AK Partili Meclis üyesi Esra Yılmaz Mamak Belediyesi'ni eleştirdi, salon bir anda karıştı - Son Dakika

AK Partili Meclis üyesi Esra Yılmaz Mamak Belediyesi'ni eleştirdi, salon bir anda karıştı

03.07.2022 17:13

Mamak Belediye Meclisi'nin toplantısında AK Partili Meclis üyesi Esra Yılmaz, AK Partili Belediye Başkanı Murat Köse hakkında eleştirilerde bulundu. AK Parti'ye emek verenlerin sudan sebeplerde işten atıldığını söyleyen Yılmaz, "Akraba çeteniz kimi isterse belediyede o çalışıyor" dedi. Yılmaz'ın sözleri iki kez kesilirken AK Partili bir meclis üyesi "Esra Hanım lütfen kendinize gelin. Bunlar özel meseleler" diyerek konuşmaya tepki gösterdi.

Mamak Belediye Meclisi toplantısı bugün yapıldı. Daha önce AK Parti'den istifa ettiğini açıklayan, ancak daha sonra ikna edilerek partisine dönen belediye meclisi üyesi Esra Yılmaz, Mamak Belediye Başkanı Murat Köse yönetimini eleştirdi.

"SÖYLEDİĞİM HER ŞEYİN ARKASINDAYIM"

Yılmaz, Mamak Belediyesi hakkında "Dün de bugün de yarın da söylediğim her şeyin arkasındayım. Mamak Belediyesi'nde AK Parti'ye bunca yıl emek veren kardeşlerimiz, sudan sebeplerle işten atılıyorsa; Mamak'ımızın garibinin, mağdurunun, kimsesizinin vebali omuzlarımızdaysa; hala akraba çeteniz kimi isterse, belediyede o çalışıyorsa…" dediği esnada sözleri kesildi.

"KİMİ NEREDEN İŞTEN ATMIŞIZ?"

Yılmaz, "Hayır, nasıl keseceksiniz?" dedi. AK Partili bir meclis üyesi "Esra Hanım lütfen kendinize gelin. Bunlar özel meseleler" dedi. Yılmaz ise "Niye özel olsun?" sorusu ile karşılık verdi. Aynı üye, "Kimi, nereden işten atmışız?" dedi. Yılmaz, "Ben konuşmamı bitireyim, siz de bana dava açarsınız" dedi. Yılmaz, sözlerini "Hala akraba çeteniz kimi isterse, belediyede o çalışıyorsa…" ifadeleri ile sürdürdü. Yılmaz'ın sözleri yine kesildi.

AK Partili Meclis üyesi Esra Yılmaz Mamak Belediyesi'ni eleştirdi, salon bir anda karıştı

"SÖYLEDİKLERİMİ DİNLEMENİZİ İSTERDİM"

Yılmaz ayrıca; dün başlayan ve belediyenin sosyal medya hesaplarından canlı yayınlanan toplantının bugün canlı yayınlamadığını açıkladı. Yılmaz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda Başkan Murat Köse'ye "Büyükşehir Meclis toplantısında şahsıma 'Kullanın o kadını' diyecek kadar ileri gittiğiniz, Kadın Belediye Meclis üyenizin söylediklerini dinlemenizi isterdim. Sayın Murat Köse bugün meclis toplantısı canlı yayınını neden vermediniz?" dedi.

AKP'li Mamak Belediye Meclis Üyesinden, AKP'li Mamak Belediye Başkanına: 'Hala Akraba Çeteniz Kimi İsterse, Belediyede O Çalışıyorsa…'

"YOLSUZLUK TESPİT ETTİM" DİYEREK İSTİFA ETMİŞTİ

Daha önce Mamak Belediye Başkanı Murat Köse'yi işaret ederek "Belediyede yolsuzluk tespit ettim. Dava açtım. 9 yıl üye olduğum AK Parti'den bu yüzden istifa ediyorum" açıklaması ile AK Parti'den istifa ettiğini duyurmuştu. Yılmaz, daha sonra ikna edilmiş ve istifasından vazgeçmişti.

YORUMLAR (1)
500
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten Kılıçdaroğlu'na YSK yanıtı: Çok sorunlu bir ifade AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten Kılıçdaroğlu'na YSK yanıtı: Çok sorunlu bir ifade AK Parti'li Çelik:  Kılıçdaroğlu'nun 'YSK'da olmayan veriler bizde var' demesi çok sorunlu bir ifadedir AK Parti'li Çelik:  Kılıçdaroğlu'nun 'YSK'da olmayan veriler bizde var' demesi çok sorunlu bir ifadedir İzmir'de hibe almaya hak kazanan 98 üreticiye makineleri dağıtıldı İzmir'de hibe almaya hak kazanan 98 üreticiye makineleri dağıtıldı
Kaynak: ANKA

Son Dakika Politika AK Partili Meclis üyesi Esra Yılmaz Mamak Belediyesi'ni eleştirdi, salon bir anda karıştı - Son Dakika

Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.

Advertisement