Almanya'dan gelen hastaya Balıkesir'de tüp mide ameliyatı - Son Dakika

Almanya'dan gelen hastaya Balıkesir'de tüp mide ameliyatı

18.05.2022 20:12
Almanya'dan gelen hastaya Balıkesir'de tüp mide ameliyatı

Almanya'dan gelen bir hastaya, Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde tüp mide ameliyatı uygulandı.

Almanya'dan gelen bir hastaya, Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde tüp mide ameliyatı uygulandı.

Rektörlükten yapılan açıklamaya göre, 42 yaşındaki Selvete Shasha, komşularının tavsiyesi üzerine mide ameliyatı için üniversite hastanesine başvurdu.

Gerekli işlemlerin ardından ameliyat edilen Shasha, operasyondan bir gün sonra sağlıkla taburcu edilerek ülkesine gönderildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen BAÜN Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı'nda görevli Dr. Öğr. Üyesi Ferhat Çay, yurt dışından daha önce de Türk vatandaşlarının tedavileri için kliniklerine geldiğini bildirdi.

Yabancı uyruklu ilk hastaya müdahale ettiklerini belirten Çay, "Yaklaşık bir yıl önce kliniğimizde ameliyat olan komşularının referansı ile bize ulaşan hastamız, Almanya'dan Balıkesir'e gelerek tüp mide ameliyatını üniversite hastanemizde oldu. Ameliyatının ardından ikinci gün, sağlıkla taburcu edilerek ülkesine gönderildi." ifadesini kullandı.

Selvete Shasha da kendisiyle ilgilenen doktorlarına ve hastane personeline teşekkür etti.

YORUMLAR
500
Son dakika haberleri... Dikkatsizliğin yol açtığı kaza kameralara yansıdı Son dakika haberleri... Dikkatsizliğin yol açtığı kaza kameralara yansıdı ESOGÜ Hastanesi'nde oryantasyon eğitimi verildi ESOGÜ Hastanesi'nde oryantasyon eğitimi verildi Bandırma balık pazarında durgunluk yaşanıyor Bandırma balık pazarında durgunluk yaşanıyor
Kaynak: AA

Son Dakika Sağlık Almanya'dan gelen hastaya Balıkesir'de tüp mide ameliyatı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement