

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Ankara'da Ostim Organize Sanayi Bölgesi sanayicileriyle bir araya geldi ve Türkiye'nin kendi mühendisine ve üreticisine güvenmesi gerektiğini vurguladı. Oktay, Türkiye'ye güvenmeyen Tanzimatçı zihniyetin çareyi yine dışarıda aradığını belirtti. Ayrıca, terör örgütlerinin Türkiye'nin kalkınmasının önüne set çekmek için maşa olarak kullanıldığını söyledi.

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, 'OSTİM Sanayicileri ile İstişare Toplantısı'nda konuştu Açıklaması
  29 Nis Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, "OSTİM Sanayicileri ile İstişare Toplantısı"nda konuştu Açıklaması

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Eğer siz bu ülkeye inanmazsanız, siz bu millete güvenmezseniz Tanzimatçı kafanın yaptığı gibi çareyi gider yine yanlış yerlerde ararsınız." dedi.

 • GÜNDEM / 29 Nisan 2023
  29 Nis GÜNDEM / 29 Nisan 2023

  Kahramanmaraş merkezli depremlere ilişkin gelişmeler takip ediliyor.

 • Fuat Oktay Ankara'da vatandaşlarla bir araya geldi
  28 Nis Fuat Oktay Ankara'da vatandaşlarla bir araya geldi

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Ankara'nın Yenimahalle ilçesinde metroya binip esnaf ziyareti gerçekleştirdi. Oktay, esnaf ziyaretinin ardından Ankara'da konaklayan depremzedelerle bir araya geldi.

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Ankara metrosunda vatandaşlarla sohbet etti
  28 Nis Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Ankara metrosunda vatandaşlarla sohbet etti

  - Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Ankara metrosunda vatandaşlarla sohbet etti Cumhurbaşkanı Yardımcısı, Ak Parti Ankara milletvekili adayı Fuat Oktay metroya bindi ve vatandaşlarla sohbet etti.

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay Ankara metrosunda vatandaşlarla sohbet etti
  28 Nis Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay Ankara metrosunda vatandaşlarla sohbet etti

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay Ankara metrosunda yolculuk ederek vatandaşlarla sohbet etti. Oktay ayrıca AK Parti İl Başkanlığı ve Yenimahalle İlçe Başkanlığı Teşkilatının standını ziyaret etti, Ostim esnafını ziyaret etti ve menemen yaptı. Oktay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın selam ve sevgilerini iletti ve sağlık durumunun iyi olduğunu belirtti.

Advertisement