İlkadım Belediyesi Sokak Hayvanlarını Koruma Merkezi Projesi'ni Hayata Geçirecek - Son Dakika
Politika

İlkadım Belediyesi Sokak Hayvanlarını Koruma Merkezi Projesi'ni Hayata Geçirecek

İlkadım Belediyesi Sokak Hayvanlarını Koruma Merkezi Projesi\'ni Hayata Geçirecek

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, sokaklarda başıboş dolaşan sahipsiz köpeklerin büyük bir problem haline geldiğini belirterek, 'Sokak Hayvanlarını Koruma Merkezi Projesi'ni hayata geçireceklerini açıkladı.

05.03.2024 17:06  Güncelleme: 17:11
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, özellikle sokaklarda başıboş dolaşan sahipsiz köpeklerin büyük bir problem haline geldiğini belirterek, "Halkımız bir kez daha bize bu görevi layık görürse 20 dönüm arazi üzerinde 'Sokak Hayvanlarını Koruma Merkezi Projesi'ni hayata geçireceğiz" dedi.

Samsun'un İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, ilçede faaliyet gösteren hayvansever kitle örgütlerinin temsilcileri ile bir araya geldi. Başkan Demirtaş, Sokak Hayvanlarını Koruma Merkezi Projesi'nin detaylarını da bu toplantıda paylaştı. Demirtaş, "Biz varız derseniz, bu projede sizlerle birlikte çalışalım. Hayvanlarımızın yaşadığı sorunu en aza indirecek formülü bulalım" dedi.

Hayvanseverler ile bir araya gelen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, "Sokaktaki sevimli dostlarımız için yaşam mücadelesi her geçen gün giderek zorlaşıyor. Bir tarafta sokak hayvanlarını seven destekleyen bir tarafta onlarla aynı ortamda yaşamak istemeyen vatandaşlarımız var. Aşağı yukarı her gittiğim her mahallede vatandaşlarımız bu konuyu gündeme getiriyor. Sokak hayvanları konusunda ben de çok rahatsızım. Özellikle sokaklarda başıboş dolaşan sahipsiz köpekler en büyük problemimiz haline geldi. Bu problemin en büyük nedeni çevre il ve ilçelerden gelen kaçak salımlar. İlçemiz ise bunlara en büyük örnek. Büyükşehir Belediyemizin Güçten Düşmüş Sahipsiz Hayvan Bakım Merkezi'nin ilçe sınırların da olması nedeniyle barınağa bırakılması gereken birçok havyan kırsal kesimlere bırakılarak ölüme terk ediliyor" diye konuştu.

"Her türlü mücadeleye hazırız"

Çözüm üretme noktasında her türlü mücadeleye hazır olduklarının altının çizen Başkan Demirtaş, "Halkımız bir kez daha bize bu göreve layık görürse 20 dönüm arazi üzerinde Sokak Hayvanlarını Koruma Merkezi Projesi'ni hayata geçireceğiz. 31 Mart'tan sonra çıkan yeni kanunla birlikte Büyükşehir Belediyeleri sokak hayvanlarını toplayarak uyutacak. Biz kısırlaştırma yapacağız. Bunun için de barınakta veteriner hekim ile birlikte donanımlı personellerimiz görev yapacak. Ortak bir çözüm üretme noktasında her türlü mücadeleyi vermeye hazırız" şeklinde konuştu.

Hayvanseverler adına söz alan Nilgün Güleroğlu ise "Hayatımda ilk defa bir belediye başkanın makamına girip dertlerimiz anlatabiliyoruz. Belediye tesislerinde görev yapanlara da teşekkür etmek istiyorum. Çünkü tesislerden artan yemekler çöpe değil sokak hayvanlarının beslenmelerine yönelik bize ulaştırıyorlar" ifadelerini kullandı. - SAMSUN

Kaynak: İHA

Son Dakika Politika İlkadım Belediyesi Sokak Hayvanlarını Koruma Merkezi Projesi'ni Hayata Geçirecek - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • 31 Mart seçimlerinden sonra ilk anket! AK Parti'de kan kaybı devam ediyor
  14:03 31 Mart seçimlerinden sonra ilk anket! AK Parti'de kan kaybı devam ediyor

  CHP'nin yıllar sonra birinci parti olarak sandıktan çıktığı 31 Mart yerel seçimlerinin ardından yapılan anketten dikkat çeken sonuçlar çıktı. Ankette CHP yüzde 35,2 oy oranına sahip olurken, AK Parti ise yüzde 30'un altına düşüp yüzde 29,8 ile ikinci sırada yerini aldı.

 • Erzurum Polisi FETÖ'den Hapis Cezası Bulunan Bir Şahsı Yakaladı
  13:57 Erzurum Polisi FETÖ'den Hapis Cezası Bulunan Bir Şahsı Yakaladı

  Erzurum İl Emniyet Müdürlüğü, Fetullahçı Terör Örgütüne yönelik yapılan çalışmalarda, hakkında kesinleşmiş hapis cezası bulunan bir öğretmenin yakalandığını duyurdu. Şahıs gözaltına alındıktan sonra cezaevine teslim edildi. Terör örgütleriyle mücadele kararlılıkla sürdürülecektir.

 • Avustralya Başbakanı, bıçaklı saldırganı engellemeye çalışan Fransız vatandaşını övdü
  13:49 Avustralya Başbakanı, bıçaklı saldırganı engellemeye çalışan Fransız vatandaşını övdü

  Avustralya Başbakanı Anthony Albanese, alışveriş merkezindeki bıçaklı saldırganı uzaklaştırmaya çalışan Fransa vatandaşı Damien Guerot'un istediği kadar ülkede kalabileceğini, vatandaş olmasının memnuniyetle karşılanacağını söyledi. Guerot, saldırı anında Fransız arkadaşıyla birlikte harekete geçerek saldırganı durdurmaya çalıştıklarını belirtti. Saldırganın babası, oğlunun psikolojik rahatsızlığı olduğunu ifade etti.

 • DİSK Genel Sekreteri: Bu sene 1 Mayıs meydanlarında coşkuyla buluşacağız
  13:47 DİSK Genel Sekreteri: Bu sene 1 Mayıs meydanlarında coşkuyla buluşacağız

  Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Sekreteri Tayfun Görgün, DİSK, KESK, TTB, TDB ve TMMOB Mimarlar Odası'nın ortak basın açıklamasında, 1 Mayıs'ta dünyanın dört bir yanındaki işçilerin taleplerini haykıracaklarını belirtti. Görgün, Taksim Meydanı'nın her işçinin hakkı olduğunu vurgulayarak, bu sene İstanbul Taksim Meydanı başta olmak üzere ülkenin dört bir yanındaki 1 Mayıs meydanlarında coşkuyla buluşacaklarını ifade etti.

 • Seydikemer İlçesinin İlk Kadın Muhtarı Ziyarette Bulundu
  13:43 Seydikemer İlçesinin İlk Kadın Muhtarı Ziyarette Bulundu

  Seydikemer ilçesindeki Minare Mahallesi Muhtarı Şahsene Gündüz, Belediye Başkanı Bayram Önder Akdenizli'yi ziyaret etti. Gündüz, projelerini anlatırken kadınların daha aktif rol alması gerektiğini vurguladı. Akdenizli ise Gündüz'ü başarısından dolayı tebrik ederek, kadınların toplumun her köşesinde aktif rol alması gerektiğini dile getirdi.

 • Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, İtalya'da gurbetçilerle buluştu
  13:37 Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, İtalya'da gurbetçilerle buluştu

  Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, İtalya'nın Venedik şehrindeki Eski Camii'nde düzenlenen 'Yatsı Namazı Buluşması' programında gurbetçilerle bir araya geldi. Erbaş, konuşmasında ibadetin önemini vurgulayarak, dürüstlüğün ve hümanizmin İslam'da aranması gerektiğini belirtti. Ayrıca, Gazze'deki zulme dikkat çekerek, İslam'ın barış dini olduğunu vurguladı ve Müslümanların İslam'ı güzel bir şekilde temsil etmeleri gerektiğini söyledi.

 • 1 Mayıs'ta Türkiye'nin ve dünyanın meydanlarında buluşan milyonların gözü kulağı İstanbul Taksim 1 Mayıs alanında olacak
  13:36 1 Mayıs'ta Türkiye'nin ve dünyanın meydanlarında buluşan milyonların gözü kulağı İstanbul Taksim 1 Mayıs alanında olacak

  Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB), Türk Tabipleri Birliği (TTB) ve Türk Dişhekimleri Birliği (TDB) tarafından 1 Mayıs programına ilişkin Beşiktaş'ta basın açıklaması düzenlendi. Açıklamada, '1 Mayıs'ta Türkiye'nin ve dünyanın meydanlarında buluşan milyonların gözü kulağı İstanbul Taksim 1 Mayıs alanında olacak, milyonlarca kalp Taksim 1 Mayıs alanında atacak' denildi.

 • Kadirli'de asayiş uygulamalarında 14 şüpheli tutuklandı
  13:35 Kadirli'de asayiş uygulamalarında 14 şüpheli tutuklandı

  Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde gerçekleştirilen asayiş uygulamalarında yakalanan 32 şüpheliden 14'ü tutuklandı. Emniyet ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda, 6 tabanca, 2 tüfek ve bir miktar uyuşturucu ele geçirildi.

 • Torbalı Belediyesi'nde Müdürlüklerde Değişiklik
  13:34 Torbalı Belediyesi'nde Müdürlüklerde Değişiklik

  Torbalı Belediye Başkanı Övünç Demir, belediyedeki birim ve müdürlüklerde değişikliklere gitti. Belediye bünyesindeki 29 müdürlüğün 19'una yeni isimler atayan Demir, belediye yönetiminde de kendi ekibini kurarak; değişime belediye birimlerinden başladı. Öte yandan, yapılan atamalarda yeni atanan müdürlerin yarısının 40 yaş altında olması dikkat çekti.


Advertisement