Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Beyin Ölümü Gerçekleşen Hastanın Organları 4 Hastaya Umut Oldu - Son Dakika

Beyin Ölümü Gerçekleşen Hastanın Organları 4 Hastaya Umut Oldu

Bursa'da beyin kanaması sonucu hayatını kaybeden İ.Y.'nin organları, nakil bekleyen 4 hastaya umut oldu. Ayrıca, korneaları ise 2 hastaya ışık oldu. Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, organ bağışının önemine vurgu yaparak, ailenin bağışladığı organlar sayesinde 4 hastanın yaşama tutunacağını ve 2 hastanın da görme yetisine kavuşacağını belirtti.

Beyin Ölümü Gerçekleşen Hastanın Organları 4 Hastaya Umut Oldu
25.08.2023 - 16:46,

BURSA'da, beyin kanaması nedeniyle tedavi gördüğü hastanede beyin ölümü gerçekleşen İ.Y.'nin (43) karaciğer, kalp ve böbrekleri nakil bekleyen 4 hastaya umut, korneaları ise 2 hastaya ışık oldu.

Bursa'da, İ.Y. adlı erkek, 18 Ağustos'ta beyin kanaması geçirince Çekirge Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Yoğun bakım ünitesinde tedaviye alınan hastanın beyin ölümü gerçekleşti. Organ nakil yetkililerinin görüştüğü ailesi, İ.Y.'nin organlarını bağışlama kararı aldı. Çekirge Devlet Hastanesi'nde gerçekleştirilen operasyonla hastanın kalbi, karaciğeri, böbrekleri ve korneaları alındı. Hastanın 1 böbreği, Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne, 1 böbreği Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne, kalbi İstanbul'da özel bir hastaneye, karaciğer ve korneaları ise Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne gönderildi.

'BAĞIŞLANAN ORGANLARLA 4 HASTAMIZ YAŞAMA TUTUNACAK'

Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, organ bağışının son derece onurlu ve kutsal bir davranış olduğunu belirterek, "Ailemizin bağışladığı organlar sayesinde, organ bekleyen 4 hastamız yaşama tutunacak, korneaları ile de 2 hastamız ışığa kavuşacak" dedi.

Kaynak: DHA

Son Dakika Sağlık Beyin Ölümü Gerçekleşen Hastanın Organları 4 Hastaya Umut Oldu - Son Dakika


Advertisement