Macron'dan Filistin sözü: Gerekli reformlar yapılırsa tanırız - Son Dakika
Politika

Macron'dan Filistin sözü: Gerekli reformlar yapılırsa tanırız

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile yaptığı telefon görüşmesinde ''Gerekli reformları yapması'' halinde Fransa'nın Filistin'i tanıyabileceğini söyledi.

29.05.2024 22:29  Güncelleme: 00:04

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Macron, Abbas'a gerekli reformların yapılması durumunda Filistin'i tanıma sözü verdi.

FRANSA'DAN FİLİSTİN VE İSRAİL'E ORTAK VİZYON OLUŞTURMA TAAHHÜDÜ

Görüşmeyle ilgili Elysee Sarayı tarafından yapılan açıklamada, Macron'un Abbas'a Fransa'nın Filistinliler ve İsrailliler için "ortak bir vizyon" ve "güvenlik garantileri" oluşturma taahhüdünü ifade ettiği belirtildi.

MACRON TANIMA SİNYALİNİ VERMİŞTİ

Macron dün yaptığı açıklamada, Filistin'in Fransa tarafından tanınmasının "tabu olmadığını" ve "bir Filistin Devleti'ni tanımaya tamamen hazır olduğunu" söylemişti. Macron, Filistin'in tanınmasının İsrail'in ve bölge devletlerinin dahil olduğu bir sürecin parçası olarak faydalı bir zamanda tanınması gerektiğini düşündüğünü belirtmiş, "Duygusal yaklaşarak bir tanıma yapmayacağım" demişti.

Macron\'dan Filistin sözü: Gerekli reformlar yapılırsa tanırız
Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Macron'dan Filistin sözü: Gerekli reformlar yapılırsa tanırız - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (2)

  • Oooo: Artık şöyle düşünüyorum İsrail Filistin'i tanımadığı ve zulmünü devam ettirdikçe bulunduğu coğrafyada bıçak kemiğe dayanacak ve İsrail halkını tehlikeye atıp bitirecek 2 0 Yanıtla
  • barış özcan: Tek kurtuluş bağımsız bir devlet kurulması, o yüzden taviz vererek biran önce reformlar yerine getirilmeli, çünkü yıl sonuna kadar Filistin diye bir yer kalmayacak. 1 0 Yanıtla

Advertisement