Kocaeli'de yeni basketbol yıldızları aranıyor - Son Dakika
Spor

Kocaeli'de yeni basketbol yıldızları aranıyor

Kocaeli\'de yeni basketbol yıldızları aranıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, çocuklara basketbolu sevdirmek ve yeni yetenekleri keşfetmek amacıyla her yıl ücretsiz düzenlediği basketbol kursunda yeni yıldızlarını arıyor.

19.12.2019 10:36  Güncelleme: 10:42
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, çocuklara basketbolu sevdirmek ve yeni yetenekleri keşfetmek amacıyla her yıl ücretsiz düzenlediği basketbol kursunda yeni yıldızlarını arıyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi, yaz dönemi ücretsiz spor okulları kurslarından çıkardığı yeni yıldızları takımlara hazırlarken sıra kış dönemi basketbol kurslarındaki yetenekleri bulmaya geldi. Birbirinden renkli sosyal ve sportif etkinliklerin gerçekleştiği spor okullarının kış dönemine de yine potanın perilerinin ve dev adamlarından büyük ilgi gösterildi. Büyükşehir, alanında uzman 19 antrenör nezaretinde 15 spor tesisinde haftanın 7 günü kesintisiz eğitim vermeye başladı. Eğitmenler gösterdikleri büyük özveriyle, kış döneminde ilk ve ortaokul yaş aralığında bin 700'ün üzerinde öğrenci arasında gerçekleştirilecek yetenek seçmeleriyle Kocaeli ve Türk basketboluna yeni yıldızlar kazandıracak.

Basketbol branşı kış dönemi ücretsiz spor okulunda daha fazla sporcu öğrenciye nitelikli eğitim verebilmek adına kesintisiz eğitim verdiklerini ifade eden Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Ali Bilgi, "Spor okulumuzla başta Kağıtspor olmak üzere diğer kulüplerin alt yapısının oluşmasına katkı sunuyoruz. Bu yeteneklerin keşfedilmesinde emek sarf eden güzel bir ekip var. Böyle bir çalışma alanı ile örnek teşkil ederek diğer illerde de sportif yatırımlarda öncelik ve örneklik teşkil edilmesinde kendimizi sorumlu hissediyoruz" dedi. - KOCAELİ

Kaynak: İHA

Son Dakika Spor Kocaeli'de yeni basketbol yıldızları aranıyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Pençe-Kilit Operasyonu'nda 6 terörist etkisiz
  10:42 Pençe-Kilit Operasyonu'nda 6 terörist etkisiz

  Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde 6 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Bakanlık, teröristlerin hangi deliğe girerlerse girsinler kendilerini bekleyen kaçınılmaz sondan kurtulamayacaklarını belirtti.

 • Hayranları çıldırdı! Neymar'ın son hareketine tepki yağıyor
  10:24 Hayranları çıldırdı! Neymar'ın son hareketine tepki yağıyor

  Suudi Arabistan takımı Al-Hilal'de forma giyen Neymar'ın soyunma odasında geleneksel kıyafetlerle dolaştığı görüldü. Brezilyalı yıldızın o halini gören hayranları Neymar'a demediğini bırakmadı.

 • Yerbilimci Prof. Dr. Naci Görür: İstanbul'da 7'den büyük deprem kaçınılmaz
  10:10 Yerbilimci Prof. Dr. Naci Görür: İstanbul'da 7'den büyük deprem kaçınılmaz

  Yerbilimci Prof. Dr. Naci Görür, İstanbul'da 7'den büyük bir depremin kaçınılmaz olduğunu söyledi. Görür, İstanbul'da aday olan iktidar ve muhalefetin belediye başkanları ile deprem konusunda görüştüğünü belirtti.

 • Deniz Cengiz en kötü cinsel ilişki deneyimimi anlattı: Bir otoparkta yaşadım
  10:09 Deniz Cengiz en kötü cinsel ilişki deneyimimi anlattı: Bir otoparkta yaşadım

  Jet Sosyete dizisindeki rolüyle tanınan oyuncu Deniz Cengiz, hayatının en kötü cinsel ilişki deneyimini anlatırken "Otoparktan birinin giriş kat balkonuna girip ilişkiye girmiştik. Çocuğun dizleri yara olmuştu" dedi.

 • Halk otobüsü şoförü maaş zammını duyunca halaya durdu
  10:04 Halk otobüsü şoförü maaş zammını duyunca halaya durdu

  Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, çalışanlarına yüzde 107 zam yaparak maaşlarına zam yaptığını duyurdu. Zam haberi alan bir otobüs şoförü, sevincini göbek atarak kutladı. Şoförün göbek attığı anlar sosyal medyada binlerce kişi tarafından paylaşıldı. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı zamla birlikte en düşük çalışan maaşı 34 bin liraya yükseldi.

 • Galatasaray'ın eski yöneticisi Mehmet Büyükekşi'nin ihracını istiyor
  09:53 Galatasaray'ın eski yöneticisi Mehmet Büyükekşi'nin ihracını istiyor

  Galatasaray'ın eski yöneticisi Sedat Doğan, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin kulüp üyeliğinden çıkarılması için üç farklı dilekçe verdi. Doğan'ın dilekçelerinde, Büyükekşi'nin başka bir kulübe üye olması, Galatasaray başkanlığına ilişkin küçük düşürücü ifade kullanması ve Atatürkçü-Cumhuriyetçi değerleri taşımaması ihraç istemi gerekçeleri olarak belirtildi.

 • Lütfü Savaş, Özgür Özel'in masaya koyduğu anketlere kendi yaptırdığı anketlerle karşılık vermiş
  09:45 Lütfü Savaş, Özgür Özel'in masaya koyduğu anketlere kendi yaptırdığı anketlerle karşılık vermiş

  Adaylığının devamına karar verilen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş yapılan anketlerde açık ara önde olduğunu söyledi. Savaş, CHP lideri Özel'le yaptığı görüşmenin detaylarını da anlatarak "Ben kendi iki anketimi çıkarınca o da buna karşılık dört anket çıkardı. O anketlerde büyükşehirde önde olmak ile birlikte bazı ilçelerde düşüş görünüyordu, benim elimdeki sonuçlarla uyumlu değildi" diye konuştu.

 • Milli Muharip Uçak Kaan bugün ilk uçuşunu gerçekleştirdi
  09:20 Milli Muharip Uçak Kaan bugün ilk uçuşunu gerçekleştirdi

  Türkiye'nin önemli teknoloji projelerinden biri olan Milli Muharip Uçak Kaan, bugün sabah saatlerinde ilk uçuşunu gerçekleştirdi. Mürted Havalimanı'ndan kalkan yerli savaş uçağı, başarılı uçuşu sonrası üssüne döndü.


Advertisement