HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu, Türkiye'nin Suriye'deki iç savaşı desteklediğini öne sürdü - Son Dakika

HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu, Türkiye'nin Suriye'deki iç savaşı desteklediğini öne sürdü

18.08.2022 12:22
HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu, Türkiye'nin Suriye'deki iç savaşı desteklediğini öne sürdü

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Türkiye'nin Suriye'deki iç savaşı desteklememesini istediklerini anlatarak, "Sığınmacılara yönelik gayriinsani linçler, nefretlerde bulunmayın. Bu işe insani bir çözüm bulun" ifadelerini kullandı.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Suriye'de yaşanan son gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

HDP'li Gergerlioğlu, 2013'te başlattıkları imza kampanyası sonrası bildiri yayımladıklarını Türkiye'nin Suriye'deki iç savaşı desteklememesini istediklerini anlattı.

"İNSANİ BİR ÇÖZÜM BULUN"

Siyasetçilerin, sığınmacı düşmanlığı üzerinden oy rantı elde etmeye çalıştığını ileri süren Gergerlioğlu, "O gün, 'üçüncü yol mümkün; etmeyin, eylemeyin' diyen bizler, bugün de o mağdur, mazlum sığınmacıların hakkını koruyoruz. Hiçbir zaman fırsatçılık yapmıyoruz, insani ve vicdani bir yerdeyiz. Yine diyoruz ki; sığınmacılara yönelik gayriinsani linçler, nefretlerde bulunmayın. bu işe insani bir çözüm bulun" diye konuştu.

YORUMLAR
500
TBMM Genel Kurulunda CHP, HDP ve İYİ Partinin grup önerileri kabul edilmedi TBMM Genel Kurulunda CHP, HDP ve İYİ Partinin grup önerileri kabul edilmedi HDP'Lİ VEKİLLER, ADALET BAKANLIĞI'NA YÜRÜDÜ HDP'Lİ VEKİLLER, ADALET BAKANLIĞI'NA YÜRÜDÜ Şeker kamışı posasının yalıtım malzemesi olarak kullanılması için çalışma yürütülüyor Şeker kamışı posasının yalıtım malzemesi olarak kullanılması için çalışma yürütülüyor
Kaynak: AA

Son Dakika Politika HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu, Türkiye'nin Suriye'deki iç savaşı desteklediğini öne sürdü - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement