Fransız sporcu Erzincan'da 600 metreden yarasa gibi uçtu! 200 kilometre hızla 1500 metre havada süzüldü - Son Dakika

Fransız sporcu Erzincan'da 600 metreden yarasa gibi uçtu! 200 kilometre hızla 1500 metre havada süzüldü

05.07.2022 15:21

Erzincan'ın Kemaliye ilçesinde düzenlenen 43. Uluslararası Erzincan Kemaliye Kültür ve Doğa Sporları Şenliği'ne katılan Fransız sporcu Jullien Millot, 600 metreden atlayarak saatte 200 kilometre hıza ulaşıp yaklaşık 1500 metre kadar havada süzüldüğü "yarasa kanat" atlayışını gerçekleştirdi. Millot'un sergilediği bu performans izleyenleri heyecanlandırdı.

Kemaliye'de bu yıl 43'üncüsü düzenlenen Uluslararası Erzincan Kemaliye (Eğin) Kültür ve Doğa Sporları Şenliği kapsamında Fransız sporcu Jullien Millot, yarasa kanat olarak da bilinen 'wingsuit' atlayışını gerçekleştirdi. Gaban bölgesindeki etkinlikte Millot, yerden 600 metre yüksekliğe kurulan 6 metre uzunluğundaki özel platforma, 517 demir basamaktan oluşan Via Ferrata parkurundan tırmanıp atlayış yaptı.

Fransız sporcu Erzincan'da uçtu! 'Yarasa' atlayışının görüntüleri heyecan yarattı

SAATTE 200 KM HIZ

Jullien Millot, saatte 200 kilometre hızla yaklaşık bin 500 metre kadar havada süzüldükten sonra sarp kayalıkların arasından geçip ilçe merkezinin üstünde paraşütünü açarak, Karasu Nehri kıyısındaki ağaçlık alana indi.

Fransız sporcu Erzincan'da uçtu! 'Yarasa' atlayışının görüntüleri heyecan yarattı
Fransız sporcu Erzincan'da uçtu! 'Yarasa' atlayışının görüntüleri heyecan yarattı
YORUMLAR
500
Sahte para operasyonunda 1 kişi tutuklandı Sahte para operasyonunda 1 kişi tutuklandı Erzincan'da bulgur kazanları kaynamaya başladı Erzincan'da bulgur kazanları kaynamaya başladı Erzincan'da FETÖ'nün hücre evinde yakalanan 2 zanlı tutuklandı Erzincan'da FETÖ'nün hücre evinde yakalanan 2 zanlı tutuklandı
Kaynak: DHA

Son Dakika Spor Fransız sporcu Erzincan'da 600 metreden yarasa gibi uçtu! 200 kilometre hızla 1500 metre havada süzüldü - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement