Belediye başkanı, vatandaşın market borcunu kapattı - Son Dakika
Politika

Belediye başkanı, vatandaşın market borcunu kapattı

Şırnak'ın Uludere ilçesine bağlı Şenoba Belde Belediye Başkanı Alihan Babat, yüzlerce vatandaşın market borcunu kapattı. Yaptığı bu hareketle gönülleri fetheden Babat için sosyal medyada "Komünist Başkan'a rakip olur" yorumları yapıldı.

07.12.2019 11:06  Güncelleme: 12:21

Şırnak'ın Uludere ilçesinin Şenoba Belde Belediye Başkanı Alihan Babat, göreve geldiği günden bu yana ilginç çalışmalara imza atmaya devam ediyor. Aynı zamanda iş adamı olan Babat, ilçenin birçok eksiğini kendi cebinden harcadığı paralarla kapattı. Elektrik borcu olan ailelerin borcunu ödeyen Babat, yüzlerce vatandaşın market borcunu da kapattı. Kiraladığı iş makineleri ile vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayan belediye başkanı; okulların, cami ve mezarlıkların eksikliklerini de giderdi. Günde 6 sefer yapma kaydıyla ücretsiz servis ayarlayan Babat, yaptığı örnek çalışmalarla halkın takdirini topluyor.

"BUNLARI REKLAM İÇİN YAPMIYORUZ"

Çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulunan Babat, çalışmaların yarısından fazlasını kendi bütçesinden karşıladığını söyledi. Babat, "Allah'a çok şükür maddi manevi hiçbir sıkıntımız yok. Belediye başkanı olduğumuz günden beri hep halkın hizmetinde olduk. Beldemizin tüm sorunlarını çözüme kavurmaya çalışıyoruz. Ücretsiz servis, okulların ihtiyaçları, vatandaşın borcunu, yolları, dere ıslahını hepsini yaptık. Bunları reklam için yapmıyoruz. Halkımız bizi bu koltuğa getirdi, tüm olumsuzlukları ortadan kaldırmak için buradayız. Devletimiz, hükumetimiz bize bu konuda sürekli destekçi oluyor. İnşallah bir çok projemiz ilk bahar aylarında hayata geçecek" dedi.

"BAŞKANIMIZ TÜM BORÇLARIMIZI SİLDİ"

Ferit Yarar isimli vatandaş, daha önce böyle bir başkan görmediklerini söyledi. Yarar, "İlk defa böyle hizmetler görüyoruz. Yıllardır beldemizde belediye başkanı olmadan öncede iyilikler yapan başkanımız şimdi tüm borçları sildi, ihtiyaçlarımızı karşıladı" diye konuştu.

"HİÇ GÖRMEDİĞİMİZ HİZMETLERİ GÖRDÜK"

Veysi Babat isimli vatandaş ise "Başkanımızdan Allah razı olsun. Hiç görmediğimiz hizmetleri gördük, günde 6 sefer ücretsiz, vatandaşlara hizmet eden bir araç getirdi. Halkın elektrik borcunu sildi. Allah devletimize zeval vermesin" şeklinde konuştu.

Yaptığı hareketle taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanan Babat için sosyal medyada "Komünist Başkan'a rakip olur" yorumları yapılmaya başlandı.

Belediye başkanı, vatandaşın market borcunu kapattı

Son Dakika Politika Belediye başkanı, vatandaşın market borcunu kapattı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement