Kanada'da Ameliyat İçin 4 Yıl Sonraya Gün Verilen Kadın Yargıya Başvurdu - Son Dakika

Kanada'da Ameliyat İçin 4 Yıl Sonraya Gün Verilen Kadın Yargıya Başvurdu

01.04.2019 22:12

Kanada'da ameliyat olmak için başvurduğu devlet hastanesinden 4 yıl sonraya gün verilen kadın, ameliyatının özel bir klinikte hemen yapılması için mahkemeye başvurdu.

Kanada'da ameliyat olmak için başvurduğu devlet hastanesinden 4 yıl sonraya gün verilen kadın, ameliyatının özel bir klinikte hemen yapılması için mahkemeye başvurdu.

Ulusal basında yer alan haberlere göre, ülkenin New Brunswick eyaletinde yaşayan ve adını açıklamayan bir kadın, geçirdiği trafik kazası sonrasında yaralandı ve kalça ameliyatı olmak için kamu hastanesine başvuru yaptı.

Doktorlar, tedavi edilen kadına ameliyat için 4 yıl sonrasına gün verdi.

Kadın, avukatları aracılığıyla ameliyatının özel bir klinikte yapılması ve yapılacak ameliyatın maliyetinin sigorta şirketi tarafından karşılanması talebiyle dava açtı.

Kanada sağlık sisteminde uzunca bir süredir yaşanan sorunların ilk kez yargıya taşınması açısından örnek teşkil edecek davanın duruşmasının, bu hafta içinde Moncton kentindeki Queen's Bench Mahkemesi'nde görülmesi bekleniyor.

Kadının avukatı Mike Murphy, basına yaptığı açıklamada, 20 yaşlarındaki müvekkilinin, 3 yıl önceki bir kazada yaralandığını, ancak kalça yaralanmasının 6 ay öncesine kadar teşhis edilmediğini söyledi.

Murphy, ameliyat için müvekkiline, kamu hastanelerinde 4 yıl sonraya gün verildiğini aktardı.

Doktorların, kadının kalçasının 4 yıl içinde bozulabileceği ve bu nedenle kalça protezine ihtiyaç duyma olasılığının arttığı uyarısında bulunduğunu hatırlatan Murphy, sigorta şirketinden bu ameliyatın özel klinikte kısa sürede yapılmasını istediklerini ifade etti.

Murphy, özel klinikte yapılabilecek ameliyatın maliyetinin 28 bin Kanada doları (117 bin lira) olarak belirlendiğini ve sigorta şirketinin bu maliyeti karşılamak istemediğini açıkladığını kaydederek, "Çareyi mahkemeye gitmekte bulduk." dedi.

Kanada'da Ameliyat İçin 4 Yıl Sonraya Gün Verilen Kadın Yargıya Başvurdu
Kanada'da Ameliyat İçin 4 Yıl Sonraya Gün Verilen Kadın Yargıya Başvurdu

YORUMLAR (12)
  • Şule : Turkiyede 4 yıl sonraya gün verse hastane ve biz dava acsak mahkeme sonuçlanana kadar randevu günü zaten gelir. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • zerenx: Size her şeyi altın tepside sunsalar bile bu beyinsizliğinizle iki adım ileri gidemezsiniz. Siz yattığınız yerden eleştirmeye devam edin inşallah hayatınızda bir gün yurt dışında bir hastaneye gitmeğe mecbur kalırsınız da o zaman görürsünüz nankörler. Sizin gibi otu bile eleştirip anasınıfı çocuğu gibi şikayet eden zihniyete yapılan her şey haramdır Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Denizlispor ligde kalmanın mutluluğunu yaşıyor Denizlispor ligde kalmanın mutluluğunu yaşıyor Altekma voleybolda Levent Matmeriçli ile devam ediyor Altekma voleybolda Levent Matmeriçli ile devam ediyor Denizlispor, sezonu galibiyetle tamamlama peşinde Denizlispor, sezonu galibiyetle tamamlama peşinde

Kaynak: AA

Son Dakika Sağlık Kanada'da Ameliyat İçin 4 Yıl Sonraya Gün Verilen Kadın Yargıya Başvurdu - Son Dakika


Advertisement