Denizli Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü tarafından düzenlenen çalıştay gerçekleştirildi - Son Dakika
Politika

Denizli Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü tarafından düzenlenen çalıştay gerçekleştirildi

Denizli Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü tarafından düzenlenen çalıştay gerçekleştirildi

Denizli Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü ev sahipliğinde yapılan 'Cumhuriyetimizin 100. Yılı Sivil Toplum Buluşmaları Çalıştayı'na geniş bir katılım sağlandı. Çalıştayda, STK'ların önemi ve tarihi gelişimi, Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğünün rolü ve önemi anlatıldı. 135 sivil toplum kuruluşunun katıldığı çalıştay, çeşitli sunumlar ve soru cevap paneliyle sona erdi.

29.12.2023 13:38  Güncelleme: 13:40
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Denizli Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğünün ev sahipliğinde yapılan düzenlenen "Cumhuriyetimizin 100. Yılı Sivil Toplum Buluşmaları Çalıştayı" geniş bir katılımla gerçekleştirildi.

Denizli Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğünün ev sahipliğinde yapılan çalıştay, Denizli Vali Yardımcısı Abdullah Etil, Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü İşlemler ve Mevzuat Daire Başkanı Adnan Zengin, İl Müdürü Sefa Altıntaş'ın açılış konuşmaları ile başladı. Çalıştayda, STK'ların önemi ve tarihi gelişimi ile sektörün geçirdiği gelişim sürecinde Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğünün rolü ve önemi anlatıldı.

Denizli'de faaliyet gösteren 135 sivil toplum kuruluşunun katılım sağladığı çalıştay, Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü Sivil Toplum Stratejileri ve Eğitim Daire Başkanlığından Dernek Denetçisi Sinem Mecit'in "Cumhuriyetin 100. Yılında Sivil Toplum Vizyonu, Sivil Toplum Sektörün Genel Tanıtımı", Denetim Hizmetleri Başkanlığından Dernek Denetçisi Soner Genç'in "Derneklerin Denetiminde İncelenen Hususlar, Derneklere Rehberlik Faaliyetleri ve FATF'in 8 Nolu Tavsiyesi Konusunda Bilgilendirme", Proje Destek Daire Başkanlığından Öznur Sarı'nın "Proje Destek Sistemi (PRODES) Bilgilendirme Sunumu" ve İl sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Sefa Altıntaş'ın "2860 Sayılı Yardım Toplama Kanunu" hakkındaki sunumları ile devam etmiş ve Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü İşlemler ve Mevzuat Daire Başkanı Adnan Zengin'in moderatörlüğünde gerçekleştirilen soru cevap paneliyle sona erdi. - DENİZLİ

Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Denizli Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü tarafından düzenlenen çalıştay gerçekleştirildi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • İran'ın İsrail'e düzenlediği saldırıya tepki: 'Savaş istemiyoruz'
  20:00 İran'ın İsrail'e düzenlediği saldırıya tepki: 'Savaş istemiyoruz'

  İran'ın İsrail'e düzenlediği hava saldırısının ardından Türkiye ile sınırı bulunan Urmiye şehrinde yaşayanlar tedirgin. İranlılar, savaş istemediklerini ve demokratik bir şekilde yaşamak istediklerini belirtiyor.

 • Şebnem Bursalı'nın ıstakoz paylaşımı tartışma yarattı
  20:00 Şebnem Bursalı'nın ıstakoz paylaşımı tartışma yarattı

  Ak Parti İzmir Milletvekili Şebnem Bursalı'nın Monaco'da yediği ıstakozun fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaşması partiyi karıştırdı. Bursalı, paylaşımının hatalı olduğunu ve tüm kamuoyundan özür dilediğini belirtti. Ayrıca, bu olayın Antalya'daki teleferik faciasını unutturmak için kullanıldığını da ifade etti.

 • Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, İran'ın İsrail'e hava saldırısının ardından ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile görüştü
  19:57 Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, İran'ın İsrail'e hava saldırısının ardından ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile görüştü

  Fidan, bölgedeki krizin tırmanma ve yayılma ihtimalinden endişe duyulduğunu vurguladı. İran'ın İsrail'e yönelik misilleme saldırısının ardından bölgedeki mevcut durum ele alındı. Fidan, krizin büyümemesi için ateşkes ilan edilmesi ve Gazze'ye kesintisiz insani yardım ulaştırılması gerektiğini belirtti.

 • Gercüş Belediye Başkanı Gündüz Günaydın mazbatasını aldı
  19:21 Gercüş Belediye Başkanı Gündüz Günaydın mazbatasını aldı

  Batman'da AK Parti'den Gercüş Belediye Başkanı seçilen Gündüz Günaydın, mazbatasını Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkanı Gamze Göztepe Sunca'dan aldı. Günaydın, beraberinde AK Parti İlçe yönetimi ve Belediye Meclis üyeleri ile birlikte Gercüş Belediyesine geçti. Vatandaşlara hitap eden Günaydın, destek veren herkese teşekkür etti ve ilçenin beklentilerini karşılamak için çalışmaya devam edeceklerini belirtti.

 • TBMM Genel Kurulu, 16 Nisan'da çalışmalara yeniden başlıyor
  19:13 TBMM Genel Kurulu, 16 Nisan'da çalışmalara yeniden başlıyor

  TBMM Genel Kurulu, 31 Mart yerel seçimleri dolayısıyla verdiği aranın ardından 16 Nisan Salı günü çalışmalarına yeniden başlayacak. Genel Kurul'da, enerji alanında düzenlemeler içeren Maden Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin görüşülmesi bekleniyor.

 • Dışişleri Bakanlığı, İran ve İsrail arasındaki tırmanışa son verilmesi çağrısında bulundu
  19:05 Dışişleri Bakanlığı, İran ve İsrail arasındaki tırmanışa son verilmesi çağrısında bulundu

  Dışişleri Bakanlığı, İran'ın İsrail'e misilleme saldırısının ardından yayımladığı açıklamada, bölgenin istikrarına zarar verecek ve küresel düzeyde daha büyük çatışmalara yol açabilecek bir sürecin önlenmesi için çabalarını sürdüreceklerini belirtti. Ayrıca, İranlı yetkililere ve İsrail üzerinde etkisi olan Batılı ülkelere tırmanışa son verilmesi yönündeki mesajlarını ileteceklerini vurguladı.

 • CIA, İran-İsrail gerginliğinde MİT Başkanı Kalın'ın ara bulucu olmasını istedi
  19:04 CIA, İran-İsrail gerginliğinde MİT Başkanı Kalın'ın ara bulucu olmasını istedi

  CIA Başkanı William Burns, MİT Başkanı İbrahim Kalın'ı arayarak Gazze'deki son durum ve İran-İsrail gerilimiyle ilgili karşılıklı görüş alışverişinde bulundu. Görüşmede Burns, Kalın'dan İran-İsrail geriliminin sonlandırılmasında ara bulucu olmasını istedi.

 • G7, İran'ın İsrail'e yönelik saldırısını kınadı
  18:50 G7, İran'ın İsrail'e yönelik saldırısını kınadı

  Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel, G7 toplantısında İran'ın İsrail'e yönelik saldırısının oybirliğiyle kınandığını açıkladı. Michel, tüm tarafların itidalli davranması gerektiğini ve gerilimin azaltılması için çaba gösterileceğini belirtti. Ayrıca, Orta Doğu'daki durumun önümüzdeki hafta Avrupa Konseyi'nde ele alınacağını söyledi.


Advertisement