Son dakika Sarayburnu haberleri, Sarayburnu son dakika, son dakika Sarayburnu

Son Dakika Sarayburnu Haberleri

 • İmamoğlu'ndan Erdoğan'a: 'İstiyor Ki, Her Şeyi Ona Teslim Edelim. Neyse; Biz Onu Yavaş Yavaş Emekli Etmeye Hazırlanıyoruz Merak Etmesin'
  28 Şub İmamoğlu'ndan Erdoğan'a: "İstiyor Ki, Her Şeyi Ona Teslim Edelim. Neyse; Biz Onu Yavaş Yavaş Emekli Etmeye Hazırlanıyoruz Merak Etmesin"

  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, şehrin yedinci tepesi olarak tanımlanan Kocamustafapaşa Tepesi’nde konumlu tarihi Bulgur Palas’ı, İstanbulluların kullanımına açtı. İstanbul’un tarihinin en çok restorasyon yapılan dönemini yaşadığını belirten İmamoğlu, “İstanbul'un çehresini değiştiriyoruz. İstanbul’un tarihi ve turistik değerlerine yeniden, daha güçlü bir şekilde kazandırıyor, aynı zamanda değer katıyoruz. Bugün İstanbul'un hizmet alması için farklı görüşleri olanlar var. Ne diyorlar? İlla hükümetle belediye, aynı partiden olmalıymış. Bak sen. Bak sen. Seçim yapmayalım o zaman. Muhtarlar da gitsin otursun evinde. İstiyor ki, her şeyi ona teslim edelim. Neyse; biz onu yavaş yavaş emekli etmeye hazırlanıyoruz, Merak etmesin. Yıllarca İstanbul'u, hükümetle el ele yönettiler. O şımarıklık, o kibir, İstanbul'un her köşesini ihmale boğdu” dedi.

 • Kocamustafapaşa'da Konuşan İmamoğlu: 'İstanbul'un Gündeminden İsrafı, İhmali ve İhaneti Çıkardık; Yerine Hizmet, İcraat, Yatırımı Getirdik'
  24 Şub Kocamustafapaşa'da Konuşan İmamoğlu: "İstanbul'un Gündeminden İsrafı, İhmali ve İhaneti Çıkardık; Yerine Hizmet, İcraat, Yatırımı Getirdik"

  İBB Başkanı İmamoğlu ve CHP Fatih Belediye Başkan adayı Mahir Polat, ilçe turu atıp vatandaşları selamladı. Kocamustafapaşa Meydanı’nı dolduran vatandaşlara seslenen İmamoğlu, “Bu şehrin bebeklerine dağıttığımız sütle dalga geçiyorlar. İstanbul'un gündeminden israfı, ihmali ve ihaneti çıkardık. Yerine ne getirdik biliyor musunuz? Biz bu şehre, icraat getirdik. Biz bu şehre, yatırım getirdik. Biz bu şehre, hizmet getirdik, hizmet. Yani israf, ihmal, ihanet gitti; bu şehre ne geldi? Hizmet, icraat, yatırım geldi, yatırım. Yani sizin hayatınıza dokunan, sizi koruyan, yok zamanınızda yanınıza koşan işler geldi... 250 bine yakın bebeğe süt dağıtmak, mega projedir. Ama bunların kafası almaz. 4 yaşına kadar bebeği olan annelere, Anne Kart dağıtmak, ne kadar vicdanlı biliyor musunuz? Bunu anlamıyorlar. Anlayamıyorlar. Çünkü, halktan uzaklaştılar. Onun için gündemde Halk Süt; gündemde Anne Bebek Kartı; gündemde kreş; gündemde gençlere yurt; gündemde 100 bin gencine burs veren belediye var” dedi.

 • Ekrem İmamoğlu: Cumhurbaşkanının Dün Yaptığı Konuşma Görevin İhmalidir'
  05 Şub Ekrem İmamoğlu: Cumhurbaşkanının Dün Yaptığı Konuşma Görevin İhmalidir"

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yerel yönetimin iktidardaki parti ile aynı olmadığı sürece hizmet gelmeyeceği yönündeki sözlerini eleştirdi. İmamoğlu, "Cumhurbaşkanının Hatay'daki sözlerini dinlediniz mi? İnsana dair böyle bir duygu olmaz. Kendisini ve partisini tercih etmediği için hem de depremzedelerin önünde 10 binlerce canın öldüğü ortamda bile isteye yardım etmediğinin ifadesi bu. Seçime bir buçuk ay kaldı diye sözüm ona insanları korkutarak siyaset yapacak ve itiraf ettiği bu durumundan ötürü insanların oyuna talip olacak. Dün yapılan konuşma görevin ihmalidir. Binlerce insanı çadır hayatına mahkum etmek, insani desteği vermemek bunun bu şekilde ifade biçimidir. Ne için? Oy için" diye konuştu.

 • A. Halim Kulaksız'ın İstanbul Mozaikleri Sergilendi
  25 Oca A. Halim Kulaksız'ın İstanbul Mozaikleri Sergilendi

  Türkiye'nin renkli fotoğraf sergisi açan ilk sanatçısı A. Halim Kulaksız'ın yıllar boyunca çektiği İstanbul fotoğrafları mozaikleme yöntemiyle oluşturulan görsel çalışmaları, Piramid Sanat'ta sergilendi. Sergide Haliç, Anadolu Hisarı, Sütlüce, Topkapı, Karaköy, Boğaziçi, Kız Kulesi, Sarayburnu ve Tarihi Yarımada siluetleri yer aldı. Kulaksız, mozaikleme yöntemini binlerce fotoğraftan oluşan mozaiklerle gerçekleştirdiğini belirtti.

 • Konteyner yangınında hayatını kaybeden Murat Çolak Iğdır'da toprağa verildi
  17 Oca Konteyner yangınında hayatını kaybeden Murat Çolak Iğdır'da toprağa verildi

  İstanbul Sultanbeyli'de çıkan konteyner yangınında hayatını kaybeden Murat Çolak'ın cenazesi Iğdır'da defnedildi. Yangında ağır yaralanan bir diğer işçinin ise tedavisi devam ediyor.

 • Sultanbeyli'de yangında hayatını kaybeden işçinin cenazesi Iğdır'da defnedildi
  17 Oca Sultanbeyli'de yangında hayatını kaybeden işçinin cenazesi Iğdır'da defnedildi

  Sultanbeyli'de çıkan yangında hayatını kaybeden işçilerden Murat Çolak'ın cenazesi, Iğdır'da toprağa verildi. Cenaze, Halfeli Mezarlığında kılınan cenaze namazının ardından defnedildi. Yangında ağır yaralanan Fırat Karadağ ise Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi'nde tedavi altında.

 • İstanbul'da çıkan yangında hayatını kaybeden Murat Çolak Iğdır'da toprağa verildi
  17 Oca İstanbul'da çıkan yangında hayatını kaybeden Murat Çolak Iğdır'da toprağa verildi

  İstanbul Sultanbeyli'de çıkan yangında hayatını kaybeden Murat Çolak'ın cenazesi, Iğdır'ın Halfeli beldesinde toprağa verildi. Yangında ağır yaralanan bir diğer işçi ise Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi'nde tedavi altında.

 • Sultanbeyli'deki Yangında Hayatını Kaybeden İşçilerin Cenazeleri Memleketlerine Gönderildi
  16 Oca Sultanbeyli'deki Yangında Hayatını Kaybeden İşçilerin Cenazeleri Memleketlerine Gönderildi

  Sultanbeyli'de çıkan yangında hayatını kaybeden 3 işçiden Muhammed Şahin ve Murat Çolak'ın cenazeleri, Adli Tıp Kurumu'ndan alınarak memleketlerine gönderildi. Yangında büyük bir ihmal olduğunu belirten bir yakın, olayın sobaya tiner dökülmesi sonucu patlama ile meydana geldiğini ifade etti.

 • SULTANBEYLİ'de çıkan yangında hayatını kaybeden işçilerin cenazeleri memleketlerine gönderildi
  16 Oca SULTANBEYLİ'de çıkan yangında hayatını kaybeden işçilerin cenazeleri memleketlerine gönderildi

  Sultanbeyli'de bir işçi konteynerinde çıkan yangında hayatını kaybeden Muhammed Şahin ve Murat Çolak'ın cenazeleri, Adli Tıp Kurumu'ndan alınarak memleketlerine gönderildi. Yangında ağır yaralanan diğer işçiler ise hastaneye kaldırıldı. Olayın ardından yapılan incelemelerde büyük bir ihmal olduğu belirtildi.

 • Sultanbeyli'de çıkan yangında hayatını kaybeden işçilerin cenazeleri memleketlerine gönderildi
  16 Oca Sultanbeyli'de çıkan yangında hayatını kaybeden işçilerin cenazeleri memleketlerine gönderildi

  Sultanbeyli'de bir işçi konteynerinde çıkan yangında hayatını kaybeden 3 işçiden Muhammed Şahin ve Murat Çolak'ın cenazeleri, Adli Tıp Kurumu'ndan alınarak memleketlerine gönderildi. Yangında yaralanan 2 işçi ise hastaneye kaldırıldı. Olayın ardından yapılan incelemelerde büyük bir ihmal olduğu belirtildi.

 • Sultanbeyli'de Yangında 3 İşçi Hayatını Kaybetti
  15 Oca Sultanbeyli'de Yangında 3 İşçi Hayatını Kaybetti

  Sultanbeyli'de çelik yapı malzemeleri üreten bir iş yerinin yanındaki işçilerin kaldığı konteynerde çıkan yangında 3 işçi hayatını kaybetti, 1'i ağır 2 kişi yaralandı. İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle yangın söndürüldü. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • Sultanbeyli'de çelik yapı malzemeleri üreten iş yerinde çıkan yangında 3 kişi hayatını kaybetti
  15 Oca Sultanbeyli'de çelik yapı malzemeleri üreten iş yerinde çıkan yangında 3 kişi hayatını kaybetti

  Sultanbeyli'de çelik yapı malzemeleri üreten bir iş yerinin yanındaki işçilerin kaldığı konteynerde çıkan yangında 3 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi yaralandı. Yangının çıkış anı güvenlik kamerasına yansıdı.

 • Sultanbeyli'de Yangında 3 İşçi Hayatını Kaybetti
  15 Oca Sultanbeyli'de Yangında 3 İşçi Hayatını Kaybetti

  Sultanbeyli'de çelik yapı malzemeleri üreten bir iş yerinin yanındaki işçilerin kaldığı konteynerde çıkan yangında 3 işçi hayatını kaybetti, 1'i ağır 2 kişi yaralandı. Yangının çıkış sebebiyle ilgili soruşturma başlatıldı.

 • Sultanbeyli'de çelik yapı malzemeleri üreten iş yerinde yangın: 3 işçi hayatını kaybetti
  15 Oca Sultanbeyli'de çelik yapı malzemeleri üreten iş yerinde yangın: 3 işçi hayatını kaybetti

  Sultanbeyli'de çelik yapı malzemeleri üreten bir iş yerinin yanındaki işçilerin kaldığı konteynerde çıkan yangında 3 işçi hayatını kaybetti, 1'i ağır 2 kişi yaralandı. Yangının çıkış sebebiyle ilgili soruşturma başlatıldı.

 • Sultanbeyli'de İşçilerin Kaldığı Konteynerde Yangın: 3 Ölü, 2 Yaralı
  15 Oca Sultanbeyli'de İşçilerin Kaldığı Konteynerde Yangın: 3 Ölü, 2 Yaralı

  Sultanbeyli'de çelik yapı malzemeleri üreten bir iş yerinin yanındaki işçilerin kaldığı konteynerde çıkan yangında 3 işçi hayatını kaybetti, 1'i ağır 2 kişi yaralandı. Yangının sobadan kaynaklandığı belirtilirken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • İstanbul Sultanbeyli'de Yangında 3 İşçi Hayatını Kaybetti
  15 Oca İstanbul Sultanbeyli'de Yangında 3 İşçi Hayatını Kaybetti

  İstanbul Sultanbeyli'de bir işçi konteynerinde çıkan yangında 3 kişi hayatını kaybetti. Yangın, konteynerdeki sobayı tutuşturmak için tiner kullanılması sonucunda meydana gelen patlama sonucu çıktı. Yangında yaralanan 2 işçi hastaneye kaldırıldı. Olay yerinde inceleme yapan yetkililer, yangının çıkış sebebiyle ilgili soruşturma başlattı.

 • Sultanbeyli'de Yangında 3 İşçi Hayatını Kaybetti
  15 Oca Sultanbeyli'de Yangında 3 İşçi Hayatını Kaybetti

  Sultanbeyli'de çelik yapı malzemeleri üreten bir iş yerinin yanındaki işçilerin kaldığı konteynerde çıkan yangında 3 işçi hayatını kaybetti, 1'i ağır 2 kişi yaralandı. Yangının çıkış sebebiyle ilgili soruşturma başlatıldı.

 • Sultanbeyli'de 3 işçinin hayatını kaybettiği yangının çıktığı anlar güvenlik kamerasına yansıdı
  15 Oca Sultanbeyli'de 3 işçinin hayatını kaybettiği yangının çıktığı anlar güvenlik kamerasına yansıdı

  İstanbul Sultanbeyli'de çelik yapı malzemeleri üreten bir iş yerinin yanındaki işçilerin kaldığı konteynerde çıkan yangında 3 işçi hayatını kaybetti, 1'i ağır 2 kişi yaralandı. Yangının çıkış anı ise kameralara yansıdı.

 • İstanbul Sultanbeyli'de çıkan yangında 3 kişi hayatını kaybetti
  15 Oca İstanbul Sultanbeyli'de çıkan yangında 3 kişi hayatını kaybetti

  İstanbul Sultanbeyli'de, işçilerin kaldığı konteynerde çıkan yangında 3 kişi yaşamını yitirdi. Yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürüldü. Yangında yaralanan 2 işçi hastaneye kaldırıldı. Yangının nedeni olarak sobayı tutuşturmak için tiner kullanılması gösterildi. İstanbul Valiliği ve Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili soruşturma başlattı.

 • Sultanbeyli'de işçilerin kaldığı konteynerde yangın: 3 kişi hayatını kaybetti
  15 Oca Sultanbeyli'de işçilerin kaldığı konteynerde yangın: 3 kişi hayatını kaybetti

  Sultanbeyli'de çelik malzeme üretimi yapılan bir iş yerinde işçilerin kaldığı konteynerde çıkan yangında 3 işçi hayatını kaybetti, 1'i ağır 2 işçi yaralandı. Yangının çıkış sebebi henüz bilinmiyor. İtfaiye ekipleri yangına müdahale ederek kısa sürede söndürdü. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • Sultanbeyli'de İş Yerinde Çıkan Yangında 3 İşçi Hayatını Kaybetti
  15 Oca Sultanbeyli'de İş Yerinde Çıkan Yangında 3 İşçi Hayatını Kaybetti

  Sultanbeyli'de çelik malzeme üretimi yapılan bir iş yerinde çıkan yangında 3 işçi hayatını kaybetti, 1'i ağır 2 işçi yaralandı. Yangın, itfaiye ekipleri tarafından kısa sürede söndürüldü. İstanbul Valiliği olayla ilgili soruşturma başlattı.

 • Sultanbeyli'de çelik yapı malzemeleri üreten iş yerinde yangın: 3 işçi hayatını kaybetti
  15 Oca Sultanbeyli'de çelik yapı malzemeleri üreten iş yerinde yangın: 3 işçi hayatını kaybetti

  Sultanbeyli'de bir çelik yapı malzemeleri üreten iş yerinin yanındaki konteynerde çıkan yangında 3 işçi hayatını kaybetti, 1'i ağır 2 kişi yaralandı. İtfaiye ekipleri yangını söndürdü ve olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • Sultanbeyli'de çıkan yangında 3 işçi hayatını kaybetti
  15 Oca Sultanbeyli'de çıkan yangında 3 işçi hayatını kaybetti

  Sultanbeyli'de çelik yapı malzemeleri üreten bir iş yerinin yanındaki işçilerin kaldığı konteynerde çıkan yangında 3 işçi hayatını kaybetti, 1'i ağır 2 kişi yaralandı. Yangının çıkış sebebiyle ilgili soruşturma başlatıldı.

 • İstanbul Sultanbeyli'de çıkan yangında 3 kişi hayatını kaybetti
  15 Oca İstanbul Sultanbeyli'de çıkan yangında 3 kişi hayatını kaybetti

  İstanbul Sultanbeyli'de, özel bir firmaya ait iş yerinde çalışan işçilerin kaldığı konteynerde çıkan yangında 3 kişi yaşamını yitirdi. Yangın itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürülürken, yaralanan 2 işçi hastaneye kaldırıldı. Yangına ilişkin soruşturma başlatıldı.

 • Sultanbeyli'de çıkan yangında 3 işçi hayatını kaybetti
  15 Oca Sultanbeyli'de çıkan yangında 3 işçi hayatını kaybetti

  Sultanbeyli ilçesinde çelik yapı malzemeleri üreten bir iş yerinin yanında bulunan konteynerda çıkan yangında 3 işçi hayatını kaybetti. Yangında 1'i ağır 2 kişi yaralandı. İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle yangın söndürüldü. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • Sultanbeyli'de çıkan yangında 3 işçi hayatını kaybetti
  15 Oca Sultanbeyli'de çıkan yangında 3 işçi hayatını kaybetti

  Sultanbeyli ilçesinde bir çelik yapı malzemeleri üreten iş yerinin yanındaki barakada çıkan yangında 3 işçi hayatını kaybetti, 1'i ağır 2 işçi yaralandı. İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle yangın söndürüldü. Yangının çıkış sebebiyle ilgili inceleme sürüyor ve olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • İstanbul'da işçilerin kaldığı konteynerde çıkan yangında 3 işçi hayatını kaybetti, 2 işçi yaralandı
  15 Oca İstanbul'da işçilerin kaldığı konteynerde çıkan yangında 3 işçi hayatını kaybetti, 2 işçi yaralandı

  İstanbul Sultanbeyli'de özel bir firmaya ait işçilerin kaldığı konteynerde çıkan yangında 3 işçi hayatını kaybetti, 2 işçi yaralandı.

 • İstanbul'a 2023'te 16 Milyon Yabancı Turist Geldi
  01 Oca İstanbul'a 2023'te 16 Milyon Yabancı Turist Geldi

  İstanbul'a 2023'ün ilk 11 ayında gelen yabancı turist sayısı, önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 9 artarak, 16 milyon 51 bin 324 oldu. İstanbul'a 2023'ün ocak-kasım döneminde 16 milyon 51 bin 324 yabancı turist geldi. Megakente, kasım ayında ise 1 milyon 288 bin 610 yabancı turist geldi. Turist sayısında Ruslar ilk sırada yer aldı.

 • Sarayburnu Fatihleri 2024'ü buz gibi suda karşıladı
  01 Oca Sarayburnu Fatihleri 2024'ü buz gibi suda karşıladı

  Fatih Saraybunu'nda yaz-kış demeden denize giren 'Sarayburnu Fatihleri,' 2024'ü buz gibi suda karşıladı.

 • 'Sarayburnu Fatihleri' Gazze'de yaşananlara dikkat çekmek için yüzdü
  24 Ara 'Sarayburnu Fatihleri' Gazze'de yaşananlara dikkat çekmek için yüzdü

  Kendilerine 'Sarayburnu Fatihleri' adını veren grup Gazze'de yaşananlara dikkat çekmek için boğazda yüzdü.

 • Sarayburnu Fatihleri boğazın buz gibi suyuna girdi, İsrail'i protesto etti
  24 Ara Sarayburnu Fatihleri boğazın buz gibi suyuna girdi, İsrail'i protesto etti

  'Sarayburnu Fatihleri', Filistin'de yaşanan insanlık dramına dikkat çekmek için kendilerini boğazın buz gibi sularına bırakarak, İsrail'i protesto eden basın açıklaması yaptılar.

 • İstanbul'da bir grup yüzücü İsrail'i protesto etmek için kulaç attı
  24 Ara İstanbul'da bir grup yüzücü İsrail'i protesto etmek için kulaç attı

  Sarayburnu'nda bir grup yüzücü, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etmek amacıyla etkinlik düzenledi.

 • Sultanahmet'teki tarihi bina üç dönemin mimarisini barındırıyor
  05 Ara Sultanahmet'teki tarihi bina üç dönemin mimarisini barındırıyor

  Sultanahmet'teki tarihi bina, Bizans, Osmanlı ve Cumhuriyet dönemlerinin mimari özelliklerini taşıyor. Özel mülkiyette olan bina, İstanbul'un çok katmanlı tarihini yansıtıyor ve korunması gerektiği vurgulanıyor.

 • İstanbul'da fırtına! Çatılar uçtu, tekneler battı, tanker karaya oturdu
  29 Kas İstanbul'da fırtına! Çatılar uçtu, tekneler battı, tanker karaya oturdu

  Meteorolojinin uyarılarının ardından İstanbul'da beklenen fırtına gece saatlerinde başladı. Fırtına nedeniyle dev dalgalar yollara taştı, bazı binaların çatısı uçtu. Kartal'da bir tekne batarken, Zeytinburnu'nda ise karaya oturan tankerdeki 11 mürettebat ekipler tarafından kurtarıldı.

 • İstanbul'da kuvvetli fırtına nedeniyle sahil şeridi suyla doldu
  28 Kas İstanbul'da kuvvetli fırtına nedeniyle sahil şeridi suyla doldu

  İstanbul'da beklenen kuvvetli fırtına etkisini gösterirken, Gürpınar Sahili ve Sarayburnu'nda dalgalar nedeniyle sahil şeridi suyla doldu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü Marmara Denizi'nde beklenen kuvvetli fırtına ile ilgili uyarılarda bulunmuştu. Uyarıların ardından İstanbul'da fırtına etkisini gösterirken Gürpınar Sahili ve Sarayburnu'nda dalgalar kıyıya vurdu. Yükselen dalgalarla birlikte sahil bandı sular altında kaldı. O anlar cep telefonu kameralarıyla da saniye saniye görüntülendi.

 • Deprem uzmanlarından yerel seçim öncesi adaylara uyarılar; 'İstanbul'da deprem planı olan seçilsin'
  27 Kas Deprem uzmanlarından yerel seçim öncesi adaylara uyarılar; "İstanbul'da deprem planı olan seçilsin"

  Gül KABA DEMİR-Emre Can URAN-ÖMER HASAR/ /İSTANBUL, - Yerel seçimler yaklaşırken deprem uzmanlarından özellikle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylarına yönelik kritik uyarılar geldi.

 • Haftanın tarihine bakış
  26 Kas Haftanın tarihine bakış

  Gazetelerde, mecmualarda, levha, tabela ve ilanlarda 1 Aralık 1928'den itibaren Latin harfleri kullanılmaya başlandı.

 • İstanbul'da Sığ Suda Gırgır Ağı Kullananlara İdari Para Cezası
  14 Kas İstanbul'da Sığ Suda Gırgır Ağı Kullananlara İdari Para Cezası

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü Deniz Limanı Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan denetimlerde, sığ suda gırgır ağı atarak balık avcılığı yapan 3 kişiye toplam 85 bin 767 TL idari para cezası uygulandı. Ayrıca, kullanılan gırgır ağı yediemin olarak gemi kaptanına teslim edildi.

 • İstanbul Boğazı'nda Yasalara Aykırı Balık Avı Yapanlara Cezai İşlem
  14 Kas İstanbul Boğazı'nda Yasalara Aykırı Balık Avı Yapanlara Cezai İşlem

  İstanbul Boğazı'nda yasalara aykırı şekilde sığ suda gırgır ağı atarak balık avcılığı yapan 3 kişi, gözaltına alındı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Deniz Limanı Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından tespit edilen balıkçılara toplam 85 bin 767 TL ceza kesildi. Ayrıca, kullanılan gırgır ağı yediemin olarak gemi kaptanına teslim edildi.

 • TCG Anadolu, 2 günde 11 bin 57 kişi tarafından ziyaret edildi
  02 Kas TCG Anadolu, 2 günde 11 bin 57 kişi tarafından ziyaret edildi

  Dünyanın ilk silahlı insansız hava aracı (SİHA) gemisi ve Türkiye'nin en büyük savaş gemisi TCG Anadolu, İstanbul'da bulunan Sarayburnu Limanı'na demirleyerek halk ziyaretine açıldı. 1 ve 2 Kasım tarihlerinde halk ziyaretine açık olan gemiyi ilk gün 4 bin 445 kişi, son gün ise 6 bin 612 kişi ziyaret etti. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği gemi ziyarete kapatıldı.

 • TCG Anadolu Gemisi Vatandaşların Yoğun İlgi Gösterdiği Bir Ziyaret Noktası Haline Geldi
  02 Kas TCG Anadolu Gemisi Vatandaşların Yoğun İlgi Gösterdiği Bir Ziyaret Noktası Haline Geldi

  Dünyanın ilk silahlı insansız hava aracı (SİHA) gemisi olan TCG Anadolu, Sarayburnu Limanı'nda ziyarete açıldı. Yerli ve milli üretim olan bu devasa savaş gemisi, vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü. Gemiyi görmek isteyenler bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi ve gurur duyduklarını ifade etti. TCG Anadolu gemisi, saat 18.00'a kadar ziyaretçilere açık olacak.

 • TCG Anadolu'yu ziyaret etmek isteyenler için son gün
  02 Kas TCG Anadolu'yu ziyaret etmek isteyenler için son gün

  Cumhuriyet'in 100. yılı kapsamında Sarayburnu Limanı'na demirleyen Türkiye'nin ilk milli fırkateyni TCG Anadolu'ya vatandaşların ve öğrencilerin ziyaretleri sürüyor. Türk Silahlı Kuvvetlerinin en büyük savaş gemisi, yerli ve milli üretim TCG Anadolu'yu görmek için limana gelenler güvenlik kontrolünün ardından saat 10.00'dan itibaren gemiye alındı. Ziyaretçiler gemiyi gezerken gurur ve mutluluk duyduklarını ifade etti.

 • İstanbul Maratonu Öncesi Maraton ve Spor Fuarı Başladı
  02 Kas İstanbul Maratonu Öncesi Maraton ve Spor Fuarı Başladı

  Bu yıl 45. kez düzenlenecek olan İstanbul Maratonu öncesi Maraton ve Spor Fuarı, Yenikapı Dr. Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi'nde başladı. Fuar, 4 Kasım tarihine kadar ziyaretçilere açık olacak. Fuar alanında kayıtlı 45 bin koşucu, kitlerini teslim alabilecek ve çeşitli sportif etkinlikler ve söyleşiler düzenlenecek.

 • MSB: 'Suriye'de harekat alanlarımızda oluşturulan güvenlik ve huzur ortamını bozmaya yönelik yıl içerisinde gerçekleştirilen 425 taciz ve saldırı...
  02 Kas MSB: "Suriye'de harekat alanlarımızda oluşturulan güvenlik ve huzur ortamını bozmaya yönelik yıl içerisinde gerçekleştirilen 425 taciz ve saldırı...

  MSB: "Suriye'de harekat alanlarımızda oluşturulan güvenlik ve huzur ortamını bozmaya yönelik yıl içerisinde gerçekleştirilen 425 taciz ve saldırı girişimine gerekli karşılık verilerek 23'ü son bir haftada olmak üzere 1 bin 321 terörist etkisiz hale getirilmiştir.

 • Dünyanın ilk SİHA gemisi TCG Anadolu, halk ziyaretine açık
  01 Kas Dünyanın ilk SİHA gemisi TCG Anadolu, halk ziyaretine açık

  Milli Savunma Bakanlığı, İstanbul Sarayburnu Limanı'nda halk ziyaretine açılan dünyanın ilk SİHA gemisi TCG Anadolu'nun, yarın da ziyarete açık olacağını duyurdu. Geminin halk ziyaretine açılması Cumhuriyetimizin 100. yılı kapsamında gerçekleşti ve yoğun ilgi gördü.

 • TCG Anadolu, halk ziyaretine açıldı
  01 Kas TCG Anadolu, halk ziyaretine açıldı

  Dünyanın ilk SİHA gemisi TCG Anadolu, Sarayburnu Limanı'nda halk ziyaretine açıldı. Bugün 4 bin 445 kişi gemiyi ziyaret etti.

 • TCG Anadolu, Cumhuriyet'in 100. yılında ziyarete açıldı
  01 Kas TCG Anadolu, Cumhuriyet'in 100. yılında ziyarete açıldı

  SARAYBURNU Limanı'na demirleyen TCG Anadolu, Cumhuriyet'in 100. yılı dolayısıyla ziyarete açıldı. Ziyaretçiler, TCG Anadolu'yu bugün ve yarın 10.00 ile 18.00 saatleri arasında ziyaret edebilecek. Türkiye'nin yerli ve milli gemisi TCG Anadolu, Cumhuriyet'in 100'üncü yılı dolayısıyla İstanbul'da ziyarete açıldı. Sarayburnu Limanı'nda bulunan gemi, 1 ve 2 Kasım'da, saat 10.00 ile 18.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. Gemiyi ziyaret edenlerden Mahmut Aydın, '1998'de, Cumhuriyetin 75'inci yılında askerliğimi gemide yapmıştım. 100. yılda da bugün, bambaşka duygu oldu benim için. Benim askerliğimi yaptığım gemi 45 metreydi bu çok daha büyük. Tarifi yok. Cumhuriyet'in 75'inci yılında askerliğimi yaptım, 100'üncü yılda gezince de pekiştirmiş oldum' dedi.

 • Dünyanın ilk SİHA gemisi TCG Anadolu İstanbul'da ziyarete açılıyor
  31 Eki Dünyanın ilk SİHA gemisi TCG Anadolu İstanbul'da ziyarete açılıyor

  Dünyanın ilk silahlı insansız hava aracı (SİHA) gemisi TCG Anadolu, Cumhuriyet'in 100'üncü yılı dolayısıyla İstanbul'da ziyarete açılıyor. Sarayburnu limanında bulunan gemi 31 Ekim-2 Kasım tarihleri arasında gezilebilecek.

 • TCG Anadolu İstanbul'da ziyarete açılacak
  31 Eki TCG Anadolu İstanbul'da ziyarete açılacak

  TCG Anadolu gemisi, Cumhuriyet'in 100. yıl dönümü dolayısıyla İstanbul'da halkın ziyaretine açılacak.

 • İstanbul Boğazı'nda Cumhuriyet'in 100. yılına özel tarihin en büyük resmigeçidi
  29 Eki İstanbul Boğazı'nda Cumhuriyet'in 100. yılına özel tarihin en büyük resmigeçidi

  Cumhuriyet'in 100. yıl dönümü kutlamaları kapsamında İstanbul Boğazı'nda gerçekleştirilen resmigeçit, binlerce vatandaş tarafından heyecanla izlendi. TCG Anadolu'nun liderliğindeki 100 savaş gemisi, jet ve helikopterlerin eşlik ettiği geçit, Sarayburnu'ndan başlayarak gün batımına kadar süren unutulmaz bir görsel şölen sunarken, İstanbul'un farklı noktalarından da takip edildi.

 • Türk donanması, tarihinin en büyük resmigeçidi için hazırlıklarını tamamladı
  29 Eki Türk donanması, tarihinin en büyük resmigeçidi için hazırlıklarını tamamladı

  Cumhuriyet'in 100. yıl dönümü dolayısıyla Türk donanması, tarihinin en büyük resmigeçidi için hazırlıklarını tamamladı.

 • Beyoğlu Karaköy Rıhtımı'na 'İlk Adım Anıtı' yerleştirildi
  27 Eki Beyoğlu Karaköy Rıhtımı'na 'İlk Adım Anıtı' yerleştirildi

  Beyoğlu Belediyesi tarafından Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 1919 yılında Milli Mücadele'nin ilk adımını attığı yer olan Karaköy Rıhtımı'na, "İlk Adım Anıtı" yerleştirildi.

 • TCG Anadolu'nun ziyaret tarihi öteleniyor
  26 Eki TCG Anadolu'nun ziyaret tarihi öteleniyor

  Milli Savunma Bakanlığı, Boğaz'daki geçit törenine hazırlanacağı için TCG Anadolu'nun İstanbul Sarayburnu'nda halkın ziyaretine açılacağı tarihin ötelendiğini duyurdu. Yeni ziyaret tarihleri daha sonra duyurulacak.

 • TCG Anadolu, 1915 Çanakkale Köprüsü altından geçti
  25 Eki TCG Anadolu, 1915 Çanakkale Köprüsü altından geçti

  Cumhuriyet'in 100. yılı etkinlikleri kapsamında ziyarete açılacak olan dünyanın ilk silahlı insansız hava aracı (SİHA) gemisi TCG Anadolu, 1915 Çanakkale Köprüsü altından geçti. Gemideki silah sistemleri, savaş yönetim sistemi, elektronik harp sistemleri, kızılötesi arama ve takip sistemi, elektro-optik arama sistemi, lazer ikaz sistemi, torpido savunma sistemi, radarlar, muhabere sistemleri, seyir sistemleri, bilgi dağıtım sistemleri yerli ve milli imkanlarla geliştirildi. Gemide tam teşekküllü hastane ve ameliyathane imkanları da bulunuyor.

 • Dünyanın ilk SİHA gemisi TCG Anadolu, ziyarete açılmak üzere İstanbul'a geldi
  25 Eki Dünyanın ilk SİHA gemisi TCG Anadolu, ziyarete açılmak üzere İstanbul'a geldi

  Cumhuriyet'in 100. yılı etkinlikleri kapsamında ziyarete açılacak olan dünyanın ilk silahlı insansız hava aracı (SİHA) gemisi TCG Anadolu, Çanakkale Boğazı'ndan geçerek Marmara Denizi'ne yol aldı. TCG Anadolu, 27-28 Ekim 2023 tarihlerinde İstanbul Sarayburnu'nda halkın ziyaretine açılacak.

 • Dünyanın ilk SİHA gemisi TCG Anadolu, Çanakkale Boğazı'ndan geçti
  25 Eki Dünyanın ilk SİHA gemisi TCG Anadolu, Çanakkale Boğazı'ndan geçti

  Cumhuriyet'in 100'üncü yılı etkinlikleri kapsamında ziyarete açılacak olan dünyanın ilk silahlı insansız hava aracı (SİHA) gemisi TCG Anadolu, Çanakkale Boğazı'ndan geçerek İstanbul Sarayburnu'na doğru yol aldı. Gemide yer alan silah sistemleri ve milli imkanlarla geliştirilen teknolojiler sayesinde hem askeri hem de insani yardım görevlerinde kullanılabilecek olan TCG Anadolu, 231 metre uzunluğa ve 32 metre genişliğe sahip. Gemide 1223 personel görev yapabilecek ve tam teşekküllü bir hastane ile 2 ameliyathane bulunuyor.

 • TCG Anadolu Gemisi Cumhuriyet'in 100. yılı etkinlikleri kapsamında ziyarete açılıyor
  25 Eki TCG Anadolu Gemisi Cumhuriyet'in 100. yılı etkinlikleri kapsamında ziyarete açılıyor

  Milli Savunma Bakanlığı, TCG Anadolu gemisinin 27 ve 28 Ekim'de İstanbul Sarayburnu'nda ziyaret edilebileceğini duyurdu. Cumhuriyet'in 100. yılı etkinlikleri kapsamında halkın ziyaretine açılan gemi, 10.00-18.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

 • Sarayburnu'nda 2 Bin Yıllık Bizans Dönemi Kalıntıları Sergilenecek
  20 Eki Sarayburnu'nda 2 Bin Yıllık Bizans Dönemi Kalıntıları Sergilenecek

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Sarayburnu'nda yapımı devam eden parkta, Marmaray kazılarında ortaya çıkarılan yaklaşık 2 bin yıllık Bizans dönemine ait ev ve sokak kalıntıları sergilemeye hazırlanıyor.

 • Sarayburnu'nda 2 Bin Yıllık Bizans Dönemi Kalıntıları Sergilenecek
  20 Eki Sarayburnu'nda 2 Bin Yıllık Bizans Dönemi Kalıntıları Sergilenecek

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Sarayburnu'nda yapımı devam eden parkta, Marmaray kazılarında ortaya çıkarılan yaklaşık 2 bin yıllık Bizans dönemine ait ev ve sokak kalıntıları sergilemeye hazırlanıyor.

 • Sarayburnu'nda 2 Bin Yıllık Bizans Dönemi Kalıntıları Sergilenecek
  20 Eki Sarayburnu'nda 2 Bin Yıllık Bizans Dönemi Kalıntıları Sergilenecek

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Sarayburnu'nda yapımı devam eden parkta, Marmaray kazılarında ortaya çıkarılan yaklaşık 2 bin yıllık Bizans dönemine ait ev ve sokak kalıntıları sergilemeye hazırlanıyor.

 • MARMARA DENİZİ'NDE 4 NOKTADA HAYALET AĞ TEMİZLİĞİ
  12 Eki MARMARA DENİZİ'NDE 4 NOKTADA HAYALET AĞ TEMİZLİĞİ

  İSTANBUL İl Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinasyonuyla 2014 yılından itibaren başlatılan 'Denizlerin Terk Edilmiş Av Araçlarından Temizlenmesi Projesi' kapsamında, Marmara Denizi'nde Adalar ve Yeşilköy'de 4 farklı noktada hayalet ağ temizliği yapıldı.

 • MSB: 'Irak ve Suriye'nin kuzeyi dâhil son bir haftada 252 terörist etkisiz hâle getirilmiştir.
  12 Eki MSB: "Irak ve Suriye'nin kuzeyi dâhil son bir haftada 252 terörist etkisiz hâle getirilmiştir.

  MSB: "Irak ve Suriye'nin kuzeyi dahil son bir haftada 252 terörist etkisiz hale getirilmiştir.

 • İsrail basınından bomba iddia: Mavi Marmara operasyonunu yöneten İsrail subayı öldürüldü
  09 Eki İsrail basınından bomba iddia: Mavi Marmara operasyonunu yöneten İsrail subayı öldürüldü

  İsrail medyası, Mavi Marmara saldırısını yöneten İsrail Deniz Kuvvetleri subayı Elie Gensberg'in, Hamas'ın bir operasyonunda hayatını kaybettiğini duyurdu.

 • İstanbul'u Koşuyorum-Avrupa Etabı Polisan Kansai Boya Sponsorluğunda Gerçekleşti
  08 Eki İstanbul'u Koşuyorum-Avrupa Etabı Polisan Kansai Boya Sponsorluğunda Gerçekleşti

  Polisan Kansai Boya'nın boya sponsorluğunda düzenlenen İstanbul'u Koşuyorum-Avrupa Etabı, renkli boyaların püskürtülmesiyle koşucuların enerji ve motivasyonlarının artmasını sağladı. Yarışta Damla Çelik ve Aykut Taşdemir birincilik elde etti. Ayrıca, Polisan Kansai Boya X1 Art hobi boyalarıyla boyama etkinliği de gerçekleştirildi.

 • Haftanın tarihine bakış
  01 Eki Haftanın tarihine bakış

  Osmanlı bilgini, özellikle coğrafya alanında yazdığı "Cihannüma" adlı eseriyle bu alanda çığır açan Katip Çelebi, 6 Ekim 1657'de vefat etti.

 • Camelot Maritime, Yaza Veda Etkinliğiyle Kruvaziyer Turizmine Dikkat Çekti
  25 Eyl Camelot Maritime, Yaza Veda Etkinliğiyle Kruvaziyer Turizmine Dikkat Çekti

  Kruvaziyer turizminde faaliyet gösteren Camelot Maritime, düzenlediği özel etkinlikle yaz sezonunu uğurladı. İstanbul Vali Yardımcısı Şevket Atlı ve birçok kuruluş temsilcisi etkinliğe katıldı. Camelot Maritime Yönetim Kurulu Başkanı Emrah Yılmaz Çavuşoğlu, konuşmasında kruvaziyer yolcu sayısının artışına dikkat çekerek, 2023 yılında 1 milyon kruvaziyer yolcusu hedefine ulaşmayı planladıklarını belirtti. Ayrıca, Türkiye'nin denizcilik sektöründe özel bir bakanlık kurulması gerektiği temennisinde bulundu.

 • Yüzme Şampiyonalarında Masterler Kategorisinde Mücadele Eden Yüzücüler Gençlere Örnek Oluyor
  22 Eyl Yüzme Şampiyonalarında Masterler Kategorisinde Mücadele Eden Yüzücüler Gençlere Örnek Oluyor

  Türkiye'de düzenlenen yüzme şampiyonalarında masterler kategorisinde mücadele eden yüzücüler, dinçlikleri ve spor tutkularıyla gençlere örnek oluyor. Katıldıkları organizasyonlara neşeleriyle de renk katan su tutkunu ihtiyar delikanlılar performanslarıyla adeta gençlere taş çıkartıyor. Yüzme sporunu yaşamlarının bir parçası haline getiren 69 yaşındaki Hasan Heke ve Hasan Tınas, yüzerek sağlıklı bir yaşam sürdürdüklerini ve gençlere ilham verdiklerini belirtiyorlar.

 • İstanbul'da Kaçak Midye Avcıları Suçüstü Yakalandı
  14 Eyl İstanbul'da Kaçak Midye Avcıları Suçüstü Yakalandı

  İstanbul Sarayburnu açıklarında kaçak midye avcılığı yapan 3 şahıs Deniz Liman Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından suçüstü yakalandı. 3 şahsa toplamda 16 bin 884 TL idari işlem yapıldı.

 • İstanbul Sarayburnu'nda Kaçak Midye Avcılığı Yapan 3 Şahıs Yakalandı
  13 Eyl İstanbul Sarayburnu'nda Kaçak Midye Avcılığı Yapan 3 Şahıs Yakalandı

  İstanbul Sarayburnu açıklarında kaçak midye avcılığı yapan 3 şahıs, Deniz Liman Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından suçüstü yakalandı. Şahıslara toplamda 16 bin 884 TL idari işlem uygulandı.

 • İstanbul Boğazı'nda 30 buçuk kilometreyi yüzerek geçtiler
  12 Eyl İstanbul Boğazı'nda 30 buçuk kilometreyi yüzerek geçtiler

  İstanbul Boğazı'nda 30 buçuk kilometreyi yüzerek geçtiler Sarıyer Garipçe'den Kumkapı'ya kadar 7.5 saat boyunca yüzdüler Grubun Boğaz'da suyun içindeki görüntüsü kameraya yansıdı Sarayburnu Fatihleri Grubu, 15 kişilik bir ekiple Sarıyer Garipçe'den Kumkapı'ya kadar 30 buçuk kilometrelik...

 • İstanbul Boğazı'nda 30 buçuk kilometreyi yüzerek geçtiler
  12 Eyl İstanbul Boğazı'nda 30 buçuk kilometreyi yüzerek geçtiler

  Sarayburnu Fatihleri Grubu, 15 kişilik bir ekiple Sarıyer Garipçe'den Kumkapı'ya kadar 30 buçuk kilometrelik bir mesafeyi 7.5 saatte yüzerek geçti.

 • 200 yıllık 5 tarihi tablo Milli Saraylar Başkanlığınca restore ediliyor
  07 Eyl 200 yıllık 5 tarihi tablo Milli Saraylar Başkanlığınca restore ediliyor

  200 yıllık 5 tarihi tablo Milli Saraylar Başkanlığınca restore ediliyor Milli Saraylar Başkanlığının Resim Müzesinde bulunan 200 yıllık 5 tarihi tablo restore edilmeye başlandı.

 • Fatih'te Dron Destekli Kırmızı Işık İhlali Denetimi
  31 Ağu Fatih'te Dron Destekli Kırmızı Işık İhlali Denetimi

  Fatih'te dron desteğiyle yapılan kırmızı ışık ihlali denetiminde kurallara uymayan sürücülere para cezası uygulandı.

 • İstanbul Temmuzda Son 10 Yılın En Yüksek Yabancı Turist Sayısına Ulaştı
  28 Ağu İstanbul Temmuzda Son 10 Yılın En Yüksek Yabancı Turist Sayısına Ulaştı

  İstanbul, temmuz ayında 1 milyon 873 bin 97 kişiyle son 10 yılın aylık bazında en yüksek yabancı turist sayısına ulaştı. İstanbul'a 2022'nin 7 aylık döneminde 8 milyon 514 bin 806 yabancı turist geldi. Turist sayısı bu yılın aynı döneminde yüzde 15 artarak 9 milyon 776 bin 635 oldu. Ruslar, temmuzda İstanbul'a gelen 185 bin 636 turistle geçen ay olduğu gibi ilk sırada yer aldı. Türkiye'yi ziyaret eden her 3 turistten 1'i İstanbul'a geldi.

 • Fatih Camii'nin gizli hazinesi Karadeniz Medresesi Sarnıcı gün yüzüne çıkarılacak
  20 Ağu Fatih Camii'nin gizli hazinesi Karadeniz Medresesi Sarnıcı gün yüzüne çıkarılacak

  Fatih Camii'nin altında yer alan ve 43 sütunuyla günümüze kadar ayakta kalan 51 metre uzunluğundaki Karadeniz Medresesi Sarnıcı, gün yüzüne çıkarılacak.

 • ABD Donanmasına Bağlı USS Mount Whitney Sarayburnu'na Demirledi
  19 Ağu ABD Donanmasına Bağlı USS Mount Whitney Sarayburnu'na Demirledi

  ABD Donanmasına bağlı USS Mount Whitney savaş gemisi, olağan liman ziyaretleri kapsamında Sarayburnu'na demirledi. Gemiyi ABD İstanbul Başkonsolosluğu tarafından basın mensuplarına gezdirildi. Türk-Amerikan ortaklığını sembolize eden ziyaret, Türkiye ve ABD arasındaki iş birliği ve koordinasyonun iyi bir örneği olarak değerlendirildi. Gemi komutanı Albay Matthew Kiser, gemi hakkında bilgiler verdi ve pazar günü bir resepsiyon düzenleneceğini açıkladı. ABD Ankara Büyükelçisi Jeffry L.Flake, ziyaretin Türkiye ile olan derin askeri ortaklığı güçlendirmek için bir fırsat olduğunu belirtti. ABD Donanması'ndan Koramiral Thomas İshee ise Türk Deniz Kuvvetleri ile güzel bir işbirliği olduğunu ifade etti.

 • ABD Donanmasına ait USS Mount Whitney İstanbul'da tanıtıldı
  18 Ağu ABD Donanmasına ait USS Mount Whitney İstanbul'da tanıtıldı

  ABD Donanmasına ait 'Blue Ridge' sınıfı komuta ve kontrol gemisi USS Mount Whitney, İstanbul Sarayburnu Limanı'nda Türk basınına tanıtıldı. ABD'nin Ankara Büyükelçisi Jeffry L. Flake ve İstanbul Başkonsolosu Julie Eadeh'in de ziyaret gerçekleştirdiği gemide basın turu düzenlendi. Türkiye ile ABD arasındaki askeri ortaklığın güçlendirilmesi amacıyla gerçekleştirilen ziyarette, geminin mürettebatı İstanbul'un tarihi ve kültürel zenginliklerini deneyimlemek için sabırsızlandıklarını ifade etti.

 • ABD Donanması'na bağlı USS Mount Whitney Sarayburnu'na demirledi
  18 Ağu ABD Donanması'na bağlı USS Mount Whitney Sarayburnu'na demirledi

  ABD Donanmasına bağlı USS Mount Whitney savaş gemisi, olağan liman ziyaretleri kapsamında Sarayburnu'na demirledi. Gemide bulunan basın mensuplarına gezinti düzenlendi ve ABD Büyükelçisi ve İstanbul Başkonsolosu da programa katıldı. Geminin ziyareti, Türk-Amerikan ortaklığını sembolize ettiği belirtildi. Ayrıca, gemi komutanı ve ABD Donanması yetkilileri, Türk Deniz Kuvvetleri ile olan işbirliğinin önemini vurguladı.

 • Sarayburnu'ndan Sivri Ada'ya Yüzme Geçişi Uluslararası Arenaya Taşınıyor
  14 Ağu Sarayburnu'ndan Sivri Ada'ya Yüzme Geçişi Uluslararası Arenaya Taşınıyor

  Sarayburnu'ndan denize giren bir grup yüzücünün 16.5 kilometre yüzerek Sivri Ada'ya ulaştığı yüzme geçişi, uluslararası arenaya taşınıyor. Türkiye Yüzme Federasyonu, rota üzerinde incelemelerini yaparken Türkiye'nin ilk engelli belediye başkanı Av. Turan Hançerli, organizasyonun koordinatörü Yüksel Sönmez ve beraberindeki 9 yüzücü Sarayburnu'ndan Sivri Ada'ya kadar yüzdü. İstanbul Sarayburnu'ndan 16.5 kilometre yüzerek Sivri Ada'ya çıkan bir grup yüzücünün başlattığı yüzme geçişi uluslararası bir yüzme geçişi olması için hazırlıklar başladı. Yapılan başvurulardan olumlu dönüş alınmasının ardından parkur üzerinde Türkiye Yüzme Federasyonu yetkililerince çalışmalar gerçekleştirildi. Yetkililer, sabahın erken saatlerinde Sarayburnu'ndan denize giren ekiple birlikte Sivri Ada'ya kadar parkuru inceledi. Sivri Ada'ya tarihte ilk kez tek başına yüzen Yüksel Sönmez ve beraberindeki yüzme ekibi saat 06.30'da denize girerek yaklaşık 3 saatlik bir sürede yüzme geçişini tamamladı. 9 yüzücü 30 dakikalık periyotlarla 2 bayrak takımı olarak yüzerken Yüksel Sönmez parkuru solo olarak bitirdi. Bayrak takımında Türkiye'nin ilk engelli belediye başkanı olan Avcılar Belediye Başkanı Av. Turan Hançerli de yer aldı. Sivri Ada Yüzme geçişinde parkurun tamamlanmasında yüzücülerin performansının yanı sıra hava ve deniz şartları, ekibinin uyumu, ekip çalışması, dayanıklılık gibi birçok faktör ön plana çıkıyor. Türkiye'de resmi olarak ilk defa yüzülen bu parkurun uluslararası platforma taşınması, yerli ve yabancı yüzücülere açılması hedefleniyor.

 • Mavi Marmara Derneği ve Genç İHH'tan 'Kudüs için pedalla' etkinliği
  06 Ağu Mavi Marmara Derneği ve Genç İHH'tan 'Kudüs için pedalla' etkinliği

  Mavi Marmara Derneği ve Genç İHH, İsrail'in Mavi Marmara gemisine düzenlediği saldırının 13. yılı dolayısıyla 'Kudüs için pedalla' etkinliği düzenledi. Etkinliğe çok sayıda bisikletli katıldı. AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, pedal çevirmenin Kudüs ve Filistin topraklarındaki zulümlere karşı duruş olduğunu belirtti. Katılımcılar, saldırıda hayatını kaybedenlerin kabri başında dua okuduktan sonra Filistin'in İstanbul Başkonsolosluğu'na pedal çevirdi. Mavi Marmara Derneği Başkanı Beheşti İsmail Songür, Gazze ve Cenin'deki insani krize dikkat çekerek, Mescidi Aksa için yollarda olacaklarını söyledi. Filistin'in İstanbul Başkonsolosu Hanaa Aburamadan ise etkinliğin Türkiye ile Filistin arasındaki güçlü ilişkileri gösterdiğini ifade etti.

Advertisement