THK Kastamonu Şubesi, Yamaç Paraşütü Sporunu Kentlerine Kazandırmak İçin Çalışmaları Tamamladı - Son Dakika
Spor

THK Kastamonu Şubesi, Yamaç Paraşütü Sporunu Kentlerine Kazandırmak İçin Çalışmaları Tamamladı

THK Kastamonu Şubesi, Yamaç Paraşütü Sporunu Kentlerine Kazandırmak İçin Çalışmaları Tamamladı

Türk Hava Kurumu (THK) Kastamonu Şubesi, yamaç paraşütü sporunun kente kazandırılması için yapılan çalışmaların tamamlandığını duyurdu. Yer keşifleri ve analizlerin yapıldığı belirtilen açıklamada, uzmanlar tarafından oluşturulacak raporlar doğrultusunda yamaç paraşütü çalışmalarının devam edeceği ve Kastamonu'da havacılık sporunun sevdirilmesi ve turizme katkı sağlanması için faaliyetlerin gerçekleştirileceği ifade edildi.

03.08.2023 19:01
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Türk Hava Kurumu (THK) Kastamonu Şubesi Başkanlığınca yamaç paraşütü sporunun kente kazandırılması için çalışmaların tamamlandığı bildirildi.

Şubeden yapılan yazılı açıklamada, Tahir Altıkulaçoğlu, 2023 etkinlikleri kapsamında yamaç paraşütü için yer keşiflerin tamamlandığı belirtildi.

Açıklamada, Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığından talep edilen uzman ekiple dronla hava ve yer ölçümleri ile analizlerin yapıldığı kaydedilerek, " İnebolu, Devrekani ve Pınarbaşı ilçelerimizde yer keşiflerimizi tamamladık. Uzmanlar tarafından oluşturulacak raporlar doğrultusunda yamaç paraşütü çalışmalarımız mülki amirlerimizin de destekleri ile devam edecek olup Kastamonu'da havacılık sporunun sevdirilmesi ve turizme kazandırılması için birçok faaliyeti hayata geçireceğiz." ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: AA

Son Dakika Spor THK Kastamonu Şubesi, Yamaç Paraşütü Sporunu Kentlerine Kazandırmak İçin Çalışmaları Tamamladı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement