İçişleri eski bakanlarından Hasan Fehmi Güneş toprağa verildi: Cenazeye 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer de katıldı - Son Dakika

İçişleri eski bakanlarından Hasan Fehmi Güneş toprağa verildi: Cenazeye 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer de katıldı

24.11.2021 14:52

87 yaşında yaşamını yitiren İçişleri eski Bakanı Hasan Fehmi Güneş için bugün TBMM'de tören düzenlendi. Törene uzun süredir ortalarda görünmeyen eski Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in de katılması dikkat çekti.

Ankara'da 87 yaşında tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren eski İçişleri Bakanı Hasan Fehmi Güneş için bugün TBMM'de bir tören düzenlendi.

TÖRENİN DİKKAT ÇEKEN İSMİ OLDU

Saat 11.00'deki törene CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, eski TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ve milletvekilleri ile Meclis çalışanları katıldı. Törene, uzun süredir kameralardan uzakta bir yaşam süren 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in de katılması dikkat çekti.

Törenden kareler:

Uzun süredir ortalarda görünmeyen Ahmet Necdet Sezer cenaze töreninde görüntülendi
Uzun süredir ortalarda görünmeyen Ahmet Necdet Sezer cenaze töreninde görüntülendi
Uzun süredir ortalarda görünmeyen Ahmet Necdet Sezer cenaze töreninde görüntülendi

YARIN DEFNEDİLECEK

Öte yandan Güneş'in naaşı, 25 Kasım perşembe günü Sakarya Karapürçek'de toprağa verilecek.

HASAN FEHMİ GÜNEŞ KİMDİR?

1934 yılında Sakarya'da doğan Hasan Fehmi Güneş, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Hukukçu ve kamu yönetimi uzmanı olarak çalışan Güneş, 1975-1980'de Cumhuriyet Senatosu Sakarya Üyesi olarak, 18 ve 22. dönemde de İstanbul Milletvekili olarak Meclis'te bulundu.

Son Dakika Politika İçişleri eski bakanlarından Hasan Fehmi Güneş toprağa verildi: Cenazeye 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer de katıldı - Son Dakika


Advertisement