Kulüp kapanacak mı? Bursaspor cephesinden açıklama var - Son Dakika
Spor

Kulüp kapanacak mı? Bursaspor cephesinden açıklama var

Bursaspor'un divan kurulu başkanı Galip Sakder, kulübün kapanacağı iddialarını yalanladı.

29.11.2023 18:23  Güncelleme: 18:28
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

TFF 2. Lig Beyaz Grup'ta mücadele eden Bursaspor'un divan kurulu başkanı Galip Sakder, kulübün kapanacağı iddiasının gerçek olmadığını söyledi.

AÇIKLAMA GELDİ

Sakder, yazılı açıklamasında, sosyal medyada gerçek dışı söylemlerle Bursaspor'un kapanacağı yönünde gerçek dışı algı oluşturulmasını şaşkınlıkla karşıladıklarını söyledi.

Bursaspor, 'Kulüp kapanacak' iddialarını yalanladı

"BURSASPOR'UN TAHKİMDE DOSYASI YOK"

Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulunun kararıyla kulübün kapatılmasının söz konusu olamayacağını vurgulayan Sakder, Bursaspor'un tahkimde herhangi bir dosyası bulunmadığını ifade etti.

Bursaspor, 'Kulüp kapanacak' iddialarını yalanladı

İşte o açıklama;

"FIFA transfer yasağının 2023-2024 sezonu ara transfer dönemiyle sona ereceği sabittir. Geçmişte görevdeki yönetimlerin transfer tahtası olarak addedilen kısıtlamayı, ödemeleri gerçekleştirerek ortadan kaldırması nasıl mümkün olmuş ise gereklilikleri yerine getirilebilecek bir yönetim kurulunun, transfer yapma ile ilgili önünde zorunlu bir yasak ihtimali söz konusu olamaz. Gerekli ödemelerin yapılması halinde ocak ayında başlayacak ara transfer için kısıtlamanın tamamen kaldırılmasıyla gerçekleştirilmesi istenen transferlerin de önünde bir engel bulunmamaktadır. Kulübümüzü köklü geçmişinde olduğu gibi yarın da önemli başarılarıyla ülkece gururlanacağımız günlere geri döndürecek genel kurul üyelerimizin bu yönde iradesini ortaya koyacağının bilinmesini isteriz. Camiamız, içinde bulunduğu bu geçici buhran dönemini şampiyonluktaki inanmışlık, hedefe adanmışlık ve doğru bir organizasyonla aşacak insan kaynağına ve güce muktedirdir."

Kulüp kapanacak mı? Bursaspor cephesinden açıklama var
Alper Kızıltepe
Sondakika.com - Spor

Son Dakika Spor Kulüp kapanacak mı? Bursaspor cephesinden açıklama var - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement