Başkan Köse Orman Haftası'nda miniklerle fidan dikti - Son Dakika
Politika

Başkan Köse Orman Haftası'nda miniklerle fidan dikti

Başkan Köse Orman Haftası\'nda miniklerle fidan dikti

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, 21-26 Mart Orman Haftası münasebetiyle Peyami Safa Anaokulu ve General Zeki Doğan Anaokulu öğrencileriyle fidan dikme şenliğinde buluştu.

24.03.2022 10:31  Güncelleme: 10:36
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, 21-26 Mart Orman Haftası münasebetiyle Peyami Safa Anaokulu ve General Zeki Doğan Anaokulu öğrencileriyle fidan dikme şenliğinde buluştu.

Fidanları toprakla buluşturmadan önce kısa bir konuşma yapan Köse, "İlkbahar yeni bir diriliş demek, yenilik demek, doğanın canlanması demek. Orman Haftası münasebetiyle bizler de gençlerimizle, çocuklarımızla, ailelerimizle beraber burada bir fidan dikme şenliğinde beraberiz" ifadelerini kullandı.

Peyami Safa Anaokulu ve General Zeki Doğan Anaokulu öğrencilerine, öğretmenlerine ve velilerine teşekkür eden Murat Köse, çocuklara yeşil sevgisini aşılamanın önemine vurgu yaptı. Mamak Belediyesi'nin yeşil belediyecilik anlayışına işaret eden Köse, belediye olarak ihtiyaç olan her yeri yeşille kavuşturduklarını ve kavuşturacaklarını belirtti. Köse, önümüzdeki kışa kadar her ay Mamak'ın değişik yerlerine, ihtiyaç olan yerlerine fidan dikim çalışmalarının yapılmaya devam edeceğini söyledi.

"Mamak'taki 700 bin insanın hepsi başımızın tacı"

Başkan Köse, 3 yıldır verdikleri sözleri yerine getirdiklerini belirterek, "'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' ilkesine inanarak bu işleri yapıyoruz. İnsanlarımızın, halkımızın rızasını Hakk'ın rızası olarak görüyoruz. 700 bin insanımız var Mamak'ta. Hepsi başımızın tacı. Hepsinin hizmetkarıyız" açıklamasında bulundu.

Konuşmanın ardından Köse, anaokulu öğrencileriyle beraber fidan dikti. 150 fidan dikilerek, can suyu verildi. Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, miniklerle yakından ilgilenerek, onlarla sohbet etmeyi de ihmal etmedi. - ANKARA

Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Başkan Köse Orman Haftası'nda miniklerle fidan dikti - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Denizli Büyükşehir Belediyesi Emeklilere ve Doğum Yapanlara Yardım Sözünü Tutacak
  14:31 Denizli Büyükşehir Belediyesi Emeklilere ve Doğum Yapanlara Yardım Sözünü Tutacak

  Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, uygun şartları taşıyan emeklilere ve doğum yapanlara verecekleri yardım sözünü yerine getireceklerini açıkladı. Komisyonların çalışmaları tamamlandıktan sonra ödemelerin yapılacağı müjdesini verdi.

 • Elazığ Belediye Meclisi'nde Komisyon Üye Sayısı Düşürüldü
  14:29 Elazığ Belediye Meclisi'nde Komisyon Üye Sayısı Düşürüldü

  Elazığ Belediye Meclisi'nin nisan ayı toplantısında komisyonların üye sayısının 5'ten 3'e düşürülmesine CHP'li üyeler tepki gösterdi. CHP Grup Sözcüsü Murat Akkoç, AK Partililerin muhalefeti yok sayarak intikam almaya çalıştığını belirtti.

 • Edirne'de 5 düzensiz göçmen yakalandı
  14:15 Edirne'de 5 düzensiz göçmen yakalandı

  Edirne'nin Lalapaşa ilçesinde yasa dışı yollarla yurt dışına çıkmaya çalıştıkları belirlenen 5 düzensiz göçmen yakalandı. İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yapılan denetimde Mısır uyruklu göçmenler tespit edildi ve işlemlerin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğüne gönderildi. Ayrıca, insan kaçakçılığı iddiasıyla 1 şüpheli gözaltına alındı ve kullanılan araca el konuldu.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İran-İsrail gerginliğine ilişkin çağrıda bulundu
  14:12 CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İran-İsrail gerginliğine ilişkin çağrıda bulundu

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İran'ın İsrail'e yönelik misilleme saldırısına ilişkin endişelerini dile getirerek, tarafların gerginliği artıracak hareketlerden kaçınması çağrısında bulundu. Özel, Orta Doğu'da tansiyonun yükseldiği bir dönemde barış, huzur ve istikrarın sağlanması için 1967 sınırlarında, başkenti Doğu Kudüs olan bir Filistin devletinin kurulmasının tek geçerli çözüm olduğunu vurguladı.

 • Ürdün Başbakanı: Gerilimi Azaltın, Tehlikeli Yollara Girmeyin
  14:09 Ürdün Başbakanı: Gerilimi Azaltın, Tehlikeli Yollara Girmeyin

  İran'ın İsrail'e misilleme saldırısının ardından Ürdün Başbakanı Bişr el Hasavne, bölgedeki gerilimin tehlikeli sonuçlara yol açabileceğini belirterek tüm tarafları gerilimi azaltmaya çağırdı. ABD Başkanı Joe Biden ise G7 liderlerini İran saldırısına karşı diplomatik bir tepki koordine etmek için bir araya getireceğini açıkladı. Kanada, Almanya, Çin ve İspanya da İran'a kınama mesajları gönderdi. İran ise iç hat uçuşlarını iptal etti.

 • MHP'nin yeni Başkanlık Divanı üyeleri belirlenecek
  13:56 MHP'nin yeni Başkanlık Divanı üyeleri belirlenecek

  MHP'nin geçen ay yapılan genel kurulunda seçilen Merkez Yönetim Kurulu (MYK) ve Merkez Disiplin Kurulu (MDK) üyeleri yarın toplanacak. Toplantıda, yeni Başkanlık Divanı üyeleri belirlenecek. Divanda, 12 Genel Başkan Yardımcısı, 1 Genel Sekreter ve 2 Genel Sekreter Yardımcısı yer alacak.


Advertisement