AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz: 'Büyük bir AK Parti ordusu yerelde ülkemize hizmet ediyor' - Son Dakika
Politika

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz: 'Büyük bir AK Parti ordusu yerelde ülkemize hizmet ediyor'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz: \'Büyük bir AK Parti ordusu yerelde ülkemize hizmet ediyor\'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz, Türkiye'de bin 392 belediyenin yer aldığını ve 810 belediye ile büyük bir AK Parti ordusunun yerelde ülkeye hizmet ettiğini belirtti. Yılmaz, AK Parti'nin bir dava hareketi olduğunu vurgulayarak, belediye başkanlarının millet tarafından seçileceğini ve milletin ne dediğini en iyi anlayan bir dava hareketi olduklarını söyledi.

29.09.2023 20:54
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz: "Büyük bir AK Parti ordusu yerelde ülkemize hizmet ediyor"

YOZGAT - Türkiye'de bin 392 belediyenin yer aldığını belirten AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz, 810 belediye ile büyük bir AK Parti ordusunun yerelde ülkeye hizmet ettiğini söyledi.

AK Parti Yozgat İl Başkanlığını ziyaret eden AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz, İl Başkanı Yusuf Başer'den il genelindeki çalışmalar hakkında bilgi aldı.

AK Parti siyasi hareket olmaktan öteye bir dava hareketidir

Yerel yönetimlerle AK Parti teşkilatının kaynaşması, belediye başkanlarının yaptığı ve yapmakta olduğu işleri yerinde görmek amacıyla Yozgat'a geldiklerini söyleyen Yılmaz, "AK Parti bir siyasi hareket olmaktan öteye AK Parti bir dava hareketidir. AK Parti'yi diğer siyasi hareketlerden ayıran en önemli özelliklerden bir tanesi bir dava hareketi olmasıdır. Bizler kendisini bir inanmışlığın, inandığımız bir davanın neferi gibi görürüz. Bizim siyasi muhaliflerimiz öyle değil. Onlar bir davanın mensubu, davanın bir neferi gibi kendilerini görmezler. Onlar bir ideolojinin sahibi gibi kendilerini görürler. Zaten söylerler dava diye bir terminoloji onların lügatinde yoktur. Onlarda ideoloji vardır. O ideolojiye sahip olan insanların bir araya geldiği bir harekettir onların ki. ve onlar o ideolojiyi iktidar yapmaya çalışırlar. O ideoloji iktidar olursa da onun iktidarından, onun sahip olduğu güçten, makam, mevki rütbe elde ederler. Tıpkı 28 Mayıs seçimlerinden sonra hüsrana uğradıktan sonra o seçimlerin süreci boyunca ifade ettikleri makamları, hayal ettikleri makamları kaybettikten sonra birbirlerine nasıl düştüklerini, birbirleriyle hangi gaye ile bir araya geldiklerini seçimlerdeki mağlubiyetten sonra birbirlerinin yüzünü tırmaladıkları aşamada ne için bir araya geldiklerini hep birlikte gördük. Biz ise bu davanın, bu davanın muvaffak olmasını bekleriz. Ama bu davanın muvaffak olmasından bizim beklentimiz yoktur. Bizim beklentimiz tam tersine onların beklentisi gibi bir beklenti değildir. Bizim beklentimiz kulun duası ve onun beraberinde de Allah'ın rızasıdır. Altını çizerek söylüyorum. Biz bu davaya hizmet ederken kulun duasını alacağımıza inanırız. Kulun duasını aldığımız zaman da oradan Allah'ın rızasının geleceğini düşünürüz." dedi.

Belediye başkanını biz seçmeyeceğiz, millet seçecek

11 buçuk milyon üyesi olan AK Parti teşkilatının gelecekte daha da büyüyeceğini ifade eden Yılmaz, yerelde büyük bir AK Parti belediyeciliği hareketinin olduğunu söyledi. Yılmaz, "Türkiye'de bin 392 belediye var. Bu bin 392 belediyenin 810 tanesi AK Parti, 231 tanesi de Milliyetçi Hareket Partisi'ne bağlı olan belediyeler yani Cumhur İttifakımızla birlikte bin 41 belediyeyle birlikte büyük bir AK Parti ordusu yerelde ülkemize hizmet ediyor. Bu çok büyük bir güç değil mi? Allah'ın izniyle bu belediyelerde şu an da çalışan 260 bin insanımız var. Bu sayı sadece 810 AK Partili belediyelerde. On iki bin civarında bürokratımız var. İnsanımız bize nereye doğru yürümemizi istiyorsa oraya yürüyen bir hareketiz. Milletimiz ne diyorsa onu yapmaya çalışan bir hareketiz. Şimdi bazen bana soruyorlar. Belediye başkanlarını nasıl seçeceksiniz diyorlar. Şaşırarak bakıyorum. Belediye başkanlarını biz seçmeyeceğiz ki. Belediye başkanlarını millet seçecek. Millet kimi istiyorsa. Millet neyi dediyse. Bu partiyi millet nasıl kurduysa bu partinin belediye başkanlarının da kim olacağına millet karar verecek. Biz millete yukarıdan bakan, milletin içinde olmayan bir yönetim kadrosu olsak, milletin ne dediğini de tam anlayamayabiliriz. Milletin ne dediğini bizim kadar iyi anlayan bir başka dava hareketi yok." şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Yusuf Başer ve il-ilçe belediye başkanlarıyla bir araya geldi.

Kaynak: İHA

Son Dakika Politika AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz: 'Büyük bir AK Parti ordusu yerelde ülkemize hizmet ediyor' - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Cem Karakeçili istifa etti
  11:06 İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Cem Karakeçili istifa etti

  İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Cem Karakeçili, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla istifa ettiğini duyurdu. Karakeçili, istifa mesajında İYİ Parti lideri Meral Akşener'i bilgili bir siyasetçi ve tecrübeli bir orkestra şefi olarak tanımlayarak, parti yönetiminin siyasal bir gürültü kaynağına dönüştüğünü belirtti.

 • Elazığ'da maden ocağında göçük! 3 kişi toprak altında kaldı, ekipler olay yerinde
  10:53 Elazığ'da maden ocağında göçük! 3 kişi toprak altında kaldı, ekipler olay yerinde

  Erzincan'da yaşanan altın madeni faciasının ardından Elazığ'da da bir maden ocağında göçük meydana geldi. 3 işçinin toprak altında kaldığı belirtilirken, AFAD ve UMKE gibi ekipler olay yerine sevk edildi. Elazığ Valisi Ömer Toraman, 1 işçinin kurtarıldığını ve diğer 3 işçi için çalışmaların devam ettiğini açıkladı. AFAD ise gelişmeleri takip ettiklerini duyurdu.

 • Ekonomi Profesörü Seyfettin Erdoğan'ın faiz ve döviz tahminleri tuttu
  10:38 Ekonomi Profesörü Seyfettin Erdoğan'ın faiz ve döviz tahminleri tuttu

  Ekonomi Profesörü Seyfettin Erdoğan'ın geçtiğimiz hafta Haberler.com Youtube kanalında yaptığı faiz tahminleri gerçekleşti. Erdoğan, TCMB'nin artık faiz artırımına gitmeyeceğini ve bu durumun piyasaları zorlayacağını öngörmüştü. Yeni Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan'ın da bu görüşe katıldığı ve faiz artırımına gitmediği görüldü.

 • Down sendromlu çocuk balkondan düşmekten son anda kurtuldu
  10:37 Down sendromlu çocuk balkondan düşmekten son anda kurtuldu

  Sapanca'da down sendromlu Zeynep Genç, balkondan sarkarken annesi tarafından tutulduğu sırada elinden kayarak düştü. Ancak bir vatandaş tarafından havada yakalanan çocuk, beton zemine düşmekten son anda kurtuldu. Olay anı cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

 • Konserinde taraftara küfrettirdiği söylenen Derya Uluğ isyan etti
  10:33 Konserinde taraftara küfrettirdiği söylenen Derya Uluğ isyan etti

  Derya Uluğ'un son konserinde Şinanay şarkısını söylediği esnada Fenerbahçeli taraftara Galatasaray için küfrettirdiği konuşulunca cevap gecikmedi. Görüntülerinin tepki çekmesinin ardından videonun uzun halini yayınlayan Uluğ "Gördüğünüz bir video üzerinden, birini haksızca, hiç tasvip etmediği bir şeyi yapmış gibi göstermenin kime ne zaman ne faydası olmuştur ki" diyerek küfrettirdiği söylentisini yalanladı.

 • Ramazan ayında 250 gram pide İstanbul ve Ankara'da 15 liradan satılacak
  10:33 Ramazan ayında 250 gram pide İstanbul ve Ankara'da 15 liradan satılacak

  Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, Ramazan ayında 250 gramlık pidenin İstanbul ve Ankara'da 15 liradan satılacağını duyurdu. Hatırlanacağı üzere geçen yıl 300 gramlık Ramazan pidesi 10 TL'den satılıyordu.

 • Emeklinin bayram ikramiyesini 3 bin TL'ye çıkaracak 8. Yargı Paketi bu hafta TBMM'ye geliyor
  10:25 Emeklinin bayram ikramiyesini 3 bin TL'ye çıkaracak 8. Yargı Paketi bu hafta TBMM'ye geliyor

  Milyonlarca emekliyi yakından ilgilendiren düzenleme bu hafta Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu'na geliyor. Emeklinin bayram ikramiyesini yüzde 50 artışla 2 bin liradan 3 bin liraya çıkaracak maddeyi de içeren 8. Yargı Paketi yeni haftada Genel Kurul'da ele alınacak. Yargılama süreçlerine ilişkin yeni düzenlemeler de getirecek teklife göre örgüte üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işleme fiili müstakil bir suç sayılacak.

 • Doğum gününde oyuna girmeye hazırlanan Arda'ya soğuk duş! Ancelotti'nin sözleri de skandal
  10:21 Doğum gününde oyuna girmeye hazırlanan Arda'ya soğuk duş! Ancelotti'nin sözleri de skandal

  LaLiga lideri Real Madrid'in Sevilla'yı ağırladığı maçta Arda Güler büyük bir şanssızlık yaşadı. Ancelotti, Arda Güler'i oyuna almak üzereyken Real Madrid gol atınca deneyimli teknik adam, milli futbolcuyla ilgili kararından vazgeçti. Maç sonu konuyla ilgili bir açıklama yapan tecrübeli teknik adam, "Modric'in golünden önce Arda için planım vardı ama golden sonra fikrimi değiştirdim. Arda bu kararımı anlayacaktır. Anlamazsa da yapacak bir şey yok" dedi.

 • Ünlü Oyuncu Kenneth Mitchell ALS Hastalığına Yenik Düştü
  09:57 Ünlü Oyuncu Kenneth Mitchell ALS Hastalığına Yenik Düştü

  Bir süredir ALS hastalığıyla mücadele eden Star Trek ve Captain Marvel yıldızı Kenneth Mitchell, 49 yaşında hayata gözlerini yumdu.


Advertisement