Cristiano Ronaldo 21. yüzyılın en iyi futbolcusu seçildi - Son Dakika

Cristiano Ronaldo 21. yüzyılın en iyi futbolcusu seçildi

27.12.2020 20:15

Bayern Münihli Robert Lewandowski'nin yılın oyuncusu ödülünü almasının ardından, bir ödül de Cristiano Ronaldo'ya gitti. Portekiz Milli Takımı ve Juventus oyuncusu Ronaldo, 2000 yılının başından itibaren yapılan değerlendirmede yüzyılın oyuncusu ödülüne layık görüldü.

İtalya'nın Juventus takımında oynayan Portekizli yıldız Cristiano Ronaldo, 21. yüzyılın en iyi futbolcusu ödülüne layık görüldü.

Aralarında eski futbolcu ve teknik direktörlerin de olduğu 23 kişilik jüri ile dünya çapında taraftar oylarıyla belirlenen 2020 Küresel Futbol Ödülleri, Dubai'de gerçekleştirilen törende sahiplerini buldu.

Juventus'un Portekizli yıldızı Ronaldo, Lionel Messi, Muhammed Salah ve Ronaldinho'yu geçerek "yüzyılın futbolcusu" ödülünü kazandı.

GUARDIOLA YÜZYILIN HOCASI

Organizasyonda, İspanya'nın Real Madrid kulübü, "yüzyılın takımı", Manchester City'nin İspanyol çalıştırıcısı Pep Guardiola "yüzyılın teknik direktörü" ödülüne layık görüldü

"Yılın takımı" ödülü Bayern Münih'e verilirken, Alman ekibinin golcüsü Robert Lewandowski "yılın futbolcusu", antrenörü Hans-Dieter Flick ise "yılın teknik direktörü" seçildi.

Törende, eski İspanyol kaleci Iker Casillas ve Barcelonalı futbolcu Gerard Pique'ye "kariyer ödülü" takdim edildi.

YORUMLAR (2)
  • Maduro: Gelmiş geçmiş ve gelecekte en iyisi daima Ronaldo olacaktır Messinin varlığı onun daha iyi olmasını sağladı rekabeti seven birisi. Messi olmasa Ronaldo bu kadar iyi olur mu idi bilinmez... Cevap Yaz 3 1 Yayından Kaldır
500
İtalya'da Doğan Asırlık Fila Markası Çin'de Yepyeni Bir Yaşama Başladı İtalya'da Doğan Asırlık Fila Markası Çin'de Yepyeni Bir Yaşama Başladı İtalya'da Türk ritmi resitali İtalya'da Türk ritmi resitali Uluslararası Trampolin Cimnastik Turnuvası İtalya'da başladı Uluslararası Trampolin Cimnastik Turnuvası İtalya'da başladı
Kaynak: AA

Son Dakika Spor Cristiano Ronaldo 21. yüzyılın en iyi futbolcusu seçildi - Son Dakika


Advertisement