Beşiktaş'ın Yıldızdan İddialı Sözler: Fener İkinci Yarı Düşer - Son Dakika
Spor

Beşiktaş'ın Yıldızdan İddialı Sözler: Fener İkinci Yarı Düşer

Beşiktaş\'ın Yıldızdan İddialı Sözler: Fener İkinci Yarı Düşer

Antalya'da kampta bulunan Beşiktaş'ın genç yıldızı Oğuzhan Özyakup, Kemal Ilıkkan'a verdiği röportajda iddialı sözler sarf etti: Fener ikinci yarıda düşer.

14.01.2014 11:47

Belek'te kampta bulunan Beşiktaş'ın gelecekte çok şeyler beklediği yıldız adayı Oğuzhan Özyakup, Birgün Gazetesi'nden Kemal Ilıkkan'la görüştü.

İşte o röportaj:

"Beşiktaş kadrosuna "Feda" sezonu başlarken katıldı. Siyah-beyazlı formayı giymeden önce "Arsenal'de oynayan genç yetenek" olarak futbolseverler arasında haklı bir üne sahipti. Yetenekleriyle ve sergilediği futbolla kısa sürede Türkiye'de beğeni topladı. Bugün Beşiktaş'ın vazgeçilmezleri arasında. Hatta İtalyan basınında geçen hafta çıkan haberlere göre 1992 doğumlu orta saha oyuncusu İnter ve Roma'nın transfer listesinde. Beşiktaş ile 2016'ya kadar sözleşmesi bulunan genç yıldızın mevcut sözleşmesi 2019'a kadar uzatılacak. Zira siyah-beyazlı kulüp onu kaybetmek istemiyor ve ücretinde de iyileştirmeye gidilecek. Oynadığı futbolla taraflı tarafsız çoğu futbolseverin beğenisini kazanmış durumdaki Oğuzhan Özyakup ile takımının kamp yaptığı Belek'teki otelin lobisnde biraraya geldik. Yıldız adayı, bizi geri çevirmedi ve sorularımızı içtenlikle yanıtladı.

Beşiktaş taraftarları seninle gurur duyuyor. Kısa sürede kendini sevdirmeyi başardın. Siyah-beyazlı formayla hayat nasıl gidiyor?

Ben de onlarla gurur duyuyorum. Müthiş bir taraftara sahibiz. Türkiye'ye geleli bir buçuk yıl oldu. Zaten uyum sorunu yaşamamıştım, artık iyice alışmış durumdayım. Ailem de İstanbul'a yerleşti. Arkadaşlarım var. Takımdan arta kalan zamanlarda ya ailemleyim ya arkadaşlarımla. Eğleniyorum, her şey iyi gidiyor. Burada çok mutluyum. Tüm bunlar performansıma da yansıyor tabi.

"United bile düşüş yaşadı"

Artık ilk 11'e de yerleştin. Geldiğinde "potansiyelli oyuncu"ydun şimdi bunu sahaya yansıtmış durumdasın. Takım da sezona müthiş başlamıştı sonrası malum, zirveden 12 puan uzakta bir Beşiktaş var...

Lige çok iyi başladık ama sonra bir düşüş yaşadık, doğru. Her takım yaşayabilir bunu. Bu bize iddiamızdan bir şey kaybettirmez. Ben yokken de bugün de Beşiktaş şampiyonluğa oynar. Bu sezon da öyle... Manchester United bile düşüş yaşıyor. Şu an 7. sıradalar (Ozzy ile konuşurken United evinde Swansea karşısında 2-0 öndeydi) ama toparlanmaya başladılar. Fenerbahçe'de mutlaka düşüş yaşayacak. Öyle bekliyorum. İlk yarıdaki gidişi sürdüremezler. Puan farkı kapanacaktır.

"Keşke Ronaldinho da gelseydi"

Ronaldinho transferi bitmek üzereydi. Ne düşünüyorsun bu konuda?

Ronaldinho keşke gelseydi. Sanırım ülkesinde kalacakmış. Onun gibi bir yıldızla antrenmanlara çıkmak ben dahil tüm genç oyunculara bir şeyler katardı. Onunla aynı takımda oynamayı gerçekten çok isterdim.

"Altınsay iyi bir şey yapmış"

Arsenal'de de büyük isimlerle beraber forma giydin zaten...

Arsenal'de büyük oyuncularla oynadım evet. Robin van Persie ile aram iyidir, hem Amsterdam da hemde Londra'da hala görüşüyoruz. Arsene Wenger gençlerle çalışmayı, onları şans vermeyi seven bir hoca. Bana çok şey kattığını düşünüyorum. İki kez Arsenal formasıyla sahaya çıkmıştım. Beşiktaş'a gelişimde İbrahim Altınsay önemli rol oynamış. Kendisiyle tanışmadım ama transfer sürecinde yönetimdeymiş. İyi bir şey yapmış, iyi ki benim buraya gelmemde katkısı olmuş.

Medya ile aran nasıl, gazete okur musun, Twitter kullanıyor musun?

Açıkçası pek gazete okumuyorum. Tercih ettiğim bir gazete de yok. Hollanda'dayken babam alırdı, okurduk. Twitter'da varım ama pek fazla yazmıyorum. Beğendiğim şeyleri paylaşıyorum daha çok..."

Kaynak: EuroSport.com

Son Dakika Spor Beşiktaş'ın Yıldızdan İddialı Sözler: Fener İkinci Yarı Düşer - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement