Özel'den İYİ Parti'nin ittifak teklifini reddetmesine ilk yorum: Eski dosttan düşman olmaz - Son Dakika
Politika

Özel'den İYİ Parti'nin ittifak teklifini reddetmesine ilk yorum: Eski dosttan düşman olmaz

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İYİ Parti'nin yerel seçimler için sundukları ittifak teklifine olumsuz yanıt vermesine ilişkin değerlendirmede bulundu. Karara saygı duyduklarını belirten Özel, ''İYİ Parti, CHP'nin geçmişte ittifak yaptığı, kıymet verdiğimiz bir partidir. İYİ Parti'nin seçmenleri iyi insanlar. Eski dosttan düşman olmaz. Bundan sonra ittifak arayışımızı toplumsal tabana yayacağız'' diye konuştu.

05.12.2023 15:17  Güncelleme: 15:21
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

İYİ Parti, oy çokluğuyla aldığı kararla CHP'nin yerel seçimde iş birliği teklifini reddetti. Partisinin grup toplantısından İYİ Parti'nin gündem yaratan kararıyla ilgili ilk kez konuşan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "İYİ Parti, CHP'nin geçmişte ittifak yaptığı, kıymet verdiğimiz bir partidir. İYİ Parti'nin seçmenleri iyi insanlar. Eski dosttan düşman olmaz. Bundan sonra ittifak arayışımızı toplumsal tabana yayacağız" ifadelerini kullandı.

ÖZEL'DEN İYİ PARTİ'NİN SEÇİM KARARINA İLK YORUM

CHP Genel Başkanı Özgür Özel partisinin grup toplantısında İYİ Parti'nin yerel seçimler için sundukları ittifak teklifine olumsuz yanıt vermesine ilişkin değerlendirmede bulundu. Özel şu ifadeleri kullandı; "CHP Genel Başkanı olarak Cumhur İttifakı karşısında tüm muhalefetin bir araya gelmesini, iş birliği yapmasını savundum. İttifak kelimesini kullanmadım, çünkü o kelime yoruldu, yıprandı. Tüm çözümler karşılıklı kazandıran çözümler olabilir. 30 Kasım Perşembe günü Sayın Akşener'i ziyaret ettik. Akşener'e aday çıkarma kararından haberdar olduğumuzu, bunun gözden geçirilmesini önerdim. Müzakere sırasında ne teklif ediyorsunuz diye sorulduğunda bir masa kurup en iyi sonucu alalım, birbirimize kazandıralım... Konu GİK'te görüşüldü. Alınacak her iki karara da saygılıyız demiştim, saygımızı muhafaza ediyoruz.

Özgür Özel'den İYİ Parti'nin yerel seçim kararına ilk yorum: Eski dosttan düşman olmaz

"İYİ PARTİ KIYMET VERDİĞİMİZ BİR PARTİDİR"

İYİ Parti, CHP'nin geçmişte ittifak yaptığı, kıymet verdiğimiz bir partidir. İYİ Parti'nin seçmenleri iyi insanlar. Bütün örgütümüzden talebimiz şudur. Eski dosttan düşman olmaz. Sakın GİK'te karar verdi diye İYİ Parti ile sıkıntımız olduğunu düşünmeyin. Atatürk'ü sevenlerin partisidir. Bundan sonra ittifak arayışımızı toplumsal tabana yayacağız. İstanbul'a ihanet edenler İstanbul'a dönmesinler diye bütün milletimizle ittifak yapacağız. Bu yol, yürüyüş bizim. Bu halk partilerin tek başına yürüyeceği bir yol değil bütün milletimizi talana karşı halkçı belediyelerde birleşmeye davet ediyorum."

ÖZGÜR ÖZEL, AKŞENER'E İTTİFAK TEKLİF ETTİ

CHP Genel Başkanı Özgür Özel 30 Kasım Perşembe günü, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i ziyaret etmişti. Heyetler arasındaki görüşme 1 saat 15 dakika sürerken, iki genel başkanın kısa süreli baş başa değerlendirmede bulunduğu belirtilmişti. Yapılan görüşme sonrası Özel ve Akşener basın mensuplarına açıklamada bulunmuştu. Akşener ittifak konusuna ilişkin, "Pazartesi günü biz doğal olarak GİK'imizi toplayacaktık zaten. Orada bu soruyu Genel İdare Kurulumuza soracağız. Onlar nasıl bir cevap verecek" ifadelerini kullanmıştı.

Özgür Özel'den İYİ Parti'nin yerel seçim kararına ilk yorum: Eski dosttan düşman olmaz

CHP'NİN TEKLİFİNİ REDDETTİLER

Bu teklif dün İYİ Parti GİK toplantısında ele alındı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener başkanlığında, partinin genel merkez ek binasında yapılan Başkanlık Divanı Toplantısı yaklaşık 3 saat sürdü. Toplantıya, başkanlık divanı üyelerinin yanı sıra İYİ Parti milletvekilleri ve Merkez Disiplin Kurulu üyeleri katıldı. Toplantıda, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in İYİ Partiye yönelik yerel seçimde iş birliği teklifi görüşüldü. Kurmaylar, Akşener'e bu konudaki görüşlerini bildirdi. İYİ Parti Genel İdare Kurulu, oy çokluğuyla aldığı kararla CHP'nin yerel seçimde iş birliği teklifini reddetti.

YAVAŞ: PARTİ KARARLARINA KARIŞMIYORUZ, SAYGI DUYUYORUZ

İYİ Parti'nin CHP'nin yerel seçimlerde ittifak yapma teklifine ret yanıtını vermesi Ankara'da büyük ses getirirken, konuyla ilgili bir değerlendirme de Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'tan geldi. Habertürk'ten Feyzi Çakır'a konuşan Yavaş, "Biz partilerin aldığı kararlara karışmıyoruz, saygı duyuyoruz. Ankara'da 4 milyon 200 bin seçmen var ve hepsinin oylarına talibiz. Ankara için hizmet ve proje üretmeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Özel\'den İYİ Parti\'nin ittifak teklifini reddetmesine ilk yorum: Eski dosttan düşman olmaz

Son Dakika Politika Özel'den İYİ Parti'nin ittifak teklifini reddetmesine ilk yorum: Eski dosttan düşman olmaz - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Batman'a geldi
  15:47 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Batman'a geldi

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan, Batman'a gelerek bir dizi temaslarda bulundu. Bakan Işıkhan, Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp'i ziyaret etti ve eski Batman Belediye Başkanı Ataullah Hamidi'nin ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

 • Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, Kadın Dayanışması programında kadın esnafla buluştu
  15:43 Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, Kadın Dayanışması programında kadın esnafla buluştu

  Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, eşi Yeşim Şimşek ile birlikte ilçede hizmet veren kadın esnafla Kadın Dayanışması programlarında bir araya gelmeye devam ediyor. Başkan Şimşek, kadın esnaflarla buluşarak desteklerini ifade etti. Programa AK Parti Ankara Milletvekili Jülide Sarıeroğlu ve diğer siyasi temsilciler de katıldı. Başkan Şimşek, ilçenin gelişimi ve projeler hakkında bilgi verdi.

 • Yeniden Refah Partisi 31 Mart seçimlerine hazırlanıyor
  15:40 Yeniden Refah Partisi 31 Mart seçimlerine hazırlanıyor

  Yeniden Refah Partisi (YRP) Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, partisinin Türkiye'nin en hızlı büyüyen siyasi partisi olduğunu belirterek, 31 Mart seçimlerine damga vuracaklarını söyledi. Erbakan, yerel seçimlerde iktidar olmayı hedeflediklerini ifade etti.

 • CHP'den aday gösterilmeyen Serdar Türker'e teklif iddiası
  15:38 CHP'den aday gösterilmeyen Serdar Türker'e teklif iddiası

  Kırklareli'nde belediye başkanlığı için CHP'den aday gösterilmeyen Serdar Türker, adaylıktan çekilmesi için daire başkanlığı ve şoförlü makam aracı teklif edildiğini iddia etti.

 • Yılmaz Büyükerşen, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na veda etti
  15:38 Yılmaz Büyükerşen, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na veda etti

  Eskişehir Büyükşehir Belediye (EBB) Başkanı Yılmaz Büyükerşen, “Sizlerden asla ayrılmıyorum. Ayşe Ünlüce’yi sizlere emanet ediyorum. Ahmet Ataç ve Kazım Kurt ile birlikte Cumhuriyetçi Türk kadınının, bir hukukçunun, bizim yanımızda yetişen bir adayın kazanabileceğini gösterin” dedi.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı görmek isteyen 85 yaşındaki vatandaş: 'Allah O'nu başımızdan eksik etmesin'
  15:32 Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı görmek isteyen 85 yaşındaki vatandaş: 'Allah O'nu başımızdan eksik etmesin'

  Muğla'da düzenlenen mitinge katılmak için yatağından kalkan 85 yaşındaki Ünal Doğu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a olan hayranlığını dile getirerek, 'Her zaman Cumhurbaşkanımızın arkasındayız ve her şartta yanındayız. Allah O'nu başımızdan eksik etmesin' dedi.

 • Çanakkale'de İYİ Parti'den 250 üye istifa etti
  15:31 Çanakkale'de İYİ Parti'den 250 üye istifa etti

  Çanakkale'de, eski İYİ Parti Merkez İlçe Teşkilat Başkanı Nurettin Demirbilek'in de yer aldığı 250 üye, partiden istifa etti. Barbaros Mahallesinde bir araya gelen partililer adına açıklama yapan Demirbilek, İYİ Parti'nin Çanakkale'den bir milletvekili çıkarmasına katkıda bulunduklarını ancak belediye meclisi üyeliğinde sıra garantisi alan kişilere kendilerinden daha çok değer verildiğini savundu. Demirbilek, istifa ettiklerini ve Barbaros Mahallesi Teşkilatı'nı da lağvettiklerini belirtti.

 • AK Parti Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Özkan Alp, Tarihi Odunpazarı Bölgesinde Vatandaşlarla Buluştu
  15:29 AK Parti Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Özkan Alp, Tarihi Odunpazarı Bölgesinde Vatandaşlarla Buluştu

  AK Parti Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Özkan Alp, tarihi Odunpazarı bölgesinde vatandaşlarla bir araya gelerek sorunlarını dinledi. Alp, bölgenin turizm açısından önemini vurgulayarak, teleferik projesiyle bölgeye değer katacaklarını belirtti.

 • AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum, İstanbul'da Vatandaşlarla Buluştu
  15:28 AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum, İstanbul'da Vatandaşlarla Buluştu

  AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum, Eyüpsultan'da düzenlenen Doğu ve Güneydoğu İstişare Toplantısı'nda vatandaşlarla bir araya geldi. Kurum, konuşmasında Ekrem İmamoğlu'nun AK Parti'nin Rabia işareti ile dalga geçmesine tepki gösterdi ve İstanbul'un 5 yılı ziyan edildiğini belirtti. Ayrıca, Kurum, İstanbul'un tüm ilçelerinde hizmetler yaptıklarını ve milletin teveccühüne mazhar olduklarını vurguladı.

 • Yaşlı vatandaşlar da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mitingine yoğun ilgi gösterdi
  15:25 Yaşlı vatandaşlar da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mitingine yoğun ilgi gösterdi

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Muğla mitingine gençler, kadınlar ve çocukların yanı sıra refakatçileri ile gelen yaşlı vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi. Erdoğan'ı görmek için gelen 85 yaşındaki Ünal Doğu, 'Allah, onu başımızdan eksik etmesin' diyerek, Erdoğan hayranı olduğunu söyledi. Miting alanına akın edenler arasında gençler, kadınlar ve çocuklar kadar refakatçileri ile gelen yaşlılar da dikkat çekti.


Advertisement