Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Türk Kızılayı Taşova Temsilciliği ve Amasya Kızılay Kan Merkezi Kan Bağışı Kampanyası Düzenledi - Son Dakika

Türk Kızılayı Taşova Temsilciliği ve Amasya Kızılay Kan Merkezi Kan Bağışı Kampanyası Düzenledi

Türk Kızılay Taşova Temsilciliği ile Amasya Kızılay Kan Merkezi tarafından düzenlenen kan bağışı kampanyası, Merkez Çarşı Camisi önünde gerçekleştirildi. Kampanyaya destek veren Taşova halkı, iki gün boyunca kan bağışında bulunarak hayat kurtarmaya katkı sağladı.

Türk Kızılayı Taşova Temsilciliği ve Amasya Kızılay Kan Merkezi Kan Bağışı Kampanyası Düzenledi
21.07.2023 - 11:03,  Güncelleme: 11:04

Türk Kızılay Taşova Temsilciliği ile Amasya Kızılay Kan Merkezi tarafından kan bağışı kampanyası düzenlendi.

Türk Kızılay Taşova Temsilcisi Ömer Sayar, Merkez Çarşı Camisi önüne konuşlandırılan kan bağışı otobüsünde iki gün boyunca bağışların alındığını söyledi.

Kanın üretimi bulunmayan, kaynağı sadece insan olan bir madde olduğunu vurgulayan Sayar, "Hastalarımızın sağlıklarına kavuşmaları için mutlaka kan bağışında bulunmamız gerekmektedir. Bir ünite kan, üç kişinin sağlığına kavuşması demektir. Bir insanın hayatının kurtarılmasının bütün insanlığın kurtarılmasına eşdeğer tutan bir medeniyetin mensupları olarak kan bağışında bulunarak hayat kurtarmanın bir insanlık görevi olduğu bilincinde olan bir milletiz." dedi.

Sayar, kan bağışı kampanyasına destek veren Taşova halkına teşekkür etti.

???????

Kaynak: AA
YORUMLAR

Son Dakika Sağlık Türk Kızılayı Taşova Temsilciliği ve Amasya Kızılay Kan Merkezi Kan Bağışı Kampanyası Düzenledi - Son Dakika


Advertisement