İstifası İstenen Başkan Uğur, Pazartesi Kararını Açıklayacak - Son Dakika
Politika

İstifası İstenen Başkan Uğur, Pazartesi Kararını Açıklayacak

İstifası İstenen Başkan Uğur, Pazartesi Kararını Açıklayacak

İstifası istenen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, belediye meclis toplantısı öncesinde salona girerken istifasına ilişkin konuştu.

26.10.2017 16:17
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

İstifası istenen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, belediye meclis toplantısı öncesinde salona girerken istifasına ilişkin konuştu. Başkan Uğur, kararını pazartesi günü açıklayacağını kaydetti.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, istifa kararını pazartesi açıklayacağını söyledi. Uğur, meclis toplantı salonu önünde gazetecilere açıklamada bulunarak, "Açıklama pazartesi günü. Saat 17'de açıklama yaparak kararımızı açıklayacağız. Kamuoyu ve basın o zaman öğrenmiş olacak" dedi.

Gazetecilerin ısrarlı sorularına cevap veren 'Pazartesiyi bekleyin" şeklinde konuştu. - BALIKESİR

Kaynak: İHA

Son Dakika Politika İstifası İstenen Başkan Uğur, Pazartesi Kararını Açıklayacak - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Çin Hükümeti 2024 GSYİH Büyüme Hedefini Açıkladı
  11:08 Çin Hükümeti 2024 GSYİH Büyüme Hedefini Açıkladı

  Çin hükümeti, ulusal yasama organına sunduğu çalışma raporunda 2024 yılı için öngördüğü başlıkları açıkladı. Raporun öne çıkan başlıkları arasında 2024 GSYİH büyüme hedefinin yaklaşık yüzde 5 olması, kentsel alanlarda 12 milyondan fazla istihdam yaratılması, bütçe açığının GSYİH'ye oranının yüzde 3 olması, yerel yönetimler için 3,9 trilyon yuan değerinde özel amaçlı tahviller çıkarılması, yapay zeka artı girişiminin başlatılması, yenilikçi ve öncü teknoloji araştırmalarının geliştirilmesi gibi konular yer alıyor. Ayrıca, iç talebin genişletilmesi, yabancı sermayeli işletmelere ulusal işletmelerle aynı muamele yapılması, enerji devriminin ilerletilmesi gibi hedefler de belirlendi.

 • Güney Afrika'da Müslümanlar Ramazan Ayı'na Hazırlanıyor
  11:03 Güney Afrika'da Müslümanlar Ramazan Ayı'na Hazırlanıyor

  Güney Afrika Cumhuriyeti'nde Müslümanlar, yaklaşan ramazan ayı öncesi son hazırlıklarını yapıyor. Ülkede yaşayan Müslümanlar, Hollandalı ve İngiliz sömürgeciler tarafından buraya getirilen Asyalı Müslümanların soyundan geliyor. Johannesburg'da düzenlenen ramazan fuarına Türk firmalarının da katılımı yoğun oldu. Güney Afrikalı Müslümanlar, ramazan ayını büyük bir coşkuyla karşılıyor ve sokak iftarlarıyla birlikte oruçlarını açıyor.

 • Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayları Belli Oldu
  11:02 Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayları Belli Oldu

  Muğla İl Seçim Kurulu tarafından Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Aday kesin listesi paylaşıldı. 31 Mart Mahalli seçimlere sayılı günler kala Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı için 18'i siyasi parti ve 3 bağımsız aday olmak üzere toplam 21 aday yarışacak.

 • Çevre Bakanı Özhaseki: Düzenli depolama sahası sayısı arttı
  11:00 Çevre Bakanı Özhaseki: Düzenli depolama sahası sayısı arttı

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, düzenli depolama sahası sayısının arttığını ve 1241 belediyeye hizmet verildiğini açıkladı. Ayrıca, 2023 yılında 2 bin 802 çevre projesine 4,5 milyar TL destek sağlandığı belirtildi.

 • Kars'ta Aranan 14 Şahıs Yakalandı, 8'i Tutuklandı
  10:58 Kars'ta Aranan 14 Şahıs Yakalandı, 8'i Tutuklandı

  Kars Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar sonucunda çeşitli suçlardan aranan 14 şahıs yakalandı. Yakalanan 14 kişiden 8'i tutuklanırken, 6 kişi serbest bırakıldı. Ayrıca yapılan uygulamalarda 1 ruhsatsız tüfek, 3 ruhsatsız tabanca, 1 kurusıkı tabanca, 4 şarjör ve 31 fişek ele geçirildi.

 • İçişleri Bakanı: Bozdoğan-7 Operasyonu'nda 51 şüpheli gözaltına alındı
  10:58 İçişleri Bakanı: Bozdoğan-7 Operasyonu'nda 51 şüpheli gözaltına alındı

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, terör örgütü DEAŞ'a yönelik 17 ilde düzenlenen Bozdoğan-7 Operasyonu'nda 51 şüphelinin gözaltına alındığını açıkladı. Yerlikaya, Türkiye'nin huzuru ve birliği için terörle mücadelenin kararlılıkla devam edeceğini belirtti.

 • CHP Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci: Belediye başkan adaylarının seçimi önceden belirlenmeli
  10:55 CHP Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci: Belediye başkan adaylarının seçimi önceden belirlenmeli

  CHP tarafından yeniden aday gösterilmeyen Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, belediye başkan adaylarının nasıl seçileceğinin önceden belirlenmesi gerektiğini söyledi. Deveci, 5 yıllık görev süresinde Atakum'da yapılan hizmetleri anlattı ve Türkiye siyaset kurumunun çekidüzen vermesi gerektiğini vurguladı.


Advertisement