Aziz Akkaya: "Bugün Maçı Kazanacağımıza İnanıyorduk" - Son Dakika

Aziz Akkaya: "Bugün Maçı Kazanacağımıza İnanıyorduk"

26.09.2018 23:08

- Aziz Akkaya: "Bugün maçı kazanacağımıza inanıyorduk" A Milli Kadın Basketbol Takımı Antrenörü Aziz Akkaya: "Farkı indirince basit hatalar yaptık" A Milli Kadın Basketbol Takımı Genel Menajeri Zeynep Gül Ene: "Hakem kararları geri dönüşümüze izin vermedi"İSTANBUL - A Milli Kadın Basketbol...

- Aziz Akkaya: "Bugün maçı kazanacağımıza inanıyorduk"

A Milli Kadın Basketbol Takımı Antrenörü Aziz Akkaya:

"Farkı indirince basit hatalar yaptık"

A Milli Kadın Basketbol Takımı Genel Menajeri Zeynep Gül Ene:

"Hakem kararları geri dönüşümüze izin vermedi"

İSTANBUL - A Milli Kadın Basketbol Takımı Antrenörü Aziz Akkaya, kaybettikleri için üzgün olduklarını belirterek, "Farkı 3 sayıya indirdiğimiz yerde basit hatalar yaptık. Tabii ki burada çalınan yanlış düdüklerde var. Kaybettik, gerçekten üzgünüz. Bugün gerçekten inanıyorduk" dedi.

İspanya'nın Tenerife şehrinde organize edilen FIBA Dünya Kadınlar Basketbol Şampiyonası'nda çeyrek finale yükselmek için eleme karşılaşması oynayan A Milli Kadın Basketbol Takımı, Fransa'ya 78-61'lik skorla mağlup oldu ve turnuvaya veda etti. Karşılaşmanın ardından A Milli Kadın Basketbol Takımı Antrenörü Aziz Akkaya ve A Milli Kadın Basketbol Takımı Genel Menajeri Zeynep Gül Ene, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Karşılaşmaya şanssız başladıklarını söyleyen Aziz Akkaya, "Onlar da 5'te 5 ile başladı. Biz 3-4 tane kolay atış kaçırdık. 19 sayı geri düştükten sonra farkı 3'e düşürdük. Dediğim gibi oralarda çok kolay düdükler çalındı. Yapacak bir şey yok. Hakikaten biz bugün maçı kazanacağımıza inanıyorduk. Çeyrek Final, Yarı final oynayacağımıza inanıyorduk. Takımımıza da hazırdı buna. 19 sayı olabilir. Dünkü maçta da öyle oldu. Dün de Fransa bu şekilde kaybetti. 3 sayıya düşürdük Orada bizde hata yaptık. Özellikle koça çalınan 2'nci teknik faul saçma sapan bir teknik fauldü. Yalnızca Işıl'a ne müdafaa yapacağımızı söylemişti. Yanlış anladı, yanlış gördü herhalde. Kendisine bağırdığını sandı ancak kesinlikle öyle bir şey yok" şeklinde konuştu.

Aziz Akkaya: "Farkı indirince basit hatalar yaptık"

Kaybettikleri için üzgün olduklarını söyleyen Akkaya, "Bugünkü maçta gerçekten inanıyorduk özellikle maçın başında kötü oynadık ama sonuna doğru iyi oynadık. Farkı 3 sayıya indirdiğimiz yerde basit hatalar yaptık. Tabii ki burada çalınan yanlış düdüklerde var. Kaybettik, gerçekten üzgünüz. Bugün gerçekten inanıyorduk, önümüz de açıktı. Biz buraya yarı final oynamak için geldik. Herkes hayal olarak görebilir ama biz buna inanıyorduk ama maalesef şansımız yaver gitmedi" diye konuştu.

Zeynep Gül Ene: "Hakem kararları geri dönüşümüze izin vermedi"

Maçın başında geriye düşmelerine rağmen oyuna ortak olduklarını ifade eden Zeynep Gül Ene ise, "Çok inanarak geldik. Daha önce turnuvalarda da kaybederek başladığımız ama daha sonra çapraz eşleşme maçlarını kazanarak yukarı gittiğimiz çok maç vardı. Bugün de buna çok inanıyorduk. Çok da hazırdı takım. Maçın başında istediğimiz atışları bulduk ama sayıya çeviremedik. O arada farkın açılmasını da önleyemedik. Daha sonra müthiş bir geri dönüş yaptı takım. Tekrar maça ortak olduk. Ondan sonra da ne yazık ki sahadaki hakem kararları bizim o geri dönüşümüze, maça ortak oluşumuza izin vermedi. Çok kötü bir şey. Tabii ki iki takım birbiriyle oynayacak, biri kazanıp, biri kaybedecek. Bazen biz, bazen rakibimiz kazanıyor ama oyuna iki takım dışında başka şeylerin etki etmesi gerçekten çok moral bozucu. Maçın sonunda yine bir kırılma anında koçumuzun diskalifiye olması, arkasından yine sportmenlik dışı faul, tekrar Aziz Akkaya'ya bir teknik faul daha çalınması bunlar arka arkaya olmamalıydı. Turnuva bizim için bitti ne yazık ki kötü bitti. Yapacak bir şey yok. Üzgünüz, ancak Kasım ayında Eurobasket 2019 için son iki maçımızı oynayacağız. Bundan sonra önümüzdeki yıllar için diğer şampiyonalar için çalışmaya devam edeceğiz" açıklamasında bulundu.

Aziz Akkaya: Bugün Maçı Kazanacağımıza İnanıyorduk
Aziz Akkaya: Bugün Maçı Kazanacağımıza İnanıyorduk
Aziz Akkaya: Bugün Maçı Kazanacağımıza İnanıyorduk
Aziz Akkaya: Bugün Maçı Kazanacağımıza İnanıyorduk

YORUMLAR
500
Basketbol THY Avrupa Ligi'nde 2021-2022 sezonunun ödül töreni yapıldı Basketbol THY Avrupa Ligi'nde 2021-2022 sezonunun ödül töreni yapıldı Bilecik Ertuğrulgazi Lisesi'nde Gençlik Haftası kutlandı Bilecik Ertuğrulgazi Lisesi'nde Gençlik Haftası kutlandı Basketbolda GKV'liler namağlup şampiyon Basketbolda GKV'liler namağlup şampiyon
Kaynak: İHA

Son Dakika Spor Aziz Akkaya: 'Bugün Maçı Kazanacağımıza İnanıyorduk' - Son Dakika


Advertisement