Siirt Belediyesi'nde Devir Teslim Töreni - Son Dakika
Politika

Siirt Belediyesi'nde Devir Teslim Töreni

Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak, koltuğu yeni seçilen Eşbaşkan Tuncer Bakırhan ve Belkıza Epözdemir’e devretti.

05.04.2014 14:25
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak, koltuğu yeni seçilen Eşbaşkan Tuncer Bakırhan ve Belkıza Epözdemir'e devretti.

Seçimlerde 31 bin 19 oy alarak Siirt Belediye Eşbaşkanı seçilen Bakırhan ve Epözdemir, dün İl Seçim Kurulu'ndan mazbatalarını aldı. Mazbatalarını almalarının ardından bugün yeni belediye hizmet binasına gelen Bakırhan ve Epözdemir'i Sadak kapıda çiçeklerle karşıladı.

Burada bir konuşma yapan Sadak, Türkiye'nin barışa ihtiyacı olduğunu söyleyerek, "Ahlatlı bir Kürt filozofun sözü var, 'İnsaf adaletin teminatıdır, adaletin mecrasıdır.' İnsanlar adaletli olup insaflı davransaydı hiçbir isyan olmazdı, hiçbir alıkoyma olmazdı. Şayet Türkiye'de adalet uygulansaydı, kimse ötekileştirilmeyip horlanmasaydı PKK'nın başkaldırısı olmayacaktı, Kürt başkaldırısı olmayacaktı. Her isyan adaletsizliğin ürünüdür. Bana göre Siirt kazandı, barış kazandı. Barış olmazsa hiçbir kimse belediye başkanlığını yapamazdı. Gönül rahatlığıyla görevi devrediyorum. Bundan sonra siyasetimi Trabzon'da, Samsun'da yapmayı düşünüyorum" dedi.

Eşbaşkan Epözdemir ise, Siirt'te, Türkü, Kürt'ü, Arap'ıyla kendilerine oy verenlere teşekkür ederek, Eşbaşkan Bakırhan ile Siirt'i en güzel şekilde geleceğe hazırlayacaklarını ifade etti. Daha sonra başkanlık makamına geçen Epözdemir ve Bakırahan, basın mensuplarına poz verdi.

Tören, tebriklerin kabulüyle devam etti. - SİİRT

Siirt Belediyesi\'nde Devir Teslim Töreni
Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Siirt Belediyesi'nde Devir Teslim Töreni - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement