AK Parti Samsun İl Başkanlığı'na Atanan Ersan Aksu: "Ak Parti'de Millete Hizmet İnancı Esastır" - Son Dakika

AK Parti Samsun İl Başkanlığı'na Atanan Ersan Aksu: "Ak Parti'de Millete Hizmet İnancı Esastır"

04.01.2019 13:42

AK Parti Samsun İl Başkanlığı'na atanan Ersan Aksu: "AK Parti'de millete hizmet inancı esastır"SAMSUN - AK Parti Genel Merkezince Samsun İl Başkanlığına atanan Av. Ersan Aksu, AK Parti'de memlekete ve millete hizmet davası ve inancının esas olduğunu söyledi.

AK Parti Samsun İl Başkanlığı'na atanan Ersan Aksu: "AK Parti'de millete hizmet inancı esastır"

SAMSUN - AK Parti Genel Merkezince Samsun İl Başkanlığına atanan Av. Ersan Aksu, AK Parti'de memlekete ve millete hizmet davası ve inancının esas olduğunu söyledi.

Cumhur İttifakı'nın ruhuna aykırı açıklamalar yaptığı gerekçesiyle AK Parti Genel Merkezince Samsun İl Başkanlığı görevinden alınan Hakan Karaduman'ın yerine atanan Ersan Aksu basın toplantısı düzenledi. AK Parti İl Binasında açıklamalarda bulunan Aksu, görevin şahsına tevdi edilmesinin çok büyük bir onur olduğunu vurguladı. Mesuliyeti ve şerefinin çok yüksek bir görev olduğunu belirten Aksu, "Üstlendiğim görev ve mesuliyetin idraki içerisinde liderimize ve milletimize kayık olmak adına samimiyet ve tevazu içerisinde inançla görevimi ifa etmeye gayret edeceğim" dedi.

Kendisinden nöbeti devraldığı ve aynı zamanda meslektaşı olan Hakan Karaduman'ın kuruluşundan bugüne kadar partinin birçok kademesinde görev aldığını ifade eden Aksu, kendisine bayrağı devretmiş olsa da siyasi ve şahsi ünsiyetlerinin kesintisiz devam edeceğini aktardı.

"Partimizde sevgi saygı ve kardeşlik esastır"

AK Parti'de memlekete ve millete hizmet davası ve inancının esas olduğunu kaydeden Aksu, "Bu itibarla biz teşkilat mensupları için davamızın lideri Cumhurbaşkanımızın talimat ve tasarrufları, genel merkez yöneticilerimizin kararı ve talimatları esastır. Memleketimizin, milletimizin ve gönül coğrafyamızın ümidi ve güvencesi olan partimizde sevgi, saygı ve kardeşlik esastır" diye konuştu.

Konuşmasının ardından Aksu, partililerin tebriklerini kabul etti. Yeni Başkan Aksu, eski Başkan Hakan Karaduman'a çiçek takdiminde bulundu.

Toplantıya, AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Turan Çakır, ilçe başkanları, ilçe belediye başkanları, il kadın ve gençlik kolları başkanları ile çok sayıda partili katıldı.

AK Parti Samsun İl Başkanlığı'na Atanan Ersan Aksu: Ak Parti'de Millete Hizmet İnancı Esastır
AK Parti Samsun İl Başkanlığı'na Atanan Ersan Aksu: Ak Parti'de Millete Hizmet İnancı Esastır
AK Parti Samsun İl Başkanlığı'na Atanan Ersan Aksu: Ak Parti'de Millete Hizmet İnancı Esastır
AK Parti Samsun İl Başkanlığı'na Atanan Ersan Aksu: Ak Parti'de Millete Hizmet İnancı Esastır

Kaynak: İHA

Son Dakika Politika AK Parti Samsun İl Başkanlığı'na Atanan Ersan Aksu: 'Ak Parti'de Millete Hizmet İnancı Esastır' - Son Dakika


Son Dakika

Bildiride imzası olan 4 ülkeden, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 23:08 Bildiride imzası olan 4 ülkeden, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "istenmeyen kişi" talimatına ilk yorum Kontrolden çıkan kamyon önce traktöre sonra da karşıdan gelen otomobile çarptı: 5 ölü, 1 yaralı 22:50 Kontrolden çıkan kamyon önce traktöre sonra da karşıdan gelen otomobile çarptı: 5 ölü, 1 yaralı Erdoğan'ın 10 büyükelçi talimatına en sert tepki Davutoğlu'ndan geldi: Tarihimizin en büyük diplomasi krizi 21:03 Erdoğan'ın 10 büyükelçi talimatına en sert tepki Davutoğlu'ndan geldi: Tarihimizin en büyük diplomasi krizi
Yemek yemediği için babasının döverek öldürdüğü Elif'le ilgili korkunç detay! Ölmesini beklemiş 19:37 Yemek yemediği için babasının döverek öldürdüğü Elif'le ilgili korkunç detay! Ölmesini beklemiş Son yolculuğuna uğurlanan Kemal Kuruçay'ın cenazesine sanat camiasından az sayıda katılım 18:33 Son yolculuğuna uğurlanan Kemal Kuruçay'ın cenazesine sanat camiasından az sayıda katılım Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan üst üste gelen zamlar hakkında açıklama: Dünya ekonomisindeki bozulma Türkiye'yi de etkiledi 17:34 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan üst üste gelen zamlar hakkında açıklama: Dünya ekonomisindeki bozulma Türkiye'yi de etkiledi
Cenaze töreninde ortaya çıktı! Ünlü oyuncu Kemal Kuruçay sağlığını ihmal etmiş 17:22 Cenaze töreninde ortaya çıktı! Ünlü oyuncu Kemal Kuruçay sağlığını ihmal etmiş 2027 yılından geldiğini ve insanlığın yok olduğunu söyledi 17:12 2027 yılından geldiğini ve insanlığın yok olduğunu söyledi
Advertisement