Alaattin Çakıcı, Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik ser ifadelerden dolayı 1 yıl 8 ay hapis cezası aldı - Son Dakika

Alaattin Çakıcı, Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik ser ifadelerden dolayı 1 yıl 8 ay hapis cezası aldı

11.10.2021 15:58

Alaattin Çakıcı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik hakaretten 1 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı. Haberi, Kılıçdaroğlu'nun avukatı sosyal medya hesabından duyurdu.

Geçtiğimiz aylarda bir mektup yayınlayan Alaattin Çakıcı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik sert ifadeler kullanmıştı. Bu nedenle suç duyurusunda bulunan Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik, bugün Twitter'dan yeni bir paylaşım yaptı.

"1 YIL 8 AY HAPİS CEZASI ALDI"

Çelik, Twitter'dan yaptığı paylaşımla Alaattin Çakıcı'nın hakaret ve tehdit suçundan hapis cezası aldığını açıkladı. Paylaşımda şu ifadeler yer aldı: "Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nu tehdit edip hakaretler savuran Alaattin Çakıcı'nın ceza almasını sağlayacağımızı söylemiştik! Sözümüzü tuttuk... Bugün itibariyle Hakaret ve Tehdit suçundan toplam 1 yıl 8 ay hapis cezası aldı!"

Alaattin Çakıcı, Kemal Kılıçdaroğlu'na hakarettin 1 yıl 8 ay hapis cezası aldı

NE OLMUŞTU?

Alaattin Çakıcı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik mektubunda, "Mafya liderleri Saray'ın emriyle serbest bırakıldılar ifadesini kullanan muhbir, istemeden gaf mı yaptı. Mafya diye kapalı diye Alaattin Çakıcı'yı tarif etmektedir. Şahsım olarak kendisine soruyorum. Eroin kaçakçılığı yaptım, silah kaçakçılığı mı yaptım, hazineyi mi parselledim? Gazetecilerin tutuklanmasından niye rahatsız oluyorsun. Bak Kemal Kılıçdaroğlu kitle psikolojisi ile sana hainler gaz verir, zorda yanında olmazlar… Onun için sana AKILLI OL diyorum…"

Kılıçdaroğlu'ndan Öğretmenlere Çağrı: 'Kariyer Sınavı Rencide Edici Olduğu İçin Daha Makul Bir Çözüm Bulmak Üzere Çağrı Yapmıştım. Yanaşmadılar. Kılıçdaroğlu'ndan Öğretmenlere Çağrı: 'Kariyer Sınavı Rencide Edici Olduğu İçin Daha Makul Bir Çözüm Bulmak Üzere Çağrı Yapmıştım. Yanaşmadılar. Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: 'Gençler Görün ve Duyun; Bu Adam Böyle Biri. Bunda Ne Hak Var Ne Hukuk; Ne Haram Var Ne Helal... Hiçbir Şey Yok. Sadece... Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: 'Gençler Görün ve Duyun; Bu Adam Böyle Biri. Bunda Ne Hak Var Ne Hukuk; Ne Haram Var Ne Helal... Hiçbir Şey Yok. Sadece... Kılıçdaroğlu'ndan ODTÜ Öğrencilerine: 'Bu Kutlama Hakkınızdır, Gözlerinizden Öpüyorum' Kılıçdaroğlu'ndan ODTÜ Öğrencilerine: 'Bu Kutlama Hakkınızdır, Gözlerinizden Öpüyorum'

Son Dakika Politika Alaattin Çakıcı, Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik ser ifadelerden dolayı 1 yıl 8 ay hapis cezası aldı - Son Dakika


Advertisement