Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız Açıklaması - Son Dakika

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız Açıklaması

11.01.2013 12:40
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız Açıklaması

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Türkiye'nin büyümeye ve değişmeye devem ettiğini ifade ederek, "Türkiye siyasi istikrarı sürdürülebilir hale getirdikçe, yurt dışından yatırımcı ve finansman alıyor" dedi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Türkiye'nin büyümeye ve değişmeye devem ettiğini ifade ederek, "Türkiye siyasi istikrarı sürdürülebilir hale getirdikçe, yurt dışından yatırımcı ve finansman alıyor" dedi.

Bakan Yıldız, Çırağan Sarayı'nda düzenlenen Ciner Grubu şirketlerinden Kazan Soda Elektrik ile China Tianchen Engineering Corporation arasındaki Soda Külü ve Kojenarasyon Tesisleri imza töreninde konuştu. Yıldız, Türkiye'nin büyümesine ve değişmeye devem ettiğini belirterek, "Türkiye siyasi istikrarı süründürülebilir hale getirdikçe, yurt dışından yatırımcı ve finansman alıyor. Bunu en iyi değerlendiren gruplardan bir tanesidir Ciner Grubu. Bu grubun bizim için farklı bir yönü daha var; yerli kömür yatırımlarında son derece heyecanlı ve istekli bir grup" diye konuştu. Geçen hafta Afşin-Elbistan havzası için bir anlaşma imzalandığı hatırlatan Yıldız, madenciliğin, katma değeri en yüksek olan sektör olduğunu söyledi. Türkiye'nin yer altı kaynaklarını değerlendirebileceği önemli başlıklarından birine imza atıldığını ifade eden Yıldız şunları söyledi:

"Bizim her ithal enerji kaynağına karşılık yerli kaynağı daha çok desteklememiz lazım. Türkiye mutlaka doğalgazda stoklama kapasitesini arttırıyor olmuş olacak. Milletimiz bugün Kazan'dan aldığı bu güçle kazanmaya devam edecektir."

Yıldız, madencilik sektörünün Gayri Safi Milli Hasıla etkisini daha da artıracağını ifade ederek, "Enerji yatırımlarımızda özel sektörün daha fazla pay almasını istiyoruz. Özel sektörün bütün girişimlerini destekliyoruz. Biz teşvik edici, onlara daha fazla imkan sağlayıcı stratejimizi devam ettireceğiz. Bu anlaşma, Ocak ayında yapmayı düşündüğümüz daha büyük anlaşmaların yolunu açacak mı; bunu hep beraber göreceğiz. Enerji, ihracata borçlu olan bir sektör. Borcumuzun bir kısmını özellikle burada yapacağımız anlaşmayla ödemiş olacağız" dedi. - İSTANBUL

Kaynak: İHA
KAHRAMANMARAŞ - Tarım ve Orman Bakanı Kirişci, Kahramanmaraş'ta gençlerle buluştu KAHRAMANMARAŞ - Tarım ve Orman Bakanı Kirişci, Kahramanmaraş'ta gençlerle buluştu Ürdün: Kur'an-ı Kerim'in yakılması, İslamofobinin yayılmasını sağlayan tehlikeli bir eylem Ürdün: Kur'an-ı Kerim'in yakılması, İslamofobinin yayılmasını sağlayan tehlikeli bir eylem HEUSDEN-ZOLDER - Cumhurbaşkanı Erdoğan, Belçika'daki Türklere telefonla hitap etti HEUSDEN-ZOLDER - Cumhurbaşkanı Erdoğan, Belçika'daki Türklere telefonla hitap etti

Son Dakika Politika Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız Açıklaması - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement