AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu, Dernek ve Mahalle Ziyaretlerine Devam Ediyor - Son Dakika
Politika

AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu, Dernek ve Mahalle Ziyaretlerine Devam Ediyor

AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu, Dernek ve Mahalle Ziyaretlerine Devam Ediyor

AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu, kentte faaliyet gösteren dernekleri ziyaret ederek, vatandaşların ihtiyaç ve beklentilerini dinledi. Hatipoğlu, hazırlanan projelerle sorunların çözüleceğini belirtti. Ayrıca mahalle ziyaretlerinde de vatandaşlara hizmet vaatlerini açıklayan Hatipoğlu, belediyenin sorumluluktan kaçmasının düşünülemez olduğunu vurguladı.

05.03.2024 10:10  Güncelleme: 10:13
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu, kentte faaliyet gösteren bazı derneklere ziyarette bulundu, il merkezine uzak mahallerde vatandaşlarla bir araya geldi.

Mihalıççıklılar Yaptırma Yaşatma Yardımlaşma Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği ziyaretinde, Dernek Başkanı Cemalettin Ürgüp ve üyelerle görüşen Hatipoğlu, yürüttükleri faaliyetler hakkında bilgiler aldı.

Vatandaşların ihtiyaç ve beklentilerini dinleyen Hatipoğlu, hazırlanan projeler ile sorunların çözüme kavuşacağını belirtti.

Hatipoğlu daha sonra Eskişehir Yurttan Ayrılanlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'ni (ESYURTDER) ziyaret etti.

Dernek Başkanı Adnan Özbaş ve yönetim kurulu üyeleriyle bir görüşme yapan Hatipoğlu, yetiştirme yurtlarından ayrılan gençlerin yerel yönetimlere olan beklentilerini dinledi.

"Vatandaşlarımızı rahata kavuşturacağız"

Hatipoğlu, Tepebaşı ilçesine bağlı Kızılcaören ve Gündüzler mahallelerine de ziyarette bulundu.

Kızılcaören Mahallesi'nde hemşehrileriyle buluşan Hatipoğlu, vatandaşların ilgisiyle karşılandı. Meşale, alkış ve tezahüratlar eşliğinde yapılan karşılama töreninde dua edildi, kurban kesildi.

Hemşehrilerine seslenen Hatipoğlu, yaptığı konuşmada gösterilen ilgiye teşekkür ederek, "İnşallah 31 Mart'ta göreve geldiğimizde kent merkezinde bir, iki mahalleye gösterilen hizmetleri buradaki mahallelerimize de getireceğiz. Vatandaşlarımızdan gelen isteklerin hepsini dinleyip gerekli çalışmaları yapmak için çalışacağız. Köyden mahalleye dönen yerlerde yol problemi var. Ayrıca köy ve ilçelerden yeteri kadar otobüs gitmediği için ulaşımda da sorunlar var. Tüm bu sorunları çözerek, vatandaşlarımızı rahata kavuşturacağız." dedi.

"Belediyenin sorumluluktan kaçması gibi bir şey düşünülemez"

Gündüzler Mahallesi'ni de ziyaret eden Hatipoğlu, vatandaşlara hizmet etmek için hazırlanan projelerinden bahsetti.

Hatipoğlu, ilçe ve mahallelerdeki vaatlerinin bir kısmını açıkladı. Vatandaşların sorularını yanıtlayan Hatipoğlu, şu ifadeleri kullandı:

"Çok kıymetli Gündüzlerli hemşehrilerimiz, yaklaşık 1800 kişilik bir nüfusunuz var. Onun için ihtiyaçlarınız diğer mahallelere göre biraz daha fazla. Gündüzler'in de altyapı problemi var. Ben buradan söz veriyorum, kentimizde altyapı, yol çalışmaları ve diğer problemleriniz için var gücümüzle çalışacağız. Muhtarlarımızla görüştüğümde, Büyükşehir Belediyesinin 'Para yok' diyerek, sorumluluktan kaçtığını söylüyorlar. Belediyenin sorumluluktan kaçması gibi bir şey düşünülemez. Belediyenin görevi vatandaşa hizmet etmek ve bu hizmet için gerekli kaynağı sağlamaktır. İnşallah 31 Mart'tan sonra böyle bir sorunumuz kalmayacak. Ayrıca biz bazı köylerimize, Gündüzler gibi büyük köylerimizde gençlerimizin köyde sosyalleşebilmeleri için genç kardeşlerimizin, kadın kardeşlerimizin köyde çeşitli faaliyetler yapabilmesi için sosyal binalar yapacağız. Bu tesislerde düğün salonu ve taziye evi dahil spor alanı ve kapalı pazar alanı olacak. Mevcut belediye vatandaşlarını önemsemiyor ama AK Parti belediyeciliğinde vatandaşın böyle basit sorunları kalmayacak."

Ayrıca Hatipoğlu, Eskişehir Barosu'nu ziyaretinde Baro Başkanı Mustafa Elagöz ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelerek, faaliyetleri hakkında bilgiler aldı.

Avukatların yerel yönetimler hakkında fikir ve önerilerini dinleyen Hatipoğlu, projelerini anlattı.

Kaynak: AA

Son Dakika Politika AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu, Dernek ve Mahalle Ziyaretlerine Devam Ediyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Gökan Zeybek:
  19:09 Gökan Zeybek: "İktidar Belediyeleri Cezalandırmanın Milleti Cezalandırmak Olduğunu Görmeli"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek, iktidarın yurt içi ve yurt dışından yüksek maliyetlerle borçlandığı bedelleri öderken her türlü kaynağı kullandığına dikkati çekti, tasarrufa yerel yönetimlerin kaynaklarını kısarak yönelmemesi gerektiğini vurguladı, Zeybek, "İktidarın, belediyeler üzerinden yapacağı cezalandırmanın milleti cezalandırmak olduğunu görmesi gerekir" dedi.

 • Esenler'de 14. Uluslararası Barış Ekmeği Festivali düzenlendi
  19:09 Esenler'de 14. Uluslararası Barış Ekmeği Festivali düzenlendi

  Esenler'de 14. Uluslararası Barış Ekmeği Festivali düzenlendi Festivalde Gazzeli ve Esenlerli çocuklar dünya barışı için ekmek pişirdi Esenler Belediyesi tarafından 14. Uluslararası Barış Ekmeği Festivali düzenlendi.

 • Malatya'da Yeni Çarşı Projesi İnşaatı Hızla Yükseliyor
  19:08 Malatya'da Yeni Çarşı Projesi İnşaatı Hızla Yükseliyor

  Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkilediği Malatya'da, yapımına başlanan çarşı projesinde inşaatlar hızla ilerliyor. AK Parti Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak, yapılan açıklamada çarşı inşaatının tüm hızıyla devam ettiğini ve çalışmaların titizlikle sürdürüldüğünü belirtti. Proje kapsamında Bakırcılar Çarşısı, Kuyumcular Çarşısı ve Şire Pazarı'nın yeniden inşa edileceği ve çalışmaların hızla ilerlediği ifade edildi. Malatya'ya bugüne kadar yapılan yatırımların miktarı da açıklanan bilgiler arasında yer aldı.

 • İHH ve Özgürlük Filosu Gazze'yi Unutma Yürüyüşü Düzenledi
  19:07 İHH ve Özgürlük Filosu Gazze'yi Unutma Yürüyüşü Düzenledi

  İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı ile Uluslararası Özgürlük Filosu Koalisyonu tarafından Beyazıt Meydanı'ndan Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'ne "Gazze'yi Unutma" yürüyüşü düzenlendi.

 • Dışişleri Bakanı Fidan:
  18:44 Dışişleri Bakanı Fidan: "Irak'ın savaşla, çatışmalarla anılmasını istemiyoruz"

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Irak'ın iç karışıklarla, savaşla, çatışmayla anılmasını istemediklerini belirtti. Fidan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yapacağı Irak ziyaretine ilişkin açıklamalarda bulundu ve Türkiye'nin Irak ile ilişkilerini geliştirmek ve kurumsallaştırmak istediklerini ifade etti.

 • Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi Yeni Döneme Başladı
  18:42 Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi Yeni Döneme Başladı

  Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi, Ahmet Akın başkanlığında yeni dönemin ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

 • Erdoğan'ın Bağdat ve Erbil Ziyareti: İşbirliği Anlaşmaları ve Stratejik Adımlar
  18:39 Erdoğan'ın Bağdat ve Erbil Ziyareti: İşbirliği Anlaşmaları ve Stratejik Adımlar

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Pazartesi günü büyük bir heyetle önce Bağdat’ı sonra Erbil’i ziyaret edecek.

 • Bakan Fidan, Moritanya Dışişleri Bakanı Merzuk ile bir araya geldi
  18:33 Bakan Fidan, Moritanya Dışişleri Bakanı Merzuk ile bir araya geldi

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Moritanya Dışişleri Bakanı Muhammed Salim Vild Merzuk ile görüşmek üzere bir araya geldi. İki bakan arasında gerçekleşen görüşmede, ikili ilişkiler ve bölgesel konular ele alındı.

 • İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları Adıyaman'da protesto edildi
  18:33 İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları Adıyaman'da protesto edildi

  İHH İnsani Yardım Vakfı Adıyaman Şubesi öncülüğünde Demokrasi Parkı'nda toplanan katılımcılar, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etti. Grup, İsrail aleyhine sloganlar atarak ve tekbir getirerek tepkilerini dile getirdi. İHH Adıyaman Şube Başkanı Mücahit Tekin, basın açıklamasında Filistinlilerin yıllardır İsrail'in zulmüne maruz kaldığını belirtti ve insanlığın kaybedilmesinin telafisi mümkün olmayan bir hüsran olduğunu vurguladı. Ayrıca, Gazze'deki savaşın sadece bir dinin mensuplarına yönelik olmadığını ve İslam ümmetinin her ferdinin sorumluluk taşıdığını ifade etti.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Dolmabahçe'de Heniyye ile görüşmesi dünya basınında
  18:23 Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Dolmabahçe'de Heniyye ile görüşmesi dünya basınında

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye ile Dolmabahçe'deki görüşmesi dünya basınında manşete taşındı. İngiliz Guardian "Erdoğan, Hamas lideriyle görüştükten sonra Filistin'e birlik çağrısı yaptı" manşetini atarken France 24, "Türkiye kendisini çatışmada arabulucu olarak konumlandırmayı hedefliyor" diye yazdı. İsrail gazetesi Jerusalem Post ise, "Siyasi sembolizm: Türkiye, Hamas liderlerini Hamas bir devletmiş gibi ağırlıyor" yorumunda bulundu.

 • Hakkari Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Cennet ve Cehennem Vadisi'ndeki yol çalışmalarını inceledi
  18:13 Hakkari Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Cennet ve Cehennem Vadisi'ndeki yol çalışmalarını inceledi

  Hakkari Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Buğra Karadağ, Cilo-Sat Dağları eteklerinde bulunan Cennet ve Cehennem Vadisi bölgesinde yürütülen yol onarım ve genişletme çalışmalarını denetledi. Karadağ, il merkezi ve Yüksekova ilçesi arasında yer alan bölgede yapılan yol çalışmaları hakkında bilgi aldı ve vatandaşlarla bir araya gelerek sorun ve taleplerini dinledi.


Advertisement