Süleyman Hurma'dan, yabancı kısıtlamasıyla ilgili dikkat çeken çıkış: Yabancı kuralı bana fayda sağlar - Son Dakika

Süleyman Hurma'dan, yabancı kısıtlamasıyla ilgili dikkat çeken çıkış: Yabancı kuralı bana fayda sağlar

16.09.2021 12:16

Bir dönem Kayserispor'da futbolcu satışlarıyla Türk futboluna damga vuran Süleyman Hurma, yabancı kısıtlamasıyla ilgili dikkat çeken açıklamada bulundu. Karagümrük'ün Başkanı Hurma, "Bu kuraldan iyi kazanımlar elde ederim. Ben bu işten kazançlı çıkarım ama Türk futbolu zarar görür" ifadelerine yer verdi.

Karagümrük Başkanı Süleyman Hurma, 8+3 yabancı kuralı hakkında önemli uyarıda bulundu. Radyospor'a konuşan Hurma, bu kuralın Türk futboluna faydadan çok getireceğini söyledi.

İşte Hurma'nın açıklamaları:

"8+3 kuralı Türk futboluna asla hizmet etmez. Futbolcunun iyisi-kötüsü, yaşlısı-genci olur; yerlisi yabancısı olmaz. Eğer biz kendi çocuklarımızı düşünüyorsak Avrupalılar ile rekabet edecek ortamı sağlamamız lazım.

"REKABET AZALACAK"

Yabancı oyuncu kısıtlaması rekabeti azaltacaktır. Büyük kulüpler ile Anadolu takımlarının arasındaki fark artacak. Bulduğumuz iyi yerli oyuncuları alamayacağız. Bulduklarımız oyuncuları da elimizden kaptıracağız.

"BU FİLM BÖYLEYDİ"

Sezon öncesi Schalke'den Levent Mercan'ı transfer ettik, Levent 2 ay sonra A Milli Takıma gittiğinde ilk soru 'Büyüklerden hangi takıma gitmek istiyorsun?' olacak, 6 ay sonra ayartılıp büyük takımlara gidecek. Eskiden de bu film böyleydi. Büyük diye tabir edilen takımlar yabancı kısıtlamasıyla ilgili 'Olsa iyi olur, yerli oyuncularımız var' dediler.

"KAZANAN BEN OLURUM"

Ben bu kuraldan korkmuyorum. Ekonomik olarak da bu işten iyi kazanımlar elde ederim. Daha önce benim bulunduğum kulüpler bu kuraldan yerli oyuncuları ederlerden fazla bonservis ücretlerine satmıştır. Ben bu işten karlı çıkarım fakat Türk futbolu zarar görür."

Süleyman Hurma'dan, yabancı kısıtlamasıyla ilgili dikkat çeken çıkış: Yabancı kuralı bana fayda sağlar

Son Dakika Spor Süleyman Hurma'dan, yabancı kısıtlamasıyla ilgili dikkat çeken çıkış: Yabancı kuralı bana fayda sağlar - Son Dakika Spor


YORUMLAR
500

Son Dakika

Lokomotiv maçı öncesi Fatih Terim'den UEFA'ya tepki: Böyle bir mantığı anlamış değilim 19:03 Lokomotiv maçı öncesi Fatih Terim'den UEFA'ya tepki: Böyle bir mantığı anlamış değilim Son dakika! Van'da, 3.8 ve 4,1 büyüklüğünde iki deprem yaşandı 18:43 Son dakika! Van'da, 3.8 ve 4,1 büyüklüğünde iki deprem yaşandı Konya'da 7 kişilik aileyi katleden Mehmet Altun'un 7 kez ağırlaştırılmış müebbet hapisi istendi 18:03 Konya'da 7 kişilik aileyi katleden Mehmet Altun'un 7 kez ağırlaştırılmış müebbet hapisi istendi
Bu görüntü Türkiye'de çekildi! İnşaattan düşen işçinin canını emniyet halatı kurtardı 17:35 Bu görüntü Türkiye'de çekildi! İnşaattan düşen işçinin canını emniyet halatı kurtardı Son dakika:Bitcoin 66 bin 100 dolar seviyesinin üzerine çıkararak yeni bir rekor kırdı 17:12 Son dakika:Bitcoin 66 bin 100 dolar seviyesinin üzerine çıkararak yeni bir rekor kırdı Son Dakika: LPG oto gaza 22 kuruş zam geldi 16:37 Son Dakika: LPG oto gaza 22 kuruş zam geldi
İzmir Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özgener'den 15:51 İzmir Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özgener'den "asgari ücret, vergiden muaf tutulsun" talebi Kahramankazan'dan DEVA Genel Başkanı Babacan'a tepki: Seni davar çobanı olarak bile tutmazlardı 14:54 Kahramankazan'dan DEVA Genel Başkanı Babacan'a tepki: Seni davar çobanı olarak bile tutmazlardı
Advertisement