İYİ Parti'li Burak Akburak, partisinin Giresun Kongresinde konuştu - Son Dakika

İYİ Parti'li Burak Akburak, partisinin Giresun Kongresinde konuştu

21.01.2023 22:51

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Burak Akburak, "Bu ülkeyi yönetecek insan kaynağımız mevcut, projelerimiz hazır." dedi.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Burak Akburak, "Bu ülkeyi yönetecek insan kaynağımız mevcut, projelerimiz hazır." dedi.

Akburak, partisinin, şehir merkezindeki bir düğün salonunda organize edilen 3. Olağan Kongresinde, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in ülkeye umut olduğunu söyledi.

Gittikleri her yerde vatandaşın teveccühüne layık olmaya çalıştıklarını ifade eden Akburak, "İYİ Parti rozetimizi gören gençler, arkadaşlar yanımıza geliyorlar, 'Biz de sizleyiz.' diyorlar. Selam vermeyenler yanımızdalar, korkanlar yanımızdalar, sokaklar doluyor, meydanlar doluyor. Bu neyin habercisi? İktidarın habercisi." diye konuştu.

Akburak, her alanda liyakatli kadrolara sahip olduklarını vurgulayarak, "Bu ülkeyi yönetecek insan kaynağımız mevcut, projelerimiz hazır." ifadesini kullandı.

Seçimlere 112 gün kaldığını anımsatan Akburak, şunları kaydetti:

"O çocuklarımız, annelerimiz, bu ülkeyi terk etmek isteyen doktorlarımız, gençlerimiz, hiçbiri merak etmesin, emeklilerimiz merak etmesin, asgari ücretin altında hiçbir emeklimizin maaşını bırakmayacağız, söz veriyoruz. Bir emekli çocuğuna, toruna oyuncak almak ister, 45 yaşındaki oğluna harçlık vermek ister mi? Bu ülkeyi buna getirdiler. Allah'ın izniyle hepsinden milletimizi kurutacağız, çünkü bizim liderimiz var, Genel Başkanımız var, kadrolarımız var. Allah'ın izniyle 112 gün sonra iktidardayız bu da bizim muhalefetteki son kongremiz."

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünzile Yüksel ise kongrenin toy havasında geçtiğine işaret ederek, adayların üçünün de çok kıymetli kişiler olduğunu belirtti.

Kongredeki yarışın, demokrasi yarışı olduğunu aktaran Yüksel, "Bu yarış toyun güzelliğini artıran bir yarıştır. Ben biliyorum ki kalbimiz bir, yolumuz bir, amacımız bir. Tek amacımız var, iyilerin iktidarı ve Meral Akşener'i Başbakan yapmaktır." dedi.

İsmail Bektaşoğlu, Kamil Tokul ve Müjdat Bayraktar'ın yarıştığı kongrede, İYİ Parti Giresun İl Başkanlığına Bektaşoğlu seçildi.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, partisinden istifa etti İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, partisinden istifa etti İyi Parti Sözcüsü Zorlu'dan, Ağıralioğlu Açıklaması: 'İstifa Tek Taraflı Bir Karar Verme Usulüdür... Herhangi Bir Görüşme Gerçekleşmeyecektir' İyi Parti Sözcüsü Zorlu'dan, Ağıralioğlu Açıklaması: 'İstifa Tek Taraflı Bir Karar Verme Usulüdür... Herhangi Bir Görüşme Gerçekleşmeyecektir' Akşener ve Yavaş Ankara'da Gençlerle Bir Araya Geldi. Akşener: 'Bu Seçimi Sizin İçin Almak Durumundayız' Akşener ve Yavaş Ankara'da Gençlerle Bir Araya Geldi. Akşener: 'Bu Seçimi Sizin İçin Almak Durumundayız'

Son Dakika Politika İYİ Parti'li Burak Akburak, partisinin Giresun Kongresinde konuştu - Son Dakika


Advertisement